Ankieta na temat punktacji w HFT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

@AndyOO "z Nami"? A wielu Was tam jest? :-D Nie, nie widziałem takiej sytuacji, to pytam.
A kto pyta ten łan łachmyta, albo ten co "już zabłądził" :-D
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1181
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

rek, powiem krótko i na temat, wystarczy obejrzeć tablę wyników wydarzeń międzynarodowych :one:
Uczestników dwustu, a zajętych miejsc dwadzieścia :)
Oczywiście to przerysowanie, ale niedaleko odbiegające od rzeczywistości :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1181
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

A i tak na marginesie, po co są podpisy współzawodników z grupy, skoro nie chce się im sędziować :?: :?: :?: :!: :!: :!:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Sędziowanie jest nietrywialne, po prostu. BTW a w sylwetkach to już w ogóle. Zawody HFT - przynajmniej te - są po części towarzyskim spotkaniem, co jest ich wielką zaletą. poza tym sędziowanie zmniejsza koncentrację, trzeba przenieść sprzęt, wstępnie ocenić kolejne stanowisko, w praktyce trudno to połączyć... to jest tricky point
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1181
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Kolego rek, regulaminu nie obchodzi, co jet trywialne, a co nie, fakty są takie, że to Koledzy w grupie są sędziami i znajomość wyrażeń obcych tego nie zmieni :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Czy coś stoi na przeszkodzie zaakceptowania faktu, że sędziowania w grupach HFT nie jest idealne i że w praktyce rządzi się swoimi prawami?
To trochę jak wytyczanie ścieżek na nowych osiedlach, ludzie i tak wydeptują własne, niezależnie od wybetonowanych szlaków
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1181
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Eh, co szkodzi, żeby sędziowie, bo nadal nimi są, uznali, że figurka padła???? Nic!!!
Czyli, jeżeli, sędziowie nie nadają się do oceny blachy, to niby z jakich formalnych powodów, mieli by się nadawać do oceny, czy było trafienie :)
Taki relatywizm, bo na zawodach idą koledzy z kolegami, więc jeśli w blachach mają problem z sędziowaniem, to i w trafieniach mogą mieć :033:
Innymi słowy, tylu sędziów ile grup. a "sprawiedliwość" zostanie zapewniona :!:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Artkor »

Nie ma to jak stworzyć sobie jakiś wyimaginowany problem a potem znaleźć na niego rozwiązanie, prawda rek? :)

P.S.
Pisanie że opowiadasz bzdury to nie "argument" jak napisałeś, a proste stwierdzenie faktu, nie myl proszę prostych pojęć.

Edycja:

Powtórzę. W HFT1 nie ma możliwości aby zawodnik nie wiedział co strzelił, zbyt wiele lat to strzelałem aby uwierzyć w takie brednie. Sam nieraz kazałem wpisywać sędziom zero, mimo że twierdzili że była blacha bo wiem co widziałem w lunecie i byłem pewny że się przesłyszeli. W moim pojęciu tak właśnie wygląda FAIR PLAY że mam prawo, a nawet obowiązek dyskutować z sędziami gdy próbują niesłusznie zawyżyć mi wyniki, odwrotnie nigdy nie zdażyło mi się komentować ich decyzji.
Przepisy zostały zmienione, można już sobie tylko pogadać, moim zdaniem zrobili to ludzie którzy kompletnie nie czują o co w HFT chodzi, niestety znaleźli się w miejscu gdzie mogli to zrobić i stało się. Co będzie dalej, czas pokaże, oby AndyOO nie miał racji.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

@AndyOO
nie jestem pewny o co Ci chodzi, serio.
Trafienie to leżąca figurka, blacha to dźwiękowy artefakt minionego wydarzenia który jest nieweryfikowalny. Do tego 1-szego łatwo się nadawać, o co cho?

@Artkor
Dla Ciebie to wyimaginowany problem, dla paru innych osób włącznie ze mną najwidoczniej nie. Niestety HFT nie jest tak zero-jedynkowe jak sylwetki których moderatorem jesteś. Napisać "bzdury" i "to fakt" to robota dla bota ;laughing:
Nt Twojego edit: ja również wskazywałem sędziom swoje zera jeśli nie byłem pewny. Tylko czas przestać być frajerem, warto dorosnąć i poupominać się o swoje :one: Nie zgodzisz się?
Awatar użytkownika
Bizon81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 04 czerwca 2011, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Żarki Letnisko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Bizon81 »

Jeśli chodzi o początkujacych, to dla nich nie ma znaczenia jaka będzie punktacja, bo i tak patrzy które miejsce zajął. Prędzej zrażą go koszty uczestnictwa w zawodach, a nie są one tanie.
Też inaczej wygląda to jak zajmie 7 miejsce egzekwo z 6 innymi strzelcami niż 25 miejsce 😉.

Dla mnie powinno być 1-0 plus 2-0 za pozycje wymuszone, bo te pozycje wymagają jednak większego zaangażowania niż pozycje leżące.

