Sharps od Saquaro który wybrać?

Moderator: Moderatorzy CP

Wini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2019, 19:57
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sharps od Saquaro który wybrać?

Post autor: Wini »

Witam.
Od dłuzszego czasu interesuję się karabinem Sharps od Saquaro i chcialbym strzelac na odleglosci do 700-800m jak już w przyszłości go opanuję. Na pocżątku beda to odleglości 50-100m. Obecnie w sklepie Saquaro sa tylko trzy rodzaje tej broni a mianowicie: wersja kawaleryjska .45-70 o dlugosci lufy 22", wersja hunting .45-70 o dlugosci lufy 26" i snajperska .45-70 o dlugosci lufy 30". Moje pytanie brzmi, ktora z powyzszych wersji bedzie celna do 500-700m? Moj pierwszy wybor padl na wersje kawaleryjska ze wzgledu na porecznosc i pewnie wiel lat uplynie zanim pomysle o dystansach powyzej 150-200m. Jednak chcialbym miec karabinek, za pomoca ktorego mozna uzyskac celny strzal do sylwetki 50x50 na dystansie 500-800m. Czy z tych karabinkow jest to mozliwe a jesli nie to jakie najwieksze odleglosci mozna z nich uzyskac?
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2022, 10:36 przez Wini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps od Saquaro który wybrać?

Post autor: Marekj »

Długość lufy nie ma wpływu na celność karabinu, natomiast z długości lufy wynika długość linii celowania.
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 458
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps od Saquaro który wybrać?

Post autor: zbiho »

Ale na donosnosc, czyli predkosc poczatkowa juz wplyw ma, zwlaszcza przy czarnym prochu.
Albo rybki i akwarium.
Wini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2019, 19:57
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps od Saquaro który wybrać?

Post autor: Wini »

No dobrze a moze ktos mi powiedziec na jaka najmniejsza odleglosc sa wyskalowane przyrzady celowniecze w tych karabinach? Nie wiem ale wydaje mi sie patrzac na muszke to jest ona za niska na bliskie odleglosci. Nie wiem jak w najkrotszej wesji kawaleryjskiej ale w wersji snajper to chyba jest wyskalowana na minimum 100m? Ma ktos jakies doswiadczenia z tymi karabinkami?
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps od Saquaro który wybrać?

Post autor: Marekj »

Z tego co pamiętam to jest tak jak piszesz: minimalny dystans wyskalowania przyrządów to 100 m. Najlepiej zadzwoń do sklepu i pogadaj.
Dorobienie wyższej muchy to też nie jest problem. Napisz do kolegi zbicho który właśnie się odezwał...
Jeśli zaczniesz strzelać dłuższe dystanse to i tak kupisz w końcu muchę tunelową z dioptrem lub lunetę więc bicie piany nad wyskalowaniem przyrządów przed zakupem broni trochę nie ma sensu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”