Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Smerf »

Dexter pisze: 15 lutego 2022, 08:42 Czy to środowisko ma mentalnie 15 lat? :D Bo, że airsoftowe ma, to wiem.

Gospodarz was nie chce zaprosić więcej na imprezę więc postanawiacie wleźć oknem i nasrać mu na dywan? OLX WAS NIE CHCE! Zrozumcie to i zachowujcie się jak w miarę dorośli, rany. OLX to nie służba zdrowia, żeby konstytucja gwarantowała wam do niego dostęp, to prywatne podwórko.
W 100% popieram, OLX to prywatna firma, szanować trzeba.
Nie chce to nie i po temacie.
A tu zaraz lewackie protesty, strajki itp.
Powagi i dorosłości !!!!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3246
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: biper »

Jeśli Waszym zdaniem te prywatne podwórka (Facebook, Twitter, u nas na razie OLX), mają pełne prawo dyskryminować lub cenzurować w taki czy inny sposób użytkowników, to cóż..
Pewnego dnia możemy się obudzić w sytuacji, gdzie wokół będą same "prywatne podwórka" i nic już nie będzie można zrobić ani ze swoimi zabawkami, ani przekonaniami.

A jak ktoś będzie chciał założyć swoje tolerancyjne "prywatne podwórko" to zaraz się okaże, że obsługujący domenę, albo hosting strony stwierdzi, że "twoje podwórko" jest na "jego podwórku", które tego typu rzeczy nie toleruje (vide Parler i hosting na serwerach Amazona).

Mówienie, że pada deszcz, kiedy korporacje plują w twarz może być sposobem na życie.. Jak kto woli.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Smerf »

Tak - ŚWIĘTE prawo własności!!!!, należy je szanować, jakoś nikt nie podnosi awantury jak hu...k kasuje posty z wyrazem "pedał" nawet homoś pisać już nie wolno!!!.
Ale ja to szanuję i mnie tam nie ma i już.
Co do ogłoszeń z bronią to są specjalne portale i nie wiem w czym problem.
Allegro które jest płatne i jest odnogą olx-a zamieszcza wszelkie ogłoszenia z bronią, zgodne z Ustawą. :502:
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Senio »

Świat nie znosi próżni. Nie ten to inny. Nie będzie olx to będzie gumtree, sprzedajemy, czy jeszcze inne powstaną i ludzie się tam przeniosą. Nie ma co za nimi płakać. Tym bardziej po tym kiedy opanowali je złodzieje i przekręty. Ceny też można lepsze znaleźć niż na tym całym olx. Sam wiele rzeczy kupiłem na sprzedajemy taniej, korzystniej i bardziej dostępne niż na olx.

Analogicznie z alledrogo ludzie się wynieśli sami, i to co kiedyś tam kupowałem czyli dużo różnych specyficznych rzeczy metalowych do obróbki skrawaniem czy materiałów, zwyczajnie tam już nie ma. Trzeba szukać po sklepach w necie które to sprzedawały na alledrogo. Niech zrobią najlepiej z 30% prowizji to jeszcze więcej zarobią.......
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: wichura »

biper pisze: 15 lutego 2022, 12:19 Jeśli Waszym zdaniem te prywatne podwórka (Facebook, Twitter, u nas na razie OLX), mają pełne prawo dyskryminować lub cenzurować w taki czy inny sposób użytkowników, to cóż..
Pewnego dnia możemy się obudzić w sytuacji, gdzie wokół będą same "prywatne podwórka" i nic już nie będzie można zrobić ani ze swoimi zabawkami, ani przekonaniami.

A jak ktoś będzie chciał założyć swoje tolerancyjne "prywatne podwórko" to zaraz się okaże, że obsługujący domenę, albo hosting strony stwierdzi, że "twoje podwórko" jest na "jego podwórku", które tego typu rzeczy nie toleruje (vide Parler i hosting na serwerach Amazona).

