Wizyta CBŚP

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: kozichwost »

Dopóki nie przyjdzie postanowienie o umorzeniu postępowania kolego spać spokojnie nie możesz.
Przypomina mi to moje zdarzenie, kiedy pojechałem na nadaje techniczne z przyczepą kempingową. Na stacji plac zastawiony autami, poprosiłem diagnostę żeby otworzył drzwi z drugiej strony, bo nie ma znaczenia z której strony robi się ścieżkę diagnostyczną. Odmówił, każąc mi nawracać między samochodami gdzie ciasno było i to bardzo. Podziękowałem pięknie za badanie i odjechałem, czego wynikiem było zgłoszenie diagnosty na policję, że chciałem go zabić za pomocą przyczepy kempingowej po tym jak odmówił wykonania badania technicznego bez wjeżdżania na halę...
Następnego dnia na z rodziną już w drodze - przyczepa jedzie za nami z badaniem zrobionym na innej stacji a u mnie w domu policja z nakazem doprowadzenia mnie na przesłuchanie.
Dzwonię więc do szefa dochodzeniówki i proponuję, ze zawrócę i złożę wyjaśnienia w sprawie. Usłyszałem - będzie pan wezwany. Czekałem 3 miesiące....
W sumie minęło ponad 5 lat a ja nadal żadnego papieru nie dostałem
Przepraszam - pan tu nie stał
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Procjon »

Skoro kolega nie ma statusu podejrzanego, to nie otrzyma postanowienia o umorzeniu śledztwa, bo nie jest stroną tego postępowania. Poza tym myślę, że skoro nie usłyszał zarzutów bezpośrednio po czynności przeszukania, dodajmy przeprowadzonego w dużym śledztwie, gdzie takie akcje przygotowuje się długo i dużo wcześniej typuje się osoby na zarzuty, to raczej nic koledze nie grozi.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
modoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 26 czerwca 2010, 12:17
Tematy: 3
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: modoc »

Tlwar pisze: 27 kwietnia 2022, 07:05 A zmieni coś wiadomość sprzedającego zapewniająca iż nie jest potrzebne pozwolenie?
nic nie zmieni :D
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: variag »

Polecam więc szanownym kolegom lekturę art.286 kk. Choć oczywiście bez adwokata się tu nie obejdzie. Dobrego adwokata.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: nzpetter »

miałeś na myśli 263kk ?
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Wiedzmin »

modoc pisze: 07 maja 2022, 17:31
Tlwar pisze: 27 kwietnia 2022, 07:05 A zmieni coś wiadomość sprzedającego zapewniająca iż nie jest potrzebne pozwolenie?
nic nie zmieni :D
Dlaczego nie? Jednak dla sądu czym innym przy wymierzaniu kary będzie umyślne działanie, a co innego zwykła głupota.

@Kozichwost, jednak co się stresu najadłeś to Twoje. Nie wydaje Ci się prawdopodobne, żeby na przykład ten diagnosta znęcał się nad rodziną? Ewentualnie miał jakieś niedozwolone materiały wideo? Tak po prostu gnojowi odpuściłeś?
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: variag »

miałeś na myśli 263kk ?
Nie.
Ci którzy kupowali tę broń palną czarnoprochową w dobrej wierze od zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, dostając jakiś tam certyfikat lub oświadczenie o braku potrzeby rejestracji lub posiadania pozwolenia na broń palną padli ofiarą oszustwa - art. 286.
Coś jak kupno kradzionego auta ze sfałszowanymi dokumentami, auto ci odbiorą, ale zarzutu o paserstwo nie powinni postawić.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: mar_kow »

ravkill pisze: 06 maja 2022, 21:48 Może nie zniknął, tylko CBSP go zabezpieczyło ..... [...]
To wcale nie jest niemożliwe a wręcz pewne...
Procjon pisze: 07 maja 2022, 08:52 Skoro kolega nie ma statusu podejrzanego, to nie otrzyma postanowienia o umorzeniu śledztwa, bo nie jest stroną tego postępowania.[...]
Jeżeli było przeszukanie to jest na liście więc jest stroną postępowania. Nawet jak jest tylko świadkiem otrzyma pisemną informację jak się zakończy postępowanie. Byłem kiedyś teoretycznie poszkodowanym w sprawie ujawnienia danych osobowych (samego imienia i nazwiska w grubszej sprawie) i otrzymałem ponad 300 stronicowy elaborat dotyczący zakończenia postępowania... Po 4 latach...
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 5
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: lukaszprosport »

Jako poszkodowany to normalna rzecz, zwykłemu świadkowi takie uprawnienia nie przysługują.
Nie mamy żadnej informacji że jest stroną postępowania, więc to co piszesz to bzdura.
Tomeks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 28 września 2004, 23:31
Tematy: 0
Lokalizacja: niedaleko od Szczecina
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Tomeks »

Od świadka do oskarżonego wcale nie jest daleko.
Taka prawda.
Herr_Mannelich
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 20:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Łęczna/Pojzn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Herr_Mannelich »

Poza tym na samym początku przyznają status świadka by osoba nie mogła kłamać. W oorównaniu do oskarżonego.
Mam hatsana i nie zawaham się go użyć! :621:
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Wiedzmin »

Ale zgodnie z wyrokiem sądu najwyższego można kłamać jeśli sprawa dotyczy własnej osoby. Jak Ciebie pytają jako świadka o coś dotyczącego Ciebie to możesz przyjąć taką linię obrony. Przynajmniej tyle zrozumiałem z : https://kancelaria-skarbiec.pl/publikac ... zanym.html
Skoro zeznania w charakterze świadka uznaje się za niebyłe w momencie przedstawienia zarzutów podejrzanemu, to czy ten może ponieść konsekwencje za składanie wcześniejszych nieprawdziwych zeznań? Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego składanie fałszywych zeznań w takiej sytuacji jest traktowane jako przyjęcie linii obrony przez daną osobę (chociaż nie posiadała ona jeszcze statusu podejrzanego). Warunkiem jest, że nieprawdziwe zeznania dotyczą osoby podejrzanego. Jeśli nie były one powiązane z jego linią obrony i są chociażby pomówieniem osoby trzeciej, wówczas wcześniejszy świadek, a obecny podejrzany może zostać ukarany za fałszywe zeznania.
BLACK GUNS MATTER
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Tlwar »

Mi na przesłuchaniu mówili że za składanie fałszywych zeznań jest do 8 lat, ale jak coś ma narazić mnie lub mi bliskich na odpowiedzialność karną mogę odmówić składania zeznań.
adamos1115
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 18:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: adamos1115 »

Odmówić (czyli nic nie mówić)a nie że odmówić mówiąc kłamstwa 😉
9x19, 12x76, 7.62x39, 22lr, 223 Rem, 5.56x45, 7,62x25
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Tlwar »

adamos1115 pisze: 08 maja 2022, 14:31 Odmówić (czyli nic nie mówić)a nie że odmówić mówiąc kłamstwa 😉
No tak za składanie fałszywych zeznań do 8 lat
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”