Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2020
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Dexter »

To jest kwestia metafizyczna. Należy ją rozpatrywać na płaszczyznach wiary. Jeśli dotarłeś zgodnie z zaleceniem magów czy szamanów i strzela dobrze to mówisz, że należy. Jeśli nie dotarłeś zgodnie z tymi wymogami i strzela dobrze to mówisz, że nie trzeba. Lesko dotarłeś zgodnie z opisami i strzela źle to piszesz, że nie należy. Jeśli nie dotarłeś zgodnie z opisami i strzela źle to piszesz, że należy. Wszystkie cztery przykłady automatycznie wykluczają pozostałe a więc nie sprawdzisz ponownie danego przypadku. Konkluzja: zrób jak chcesz, bez znaczenia. Zawsze wyniki możesz poprzeć faktem dotarcia lufy lub jego brakiem. Czy też zwalić winę, łotewa. Bez względu na efekty. Rada: trenować strzelanie. To jest jedyne co daje efekty proporcjonalne do fatygi (ale wcale nie liniowe).
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Hans00 »

Paro pisze: 24 lipca 2022, 02:09 Witajcie, jestem nowy na forum i w temacie.

Jeżeli chodzi o pazur, z tego co wiem, problem już jest mniejszy lub go nie ma. Mam taki zestaw (bergara+venom) i narazie nie miałem takiego przypadku. Kupione w październiku 2021, wersja podobno po zmianach, a poza ALSem 308w na rozgrzewkę i jedna paczką Hornady "widzi" tylko GGG. Do tej pory ok 300 szt a wada, według różnych opinii, pojawiała się wcześniej lub dużo wcześniej.

Jeżeli chodzi o docieranie to trochę się w to bawiłem i moim zdaniem efekt jest bardzo pozytywny. Zakładając, że to dzięki temu:)

Daj znać jak złożysz swój i jakie wrażenia...
A moja bergara nie była jeszcze ani razu strzelana (oprócz fabryki), bo założyłem, że póki nie jest skompletowana tak jak chcę, nie będę jej ruszał.
Ja myślę, że mogli po cichu poprawić ten pazur i zmienić jego budowę oraz produkcję. Problem zapewne był w europie dosyć rozległy, bo GGG to stosunkowo dobre ammo w przyzwoitej cenie. Myślę, że tu dużą kwestią jest rok produkcji karabinu - po moich oznaczeniach i papierach wynika, że mój egzemplarz jest z 2019 roku - czy mógłbyś kolego powiedzieć z którego roku jest Twój?

Co do złożenia, mam już wszystko oprócz osady. Normalnie w sportingservices mówili, że przyznanie licencji to 4-6 tygodni i w podobnym czasie przychodzą im zamówione części z fabryki. U mnie minęło już 10 tygodni i nie mają ani części, ani licencji. Bardzo mnie przepraszali, że tyle to trwa - pytałem czy to przez istniejący konflikt - nie zaprzeczyli. Najgorsze jest to, iż nie da się sprawdzić statusu licencji - po prostu pewnego dnia ją udzielają i cześć. Z fabryki ponoć dostają zbiorcze przesyłki i też utrudnione jest zweryfikowanie czy w shipmencie który do nich idzie jest "to i to" - pracownik sklepu widzi co jest dopiero przy rozpakowaniu. Uspokoili mnie jednak, bo papierologia była ogarnięta wzorowo i przyznanie licencji to formalność, jedynie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

A co do docierania się waham. Zastanowię się jak już skręcę karabinek jak ma finalnie być.