Mówienie, że pada deszcz, kiedy korporacje plują w twarz może być sposobem na życie.. Jak kto woli.
Znaczy się mam rozumieć że życie bez twarzoksiążek, ptaszków i olxów nie ma sensu, czy jak? Nie zgadzasz się z ich poczynaniami?, pokaż im fakulca. Mam swoje podwórko, prywatne podwórko. Robię na nim wszystko na co prawo i przyzwoitość pozwalają, ale jeśli nawet gość robi to co mnie nie odpowiada, mówię mu o tym. Choć korzystam z dobrodziejstw internetów, to zapewniam Cię, da się spokojnie bez tego żyć, nie mam konta ani na fejsie, ani na tweecie :piwo:.
A co do tego "plucia w twarz", to chyba w różny sposób pojmujemy jakieśtam internetowe ograniczenia. OLX nie napluł na mnie ani na innych, OLX stracił użytkowników i nic więcej.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Macin »

Kilku z Was mnie lekko zaskoczyło.

Serwis ma Regulamin i swoje zasady.
Koniec.

Nie chcą broni, ASG i innych "militariów"?
Ok, są inne miejsca.

Może warto się zastanowić dlaczego tak zrobili, to wtedy niektórym się rozjaśni.
Ostatnio OLX wprowadził opłaty za część ogłoszeń.
Kto jest właścicielem OLX?
Co jeszcze w naszym kraju posiada ten właściciel?
Skoro skasowali na OLX, to gdzie pozostaje?
I wszystko jasne ;)

Nie chcą, to nie będę się pchał na siłę.
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 10
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: jaco123 »

Tu macie odpowiedź... już tam nie wystawiam, na sprzedajemy.pl jest sporo wiatrówek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
na razie rozbrojony
Krzysztof J.
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 21:20
Tematy: 15
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Krzysztof J. »

Z jednej strony właściciel serwisu może sobie robić, co chce.
Ale z drugiej strony - jakie są powody ? Bo rozumiem jeszcze broń. Ale to się chyba ktoś pomylił. Najpierw uznał wiatrówki za broń a potem ... nie chce się przyznać do błędu.
Do kolegów powyżej - a gdyby piekarz napisał na drzwiach piekarni, że nie sprzedaje bułek łysym (tylko i wyłącznie chleb), to każdy z was by super oburzył. I nie mówił, że właścicielowi wolno :-D To tak z wrodzonej przekory wyłącznie.
DAYSTATE GP + LEUPOLD VX3 6.5-20X40 EFR
Cannondale Topstone 2 Carbon (bez tłumika i lunety)
jaco123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 17 maja 2013, 20:14
Tematy: 10
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: jaco123 »

Ich cyrk i Ich małpy, jedynie co możesz zrobić to usunąć konto i wystawiać gdzieś indziej, tak jak Senio pisał świat nie znosi próżni pewnie powstaną nowe serwisy, bądź inne wchłoną tych nie zadowolonych z olx.Nie Wien kto obecnie jest właścicielem olx, dawna tablica była bodajże niemcowni co by wiele wyjaśniało... taka daleko posunięta teza,ale któż wie, ja Ich w każdym razie olałem i usunąłem konto, jest w końcu K/S na grupie i tego się trzymajmy :516:
na razie rozbrojony
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: wichura »

Krzysztof J. pisze: 31 lipca 2022, 08:55
Do kolegów powyżej - a gdyby piekarz napisał na drzwiach piekarni, że nie sprzedaje bułek łysym (tylko i wyłącznie chleb), to każdy z was by super oburzył.
Raczej nie, po prostu jadł by chleb i bułki razem z tymi co mają włosy, każdy łysol by go olał, a i część włochatych pewnie też :wink:
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Mumin_ »

Krzysztof J. pisze: 31 lipca 2022, 08:55 Do kolegów powyżej - a gdyby piekarz napisał na drzwiach piekarni, że nie sprzedaje bułek łysym (tylko i wyłącznie chleb)
To by było nielegalne.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
sniperoo
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: sniperoo »

Ale z tego co widzę to dalej są ogłoszenia na olx czyli ten zakaz to raczej lipa :piwo:
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 7
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz sprzedaży wiatrówek i ASG - OLX

Post autor: Jezzman »

Ogłoszenia są, bo niektórych nie wyłapuje bot i spadają dopiero jak znajdzie je człowiek.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakaz sprzedaży wiatrówek i ... nie tylko OLX

Post autor: Yurko »

W nieciekawych czasach żyjemy:

https://wiatrowki.cloudtown.pl/threads/ ... post-14725
Obrazek

Ciekawe kiedy do zakupu nawet zwykłego noża kuchennego trzeba będzie sobie wyrobić zezwolenie? :-/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”