kursy instruktora strzleckiego

Moderator: Moderatorzy WBP

Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: Tomek_J »

Kolejny bajerant...

parę funfact:

1. nie trzeba należeć do PZSS, żeby prowadzić komercyjną strzelnicę
2. trenerów w klubach nie nadaje żaden PZSS. Albo kluby zatrudniają ich w jakiejś formie umowy, albo zostaje nim społecznie któryś członek klubu
3. nie trzeba żadnego kwitu, żeby założyć DG instruktorską. Sprawdziłem organoleptycznie ;)
4. Jeżeli jakaś strzelnica "ru*a cię" finansowo, powtórzę, poszukaj innej.
5. Zdziwiony jestem, że kogoś dziwi fakt konieczności przynależności do jakiejś organizacji, żeby organizować wydarzenia firmowane szyldem tej organizacji. Naprawdę są tu ludzie, którzy chcieliby organizować zawody strzeleckie w ramach kalendarza PZSS/WZSS nie należąc do tych organizacji?
6. Zdziwiony jestem, że kogoś dziwi, że ZWIĄZEK SPORTOWY wymaga minimum kompetencji od osoby, która życzy sobie posiadać licencję trenera firmowaną przez ów ZWIĄZEK SPORTOWY.
7. Przynależność do PZSS jest dobrowolna. Jeżeli nie pasują mi ich zasady, szukam innego towarzystwa. Np. LOK albo setki stowarzyszeń kolekcjonerskich.

NAPRAWDĘ MOŻNA ORGANIZOWAĆ ZAWODY STRZELECKIE bez członkostwa w PZSS. Np. ja takie organizuję w przyszłą niedzielę. Pomimo tego, że jestem członkiem klubu, to wspólnie z kolegą organizujemy zawody strzeleckie bez szyldu tego klubu i bez szyldu PZSS.
Ani trochę nie boimy się prokuratora, ABW, proboszcza czy tam innych służb mundurowych, które wg opinii tego forum tylko czyhają, żeby zabrać nam książeczkę na wieki wieków.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
hanusi1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 13 listopada 2016, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: hanusi1 »

Drogi kolego Tomek_J :516: chyba za szybko czytałeś i nie rozumiesz co napisałem. Pewnie że możesz wszystko możesz i też o tym piszę. Wróć i zobacz nigdzie nie jest napisane że bez PZSS nie możesz prowadzić strzelnicy, zawodów czy DG :583: . Jeszcze raz POTWIERDZAM I UZNAJĘ Twoją opinię :one: że można to wszystko poza PZSS. Wszystko się rozchodzi o rangę o ligę. Tak jak pisałem to to samo jak masz drużynę piłkarską, super piłkarzy i nawet swój stadion , to nie jest zabronione ale do pierwszej ligii czy jakiejkolwiek ligii czy ekstraklasy bez PZPNu nie wejdziesz będziesz tylko takim sobie klubem piłkarskim grającym podwórkowo,koleżeńsko, przyjacielsko, hobbystycznie to miałem na myśli. Jeżeli napisałem mało zrozumiale to przyłóż się, przeczytaj jeszcze raz i przetłumacz to na bardziej zrozumiale :568:
bo to o to chodzi na takich forach abyśmy razem objaśniali i wyjaśniali pewne zagadnienia dla następnych.
Życzę Ci smacznego obiadku i schłodzonego piwka :piwo: po obiedzie oraz spokojnego popoludnia. I jakbym mógł Cię prosić o Twoje namiary na Twój klub I strzelnice ( może być na priv żeby nie było że ktoś nam kryptoreklama zarzuci) to byłbym wdzięczny zawsze jakieś słowo doradcze czy poprawkowe ma u mnie duża wartość. Poza tym integrujmy :516: się abyśmy mieli MOC . Jeszcze raz PRZEPRASZAM jak coś napisałem :090: niezrozumiałego i POZDRAWIAM :516:
CZ P09, WinSXP,CZ455,AKM,Shadow2, S&W22Victory ,FedArm16",Beretta92S,Alfa Proj4"357/38,RKM DP28,PM-63 RAK,TTwz33,UzkonZK15,PPSz,UZI, RIA45ACP, PPS,Glock17, M16A1,Bajkał IŻ, Remington 511, Tanfolgio Giuseppe,Beretta 70,Hammerli TAC R1 22,MP5,
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: Tomek_J »