Na marginesie dowiedziałem się ostatnio ciekawej rzeczy.
Ponoć myśliwi psioczą na Vortexy nie ze względu na ich wady tylko często to wynika z użycia montaży dwuczęściowych i dokręceniu optyki z mocą "na pałę" gdzie użyte aluminium w Vortexach jest cienkie. Jak finalnie to wychodzi każdy wie.
Waham się czy samemu sobie tego nie przykręcić (mam dynamometryka Real Avid) ale teraz zastanawiam się czy nie dać tego komuś co chleb z tego ma (rusznikarzowi).
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: andwal »

Vortex podaje jakich sił użyć przy dokręcaniu więc na cholerę ci rusznikarz do tak prostej czynności.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: bezduszny »

A nie możesz zainwestować w sensowny montaż ?
Budujesz fajną replikę.. a montaż dajesz z przewartościowanego taniego amelinium od Vortex'a.
Kupiłem kiedyś dwa montaże od nich (jeszcze jak były tanie a cena była w miarę realna względem produktu). Jeden (Pro Ring) leży nieużywany a drugi po wyjęciu, zamontowaniu na broni, zrobieniu zdjęć... został zdjęty i sprzedany.

To tak jak byś robił replikę AudiQuattro ale opony dał nalewki. :wink:

PS
Zaczynam mieć pół szafy jakiś gratów z bzdurnych zakupów gdzie nie posłuchałem kogoś i sam kupowałem "bo na obrazku fajnie wygląda".
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Hans00 »

andwal pisze: 26 lipca 2022, 14:22 Vortex podaje jakich sił użyć przy dokręcaniu więc na cholerę ci rusznikarz do tak prostej czynności.
Może i tak, chociaż wedle rusznikarzy mój dynamometryk jak i podobne w tym przedziale cenowym nie są wiarygodnym narzędziem i można zrobić kuku lunecie. Może to i naciągane, może i masz rację.
bezduszny pisze: 27 lipca 2022, 07:47 A nie możesz zainwestować w sensowny montaż ?
Budujesz fajną replikę.. a montaż dajesz z przewartościowanego taniego amelinium od Vortex'a.
Kupiłem kiedyś dwa montaże od nich (jeszcze jak były tanie a cena była w miarę realna względem produktu). Jeden (Pro Ring) leży nieużywany a drugi po wyjęciu, zamontowaniu na broni, zrobieniu zdjęć... został zdjęty i sprzedany.

To tak jak byś robił replikę AudiQuattro ale opony dał nalewki. :wink:

PS
Zaczynam mieć pół szafy jakiś gratów z bzdurnych zakupów gdzie nie posłuchałem kogoś i sam kupowałem "bo na obrazku fajnie wygląda".
Nie no wspominałem o montażu vortexa na samym początku jak nie miałem pomysłu co wziąć - pomyślałem, że luneta vortex i montaż vortex to optymalne połączenie :). Mam Audere Adversusa 38mm, czeka w pudełku jak reszta gratów na osadę z anglii.
Paro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 lipca 2022, 00:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Paro »

Moja jest 2021 rok produkcji. Będzie Pan zadowolony....
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Hans00 »

Mały update w temacie.
Wreszcie dotarła osada, patrząc na to, że pierwszy kontakt ze sklepem miałem w maju to minął szmat czasu, jednak niestety tak to wszystko działa...
Poskręcałem dzisiaj wszystko z poniższym efektem:
Obrazek

Może ktoś coś wytknie :P
Moje uwagi co do montażu osady na bergarze:
1. 2 piny od spustu z jednej strony są za długie, uniemożliwiają montaż - czytałem o tym, sklep mnie też przestrzegał.
Na szczęście jest wcięcie na pinach co podpowiada do jakiej długości je skrócić.
2. Aby dostać się dynamometrykiem do dłuższej śruby mocowania systemu niestety trzeba ściągnąć plastikowe osłony przy spuście (chyba, że ktoś ma jakąś długą przedłużkę). To raptem 3 śrubki i 2 minuty roboty.

