Gallager

Moderator: Moderatorzy CP

MireKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 16:06
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: MireKK »

Nie musiał kupować bardzo drogiej maszyny do produkcji luf, jest możliwość w cenie około 300 zł. kupić surówkę sześciokątnej lufy kalibru .45 jak i .50 oraz .54.
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Lee Enfield »

MarekJ. Ten karabin jest robiony w ZM Tarnów. Nie musieli kupować bruzdownicy do luf bo ją mają. Co do płyty zamkowej, chodzi Tobie zapewne o logo Wischo.Zauważ że punce są w innym miejscu. Erma ma napisy, polski nie ma. Do tego baskila. Na prawej stronie baskili Ermy gładko, na tej z Tarnowa napisy. Nie forsuj na siłę i wbrew oczywistym faktom swoich wyimaginowanych racji. Zaklinanie rzeczywistości nie działa. Wybacz bezpośredniość ale musiałem. To taka sama "produkcja uboczna" jak swego czasu w Erfurter Maschinenfabrik, lecz na nieporównywalnie mniejszą skale. Póki co, miejmy nadzieję. Powtarzam, w połowie grudnia zobaczę ten karabinek i napiszę może coś jeszcze o nim.
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2021, 13:07 przez Lee Enfield, łącznie zmieniany 3 razy.
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Lee Enfield »

MireKK pisze: 14 listopada 2021, 00:34 Nie musiał kupować bardzo drogiej maszyny do produkcji luf, jest możliwość w cenie około 300 zł. kupić surówkę sześciokątnej lufy kalibru .45 jak i .50 oraz .54.
Oni lufy robią sami. Mają sprzęt gdyż jest to firma produkująca broń
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Yogi81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 28 czerwca 2020, 20:56
Tematy: 3
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Yogi81 »

Właśnie odebrałem takiego i szukam możliwości skorzystania ze strzelnicy w Zielonce aby go przetestować.
Tam z pewnością mają solidny statyw i możliwości zrobienia pomiarów - na osi 200 - 300 metrów..
Jak będę miał konkrety to podzielę się uwagami.
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: escobar »

Kolego powiedz mi jak pracuje spust w tym karabinku , bo kolega ma Gallagera od Cichego to spust jest masakrycznie twardy , ja też zamówiłem ot tego samego rusznikarza Gallagera w kal. 45 i troche się obawiam o ten spust ale rozmawiałem z producentem i twierdzi że jest lepiej ustawiony , Karabinek mam już do odbioru przelałem część kasy rusznikarzowi ale ze względu na sytuację finansową muszę poczekać z 2-3 tygodnie aż trochę mamony wpłynie wtedy odbiorę , przekaże wam relacje co do tego karabinka .
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Marekj »

Lee Enfield pisze: 14 listopada 2021, 12:09 Powtarzam, w połowie grudnia zobaczę ten karabinek i napiszę może coś jeszcze o nim.
Z czystej ciekawości zapytam czy widziałeś ten karabinek?
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Lee Enfield »

Niestety nie, byłem w Ciborzu na strzelnicy ale Gallagera nie było. A miał być.
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Lee Enfield »

Niestety nie, byłem w Ciborzu na strzelnicy ale Gallagera nie było. A miał być. Może następną razą będzie, będę tam w pierwszych dniach maja.
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Yogi81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 28 czerwca 2020, 20:56
Tematy: 3
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Yogi81 »

Karabinek robiony na zamówienie spełnia moje wymagania - nie mam zastrzeżeń do spustu.
Postaram się w najbliższą sobotę lub niedzielę (początek kwietnia) zrobić testy na osi 100 i 200 metrów. O wynikach poinformuję - liczę, że mają stanowisko do przystrzeliwania broni (stół z solidnym uchwytem do zamocowania broni).
Rado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 484
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 19:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztum/pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Rado »

Widziałem takiego Gallagera 2 tygodnie temu na strzelnicy . Był w wersji .45. Nie jest to kopia Ermy, których miałem kilka swego czasu. Ten który teraz widziałem w kalibrze .45 jest rozdzielnego ładowania, ale zamiast gilz używa się łusek 45-70. Właściciel miał do tego dorobiony nawet wyrzutnik łusek :) Ogólnie ciekawie to wygląda i bardzo fajnie strzela, nie ma problemów z odpalanie jak Gallagery Ermy. Łamanie i blokowanie lufy identyczne jak w Ermie.
Valdek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 stycznia 2024, 21:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Valdek »

Witam, Szanownych Panów,
Muszę to napisać bo mierzi mnie ta dyskusja.
Sprowadza sią to do rozmowy kilkunastolatków za mich czasów, gdy "w klubie" pod schodami w piwnicy przeglądając kolejny numer "RAZEM" dyskutowaliśmy o kobietach z ostatniej strony z rozdziału "Osobno" ;))
Jestem dyletantem w kwestii broni czarnoprochowej. Sam posiadam jedynie Cattlemana 8', i dopuszczę się niefachowego komentarza. Kim jestem - strzelcem konnym/grupa rekonstrukcyjna/, to dla tych co kochają historię.
I ... tylko informatykiem! I tak podchodzę do tematu! Dla mnie najważniejsze jest by sprzęt wyglądał, spełniał swoją rolę a przede wszystkim był bezpieczny!!!
Pamiętajcie to REKONSTRUKCJA! A CZY STAĆ BY CIĘ BYLO STRZELAĆ Z ORYGIALNEJ BRONI PARĘSET RAZY W ROKU!!! /i nie będę się tu rozwodził nad zaletami i wadami współczesnej broni palnej!
Bo jak będziesz miał oryginalną w pełni sprawną broń to... !!! zawiesisz ją w gablocie i na tym koniec (no może raz w roku).
A z drugiej strony, czy dla Twoich gości będzie miało znaczenie, że wiszący nad kominkiem kawałek żelastwa ma taki czy inny kaliber i inne szczegóły - pierdoły?
Pozdrawiam serdecznie emerytowany Strzelec Konny tudziesz "kałboj";)
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gallager

Post autor: slepe_oko »

Mam tylko jedno sprawne oko, ale patrzyłem nim na ludzi co strzelają z oryginałów wielokrotnie i to z doskonałymi wynikami . A nad kominkiem to zdjęcie żony wisi. :033:
:512:
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Irek M »

Aż nie chce się odpowiadać Valdusiowi na te pierdoły jak sam zaznaczył. No chyba, że był po głębokim kielichu, a jutro nie będzie pamiętał o tym wpisie. Też mam oryginały, z których strzelam tak samo jak z replik.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: sas88 »

Rekonstruktor dla którego nieważny jest kaliber broni, a szczegóły techniczne to pierdoły.
Dobre, dobre.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Bart451
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 13:37
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager

Post autor: Bart451 »

Piłeś - nie pisz.

1: Cała masa ludzi strzela REGULARNIE z oryginalnych karabinów, rewolwerów i nie ma w tym nic dziwnego. Dla jednego prawdziwą wartość oryginał ma wtedy kiedy regularnie jest używany na strzelnicy/zawodach.
2: Cattleman nie występuje z lufą 8"
3: Stawianie w jednym rzędzie cattlemana i rekonstrukcji mocno się gryzie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”