Tłumiki rodzimej produkcji...

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: yogz »

Szukając wyciszacza natrafiłem na taką ofertę: [url]https://www.puchacz.net/tlumik-greywolf ... -6699.html[/url]
Koleżeństwo miało z tym do czynienia? BTW jest wysyp krajowych producentów, BK Precise, Fireball Customs, Tactinox....mimo wszystko dziwne strategie "go to market" bez sensownych danych, opisów budowy, recenzji....
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: TomaszMk »

Jakos mam nieodparte wrazenie ze to wyrob z aliexpress.

Technologia monocore prowadzi w googlu do plyt drewnianych z laminatem.
Nazwa do sklepu z ciuchami.

W opisie "Winning Quality", Greywolf, tactinox. Tak mocno zajezdza festynem, nie do konca przetlumaczonym z aliexpress.
Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: yogz »

...właśnie. Na tłumiku wygrawerowane "Made in Poland", piszą o 45 latach doświadczenia firmy GOMANDER...internet nie pokazuje informacji o takiej firmie. Nie chcę deprecjonować producenta, może to bardzo dobry produkt....ale....
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
Awatar użytkownika
tukey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 04 marca 2010, 21:42
Tematy: 2
Lokalizacja: maz.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: tukey »

Miałem go w rękach, strzelałem, nawet porównywałem z ATec-iem i Strielą. Moje subiektywne wrażenia są bardzo pozytywne, wykonanie ok, wyciszenie strzału (.223 fmj) bardzo przyzwoite. Moim zdaniem warto pochylić się nad tematem.
.22/9x19/7.62x39/5.56x45
Multi-GUN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2022, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: Multi-GUN »

Hmmm... czuję się wywołany do tablicy :-D

więc po kolei:
1. Gomander to marka produktu trochę tak jak u firmy Bosch marka Skill. Tactinox/TactinoxPCC/Hunter/BigBore - to linie produktów
2. Producentem jest Polska firma która robi bardzo ciekawe rzeczy ze stali i ma na prawdę imponujący park maszynowy (pytaliśmy co konkretnie robili przez te 45 lat z tej stali ale odpowiedź była mniej więcej taka - "że tak jak Łucznik oni też robili maszyny do szycia"
3. Ali-cośtam ... - no raczej nie. 100% made in Poland. Maszyna która bada koncentryczność wykonania produktu kosztuje 1,5 mln Eur - to nie ta liga :027:
4. Greywolf - to ten mały znaczek na tłumiku - taki ukłon producenta w naszą stronę za pomoc w doskonaleniu tych produktów i dostosowywanie ich do oczekiwań strzelców w szczególności tych precyzyjnych i dynamicznych.
5. Monocore ..- hmm bierzemy na klatę argument że trochę mało informacji o tym w necie ale to się niebawem zmieni. Postaramy sie wrzucić trochę materiałów informacyjnych + filmiki z testów i produkcji. Sorry ale sprzedaż wyszła nam trochę przed szereg :-D

mam nadzieję że odrobinę pomogłem :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2022, 17:12 przez Multi-GUN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yogz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 383
Rejestracja: 09 marca 2003, 20:08
Tematy: 27
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: yogz »

Faktycznie, komunikacyjnie trochę słabo. Twój post sporo wyjaśnia, może dobrze było od tego zacząć. Wyglądają ciekawie.
pozdrawiam,
Yogz
______________________________
9x19, .308W, 7x64, 12/76
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3021
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: strk »

Czy ta firma ma w ofercie tłumiki zachodzące na lufę, tak jak np. Schultz-Larsen?

Sam sobie odpowiem. Po lewej przekrój Tactinox OB (over barrel).
Ale jaka maksymalna średnica lufy?
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2022, 17:46 przez strk, łącznie zmieniany 2 razy.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
johnemnemonic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 2022, 09:53
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: johnemnemonic »

Mnie ciekawi na ile ten tłumik jest przepływowy, jak duży blowback gazów występuje?
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3253
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: biper »

To skoro jest tu coś w stylu Q&A do osoby obeznanej z marką, to od razu uderzam z pytaniem: jest, albo będzie jakiś model z QD na rynek cywilny?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: Matthius »

johnemnemonic pisze: 31 sierpnia 2022, 17:40 Mnie ciekawi na ile ten tłumik jest przepływowy, jak duży blowback gazów występuje?
Dołączam do pytania.
Chciałbym kupić tłumik do kalibru .308 Win - głównie na sztucer, ale może wyląduje na SR-25 (jeżeli nie będzie konieczne przestawianie regulatora gazowego).
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3253
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: biper »

Rozglądam się po rodzimym rynku tłumików.. Na razie tylko szukam, ale za to w dwóch kalibrach (albo jeden na dwie lufy .223 i .308 z QD)
Ten temat pochodzi z 2022r. Od tego czasu rynek rodzimych producentów tłumików znacznie się rozrósł.
Znalazłem oferty firm: BK Precise, Valhalla Industries, Hubster, Checkmate Arms - te firmy mają swoje strony, podają dane teleadresowe itp. co każda normalna firma w 21w. mieć powinna.

