Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Witam
Wiem że w tym temacie jest sporo informacji, natomiast ja mam zapytanie o 2 konkretne modele.
Walther-6x42-ao-z-m-11-mm która jest dostępna w jednym powszechnym sklepie internetowym za 330 zł, oraz
Delta optical classic 3-9*40 która dziś zdrożała do 600 zł w zasadzie we wszystkich sklepach internetowych ale mam ją okazję kupić w promocji za 440 nową...
Liczyłem że kupię coś sensownego w kwocie do 300 zł ale chyba nie na dziś... :(
Oczywiście cena wzrasta przez wzgląd na to że mam hatsana który jak wiemy niszczy optykę...
Rozważałem jeszcze jakąś inną optyke z Ali express aczkolwiek to pewnie ryzyko...
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Muszu87Tyc »

Ten walther to jakiś dramat, jeżeli chcesz strzelać na zmienne dystance to z założenia będziesz mierzył którąs kropką/ kreską na krzyżu a ta luneta nie ma podziałek, moim zdaniem to ją przekreśla.
Nie wypowiem się na temat doc bo nie miałem z nim doświadczenia natomiast tym przedziale kwotowym masz popularną hawke vantage 4-12x40 ao, w znanym sklepie militariami poniżej 500 zł.
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Muszu87Tyc pisze: 31 lipca 2022, 16:03 Ten walther to jakiś dramat, jeżeli chcesz strzelać na zmienne dystance to z założenia będziesz mierzył którąs kropką/ kreską na krzyżu a ta luneta nie ma podziałek, moim zdaniem to ją przekreśla.
Nie wypowiem się na temat doc bo nie miałem z nim doświadczenia natomiast tym przedziale kwotowym masz popularną hawke vantage 4-12x40 ao, w znanym sklepie militariami poniżej 500 zł.
Dzięki za odpowiedź, wychodzi na to że ten hawke vantage 4-12x40 ao w znanym sklepie z militariami jest w cenie 500 zł, o stówę taniej niż Delta optical o którą pytam. Ale czy jakość porównywalna? Pytam dlatego że delta optical ma powiększanie maksymalnie 9, Havke aż 12 i ponadto regulację paralaksy której DO nie ma i przy tym jest tańsza o stówę. Czytałem w opiniach że montują ją również na hatsany i jest ok... Oczywiście wolałbym sprzęt lepszy i tańszy :)
Jest jeszcze do wyboru identyczna hawake, lecz w opisie ma parametr "30/30" i jest droższa o trzy dyszki, ale porównałem specyfikacje i nie dopatrzyłem się różnicy
Czyli reasumując do hatsana ten sprzęt może być?
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2022, 16:33 przez chalice, łącznie zmieniany 1 raz.
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Co do walthera to ok, dzięki już wiem że nie warto...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Yurko »

Hawke-i to fajne lunetki ale w calowej wersji raczej nie na mocną sprężynę. Co prawda niektórzy twierdzą, że się sprawdzają, ale to trochę zależy od konkretnej sztuki.

Jest podobna lunetka, trochę może gorsza optycznie, ale producent twierdzi, że wytrzymuje "sprężyny" do 22J:

Obrazek
Valiant Lynx 3-9x40 AO https://www.balistas.pl/puskohled-valia ... oir-mildot

Valiant ma też odpowiednik Walther-a 6x42 tylko z siatką Mil-Dot z podświetleniem:

Obrazek
https://www.balistas.pl/puskohled-valia ... -6x40-aoir Valiant Lynx 6x40 AO

Miałem pierwszą z nich na Gamo Replay ze sprężyną gazową i wytrzymała... :one:

Opisy na stronie sklepu z linku zawierają trochę błędów... :-?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Mieciu Orzech pisze: 31 lipca 2022, 18:07 Polecam hawke vantage 4-12x40 AO, fajna lupa ładny obraz jak się rozleci na hatsanie to masz gwarancję.
No właśnie w podobny sposób ktoś też mi argumentował. Zawsze jak coś się stanie to jest jednak ta gwarancja...
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Yurko pisze: 31 lipca 2022, 19:03 Hawke-i to fajne lunetki ale w calowej wersji raczej nie na mocną sprężynę. Co prawda niektórzy twierdzą, że się sprawdzają, ale to trochę zależy od konkretnej sztuki.

Jest podobna lunetka, trochę może gorsza optycznie, ale producent twierdzi, że wytrzymuje "sprężyny" do 22J:

Obrazek
Valiant Lynx 3-9x40 AO https://www.balistas.pl/puskohled-valia ... oir-mildot

Valiant ma też odpowiednik Walther-a 6x42 tylko z siatką Mil-Dot z podświetleniem:

Obrazek
https://www.balistas.pl/puskohled-valia ... -6x40-aoir Valiant Lynx 6x40 AO

Miałem pierwszą z nich na Gamo Replay ze sprężyną gazową i wytrzymała... :one:

Opisy na stronie sklepu z linku zawierają trochę błędów... :-?
Dzięki za info, zapomniałem napisać że będę użytkował tego hatsana po przeróbce na zestaw tuningowy alchemika, więc kultura pracy powinna znacznie się poprawić... W związku z tym liczyłbym nawet na to że hawke wytrzyma.
Natomiast ten Valiant to też widzę lupa warta rozważenia. W związku z tym że strzelał bym na większe dystanse typu 30 m czasem więcej to raczej celował bym w opcje 3-9. Ale kusi mnie ten Hawake, gdyż ma powiększenie aż do 12
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Yurko »

Jeśli chodzi o Hawke Vantage 4-12x40 AO to jest bezkonkurencyjny. Szczególnie cenowo (500zł). Valiant ma model (ok 660zł) :

