Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

BSE-PL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 20:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: BSE-PL »

Witam.
Jestem prawie zdecydowany na lunetę Vortex Viper PST gen II 5-25x50 FFP MRAD. Lupka występuje z 2 siatkami:
- EBR-4C za 4000 zł,
- EBR-7C za 6000+ zł.
Obie siatki są dosyć podobne do siebie. Czy w ich użytkowaniu różnica jest aż tak wielka, że warto dopłacić te 2000+ zł? Czy może różnią się istotnie czymś jeszcze? Ktoś używa i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Aplikacja: mini snajper w .22LR na 300 m.
Z góry dziękuję.
Benito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 25 lipca 2018, 21:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: Benito »

EBR-2C a nie 4 W 2c brak kropki
Benito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 25 lipca 2018, 21:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: Benito »

Jest na yt porównanie obu siatek
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: andwal »

To dwie diametralnie różne siatki,jesli chcesz strzelać "statycznie" do celu kręcąc wieżyczkami to siatka 4C ci wystarczy,natomiast siatka 7C jest bardziej rozwinięta jak "choinka" co daje możliwość strzelania po tzw. krzyżu ,brania poprawek na wiatr bez kręcenia wieżyczkami i ta siatka daje możliwość szybkiego ostrzelania celów na różnych dystansach przy różnej prędkości wiatru czy celów w ruchu więc tak po krótce jest to siatka bardziej uniwersalna,nowsza,nadaje się do tarczy jak i zawodów taktycznych czy PRS.Wybór należy do ciebie,musisz zastanowić się do czego jej będziesz używał? Jeśli jak napisałem do prostego strzelania na znane dystanse to nie przepłacaj ale jesli chcesz się rozwijać i strzelać coś więcej to EBR 7C MRAD
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: glockus »

Dokładnie tak jak napisał andwal. 7C daje o wiele większe możliwości jej wykorzystania. Ale też i cena…
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: bezduszny »

Jeżeli nie potrafisz używać i wykorzystać zalet "choinki" z 7C to nie ma sensu na razie dopłacać.
Lepiej kupić za te 2k solidny montaż i amunicję.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
BSE-PL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 20:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: BSE-PL »

Benito, faktycznie, masz racjęq, EBR-2C. Filmy widziałem, poczytałem. Z EBR-2C nie miałem odczynienia, ale ostatnio bawiłem się dwoma zabawkami z siatkami EBR-7C i APR-2D. Są różnice i są podobieństwa. Strzelało mi mi się z nich jednakowo skutecznie i stąd pytanie, czy warto dopłacić te 2k? Biję się z myślami.

Andwal, lubię bawić się siatką, bo to jest wygodne i szybkie, nie trzeba kręcić bębnami, lubię zmieniać dystanse i lubię precyzyjnie. Niedawno robiłem to z dwoma siatkami (EBR-7C i APR-2D) z jednakową skutecznością. I faktycznie wiele przemawia za EBR-7C, ale czy jest warta swej ceny? Nadal biję się z myślami.

Bezduszny, jesteś głosem rozsądku. Problem w tym, że daję radę ją wykorzystać. Właśnie dlatego się zastanawiam.

Dziękuję, Panowie, myślę dalej. Jeśli komuś wpadłoby coś do głowy w tym temacie, proszę, napiszcie, z chęcią poczytam.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: bezduszny »

To jeszcze inny argument....

Za PST II warto dać 4k ale nie 6k.
Dlaczego ? Bo dokładając tylko 1k możesz kupić Deltę Stryker HD a to jest o co najmniej jedną klasę lepsza luneta pod każdym względem.
Chcesz SFP ? masz x50
Chcesz FFP ? masz x30


Mam i PSTII i Stryker'a HD
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
BSE-PL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 20:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: BSE-PL »

Bezduszny, o takie informacje właśnie mi chodziło. Dziękuję pięknie.

Moja obecna luneta ma naprawdę świetną siatkę (APR-2D), pracuje mi się z nią świetnie i celnie, niestety jakość obrazu jest dla mnie niezadowalająca. To moja pierwsza luneta; już wiem, że w tej półce cenowej nie ma co oczekiwać więcej. Jeśli siatka jest typu "choinka" i wyskalowana w mrad w pierwszym planie, to ja sobie z nią bez problemu poradzę, ale oczekuję wyraźnie lepszego obrazu i to jest mój priorytet. Jak rozumiem obraz w Delcie Optical Stryker HD jest wyraźnie lepszy niż w Vortexie Viper PST gen. II?

Miałem przyjemność obcować z Viper Vortex Razor właśnie z siatką EBR-7C. Obraz o niebo lepszy, ale cena kilkunastu tysięcy odstrasza skutecznie. Z moją lunetą za 2000 zł z podobną siatką (APR-2D) na 300 m robiłem takie same wyniki. Podobnie mój kolega, który w long range'u siedzi lata i jest naprawdę świetny. Tylko chciałbym mieć lepszy obraz, by pracowało się przyjemniej.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: bezduszny »

BSE-PL pisze: 16 sierpnia 2022, 22:27 Jak rozumiem obraz w Delcie Optical Stryker HD jest wyraźnie lepszy niż w Vortexie Viper PST gen. II?
Tak, zdecydowanie.
PST II to jeszcze stary standard tuby 30mm a Delta to już 34mm
Delta też ma lepszy centralny punt siatki... który nie zasłania celu jak w PST II (dla mnie to bardziej wygodne)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: GreenHeart »

Jest jeszcze jedna zaleta strzelania z siatki. Jeśli to jest luneta wątpliwej powtarzalności mechaniki to lepiej strzelać z siatki niż kręcić bębnami.
BSE-PL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 20:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: BSE-PL »

GreenHeart, niby racja, ale luneta która nie trzyma parametrów jest z nieakceptowalna. Aczkolwiek w razie awarii dobrej optyki siatka może być ostatnią deską ratunku.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: GreenHeart »

Jest wiele pozornie dobrych lunet które po wykręceniu całej dostępnej regulacji gubią gdzieś 0.1 milsa. Nie widać tego na dystansach do 600 m ale przy tysiącu to jest jak trafić albo nie trafić w blachę. Miałem kiedyś taką lunetę Vortexa i wiedziałem o tym dlatego strzelałem z siatki. Problem pojawiał si,ę na wspomnianych większych dystansach.
BSE-PL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, 20:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: BSE-PL »

Tego nie wiedziałem, cenna informacja. Dziękuję, GreenHeart. Co prawda z .22LR o takich dystansach to trzeba zapomnieć, ale zawsze warto wiedzieć. No i siatka jest właśnie po o by ją wykorzystywać. I mój wybór to chyba jednak będzie EBR-7C.
Barca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 06 listopada 2015, 09:59
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Siatka EBR-4C vs. EBR-7C; Vortex Viper PST gen II

Post autor: Barca »

Vortex PST-II z EBR-2C właśnie wylądował na moim TOZ 8-M. Przystrzelany na 100 metrów. Niestety z 20MIL regulacji 15 MIL zostało zjedzonych na poczet wyzerowania - przydałaby się skośna szyna. Ale w praktyce wygląda to tak, że na 50m celujesz jakieś 9cm pod cel a na 200m można odkładać poprawki na siatce. Dopiero przy strzelaniu na 300m trzeba pokręcić bębnem wykorzystując te całe 5 pozostałych MILsów i odkładać siatką resztę. Na 400m na razie nie zamierzam się próbować - jestem bardzo zadowolony z zestawu :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”