hanusi to się zdecyduj w końcu, bo na poprzedniej stronie napisałeś tak:
Przecież dobrze o tym wiecie. Tytuł czy uprawnienia instruktora PZSS w moim przypadku (podkreślam w moim przypadku dotyczące mojej osoby) było potrzebne i jest potrzebne aby prowadzić działalność gospodarczą w dziedzinie strzelectwa sportowego - podstawowy wymóg.
Ja to zrozumiałem tak, że ktoś Ci powiedział, bądź sam uznałeś, że do prowadzenia DG w zakresie strzelectwa (szkolenie bądź prowadzenie strzelnicy) konieczne są jakiekolwiek papierki...
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: mari0 »

loleczek196 pisze: 20 sierpnia 2022, 08:21
Żaden regulamin strzelnicy nie mówi że np odstający zamek w Walterze GSP podczas strzelania cofa się do tyłu i gdy ktoś trzyma oburącz broń może złamać kciuka. A taki przypadek miałem.
Tak czytam Twoje wypociny i tutaj mam na 100% potwierdzenie, żę:
1. Nigdy nie byłeś na strzelnicy
2. Nie masz pojęcia o przepisach.
3. Nigdy w życiu nie widziałeś Walthera GSP. Gdyż w tym pistolecie żaden zamek nie ma prawa nikomu złamać kciuka. Magazynek podpinasz przed kabłąkiem a nie w chwycie co za tym idzie zamek jest z przodu i dodatkowo jest ukryty.

Obrazek

4. Nie znasz języka polskiego. Bo jak można się cofać, do przodu?
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
hanusi1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 13 listopada 2016, 17:30
Tematy: 0
Lokalizacja: BEŁCHATÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: hanusi1 »

Tomek_J dlatego napisałem z podkreśleniem " że to się tyczy mojej osoby" :516: i nikt mi nie kazał ani do niczego mnie nie zmuszał piszę po raz kolejny jeżeli nie potrzebujesz w Twoim klubie opcji pełnego zakresu propagowania i zachęcania do strzelectwa sportowego jak największej liczby chętnych tylko wystarczy Ci działanie na własne potrzeby lub na zasadzie "zapłać i strzel" to Twoja sprawa i ok zgadzam się z Tobą. :one: SUPER I SZACUN. Od czegoś Ci ludzie muszą zacząć, załapać bakcyla :502: . Ale są też potrzebni inni tacy niedobrzy jak np ja :027: , którzy widzą interes w czymś innym. Chcąc propagować strzelectwo i świadomość zwykłych ludzi w pełnym zakresie aby mogli samodzielnie dalej działać i szerzyć strzelectwo potrzebuje PZSS aby móc organizować zajęcia i szkolenia na patent strzelecki a później aby ludzie mogli wnioskować :568: o pozwolenie na własną broń też potrzebujemy PZSS . Ty skąd masz pozwolenie na broń ? Chyba z PZSS ? Inni też chcą i o to tu chodzi. Ty zrobiłeś, masz pozwolenie na broń, masz cały arsenał broni, masz tytuł instruktora i prowadzącego i masz również strzelnicę gdzie prowadzisz Swą działalność gdzie wprowadzasz ludzi w stan szczęśćia i radości bo przychodzą i mogą pod profesjoną opieką poznać posmakować bez zobowiązań tego zajefajnego zajęcia,sportu, zabawy, hobby.I CHWAŁA CI. :piwo: I SUPER I OK :516: .I co dalej ? :583: Koniec !!! Posmakowali i dziekuję. I tu są też potrzebni tacy którzy mają pozwolenie na broń, mają arsenał broni, mają instruktora, mają prowadzacego i mają strzelnicę gdzie prowadzą Swą działalność gospodarczą i ...... Właśnie i ? I pozwalają dalej kosztować tego wspaniałego tortu na własną rękę. I właśnie tu jest ta różnica, że muszą być tacy "w polewie PZSS" bo taka to droga. Wiem, że to nie tak powinno być ale jest. Dlatego trzymajmy się razem, współpracujmy, myślmy i działajmy a może uda Nam się to zmienić uda Nam się coś stworzyć co by Nas zadowalało ;) . Ja jestem człowiekiem który chce propagować strzelectwo na wielką skalę bo widzę w tym interes. Jaki ? Bezpieczeństwo i świadomość ludzi oraz znajomość zasad obsługi broni palnej oraz możliwość rozwijania umiejętności w strzelectwie da Nam bezpieczeństwo i respekt tych z zewnątrz. Nie chcę tu zagłębiać się w moją ideologię bo nie o tym tu piszemy. Ruszył teraz zajefajny program "STRZELECTWO DLA KAŻDEGO" finansowany przez Ministerstwo i jak myślisz kto robi te zajęcia i szkolenia ? Kluby i Stowarzyszenia namaszczane przez PZSS . Wiem nie tak powinno być ale to zawsze już coś w stronę Strzelectwa. Więc działajmy i pokażmy, że damy radę,że sobie poradzimy bez monopolisty jakim jest PZSS. Pozdrawiam i dziękuję za Twoją aktywność która pozwala mi wyjaśnić moje niezrozumiałe tezy tu i teraz a nie później każdemu z osobna. I po to jest właśnie to forum. Jeszcze raz pozdrawiam i do usłyszenia lub nawet do zobaczenia :516: :piwo:
CZ P09, WinSXP,CZ455,AKM,Shadow2, S&W22Victory ,FedArm16",Beretta92S,Alfa Proj4"357/38,RKM DP28,PM-63 RAK,TTwz33,UzkonZK15,PPSz,UZI, RIA45ACP, PPS,Glock17, M16A1,Bajkał IŻ, Remington 511, Tanfolgio Giuseppe,Beretta 70,Hammerli TAC R1 22,MP5,
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: Tomek_J »