Obrazek
Valiant Lynx 4-16x50 SF https://www.balistas.pl/valiant-lynx-416x50-aoir-mildot

Co do powiększenia lunety, to warto brać pod uwagę nie tylko odległość, ale też jak i do czego zamierzasz strzelać. Jeśli do "papieru" siedząc przy stoliku, to i powiększenie 24x może Ci się wydać za małe. Z drugiej strony, przy strzelaniu stojąc bez podpórki, powiększenie większe niż 10x może sprawić trudność. Podobno, bo ja do puszek na 30-40m ustawiam nie więcej niż 6x... :shame:

I niedawno też kupiłem takiego Hawke:
Obrazek
Hawke Vantage 2-7x32 AO https://www.hawkeoptics.com/vantage-2-7 ... l-dot.html
ale założyłem na wiatrówkę, co prawda sprężynową, ale o energii 7J...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Muszu87Tyc »

Zwarzywszy na popularność oraz jakość vs cena brałbym wspomnianą przeze mnie Hawke.
Jakość szkieł fajna xa tą cenę, powiększenie do 12, popularna więc nie powinno być problemu z odsprzedażą jeśli kiedyś będziesz chciał zmienić.

Dodatkowo chyba każdy wybór lunety której producent nie daje dożywotniej gwarancji wiąże się z ryzykiem przy posadzeniu na sprężynie.

Odbiegnę od tematu ale skoro idziesz w kierunku modyfikacji to tak jak pisałeś zamontuj zestaw z lepszą etralitową prowadnicą, sprężynę na 100% w limicie i może dociąż kolbę bo ciężar karabinka przekłada się mocno na mniejszy kopanie wiatrówki tak destrukcyjne dla lunet.
W Hatsanach 90 dociążanie kolby np piana+ złom jest dosyć popularne.
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Dzięki za wszelkie informacje, więc najprawdopodobniej zdecyduje się na tego Hawake, przy czym kolega zaproponował mi jeszcze wczoraj sprzęt Theta Optics. Też podobno bardzo dobry a i cena robi wrażenie co do parametrów. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym producentem?
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

Muszu87Tyc pisze: 01 sierpnia 2022, 07:27 Zwarzywszy na popularność oraz jakość vs cena brałbym wspomnianą przeze mnie Hawke.
Jakość szkieł fajna xa tą cenę, powiększenie do 12, popularna więc nie powinno być problemu z odsprzedażą jeśli kiedyś będziesz chciał zmienić.

Dodatkowo chyba każdy wybór lunety której producent nie daje dożywotniej gwarancji wiąże się z ryzykiem przy posadzeniu na sprężynie.

Odbiegnę od tematu ale skoro idziesz w kierunku modyfikacji to tak jak pisałeś zamontuj zestaw z lepszą etralitową prowadnicą, sprężynę na 100% w limicie i może dociąż kolbę bo ciężar karabinka przekłada się mocno na mniejszy kopanie wiatrówki tak destrukcyjne dla lunet.
W Hatsanach 90 dociążanie kolby np piana+ złom jest dosyć popularne.
Słyszałem właśnie o dociążaniu kompozytów, zakładam że do wnętrza kolby po rozkrceniu dojście jest... On itak ma już swoją masę, ale pół kilo więcej to nie problem...
Co do Hawake to chyba się skusze albo na nią albo na Theta Optical w podobnych parametrach i w lepszej cenie, którą ktoś mi sugerował. Na tym forum w zasadzie nie ma o niej żadnego wątku czy to może jakiś nowy producent?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Yurko »

Theta Optical to jest marka (a w zasadzie raczej "brand") sprzętu do Airsoft-u. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sobie czym handluje firma, której kod EAN jest umieszczony przy tej lunecie jako kod producenta: https://gfcorp.pl/marki-w-dystrybucji/

Być może taka luneta się sprawdzi na jakimś PCP, ale nie liczyłbym na poprawne działanie na sprężynie. Ale przyznaję - jeszcze czegoś takiego nie miałem. O Hawke przynajmniej wiadomo, że chociaż to też chińszczyzna, to jest to prawdziwa firma, a nie tylko sam napis drukowany dowolnie przez Chińczyków zgodnie z życzeniem hurtowego odbiorcy... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
chalice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2021, 00:38
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: chalice »

No i ostatecznie kupiłem tego Hawake 4-12*40. Bardzo dobre szkiełko Mam nadzieję że jak założę po tuningu na Harrego to wytrzyma... Potrzebuję jeszcze montaż jednoczęściowy. Znalazłem na aledrogo Delta Optical AG-30H412 za pięć dych więc cena nie najgorsza. Tylko jest tam napisane że pod tubusy 30 mm a mój tubus ma 26.. Mam pytanie w związku z tym cy mogę zastosować jakąś gumową podkładkę?
Obawiam się żeby nie stracić w symetrii
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: Yurko »

Nie rozumiem - dlaczego 30mm i dlaczego wysoki? :583:

Pierścienie adaptery 30/25,4 mm są dostępne, ale są z jakiegoś tworzywa sztucznego. Gumy nie próbowałem i mam wątpliwości czy się nada. Szczególnie taka z dętki może być za bardzo elastyczna. :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
colnet
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 18 września 2011, 19:37
Tematy: 2
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porada odnośnie optyki na hatsan 90

Post autor: colnet »

Za 100 zł znajdziesz RGPM2PA-25M4 będzie pasować bez żadnych podkładek i wysokość też będzie odpowiednia, dla zaoszczędzenia 50 zł szkoda zachodu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”