Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Moderator: Moderatorzy WBP

Kot Ciapuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 30 września 2022, 19:33
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Kot Ciapuch »

Witam Kolegów,
Wiem, że temat oklepany omawiany z milion razy ale im więcej czytam i oglądam tym mam większy bałagan w głowie...

Czego szukam:
- Strzelby najlepiej samo-powtarzalnej
- 12/76 oraz 12/70 (Nie konieczne)
- Łykającej lżejsze pestki 24g bez zacięć

Modele:
- Strzelba AKSA S4 FX-08
Z tego co udało się mi "doczytać" raczej łyka 24g a nawet 21g bez zacięć
- Kral Arms - Strzelba Compact - 18.5"
Niestety bardzo mało informacji o tym modelu.
- Doruk Eternal Competition 24" II Black / Red 12/76
Tutaj były mieszane odpowiedzi odnośnie zacięć przy 24g.
- Kral Arms - Strzelba XPS Tactical
Niestety bardzo mało informacji o tym modelu.

Odpowiem, dlaczego 24g... po prostu tańsze pestki.
Czy mogę poprosić o odpowiedź osoby, które mają te strzelby lub miały możliwość postrzelania z tych modeli.
Canik TP9 SF ELITE TUNGSTEN, Eternal Gladiator Dynamic 20” Advanced, Tippman ARMS M4-22 Elite-S 12.5"
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Hans00 »

Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
Coś co jest kopią i kosztuje ułamek ceny nigdy nie będzie oryginałem.
Rzuć okiem np. na ekstremalne testy Tureckich strzelb na kanale TFB TV.
Testujący je James Reeves po wielu testach stwierdza, że żadna z nich nie wytrzymuje więcej jak ok. 500 strzałów, a wcześniej są zawodne na potęgę.
U nas w klubie sporo osób kupiło takie konstrukcje i pluje sobie w brodę... niektórzy mają nawet 4 "strzelby" i ani jednej strzelby z prawdziwego zdarzenia. Tnie to się nie zbija, tylko będziesz się denerwował. No chyba, że należysz do grona strzelców co mają dla "mania" a na strzelnicy więcej gadają jak strzelają.

Celuj min. w Mossberga 930 jak chcesz półautomat.
Jeżeli jest poza Twoim budżetem, to kup zwykłą pompkę typu Mossberg 500 ew. taniej Maverick 88.
Koła na nowo nie wymyślisz. Podziękujesz mi kiedyś za tą radę :one:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3248
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: biper »

Sorry, ale na 5 zawodach strzelbowych na jakich byłem w tym roku, mój Doruk nie zaciął się ani razu, a widziałem sporo Mossbergów 500 i Mavericków, które się cięły, w ty, ze 2 razy padły całkiem.
Każde zawody to około 150-200 strzałów.. Nic mi się nie rozsypało i nic nie wskazuje na to aby miało się sypnąć.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Seki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 10:50
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Seki »

Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
Coś co jest kopią i kosztuje ułamek ceny nigdy nie będzie oryginałem.
Rzuć okiem np. na ekstremalne testy Tureckich strzelb na kanale TFB TV.
Testujący je James Reeves po wielu testach stwierdza, że żadna z nich nie wytrzymuje więcej jak ok. 500 strzałów, a wcześniej są zawodne na potęgę.
U nas w klubie sporo osób kupiło takie konstrukcje i pluje sobie w brodę... niektórzy mają nawet 4 "strzelby" i ani jednej strzelby z prawdziwego zdarzenia. Tnie to się nie zbija, tylko będziesz się denerwował. No chyba, że należysz do grona strzelców co mają dla "mania" a na strzelnicy więcej gadają jak strzelają.