Jest kilka innych sposobów uzyskania pozwolenia, bez przynależności do PZSS.

Program "Strzelectwo dla Każdego" realizują kluby zrzeszone w PZSS bo... konkurs na realizatora programu w MSiT wygrał PZSS. Pewnie powiesz znajomości, układy, sitwa, złodziejstwo itp. Otóż PZSS w tym konkursie był jedynym oferentem, a zgłosić mógł się każdy. Nawet Ty ze swoim stowarzyszeniem. Dlaczego te, a nie inne kluby? Znowu można powiedzieć układ, sitwa, kolesiostwo. Otóż nie... Do realizacji przystąpiły wszystkie kluby, które zgłosiły się do PZSS.

Zakładam, że gdyby LOK zechciał ten program prowadzić i go wygrał, realizację zajęć w terenie wzięły by powiatowe i rejonowe zarządy LOK. Gdyby wygrała jakaś inna organizacja, to zajęcia prowadziłyby koła terenowe tejże organizacji itp. itd.

Zdajesz się tego nie rozumieć, jakbyś miał 13 lat... Zresztą Twój styl pisania postów na to wskazuje.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: loleczek196 »

mari0 pisze: 21 sierpnia 2022, 19:54
Tak czytam Twoje wypociny i tutaj mam na 100% potwierdzenie, żę:
1. Nigdy nie byłeś na strzelnicy
Kolega dał koledze postrzelać. Złapał pistolet w dwie łapy i niespodzianka.

Wyjaśnie to obrazkowo :) to może ogarniesz :)

Obrazek
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3248
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: biper »

I to maleństwo wystające przy kalibrze .22LR złamało kciuka?
Przecież nawet w 9x19 zamek można przytrzymać ręką przy strzale.. Nie zdziwiłbym się, gdyby chodziło o stłuczenie, zranienie, ale ZŁAMAŁO? :shock:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: loleczek196 »

Tomek_J pisze: 20 sierpnia 2022, 10:41 Do tego, jakie niezbędne kompetencje są potrzebne osobie, która chce szkolić inne osoby w ramach amatorskiego uprawiania jakiejś dyscypliny sportu

(nie wliczając w to zorganizowanego szkolenia sportowego w ramach PZS)

O to ci chodzi?


2. Do zadań trenera lub instruktora sportu należy poza prowadzeniem zajęć, o których mowa w ust. 1, przekazywanie aktualnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu treningu sportowego i współzawodnictwa sportowego
w danym sporcie



I co tu jest inaczej niż to o czym napisałem?
kokolud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 17 marca 2017, 00:05
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: kokolud »

Golone, strzyżone. Okopali się na swoich stanowiskach i chodzą wokół słupa. Polska właśnie.

