Wizyta CBŚP

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Wiedzmin »

Za drobniejsze rzeczy ludzie do ciupy trafiali i za dużo grubsze unikali zawiasów, więc nie wiem czy tak szkoda kasy.

A tak w ogóle to z tym zapomnieć o pozwoleniu to czy ja wiem? Jest jeden taki, co miał wyroki za nielegalne posiadanie czy nawet chyba handel, a teraz ma koncesję. Straszna szuja swoją drogą. :)
BLACK GUNS MATTER
Tlwar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 27 lipca 2021, 14:04
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Tlwar »

Egzamin i badania mam za sobą, żadnych zarzutów nie usłyszałem, a funkcjonariusze CBŚ mówili na koniec że nie mam się czym przejmować, zostało mi tylko złożyć wniosek, spróbować chyba już nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Wiedzmin »

Funkcjonariusz CBŚ to nie ma nic do gadania. To prokuratura i sąd mają coś do powiedzenia, a funkcjonariusz CBŚ to tylko młot, który jest narzędziem prokuratora. :)

Ale daj znać jak to się potoczy, bo ciekawi tu wszyscy jesteśmy.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: PANPADRE »

sas88 pisze: 28 kwietnia 2022, 23:56 Moim zdaniem na adwokata szkoda kasy. Do ciupy go nie wsadzą, a od zawiasów i tek się nie wywinie. O pozwoleniu mozna zapomnieć.
Zresztą po co adwokat, jak przed sądem opowiesz o dubeltówkkach algierkach, to cię jeszcze przeproszą. :033:
Proszę nie pisać takich rzeczy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Co znaczy na adwokata szkoda kasy. Autor wątku ma iść jak baran na rzeź. Od bardzo dawna w cywilizowanych państwach (i nie tylko) są święte i niepodważalne zasady zachowania w takich przypadkach. Jak jest jakaś sprawa zagrożona długoletnim więzieniem, a nielegalne posiadanie pozwoleniowej jak widać broni i handel nią raczej jest, to należy iść do specjalisty czyli adwokata specjalizującego się w tych sprawach. Jak mamy jakieś sprawy z majątkiem, dziedziczenie, kupowaniem nieruchomości czy ziemi - to każdy normalny zdrowy na ciele i umyśle człowiek, przeprowadza takie sprawy z pomącą notariusza. Tak się robi, aby nigdy nie obudzić się z ręką w nocniku lub w pi***lu. Trudno, sprawa się wydarzyła, teraz trzeba ponosić konsekwencje i koszty. Żarty się skończyły.

ps. W sumie po co się takim niebezpiecznym złomem bawić. Może faktycznie jakiś rusznikarz, nie mogąc sprzedać takiej strzelby na pozwolenie, przerobił ja w jego mniemaniu na legalny czarny proch. I teraz ludzie ponoszą konsekwencje.
Kiedyś myślałem, aby sobie na jakimś portalu kupić jakąś ładną używaną strzelbę czarnoprochową lub czarnoprochowy karabin i powiesić to na ścianie. Dałem sobie spokój, bo nie miałem do końca pewności czy to jest legalny bezpozowleniowiec czy broń na pozwolenie. Kiedyś dużo tego było na portalach. Chyba najbezpieczniej kupować bezpozwoleniową broń czarnoprochową jako nową od dużych dystrybutorów lub od bardzo zaufanych ludzi. Ale to z kolei jest drogie więc dałem sobie spokój z pomysłem strzelby na ścianie :101:
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Macin »

Tlwar pisze: 26 kwietnia 2022, 19:14 nzpetter
Broń kupiłem przez internet od osoby prywatnej używaną bez umowy i sprzedałem również bez żadnej umowy.
Napisz do tej osoby od której kupiłeś.
Zapytaj czy Czarni też byli i u niego?

Jeśli nie, to skąd mieli Twoje dane i wiedzę o tym iż posiadasz?
Od Ciebie dowiedzieli się dopiero, że sprzedałeś. Pewnie zabrali te dane i odwiedzą kupującego.