Celuj min. w Mossberga 930 jak chcesz półautomat.
Jeżeli jest poza Twoim budżetem, to kup zwykłą pompkę typu Mossberg 500 ew. taniej Maverick 88.
Koła na nowo nie wymyślisz. Podziękujesz mi kiedyś za tą radę :one:
A to coś nowego. Mam turka, pompka (Doruk) od ponad trzech lat. Twój opis nie pokrywa się z moim doświadczeniem. No ale Turcy robią tak słabe strzelby, że Mossberg, Benelli itp. Sami u siebie klepią strzelby. ;laughing:
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Krolik »

Seki pisze:No ale Turcy robią tak słabe strzelby, że Mossberg, Benelli itp. Sami u siebie klepią strzelby
Nie wiem, nie znam się, ale pewnie fakt, że Maverick kosztuje trzy razy mniej od M590A1 z czegoś jednak wynika...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: bezduszny »

Mam Winchester SX4 Field ..
Jakoś dużo nie strzelam z niej ale...
- jest w drewnie a nie plastik
- ładnie wygląda a jak ładnie wygląda i się podoba właścicielowi to wiadomo, że jest celniejsza ;laughing:
- nie zacięła się jeszcze.. ale strzelam z jednego producenta amunicji (tylko dla tego, że kupiłem sporą ilość FAM Precision 24g 12/70 w dobre cenie)
- produkowana w Hiszpanii w fabryce Browning'a
- dobrze wykonana, nie mam się do czego przyczepić

Jak w budżecie, to polecam :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: mar_kow »

Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
[...]
Celuj min. w Mossberga 930 jak chcesz półautomat.
Jeżeli jest poza Twoim budżetem, to kup zwykłą pompkę typu Mossberg 500 ew. taniej Maverick 88.
Koła na nowo nie wymyślisz. Podziękujesz mi kiedyś za tą radę :one:
Może z tą zawodnością to niekoniecznie ale też doradzałbym Mossberga lub Berettę. Cenowo oczywiście drożej ale jak będziesz chciał akcesoria to bez problemu kupisz w Polsce albo ściągniesz zza granicy. Turki niektóre modele fajnie wyglądają, do każdego praktycznie masz czoki ale osobiście jakoś mi nie leżą... Mam Mavericka 88 i 590-tkę i w zasadzie czuję się spełniony... Strzelałem z Beretty 1301 Competition Pro kolegi - rewelacja pod każdym razem (oprócz ceny)...

Jeśli chodzi o pierwszą strzelbę to faktycznie kup pompkę Mavericka 88. Nie kosztuje dużo a jak stwierdzisz że to nie dla Ciebie to szybko sprzedasz. Strzelając rekreacyjnie pompka daje więcej frajdy. A najlepiej umów się z kimś na strzelnicy i wypróbuj
Kot Ciapuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 30 września 2022, 19:33
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Kot Ciapuch »

No to wsadziłem kij w mrowisko...
Jak mogę prosić to szkoda czasu na kłótnie, lepiej porozmawiajmy o faktach.
W mojej ocenie cięcie zależy głównie od ładowanych pestek... nie każde są łykane i myślę ze Większość się z tym zgodzi.

Kupując nową "zabawkę" szukamy różnych rzeczy:
- niektórzy marki aby się pokazać
- inni chcą szpanować ceną
- inni patrzą na walory użytkowe
- szukamy kompromisu cena, minimalna cena pestki bez zacieć
- lub inne własne kryteria wyboru
ja osobiście preferuję:
- dobre walory użytkowe
- określenie minimum dla amo, które jest łykane i nie powoduje zacięć (czynnik ekonomiczny)
- nie mam parcia na popisywanie się marką
- dobra zabawa dlatego "auto".

Dzięki za odpowiedzi, ale brakuje mi info... strzelba się nie zacina, ale jakie pestki...?

