Steyr LP2 czy warto kupić ?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: mari0 »

Tak jak już wcześniej było napisane. Najlepiej pogadać z kimś na strzelnicy bądź na jakiś zawodach i przymierzyć się do modeli, które Cię interesują. Ja osobiście oferowałem się z taką pomocą odnośnie Moriniego ale to jest Śląsk ewentualnie pod koniec sierpnia MP Lok w Tarnowie bo będę na tych zawodach.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: Dexter »

Znajdź jakiś klub w okolicy, umów się z trenerem, pomacaj wszystkie klubowe egzemplarze jakimi dysponuje, poproś każdego trenującego w zasięgu wzroku o możliwość przymiarki do jego egzemplarza. Pamiętaj, że jedno to pistolet ale drugie to rękojeść (rozmiar) i te wszystkie regulacje (półka, kąty, pozycja i charakterystyka spustu). Wiadomo, że nie będziesz kręcił ustawieniami czyjegoś pistoletu więc wrażenia mogą być mylące ale coś tam będziesz wiedział.

Nie ma innej drogi. Albo macasz wszystko co tylko masz okazję i wyrabiasz sobie jako takie zdanie co Ci lepiej leży albo kupujesz serio obojętne który z "wyższej półki" i zmieniasz co rok albo dwa aż w końcu metodą prób i błędów trafisz na swojego Graala. I często nie znajdujesz go nigdy, w końcu skąd masz wiedzieć czy kolejny model którego jeszcze nie pomacałeś nie byłby lepszy... No, albo godzisz się z faktem, że na igrzyska olimpijskie się nie wybierasz i kupujesz raz i strzelasz dożywotnio nie zaprzatając sobie głowy pogonią za ideałem. Też opcja.

Trenować masz zamiar sam, w przysłowiowym korytarzu piwnicy czy masz na oku klub?
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: MarcinKr »

Kolego, przyczyny zmian są z grubsza dwie:

1. Kupiłem pistolet wyższej klasy niż posiadałem (czyt droższy) gdyż: ma lepszy spust, rękojeść i przyrządy oraz więcej parametrów powyższych da się regulować.
2. Kupiłem pistolet tej samej klasy (w zbliżonej cenie) innego producenta gdyż: na swoim sprzęcie doszedłem do ściany i myślałem, że nowy pistolet ta ścianę przesunie. Zazwyczaj nie przesuwa.

Nikt ci nie powie czy lepsze dla ciebie będzie strzelanie w większym czy mniejszym zwisie itd itp, czy które aspekty wogole będą ważne dla ciebie. Rusz dupę i idź w końcu kilka razy na strzelnice.
Jak chcesz wybrać świadomie z niższej półki to weź broń do ręki i będziesz wiedział czy ci leży czy nie.
Jak kupisz high end to i tak sobie go wyregulujesz pod siebie z czasem, więc kup cokolwiek, lub to na co jest okazja aktualnie. Zwróć tylko uwagę żeby rozmiar rękojeści odpowiadał wielkości dłoni, bo potem zmiana kosztuje 1000 PLN.
Awatar użytkownika
grodzki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 22 maja 2004, 23:17
Tematy: 14
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: grodzki »

Pierwsza myśl najlepsza, myślałeś o LP2 - kup LP2 :)
Jeżeli Ci się spieszy i chcesz mieć na już to nowy LP2 jest najtańszy z tych droższych.
LG100, Airwolf MVT, FWB300S, Diana 75, Anschütz LP-@.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr LP2 czy warto kupić ?

Post autor: variag »

Zwróć tylko uwagę żeby rozmiar rękojeści odpowiadał wielkości dłoni, bo potem zmiana kosztuje 1000 PLN.
Myślę, że to jest największy problem przy doborze pistoletu do Ppn/Psp. Miałem tak ze swoim poprzednim pistoletem, pasował mi i była pełna zgodność mojego chwytu z moją dłonią. Aż kiedyś trafiłem na lepszy i to o dziwo klubowy :(
I chociaż teraz mam inny pistolet z całkiem znośnym chwytem to tamten pasuje mi "jak ulał". Nawet myślałem, żeby zrobić na jego wzór chwyt do mojego pistoletu, ale koszty... :(
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”