Czy broń miała nr. nabite i czytelne?
Zapewne sklep zgłosił pierwszego kupującego i biegają teraz od drzwi do drzwi szukając. Ostatni gasi światło.
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: mari0 »

Teraz ja dodam jeszcze swoje dwa grosze. Dwa lata temu ta samą formacja zapukała do mnie przekazując papier prokuratury jako podejrzany w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze pedofilskim (była tego dnia zmasowana akcja w paru miejscach trafili na tego typu materiały. W moim przypadku było wejście poprzez router z Aero2 na jakąś taka stronę. W tym czasie mój syn był w szpitalu i on był użytkownikiem i na 100% ktoś się na niego włamał). W międzyczasie złożyłem kwity o pozwolenie i je dostałem w rozmowie z prokuraturą dowiedziałem się, że nigdzie nie widnieje jako oskarżony a papier który dostałem musiał być tak skonstruowany aby mogło być dokonane przeszukanie. W zeszłym roku spotkałem się z jednym funkcjonariuszem CBOS w celu złożenia ostatecznych wyjaśnień i moja sprawa poszła do umorzenia bo nic nie znaleziono. Wiem kolega miał ten karabin ale na chwilę obecną nie widnieje w żadnym rejestrze.
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: sas88 »

Od bardzo dawna w cywilizowanych państwach (i nie tylko) są święte i niepodważalne zasady zachowania w takich przypadkach.
Nie wiedziałem, ze nie wynajmując adwokata dopuszczam sie świętokradztwa. Najmocniej przepraszam za naruszenie tego tabu. ;laughing:
a drobniejsze rzeczy ludzie do ciupy trafiali i za dużo grubsze unikali zawiasów, więc nie wiem czy tak szkoda kasy.
To prawda, jednak tutaj potrzebny adwokat który ma pojęcie o historycznej broni, a o takiego raczej trudno. Ja bym zaryzykował, oczywiście przedtem, zanim dowiedziałem się o "świętości i niepodważalności zasad zachowania w takich przypadkach".
Jest jeden taki, co miał wyroki za nielegalne posiadanie czy nawet chyba handel, a teraz ma koncesję. Straszna szuja swoją drogą. :)

Albo wyrok uległ zatarciu, albo jest konfidentem. Tertium non datur.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: variag »

To prawda, jednak tutaj potrzebny adwokat który ma pojęcie o historycznej broni, a o takiego raczej trudno.
Odnośnie "historyczności" to już bardziej biegły sądowy.
Adwokat, ważne żeby wykazał, że kupowano i sprzedawano te "algierki" w tzw. dobrej wierze bez świadomości. że jest to broń palna na jakieśtam pozwolenie.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: sas88 »

I do tego potrzebny adwokat?
Możliwe też, że prorok zaproponuje dobrowolne poddanie się karze, w zamian zq jakąś grzywnę.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: PANPADRE »

variag pisze: 01 maja 2022, 22:10
Adwokat, ważne żeby wykazał, że kupowano i sprzedawano te "algierki" w tzw. dobrej wierze bez świadomości. że jest to broń palna na jakieśtam pozwolenie.
Dokładnie o to chodzi. I chodzi jeszcze o to, aby ten adwokat wykazał to wszystko profesjonalnie i bezapelacyjnie.
:101:
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: LongTom »

Zacytuję Panpadre
Chyba najbezpieczniej kupować bezpozwoleniową broń czarnoprochową jako nową od dużych dystrybutorów lub od bardzo zaufanych ludzi. Ale to z kolei jest drogie więc dałem sobie spokój z pomysłem strzelby na ścianie :101:
i link do sprzedaży, gdzie wśród zdjęć są certyfikaty firmy godnej zaufania
;laughing: ;laughing: ;laughing:
https://allegro.pl/oferta/sztucer-po-pr ... 2121616904
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Procjon »

Dopóki koledze nie przedstawiono żadnych zarzutów angażowanie profesjonalnego pełnomocnika uważam za całkowicie niecelowe.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: mar_kow »

Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 405
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: zbisz41 »

Ale to z tego artykułu to chyba nie jest broń? :027:
Obrazek
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wizyta CBŚP

Post autor: Rimski »

Nieważne. Wygląda groźnie - pistolet z granatnikiem :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”