Z tego co znalazłem: Strzelba Eternal Competition 24" II
Łyka pestki 24 i 21g wg. producenta.
Canik TP9 SF ELITE TUNGSTEN, Eternal Gladiator Dynamic 20” Advanced, Tippman ARMS M4-22 Elite-S 12.5"
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Ultra3000 »

Mam turecka Derya Mk12, przebieg ponad 1200 szt. Nic a nic się nie psuje, jestem bardzo zadowolony. Co do amunicji to raczej 28 g i w górę. 24 g bardzo często nie przeładowuje. I to jest niestety wada strzelb samopowtarzalnych.
Ostatnio zmieniony 01 października 2022, 10:26 przez Ultra3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: bezduszny »

Chcesz konkrety od nas a nie podałeś jakim budżetem dysponujesz...
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: never »

nie znam się to się wypowiem

Mam Doruka Eternal Competition 24" II Red, strzelam na zmianę z amunicji, uwaga, 21g i 24g, a od czasu do czasu przepuszczę przez nią 28g, a nawet paczkę czy dwie 32g. Nic się nie tnie, na 21g pracuję wyraźnie słabiej, ale przeładowuje. Nie miałem, uwaga, ani jednego zacięcia, ani jednego przypadku że automatyka nie przeładowała. Czyszczę, nie dopuszczam do zasyfienia, porządnie oliwię by elementy pracowały lekko, przed pójściem na strzelnicę przecieram tylko z nadmiaru. Ile przepuściłem? Nie wiem, ale 500 po której to liczbie miał się rozlecieć przekroczyłem dawno.

Wiem, że były kłopoty fabryczne, a co toś odpadło, a to coś pękło. Ale mi nic na razie się z tym egzemplarzem nie dzieje, w klubie to nie jedyny Doruk a Dziki też podchodzi do tematu tak, że jak mu pokażesz, że coś pękło to i po gwarancji uzna.

Nie ma co przepłacać za Berette czy Mosberga, chyba, że ktoś ma duży budżet - jeśli to ma być fun factor, jak 90% z nas. Kolega kupił Berette, wydał kupę kasy, trzy razy poszła do serwisu bo się cięła, i to okrutnie, nie potrafiła pełnej rury posłać w piach. Nie chciał poprawiać po fabryce sam, ale dopiero trzeci serwis znalazł i spiłował niedokładne wykonanie poprawiając po fabryce. Kolega jest teraz super zadowolony, my patrzymy z zazdrością na Berettę, bo mu pracuje genialnie, ale na tarczach z swoimi Dorukami, Hatsanami czy Maverickami nie mamy się czego wstydzić, fun factor ten sam, choć wiadomo kolega ma +10 do charyzmy.

Idź, pomacaj, strzel jak ktoś ci pozwoli, kup, ciesz się.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: dziki_pl »

Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
Coś co jest kopią i kosztuje ułamek ceny nigdy nie będzie oryginałem.
Rzuć okiem np. na ekstremalne testy Tureckich strzelb na kanale TFB TV.
Testujący je James Reeves po wielu testach stwierdza, że żadna z nich nie wytrzymuje więcej jak ok. 500 strzałów, a wcześniej są zawodne na potęgę.
Brakuje słów na powielanie takich bzdur. Słuchając takich "specjalistów" tylko pogłebia mity. Po twojej wypowiedzi widać że twoja wiedza jest zerowa.
Już kilka strzelnic zamieniło M na Doruki. Ciekawe dlaczego.
Awatar użytkownika
MCH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 20 czerwca 2017, 19:22
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: MCH »

Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
...a ja tam zgadzam się z kolegą. Przerabiałem kilka różnych strzelb w swojej kilkuletniej karierze strzelca. Skończyłem na Benelli M4 i wreszcie jestem zadowolony i to będzie najpewnie moja ostatnia w życiu samopowtarzalna strzelba. Po wystrzeleniu pierwszych 200-300 pocisków je dosłownie wszystko co do niej wsadzę bez żadnego zająknięcia. Jest trochę ciężka, ale wykonanie jest na absolutnie najwyższym poziomie. Bardzo przyjemnie się z tego strzela, bo system ARGO i waga strzelby skutecznie zmniejszają odczuwalny odrzut przy strzale z mocniejszej amunicji. Moża strzelać pół dnia bez obawy o bolący bark.