Dla niewtajemniczonych: Walther GSP strzela również amunicją .32 S&W Long. Przy niefortunnym złożeniu może zrobić krzywdę. Sprecyzuję: złamać palec. Może jeszcze dopiszę dla lepszego zrozumienia: widziałem taki przypadek, lecz o czas, miejsce zdarzenia nie pytajcie, nie prowadzę takiej ewidencji - to tak na wszelki wypadek dla tych bardziej dociekliwych.
zuzolek123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 grudnia 2022, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: zuzolek123 »

W moim przypadku szukałem kursu, po którym będę miał dodatkowe punkty przy rekrutacji do policji, a KWP bywa kapryśne pod względem instytucji robiących takie szkolenia. Musiałem być pewny, że otrzymam wartościowe dokumenty, więc dopytywałem o to w instytucjach proponujących szkolenia. Kurs Polskiej Akademii Kultury i Sportu spełniał wszystkie moje wymogi, miałem gwarancję, że punkty mi się naliczą za ten kurs. Sprawnie wszystko przebiegło, dostałem dokumenty, KWP nie robiło problemów. Trzeba się upewniać, czy to firma czy jakaś placówka szkoleniowa organizuje kurs, bo po takim pseudoszkoleniu z firmy to na pewno ani kwalifikacji, ani punktów się nie dostanie.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: Mumin_ »

zuzolek123 pisze: 27 grudnia 2022, 12:10Kurs Polskiej Akademii Kultury i Sportu spełniał wszystkie moje wymogi, [...] po takim pseudoszkoleniu z firmy to na pewno ani kwalifikacji, ani punktów się nie dostanie.
No to wchodzimy na stronę, klikamy "o nas" i już w pierwszym zdaniu "Polska Akademia Kultury i Sportu to jednostka edukacyjna posiadająca akredytację uczelni wyższej". Ostatnie trzy słowa to link prowadzący donikąd. I słusznie, bo to ściema - nie ma czegoś takiego, jak "akredytacja szkoły wyższej". Akredytacje (oceny instytucjonalne, programowe i kompleksowe) można sobie sprawdzić na stronie PKA i o owej "akademii kultury i sportu" słowa nie ma. Zresztą co tam oceniać, kursy żonglowania ryżem i trójskoku na wrotkach?
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
HANS13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 22:13
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: HANS13 »

Nie pojawiła się we wcześniejszych wypowiedziach jedna sprawa. Broń do celów szkoleniowych.

Jeżeli chcesz mieć dodatkowe pozwolenie na broń do celów szkoleniowych, to wystarczy każdy kurs instruktorski, realizowany przez legalnie działającą firmę. Tytuł instruktora wydany po takim szkoleniu jest wystarczający do ubiegania się o broń do celów szkoleniowych. Nie potrzeba kursu dającego uprawnienia instruktora PZSS. Nie oceniam wartości poszczególny kursów i wiedzy, którą oferują :033:
Kolejnym warunkiem koniecznym jest wpis w działalności gospodarczej (PKD 85.59.B), no i chyba oczywistość, własna działalność gospodarcza ;laughing:

Jeżeli chcesz prowadzić własną strzelnicę i klub, to prosta droga do zdobycia broni do celów szkoleniowych.
Obrazek
mariusz_zgc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 12:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: mariusz_zgc »

zuzolek123 pisze: 27 grudnia 2022, 12:10 W moim przypadku szukałem kursu, po którym będę miał dodatkowe punkty przy rekrutacji do policji, a KWP bywa kapryśne pod względem instytucji robiących takie szkolenia.
To teraz potrzebne jest żeby się dostać do Policji? A które to KWP? Czyżby ściana wschodnia?
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kursy instruktora strzleckiego

Post autor: kriss91 »

HANS13 pisze: 27 grudnia 2022, 15:26 Nie pojawiła się we wcześniejszych wypowiedziach jedna sprawa. Broń do celów szkoleniowych.

Jeżeli chcesz mieć dodatkowe pozwolenie na broń do celów szkoleniowych, to wystarczy każdy kurs instruktorski, realizowany przez legalnie działającą firmę. Tytuł instruktora wydany po takim szkoleniu jest wystarczający do ubiegania się o broń do celów szkoleniowych. Nie potrzeba kursu dającego uprawnienia instruktora PZSS.
Skąd masz tą wiedze? Przechodzisz obecnie scieżkę szkoleniówki? Ewentualnie które wpa nie wymaga instruktora z pzss?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”