S 400 problem

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S 400 problem

Post autor: rokasa58 »

--
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2024, 09:50 przez rokasa58, łącznie zmieniany 1 raz.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Witja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 14:02
Tematy: 12
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S 400 problem

Post autor: Witja »

Minął kolejny tydzień i w dalszym ciągu nie otrzymałem obiecanej częsci od Kuffla. Trudno, machnąłem ręką na to. Nie dawało mi spokoju, że po naładowaniu kartusza do 100 barów i tak nie miałem wystarczającej prędkości. Ponownie więc rozebrałem sprzęt na czynniki pierwsze, poddałem wnikilkiwym oględzinom przez szkło powiększające. I znalazłem w kanale dolotowym coś na kształt ziarna piasku, trzymało się dość mocno, ale jakoś to wyskrobałem. Ponowne złożenie, ponownie 100 bar w kartuszu i eureka - 234 do 230m/s. Czyli coś tam pomogło.. Planuję jeszcze w wolnej chwili zreanimować rega altarosa, a jak się nie da to zainwestuję w kolejnego, ale chyba już angielskiego.
Co do rega Kuffla. Idąc za poradą @rokasa58 zapytałem się o możliwość dotoczenia tej nieszczęsnej pastylki. Pomijam, że nie znam dokładnych wymiarów. Moje zapytanie wzbudziło tylko uśmiech politowania. Przy obecnych kosztach pracy nikt się nie podjął, tym bardziej, że tylko jeden tokarz miał tokarkę zegarmistrzowską. Więc jednak nie "po problemie". Ustrojstwo trafiło do szuflady i nie będzie zutylizowane bezpłatnie, jak to się zaoferował z "pomocą" jeden z kolegów. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i za realną pomoc, przede wszystkim Tomkowi (Maszotowi). Idę postrzelać. Z merlina :-D
S 400
X2 merlyn - do sprzedania
remik '44
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S 400 problem

Post autor: rokasa58 »

--
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”