FWB 300 S sprężyna

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

GrzegorzBurzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 20:37
Tematy: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 300 S sprężyna

Post autor: GrzegorzBurzych »

Witam , chciałbym prosić kolegów o poradę / pomoc , w związku z zakupem FWB 300 szukam sprężyny do tego karabinka , niestety oryginalna jest już tak zużyta ze słychać jak śrut trafia w tarcze ( jest odstęp czasowy ), uszczelka lufy jest nowa , świeżo przesmarowany system , lecz sprężyny nie posiadałem w częściach zapasowych , przeglądając forum natrafiłem na post z 2007r gdzie było opisane jak do FWB została zamontowana sprężyna o grubości drutu 3,1mm oteva 70 i Wiatrowka osiągnęła energię 11,2J
Z racji ze raczej typowo matchowo nie będę jej użytkował , chciałbym prosić was o nakierowanie gdzie ewentualnie mógłbym znaleźć / kupić ( może ktoś ma ze starego projektu) taka sprężynę z drutu 3,1mm , czy sobie odpuścić i założyć zestaw ze znanego portalu z drutu o grubości 2,7 czyli oryginalnego
Dziękuje z góry za wasze odpowiedzi i pozdrawiam
AA TX200 HC + PO 3-9x42USSR
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: Zmara »

Na Twoim miejscu napisałbym do Senio, on serwisował dziesiątki tych karabinków, na pewno podpowie co i jak.
Wszystkiego po trochu :-D
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 62
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: darek 004 »

Jak coś to mam chyba ze 2 nowe komplety od Hogana ale nie 11J a 8-9J w zależności od stanu systemu
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: czemar »

Dokładnie.
11J to nie jest prosty temat w Fwb
Czasem będzie wszystko nowe a i tak stanie okoniem na 9J i nic nie poradzisz ot taka kapryśna lalka :583:
Przy czym ten kaprys , nie jest jakiś bardzo dokuczliwy bo lepiej mieć stabilne 9,5 J jak 11 w porywach .
Jak masz możliwość to bierz te od Hogana zamontuj i pykaj .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: Senio »

11J to nie jest prosty temat w Fwb
Nie było to też nic skomplikowanego kiedy były dostępne porządne sprężyny Otevy 3,07. Ale się "wysprężynowały" jakiś czas temu i ślad po tym drucie zaginął bezpowrotnie. Owszem nie wszystkie potrafiły i potrafią tyle strzelać. Ale można przyjąć, że energia rosła około 2,5 do 3J do energii danego karabinka. Były sporadycznie i takie które około 9J na fabrycznych strzelały więc te 11 czy 11,5 było w zasięgu wtedy dla nich. Były i są dalej jednak i takie które ponad 7,5 nie chciały strzelać i nic z tym nie idzie zrobić więc nawet na tych dobrych Otevach szły na około 10J i koniec. Teraz robę to na niemieckich sprężynach które te około 2J dodają do fabryki. Innych lepszych sprężyn na tą chwile nie znam. Na tych niemieckich działają moim zdaniem w sam raz. @Zmara ma takie FWB świeżo zrobione przeze mnie na takich sprężynach to może napisać jak to pracuje.
Awatar użytkownika
Zmara
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 03 sierpnia 2011, 17:13
Tematy: 4
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: Zmara »

Pracuje wyśmienicie - kultura pracy nie ucierpiała, a jest ponad 9J energii. Wciąż celny, a można sobie pozwolić na strzelanie na ciut większą odległość, na tyle na ile widzę cel przez diopter 8-) Uwielbiam ten karabinek :-D
Wszystkiego po trochu :-D
GrzegorzBurzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 20:37
Tematy: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: GrzegorzBurzych »

Witam , założyłem nowa sprężynę od kolegi darka004 ( hogan production ) okazało się ze nadal jest średnio , po wyciągnięciu tłoka i bliższej inspekcji okazało się ze pierścień uszczelniający był wytarty , wypolerowałem cylinder filcem i pasta diamentowa o gradacji 1/0 ( najdrobniejsza ) tak samo tłok , a pierścień uszczelniający założyłem FWB Tuning , oczywiście nowy dobijak tłoka oraz uszczelka lufy była zamontowana przed założeniem nowego pierścienia , wszystko złożone na smar dedykowany FWB , niestety nie mam chrono żeby zmierzyć , ale w instrukcji niemieckiej pisze ze trzeba postrzelać aby pierścień się dotarł , mam nadzieje ze za 500 szt śrutu osiągnę efekt o który mi chodziło , dla zainteresowanych dołączam zdjęcie przedstawiające pierścień oryginalny i tuningowy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AA TX200 HC + PO 3-9x42USSR
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 62
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: darek 004 »

Można jeszcze się pokusić o dotoczenie podkładek ślizgowych ''sprężyna -prowadnica, sprężyna-tłok''z tym że wiele miejsca tam nie ma, no i trochę zabawy będzie bo jak zrobisz za wysokie to system się nie ''zamknie'' :wink: Chrono to podstawa :033: ,gdzie kolega zdobył taki pierścień ,przyznam że pierwszy raz widzę :shock:
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: Linek »

Cylindra się nie poleruje.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: rokasa58 »

darek 004 pisze: 11 grudnia 2022, 02:40 gdzie kolega zdobył taki pierścień ,przyznam że pierwszy raz widzę :shock:
W.C.G.- de. koszt 23 euro. plus wysyłka :-D A co do "mocy", dla mie trzysetka przy 7,5J jest hałaśliwa,to po co więcej :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: Senio »

GrzegorzBurzych pisze: 11 grudnia 2022, 02:17 wypolerowałem cylinder
Więcej złego niż dobrego tym zrobiłeś. Gdyby było inaczej, nie honowali by wszelkich cylindrów. Po polerowaniu film olejowy nie ma się już na czym trzymać. Wszystkim polerującym różne elementy polecam takie krótkie doświadczenie.

Blacha i szyba. Obie pod kątem 45 stopni. Polać wodą i popatrzyć co się z nią dzieje.

To samo dzieje się ze smarem / olejem na wypolerowanym elemencie. Tak ma wyglądać powierzchnia cylindra
GrzegorzBurzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 20:37
Tematy: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: GrzegorzBurzych »

No to cylinder w takim wypadku przekonuje taką włókniną jak masz do kwasowki na trzpieniu 6 mm i powinno być ok
AA TX200 HC + PO 3-9x42USSR
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: rokasa58 »

GrzegorzBurzych pisze: 11 grudnia 2022, 15:10 No to cylinder w takim wypadku przekonuje taką włókniną jak masz do kwasowki na trzpieniu 6 mm i powinno być ok
Jak już,to papier 100-120 ,małe obroty wiertarki i ruch posuwisto-zwrotny, a i pilnuj co by się papier nie zakleił :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
GrzegorzBurzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 20:37
Tematy: 13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: GrzegorzBurzych »

A nie za gruby będzie ten papier , ja jak zaglądałem do cylindra przed polerowanie to jednak miał jakiś taki matowy ale połysk , jak zatarła mi się kiedyś motorynka to 600 jechałem cylinder
AA TX200 HC + PO 3-9x42USSR
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 300 S sprężyna

Post autor: rokasa58 »

GrzegorzBurzych pisze: 12 grudnia 2022, 17:37 A nie za gruby będzie ten papier , ja jak zaglądałem do cylindra przed polerowanie to jednak miał jakiś taki matowy ale połysk
Może mat,powstał od metalowego pierścienia,a papier? możesz dać 220.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”