internet na kartę

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

internet na kartę

Post autor: ravkill »

Szukam oferty internetu na kartę. Założenia - minimalna ilośc przesyłanych danych - do falownika PV, maksymalna ważność konta i minimalne koszta.. Oczywiście zasilanie karty online... Podpowie ktoś coś... abonament odpada. Operator dowolny, mam zasięg wszystkich..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Yurko »

To jaka szybkość przesyłania danych jest Ci potrzebna?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
PaRa09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 07 maja 2017, 22:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: PaRa09 »

Tez się dowiem, potrzebuje do centrali instalacji alarmowej.

Jak najniższa cena i najdłuższa ważność konta.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Jarek Fujarek »

W systemach alarmowych dźwigów osobowych mamy karty play, Ta oferta dawniej nazywała się telemetryczna. Ok 4zł miesięcznie, ale przy sporej ilości kart.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: slepe_oko »

Kup cokolwiek za 5zl tylko od kazdego operatora i patrz czy masz stabilne polaczenie. Sam dobierzesz pozniej taryfe wysylajac odlowiedni sms z promocją.
:512:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Yurko »

Jeśli wystarczy Ci lejek 16kb/s możesz kupić RedBull na kartę z taryfą SieMa PL. Lub dowolną inną na kartę Play/RedBull i zmienić taryfę kodem *163*66# (kod się zmieniał ale ten jest chyba chyba aktualny). Każde minimalne doładowanie (5zł) przedłuża ważność karty o rok od daty doładowania.

Usługa "rok ważności" jest też w T-Mobile i Plus, ale chyba to tylko niedobitki i nie można tego terasz włączać (tzn. ja o tym nic nie wiem). T-Mobile ma lejek 8kb/s Z Plusem jest chyba najgorzej, szczególnie, że wprowadził opłatę od "nieużywanych" kart 15zł i zdaje się, że po wyzerowaniu konta zawiesza numer... :(
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: mariusz.w »

Mam tylko
Za 5 zł netto m2m DATA 2GB
Za 3 zł netto m2m telemetria 50MB (10gr/MB)
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: ravkill »

Podziękował. Na razie zbuntowany falowik solaredge, po tygodniu odpuścił i dogadał się w końcu z routerem 5g "hujawie" plusa...
Już mu chciałem oddzielne łącze, za radą izraelitów z solaredga, zafundować...
A ciekawie się na rynku narobiło, w każdym każdy nowy routerze 5g idzie się do czegoś przyczepić, przetestowalem już chyba wszystkie modele... MariuszW zaraz mi pewnie coś nowego dowiezie...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Precess »

Z kontekstu wnoszę, że ten falownik łączy się z ruterem 5G po WiFi. Może warto postawić osobne apeki WiFi? Nowoczesne rutery 5G mają dobre modemy z agregacją pasm LTE/5G itp., ale WiFi dość często w nich kuleje. Ponadto karty WiFi w urządzeniach IoT są przeważnie bardzo proste, żeby nie powiedzieć, że prymitywne (zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie). Tu bym szukał przyczyny.

Dobry sprzęt WiFi nie jest tani, ale stabilność połączenia, mnogość opcji softu (np. autentykacji), roaming między AP itp. jest bez porównania.

Opcja budżetowa to po prostu dostawienie apeka "porządnej klasy konsumenckiej" w celu zwiększenia pokrycia lepszym sygnałem WiFi. Ew. kilku AP, ręczne ich skonfigurowanie i wyłączenie WiFi w ruterze. Byle nie dodawać za dużo AP, bo w tu wcale więcej nie oznacza lepiej.

Opcja superbudżetowa to repeater WiFi, jeśli brak rozprowadzonej skrętki...

Co do parametrów, to oczywiście WiFi6 i 4x4 MU-MIMO (min 3x3 MU-MIMO). Z MIMO korzysta i tak niewiele urządzeń (głównie laptopy, niektóre smartfony i tablety, czasem jakiś odtwarzacz typu apple TV), ale obecność tych funkcji oznacza zwykle lepszą implementację standardów i system antenowy. Podobnie jest z WiFi6, które w urządzeniach IoT jest rzadkością, bo jest tam głównie wspierane 802.11n i to wyłącznie w 2.4GHz.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: ravkill »

Precess - prawdę powiadasz, ale jestem kierownikiem It w średniej, pierdylionoddziałowej firmie, więc podstawy chyba ogarniam.... Z apekami jest pewien problem, który się nasila, jak masz jeszcze nie ogarniętych sąsiadów... Kanałów nie jest za wiele... U mnie akuratnie w "hujawie", trzeba było wywalić z ustawienia sieci 2,4 ac/ax i solaredge zatrybił... (Falownik miał do routera z apekiem 3metry i jedną ściankę działową, wiec sygnał był OK).
Huawei 5g cpe pro używam z premetydacją, bo 5g u mnie nie ma, a w polkomtelu inaczej agreguje pasmo 4G (lte+) czy jak je zwał, i masz 2 razy większy download, kosztem 4 razy cieńszego uploadu. Podobny myk z routerów polkomtelowych robi jeszcze bodajrze ZTE... Reszta znanego mi badziewia polkomtelowego, przydziela tylko pasmo 50 % download/ 50% upload.... Przynajmniej tak działa na moim nadajniku w podzielonogórskiej wsi...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Precess »

Spoko, w stopce nie masz, że szefujesz IT, to się pomądrzyłem 8-)

Dodam jeszcze dla potomnych, że czasem niektóre urządzenia nie potrafią się też podłączyć do ukrytego SSID. Tak miał sterownik kotła u mojej matuli. Nawet instalator wymieniał moduł WiFi. Dopiero po jakimś czasie wpadłem na to, żeby włączyć rozgłaszanie i poszło "od strzału" ;laughing:

U mnie na wsi też nie ma 5G, ale za to ostatnio Networks! odpalił dodatkowe pasma i sektory przenoszone pewnie z miast, gdzie zostały zastąpione przez 5G właśnie. Także niejako pośrednio skorzystałem z ewolucji sieci. Przy agregacji 3 pasm miewam download ponad 130Mb/s. Przy antenach o zwiększonym zysku zainstalowanych na wieszaku na strychu. Nie chciałem dziurawić dachówki, he he...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: ravkill »

5g od plusa nieźle śmiga, w Legnicy nawet raz na teście zobaczyłem 260Mb/s. Ten sam sprzęt we Wrocławiu - marne 30Mb/s - też 5G....
Na Lte advaced u siebie na wiosce czasem widzę nawet 80Mb/s na huawei... 5g. Na oppo już tylko 20Mb/s... więc sprzęt ma znaczenie i oczywiście pora też...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: internet na kartę

Post autor: Prince i Bowie »

Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: JesperKyd »

Ja na wszelki wypadek mam sim od https://aero2.pl/
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: internet na kartę

Post autor: ravkill »

Falownik "kapcia" (Captcha) nie wpisze... Swoją kartę aero2 oddałem potrzebującym (kiedyś miałem)..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”