Są one obecne zarówno w necie, jak i ich produkty w sklepach. Oprócz tego obecny TYLKO w sklepach, ale bez jakiegokolwiek śladu w necie - Gomander.
Serio?

Nie wiadomo kto to produkuje, nie wiadomo gdzie zlokalizowany.. Poza skąpymi opisami na stronach sklepów i paroma sponsorowanymi reckami na YT nie wiadomo nic. Średnio to poważne.

Ale do meritum..
Czy ktoś ma/miał do czynienia z tłumikami w.w. firm (tych poważniej podchodzących do klienta) z rozwiązaniami QD?
Zastanawiam się, czy jest sens brać jeden tłumik z dziurą na 7.62, by obskakiwać nim też .223.. Czy jednak lepiej 2 przeznaczone do konkretnych kalibrów?
W sumie, to z .308Win strzelałbym niemal zawsze z tłumikiem, a z .223 niekoniecznie. Niby opcja .308 bez QD byłaby wówczas sporo tańsza, ale chodzi tez o wygodę demontażu do czyszczenia.
Co do tych rodzimych rozwiązań QD, to oceniając tylko po zdjęciach.. mam pewne wątpliwości, czy one się nie odkręcają same? Chyba w żadnym z modeli nie widziałem jakiejś aktywnej blokady typu BoreLock jak w Ase Utra, czy Rotaxach od B&T..

Trochę czasu od założenia tego tematu upłynęło, trochę tych firm się pojawiło..
Podzielcie się może swoimi doświadczeniami w tym zakresie..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: LARPAK »

Od kilku miesięcy mam Hubster Delta XS45 pod .223 (wersja doczołowa, nie zachodząca na lufę - chciałem, aby bez demontażu łoża pasował mi pod 10,5 i 16 cali).

Co do systemu QD się nie wypowiem bo nie posiadam, ale przy normalnym nakręceniu nie zauważyłem, aby się odkręcał.

Plusem dla mnie jest odprowadzenie gazów do przodu więc w AR15 nic nie przedostaje się na komorę zamkową i nie ucieka do tyłu.
Do tego łatwość w obsłudze - rozkręca się dość dobrze na kilka elementów.

Internetowo w ofercie kilku sklepów widziałem, ale na półce to jak na razie chyba w dwóch sklepach uświadczyłem tylko Gamandera - wygląda dość ciekawie, ale nie jest rozbieralny, a do tego cena trochę wysoka.

Nie podam Ci modelu, ale jakiś Gomander jest sprzedawany ze złączką QD - nie jestem pewien czy jest to zestaw czy też osobno trzeba kupić tłumik i osobno zestaw QD.

Minusem jak dla mnie jest brak rozbieralności tłumika.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3253
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: biper »

Faktycznie możliwość rozłożenia tłumika do czyszczenia to cecha, o której warto pamiętać.
A jak wygląda kwestia demontażu takiego tłumika bezpośrednio na gwint do czyszczenia?
Trzeba się przy tym namęczyć, jak przy demontażu urządzenia wylotowego, czy wystarczy siła ręki?


Co do tych Gomanderów.. to przez ich dziwne podejście do klienta raczej nie brałbym ich (bo nie wiadomo kogo :-? ) pod uwagę.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: LARPAK »

Z racji tego, że czyszczę broń po każdym strzelaniu to bez problemu dokręcam i odkręcam ręką - można jednak kluczem bo miejsce na niego jest.
Nie używałem go jednak jeszcze tak intensywnie, aby mógł się zapiec - zbyt krótko go mam zwyczajnie.

Chociaż nie powiem, ale opcja QD była by pewnie lepsza.
Jednakże nie zapłaciłem za niego ani złotówki to nie będę narzekał, że jest nakręcany.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumiki rodzimej produkcji...

Post autor: Matthius »

Od półtora roku używam BK Precise na trzech karabinkach - AR-15 z lufą 18", AR-15 z lufą 10,5" oraz MSBS (głównie z krótką lufą).

Tłumik przykręca się 2-3 obrotami do gwizdka lub kompensatora (do wyboru przy zamawianiu). Tłumik nawet nie drgnął po wystrzeleniu około 100 nabojów, siedzi pewnie i dość powtarzalnie. Dodatkowy opór przeciwdziałający odkręcaniu daje uszczelka.

System przepływu gazów działa na tyle dobrze, że nie musiałem zmieniać ustawień bloku gazowego. Łuski wylatują tak samo. W twarz też nic nie pluje gazami.
Wadą tego rozwiązania jest gorsze tłumienie. O ile w lufie 18" wystrzał brzmi jak .22 LR i można działać bez ochraniaczy, to w krótkich lufach huk wciąż jest uciążliwy.
POF 10" z Rotexem był znacznie cichszy, ale po 60-70 nabojach kolega go zdjął - tak się nagrzał, że obraz w kolimatorze falował.

Mam jeszcze tłumik Łuszczka, ale używam go tylko na T3x .308 Win do celów łowieckich. Aluminium jest lekkie, więc ma mniejszą pojemność cieplną i obraz zaczyna falować już po kilku strzałach. W łowisku wystarczy, na zawody do serii 10 strzałów już nie bardzo.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”