Zakup broni kolekcjonerskiej

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Sebastian T
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 05 października 2022, 01:07
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: Sebastian T »

Witam,

Jestem tu nowy więc jeśli pytanie zostało powielone to proszę o wyrozumiałość...

Interesuje mnie zakup broni kolekcjonerskiej ( karabiny, strzelby, sztucery) w celach kolekcjonersko-inwestycyjnych która nie straci swojej wartości nabywczej w czasie i która zarazem nada się do używania od czasu do czasu na strzelnicy.

Będę zobowiązany za wszelką pomoc w uzyskaniu niezbędnych kontaktów lub przesłania adresów internetowych na których będę mógł taką broń zakupić od zaufanych osób.

Pozdrawiam
xjtdi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 sierpnia 2021, 14:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: xjtdi »

W Polsce zakup broni palnej na która potrzeba zezwolenia to słaby pomysł na inwestycję. W naszych realiach prawnych broń którą kupisz nie jest tak do końca Twoja i wystarczy że "państwo" zmieni zasady pozwoleń i będziesz broń musiał szybko sprzedać lub zezłomować. Udaj się do jakiegoś ogarniętego doradcy inwestycyjnego, on Ci doradzi w co warto inwestować i w jakiej perspektywie czasowej.
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: Tuba »

Też kiedyś o tym myślałem, ale doszedłem do wniosków j/w. ; dodatkowy wriant - uszanują prawa nabyte, ale nie będziesz mógł jej dalej sprzedać... Aktualnie widzę nawet sporo ciekawych ofert, niektóre od są wielu m-cy. Ceny niestety nie najniższe i to stanowi min. element zaporowy, przecząc także idei inwestycji. Chyba że trafisz coś okazyjnie, ale tych prawdziwych okazji to już dawno nie widzałem.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: LongTom »

Broń jest w sklepach
Stef-mar
Astroclasic
Polarms
Co do sprzedaży indywidualnej - mam wrażenie, że łatwiej jest sprzedać zajeżdżonego AR-a czy kałasza (oczywiście z opisem "stoi w szafie i się kurzy") niż jakiś stary kolekcjonerski karabin z czasów PWS czy DWS.
:516:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: Dariusz DC »

regimentwarszawa.pl ma sporo broni kolekcjonerskiej
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1027
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: slepe_oko »

Primo, pozwolenie, secundo na co i ile szt.
:512:
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 264
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 25
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: babangida »

Faktycznie, co jakiś czas pojawia się taki temat. I cały czas takie same komentarze, że się nie da, że się nie opłaca itd...
A są tacy, którzy liczą zyski. Jest tematyka, gdzie na przestrzeni 3 lat można było 100 - 150 % zarobić. Myślę, że krzywdy nie ma :)
Najważniejsze jest aby mieć wiedzę i się na tym znać, trzeba mieć do tego pasję, śledzić rynek non stop, oczywiście nie tylko w PL, bo tu najczęściej trafiają już rarytasy z co najmniej kilkudziesięcio procentową marżą, jak nie większą. Recepty Ci nie podam. Ale są tacy, którzy z tego żyją. Oczywiście, jak ktoś tu zauważył, o okazje coraz trudniej.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: Hoplofob »

Sebastian T pisze: 06 października 2022, 06:55Interesuje mnie zakup broni kolekcjonerskiej ( karabiny, strzelby, sztucery) w celach kolekcjonersko-inwestycyjnych która nie straci swojej wartości nabywczej w czasie i która zarazem nada się do używania od czasu do czasu na strzelnicy.
Nie ma takiej: albo "inwestujesz", albo używasz.

I to by było na tyle: bo jeśli nie wiesz o tak podstawowej sprawie, to w ogóle nie masz pojęcia o rynku.

I to jest uwaga jak najbardziej życzliwa: chcesz "inwestować", to kup złoto albo znaczki. Teraz nawet "inwestowanie" w Rolexy przestało być opłacalne :516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup broni kolekcjonerskiej

Post autor: jorge »

Nie odstraszajcie potencjalnego inwestora. Na broni kolekcjonerskiej i to takiej bez pozwolenia można ładnie zarobić. Przykład: para rewolwerów kapiszonowych wystawionych na RIAC, a należąca do generała Granta, późniejszego prezydenta USA była wyceniana na 1-3 mln. usd a sprzedana została za 5 mln. Da się zarobić? Da :-D :-D :-D teraz w grudniu będzie kolejna aukcja, będzie tam kilka personalizowanych sztuk, wystarczy parę milionów dolarów i zysk pewny :-D :-D :-D
user
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”