Jeśli miałbym proponować coś nieco tańszego, to również z czystym sumieniem mogę polecić (używałem dwa modele tej firmy) markę FABARM.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Ultra3000 »

Wyjeżdżasz z tym Benelli które jest 3-4 razy droższe od turka...niektórzy to chyba mają problem ze zrozumieniem tego co czytają.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wybór pierwszej strzelby semiauto.

Post autor: Hans00 »

dziki_pl pisze: 01 października 2022, 13:52
Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
Coś co jest kopią i kosztuje ułamek ceny nigdy nie będzie oryginałem.
Rzuć okiem np. na ekstremalne testy Tureckich strzelb na kanale TFB TV.
Testujący je James Reeves po wielu testach stwierdza, że żadna z nich nie wytrzymuje więcej jak ok. 500 strzałów, a wcześniej są zawodne na potęgę.
Brakuje słów na powielanie takich bzdur. Słuchając takich "specjalistów" tylko pogłebia mity. Po twojej wypowiedzi widać że twoja wiedza jest zerowa.
Już kilka strzelnic zamieniło M na Doruki. Ciekawe dlaczego.
I powiedz mi, że Twoja wypowiedź jako dystrybutora firmy Doruk jest bezstronna i obiektywna ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Wyraziłem tylko swoje zdanie, z którym można się zgadzać lub nie. Od tego jest forum.
A z tym, że strzelnice zmieniają Mossbergi na Doruki, to wybacz ale jakoś nie chce mi się wierzyć...
Nie zrozum mnie źle, Turcy też mają różne półki jakościowe i może akurat produkty firmy Doruk są ich Top Tierem, jednak moim zdaniem to inna liga co produkty Mossberga, Beretty/Benelli. Z resztą wystarczy sprawdzić co różne służby na całym świecie przez lata mają na wyposażeniu, a to raczej moim zdaniem jest mocny wyznacznik jakości i niezawodności.
MCH pisze: 01 października 2022, 14:13
Hans00 pisze: 30 września 2022, 20:51 Wsadzę kij w mrowisko i powiem, żebyś nie kupował tureckich wynalazków bo są zawodne i się sypią.
...a ja tam zgadzam się z kolegą. Przerabiałem kilka różnych strzelb w swojej kilkuletniej karierze strzelca. Skończyłem na Benelli M4 i wreszcie jestem zadowolony i to będzie najpewnie moja ostatnia w życiu samopowtarzalna strzelba. Po wystrzeleniu pierwszych 200-300 pocisków je dosłownie wszystko co do niej wsadzę bez żadnego zająknięcia. Jest trochę ciężka, ale wykonanie jest na absolutnie najwyższym poziomie. Bardzo przyjemnie się z tego strzela, bo system ARGO i waga strzelby skutecznie zmniejszają odczuwalny odrzut przy strzale z mocniejszej amunicji. Moża strzelać pół dnia bez obawy o bolący bark.

Jeśli miałbym proponować coś nieco tańszego, to również z czystym sumieniem mogę polecić (używałem dwa modele tej firmy) markę FABARM.
Mądrego to dobrze posłuchać. Jakiś czas temu poleciłem koledze Benelli M4. Jest bardzo zadowolony.
Co do FABARM swojego czasu się zastanawiałem nad produktem tej firmy.
Ultra3000 pisze: 01 października 2022, 14:21 Wyjeżdżasz z tym Benelli które jest 3-4 razy droższe od turka...niektórzy to chyba mają problem ze zrozumieniem tego co czytają.
Jaka cena taki towar.
Jak ktoś za ułamek ceny chce kupić kopię, to szybko się przekona skąd wzięła się ta cała oszczędność.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”