Generalnie cud, miód, malina. Jestem bardzo zadowolony :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: bezduszny »

Wygląda zacnie :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: polemass »

Ok,spoko karabin-tylko dlaczego luneta tak wysoko?Ja moje szkla montuje tak nisko jak tylko sie da-czasem prawie dotykaja lufy... :wink:
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Hans00 »

polemass pisze: 16 września 2022, 08:11 Ok,spoko karabin-tylko dlaczego luneta tak wysoko?Ja moje szkla montuje tak nisko jak tylko sie da-czasem prawie dotykaja lufy... :wink:
Naleciałość od myśliwych, aby luneta i montaż byly jak najniżej. Zobacz punkt oparcia policzka w tej osadzie a typowo myśliwskich. W Incorsie zasugerowali mi montaż wysoki 38mm jako minimum, ponadto w tym wątku pisałem o youtuberze z usa który ma tą osadę i stopniowo zwiększał wysokość montażu z niskiego na średni a potem na wysoki. Składałem się ja i kolega i przy bace na najniższej wysokości i jest optymalnie, niżej istniałaby potrzeba nienaturalnego dociskania policzka do baki (a więc to co wspominał ten amerykanin przy montażu średnim). Jedyne czego żałuję, że nie wziąłem montażu typu monoblok - irytuje mnie ta szpara pomiędzy ale może coś tam zamontuję i będzie lepiej.
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: polemass »

Mysliwym nie jestem,zawsze tak staram sie montowac z praktycznego punktu-mniejsza wysokosc broni i mniejszy blad jak sie przechyli w pionie.Masz dwojnog i poziomice to nie dotyczy-z bronia to jak z babami,kazdego co innego buja.A zycie i tak swoje :wink:
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: Hans00 »

polemass pisze: 16 września 2022, 15:17 Mysliwym nie jestem,zawsze tak staram sie montowac z praktycznego punktu-mniejsza wysokosc broni i mniejszy blad jak sie przechyli w pionie.Masz dwojnog i poziomice to nie dotyczy-z bronia to jak z babami,kazdego co innego buja.A zycie i tak swoje :wink:
Nie powiem, mi wizualnie tez pasuje nizszy montaz, ale jednak w przypadku tej osady paradoksalnie by sie nie sprawdził. W stanach czesto poruszaja ten temat, wlasnie ze od mysliwych wzielo sie przekonanie o jak najniszym montazu lunety. Przy taktycznych osadach potrafi byc zupelnie odwrotnie, sam bylem zdziwiony.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: adnikauto »

Poniewaz karabin jest niestrzelany to mozna tylko gdybac na temat wizualno- estetyczny...
To ja tez pogdybam....


Montaz do lunety jest tak masywny, ze moglby obskoczyc z powodzeniem .50 BMG :shock:
To jest tylko .308 a luneta tez nie wazy kilogramy...

Litosci, sa jednoczesciowe montaze czy dwu czesciowe ale nie tak masywne- wizualnie montaz a raczej jego ramie jest grubszy niz tubus lunety... dla mnie to jest koszmarny i nieestetyczny widok ...

Po drugie, jesli karabin ma byc do strzelan dlugodystanowych to bipod powienien byc zamontowany na cantilever przed osada dla zapewnienia wydluzenia punktu podparcia czyli stabilnosci karabinu...

Rowniez mialem zamontowany bipod jak Ty niemalze w srodku ciezkosci karabinu i kazde drgnienie ciala przenosi sie na karabin co powoduje spadek celnosci. Takie rozwiazanie jest do bani sam sie przekonasz jak zaczniesz z niego strzelac...

Tyle ode mnie... sorry, ze sie nie przylaczylem do choru zachwyconych ;laughing: :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: bezduszny »

No widzisz..
a mi się nie podobają cienkie montaże. Ten może i wygląda masywnie (i tak powinien) ale jest lekki, solidny i bardzo dobrze wykonany.
Jakość uber alles

Mam taki na .22LR :)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt karabinu .308 do long range (wizualnie ala AI L96A1 AW)

Post autor: adnikauto »

E, tam... :-D

Ponizej zdjecie montazu optyki customowego karabinu, ktory wlasnie pobil rekord LR ustanawiajac nowy 4.4 mile /temat w tym samym Dziale/

Obrazek

Wnioski do wyciagniecia zostawiam dla Was... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”