Ankieta na temat punktacji w HFT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Punktacja 3-1-0, jest dla mnie najbliższa dyscyplinie HFT, 1-0, to już nie HFT, a bardziej FTH przy utrzymaniu znaczenia słów tworzących te skróty.
Jedyne plusy jakie widzę w punktacji 1-0, to tańsza organizacja zawodów, wystarczy aby lizak o odpowiedniej średnicy znalazł się na odpowiedniej odległości i już, taki cel na pewno będzie tańszy i to dużo w stosunku to standardowej figurki :-?

PS Mówicie sport, hmmm... na współzawodnictwo zgoda, ale do sportu to jeszcze daleko, ale pewnie i do tego dojdzie, ale na sto procent nie będzie to już HFT :idea: :!: :-/ Choć, być może, będzie się tak samo nazywać ;laughing:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Artkor pisze: 13 sierpnia 2022, 21:40 Bzdury opowiadasz.
Zawodnik zawsze wie czy była blacha czy zero, często jednak "pali franka" wykorzystując wahanie sędziów.
Fair Play się kłania Kolego.
No, pięknie ująłeś. Znasz cudze myśli, a przeczytać że sam czasem nie jestem pewny blach - już się nie udało. Chyba że udało, i wstawka z fair play jest do mnie, szkoda że obstającego przy jednoznacznej punktacji ;laughing:
Ale dzięki za podpowiedź, może czasem być coś na rzeczy z obroną o utrzymanie 2-1-0 i fair play :evil:
Awatar użytkownika
Paulo76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 01 marca 2017, 19:17
Tematy: 4
Lokalizacja: Pszczyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Paulo76 »

Przepraszam że powiem kilka słów na początku mojej przygody z strzelectwem terenowym było hft . Patrząc na to co się dzieje na torze i innych uczestnikach tej dyscypliny i słysząc klutnie czy była blacha czy nie , stwierdziłem odrazu że to nie dla mnie i ,rozsądnym wyborem było FT ponieważ jest bardziej fair play tu nie ma mowy o innym stwierdzeniu niż, czy figurka leży czy nie oraz to jasna sprawa czy została trafiona w środek czy po krawiedzi ważne że leży i punkt się należy ,a w świecie hft zawsze są dyskusje czy to klacha czy co jak wszyscy w grupie głośno rozmawiają i sobie jaja robią za plecami kolegi który przymierza się do strzału.Wiem że to nie których zaboli moja wypowiedź ale koledzy więcej szacunku dla sportu terenowego i rozwagi po za tym co obecnie jest, skoro na zawodach między narodowych macie punktację 0-1 to dla czego tego nie utrzymać na własnym podwórku, krytyka jest taka sama jak zawsze i nie będę dalej tego ciagnoł pozostawiam wam strzelcy abyście popatrzyli to z każdej strony a nie tylko z waszego punktu widzenia pozdrawiam
STEYR Challenge FT + S&B
rafhie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 25 sierpnia 2021, 10:19
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rafhie »

rek pisze: 15 sierpnia 2022, 18:34
Artkor pisze: 13 sierpnia 2022, 21:40 Bzdury opowiadasz.
Zawodnik zawsze wie czy była blacha czy zero, często jednak "pali franka" wykorzystując wahanie sędziów.
Fair Play się kłania Kolego.
No, pięknie ująłeś. Znasz cudze myśli, a przeczytać że sam czasem nie jestem pewny blach - już się nie udało. Chyba że udało, i wstawka z fair play jest do mnie, szkoda że obstającego przy jednoznacznej punktacji ;laughing:
Ale dzięki za podpowiedź, może czasem być coś na rzeczy z obroną o utrzymanie 2-1-0 i fair play :evil:
Fair play to jedno. ale jest tak że koledzy w grupie są sędziami i chyba oni w pierwszej kolejnośći powinni oceniać efekt strzału a nie oczekiwać fair play. Tym czasem na zawodach sa znajomości i pogadanki z kolegami obok stanowiska i niestety się zapomina o byciu sędzią. I osobiście tez mi się zdarzyło przegapić strzał kolegi i liczyć na fair play. W tej sytacji sami nie jesteśmy fair play bo moze było 1 a strzelający nie usłyszał i powiedział że zero.
Awatar użytkownika
Bizon81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 04 czerwca 2011, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Żarki Letnisko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Bizon81 »

rafhie pisze: 15 sierpnia 2022, 22:09
rek pisze: 15 sierpnia 2022, 18:34
Artkor pisze: 13 sierpnia 2022, 21:40 Bzdury opowiadasz.
Zawodnik zawsze wie czy była blacha czy zero, często jednak "pali franka" wykorzystując wahanie sędziów.
Fair Play się kłania Kolego.
No, pięknie ująłeś. Znasz cudze myśli, a przeczytać że sam czasem nie jestem pewny blach - już się nie udało. Chyba że udało, i wstawka z fair play jest do mnie, szkoda że obstającego przy jednoznacznej punktacji ;laughing:
Ale dzięki za podpowiedź, może czasem być coś na rzeczy z obroną o utrzymanie 2-1-0 i fair play :evil:
Fair play to jedno. ale jest tak że koledzy w grupie są sędziami i chyba oni w pierwszej kolejnośći powinni oceniać efekt strzału a nie oczekiwać fair play. Tym czasem na zawodach sa znajomości i pogadanki z kolegami obok stanowiska i niestety się zapomina o byciu sędzią. I osobiście tez mi się zdarzyło przegapić strzał kolegi i liczyć na fair play. W tej sytacji sami nie jesteśmy fair play bo moze było 1 a strzelający nie usłyszał i powiedział że zero.
Ja ostatnio tak miałem na zawodach. Strzelając hft2 nie słyszałem. Blachy i mówię zero, a sędzia że była blacha.
Dla mnie najbardziej sprawiedliwa jest punktacja 1-0 plus ewentualnie premiowanie pozycji wymuszonych jeśli ma to dążyć do zmniejszenia ilości zawodników dograwajacych się.
HW 97K + Burris Timberline 4,5-14x32

Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Pozwólcie mi tylko dodać, że najważniejsze - dla mnie - jest że jest do dyskusja, i najlepszym finałem będzie jeśli jej wynik zadowoli większość uczestników. Stanowcze przedstawianie własnego punktu widzenia nie kłóci się z tym. Natomiast nie widzę pola na argumentację typu: "bzdury".
Z innej beczki, odczuwalne przeze mnie robienie z HFT "oślej łączki" i gorszego brata FT nie wygląda mi na dobry pomysł. W szerszej perspektywie to nikomu nie służy (mam rozwinąć?). Losowość (nieregularny kształt blach i tak... pojawiająca się trudność z ich rejestrowaniem) przypomina niektóre planszówki z użyciem kostki, które oczywiście odpowiadają rzeszy ludzi, ale nie wzięło się znikąd powiedzenie (dot. wykonania czegoś nieprecyzyjnie) "przecież nie będę z tego strzelał";)
Jestem pełen podziwu dla koleżeństwa z FT radzącego sobie z oceną wpływu wiatru po 42 m, i poświęcającego czas na ogarniecie i opisanie optyki, w tym kompensacji temperatury, ale czasem mam ochotę powiedzieć: oznaczcie sobie dystanse na tabliczkach przy figurkach i przestańcie udowadniać że da się łyżeczką do herbaty przekopać mierzeję;) No dobra, na polowaniu tak nie ma. Ale ocena odległości po nieostrościach, błąd paralaksy i w ogóle strzelanie z nieostrym obrazem to też sztuka.
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Nie mam nic do strzelców FT, zaznaczam, żeby było jasne :!:
W Polsce, nie ma zawodów dla li tylko strzelców FT, gdyby nie zawody HFT, to nie mieliby gdzie współzawodniczyć, chyba że korespondencyjnie :idea:
Jednak to nie wszystko, jeżeli duża większość strzelców HFT przestanie jeździć na zawody z powodu punktacji, "bo po pięć punktów, to mi się nie opłaca", to i czołówka HFT będzie miała delikatny problem, bo zawodów dla 10-15 osób w końcu nikt nie będzie robił :idea:
Będą sami sobie tor ustawiać :?: :?: :?: :!: :!: :!:
Dojdzie do tego, że będą zloty Amatorów, przez duże A, którzy ustawią sobie tor w.g jakichś zasad i będą się dobrze bawić, ale zawodnicy nie przyjdą, bo tor niekoniecznie będzie przepisowy/regulaminowy :-D
Czy mnie to osobiście martwi, nie, nie i jeszcze raz nie, ja mile wspominam wszystkie zawody, po których niestety najwięcej było narzekań "Sportowców pełną gębą" :!:
Jak na razie, jest cienka nić porozumienia, ale jeżeli stanie się to hobby dla elyty to za niedługo Sportowcy mogą obudzić się z ręką w nocniku :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Które elementy sprawiają, że to staje się dyscypliną dla elyty? Regulamin czy wyniki trenujących?
pitols
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 18:10
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: pitols »

Andy no to napisałeś wszystko w sedno, nic dodać nic ująć.
Moja opinia jest taka że punktacja 1-0 tylko na imprezach rangi mistrzowskiej.
Scyzor HFT
Tx200Hc
Steyr LG110
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

@pitols
zróbmy z HFT jeszcze fajniejszy sport niż jest, co Ty na to?
Jakie argumenty stoją za Twoim podejściem?

edit:
Trenujący i tak będą "rozjeżdżali" nowicjuszy tj. nie "mistrzów", włącznie ze mną żeby nie było, na smętne tło na tabeli wyników. Włożona praca i tak się obroni i nie da się masowo zafałszować https://mfiles.pl/pl/index.php/Procent_sk%C5%82adany
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2022, 20:55 przez rek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

rek pisze: 19 sierpnia 2022, 20:39 zróbmy z HFT jeszcze fajniejszy sport niż jest, co Ty na to?
Jakie argumenty stoją za Twoim podejściem?
rek HFT, już jest wspaniałą rywalizacją Hobbystów, którzy jeżdżą na zawody, tyle że przy punktacji 1-0, nie bardzo mają jak porównać się między sobą, co z tego że wierchuszka się dogra o medale, ja reszta, cała reszta zajmie np.: piąte miejsce :)
tak ja jak napisał @pitols na krajowych 2-1-0, na międzynarodowych, róbta co chceta :idea:
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2022, 21:00 przez AndyOO, łącznie zmieniany 1 raz.
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

Ale dlaczego?
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

A dlatego, że może się tak złoży, że wszyscy od piątego do ostatniego miejsca, położy tyle samo figurek, jednak różniących się trudnością :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

A jest duża szansa na to?
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Kolego rek, do tej pory wszystko wiedziałeś :idea: Oblicz i wynikiem się z Nami podziel :!:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”