Nie raz na zawodach nie byłem pewien, czy była blacha czy nie, a może to była blacha ze stanowiska obok. Wśród najlepszych strzelców 1 punkt różnicy może decydować o tym czy będzie na pudle czy nie.
HW 97K + Burris Timberline 4,5-14x32

Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
Awatar użytkownika
Bizon81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 04 czerwca 2011, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Żarki Letnisko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Bizon81 »

Może ktoś by zorganizował zawody na takich zasadach:
Punktacja tylko za położone figurki.
Wybór pozycji strzeleckiej dowolny (leżąca z palika, klęcząca i stojąca nie podparta).
Punktacja za pozycje: leżąca 1, klęcząca 2, stojąca 3.
HW 97K + Burris Timberline 4,5-14x32

Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Januszpelle »

Po pierwsze nie można dawać wyboru postawy strzeleckiej, bo zator murowany!
Każdy zacznie od leżącej, potem uzna, że nie widzi więc przejdzie do klęczaka, potem spróbuje ze stojakiem bo będzie chciał zdobyć punkt więcej, a na koniec znowu się położy. Tak będzie się kręcił z nabitym karabinkiem, było to przerabiane nie raz!

Kto ma zorganizować takie zawody i za czyje pieniądze?

Warszawa dopłaca do zawodów z klubowego budżetu od 1000 do 1500 zł. Pieniądze z wpisowego nie wystarczają za opłacenie wynajmu terenu, koszenia, ToiT-oja, itp. Wszelkie prace ustawiaczy są kosztem ich nieobecności w życiu rodzinnym.

Kolega Yogi robił spotkania na swoim terenie za darmo, a i tak nie było chętnych - poniżej jego wpis.
Yogi – pisze:
„Wielkie dzięki za to że nikt się nie pojawił na spotkaniu, a ja jak głupi czekałem pie.... le spotkania strzeleckie, jeśli nikt nie przychodzi.
Żadnych spotkań więcej u mnie nie będzie.
Pozdrawiam wszystkich
Do zobaczenia na zawodach.”

Więc Kolego Bizon81, organizuj, zachęcaj, ogłaszaj terminy swoich zawodów, może Tobie się uda? Ja trzymam kciuki za powodzenie.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Bizon81 pisze: 21 sierpnia 2022, 14:42 Wybór pozycji strzeleckiej dowolny (leżąca z palika, klęcząca i stojąca nie podparta).
Punktacja za pozycje: leżąca 1, klęcząca 2, stojąca 3.
Nie jestem pewny czy należy się za to "krawat" (chodzi o ban, tak pisze się na pclab), czy pochwała za myślenie out of the box (@AndyOO nie, daj spokój za eng :piwo:), pomysł wykracza poza pierwotnie ustalony temat, ale jest REWOLUCYJNY!
@Januszpelle,
widziałem post Yogi'ego i to było bardzo przykre, myślę że to niefortunny zbieg okoliczności, braku wolnego czasu uczestników itp. Albo miejsce nieatrakcyjne, ciężko wszystkim dogodzić. Czasem coś w życiu nie zadziała, i tyle.
Natomiast jednoznaczną deklarację sposobu strzelania chyba łatwo wyegzekwować? W Internetowej Lidze Silhouette to działa.
Może to kwestia deklaracji piśmiennej, nie wiem, ale przegadać warto. Chyba? :one:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Artkor pisze: 19 sierpnia 2022, 22:52 Nie ma to jak stworzyć sobie jakiś wyimaginowany problem a potem znaleźć na niego rozwiązanie, prawda rek? :)
Na to należy odpowiedzieć WPROST; bo uważam że to jest manipulacja ze strony moderatora, chociaż mogącego się wszędzie się wypowiadać,
problem stworzyła grupa bliska fanom strzeleckiego "disco polo" sądząca, że jakoś to będzie (2-1-0).
Nie jestem fanem obecnego premiera (zbyt podobna argumentacja, jego i jego koleżeństwa) aby iść w taką retorykę. Świetna aluzja Artkor, tyle że mogąca służyć lepszym celom BTW. Problem istniał i ja go wypunktowałem. Mogę tak długo, albo będą argumenty:)
Podsumowując. Problem był, nie widziałeś go, i tyle
EKOPLEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 10:35
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: EKOPLEX »

Osoby które nie posiadają już karabinu lub te które nie uczestniczą regularnie w zawodach nie powinny wypowiadać się na temat punktacji
Organizator zawodów lokalnych lub PFTA powinien decydować o punktacji swoich zawodów.
Każda punktacja jest dobra wtedy jeżeli zawodnicy którzy uczestniczą w zawodach są uczciwi wpisując punkty według zasad i regulaminu
Z mojego doświadczenia jeszcze nikt nie wygrał zawodów dopisując sobie punkty.
app.php/rules
Regulamin witryny 1. Użytkownik ma prawo:
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”