Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 332
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: PANPADRE »

Absolutnie nie warto kupować w Polsce tego pistoletu. Nie dość, że jest bardzo drogi, praktycznie nieodsprzedawalny jak nam nie będzie pasował, to jeszcze nie wiadomo jak wygląda dostęp do części zamiennych i tuningowych dla tego typu broni. Nie powinno się go wiec kupować, bo jest to za duże ryzyko.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8562
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: duber »

Oglądałem go w Lublinie w sklepie jak spytałem o serwis to niby odsyłają do Poznania
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: Prince i Bowie »

Ja mojego sprzedałem bez problemu około rok temu a kupiłem też używkę z dwóch powodów, po pierwsze cena, po drugie - gwarancja pewnie i tak by nie działała, bo importerem jest Magnum z Poznania.
Faktycznie jakbym miał wydać 3300 (mojego kupiłem bodajże za 2200 i za tyle samo sprzedałem) to wolałbym chyba coś sprawdzonego.
Awatar użytkownika
chodzewmoro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 07 lutego 2020, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Orunia City
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: chodzewmoro »

Trochę podobny do Waltera?????

Przecież w nich zamki działają zamiennie - można sobie zrobić "walnica" albo "cantera"
Zawartość poniższego okna będzie dołączana jako twój podpis do napisanych przez ciebie postów/wiadomości. Maksymalna dozwolona liczba znaków: 255.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1139
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: Mateusz70 »

Maniusel pisze: 13 października 2021, 12:42 A kto jest dystrybutorem że taka politykę cenową ustalił ?
Czy dystrybutor zawsze ustala cenę? - Nie zbagatelizujcie tego pytania. Albo ktoś mi kiedyś głupot nagadał, albo odpowiedź nie jest oczywista.

To, co później czytam o pistolecie, którego się nie odsprzeda, warto wziąć pod uwagę.
Kovalski1979
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 11:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: Kovalski1979 »

Co do obsługi gwarancyjnej to miałem okazję skorzystać bo uszkodziłem (z własnej winy i po okresie gwarancji) płytkę tylnia trzymająca iglicę i wszystko zostało zalatwione za darmo w 4 dni (w tym 2 dni nie działania magnum) do tego dostałem gadżety canika i darmowe przestrzelanie pistoletu po naprawie - każdemu życzę takiej obsługi.
Ps. Części zamienne mają wszelakie (widziałem) Turcy bardzo o to dbają.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: Cezary73 »

Czesci zamienne ? A jak koledze w nowym caniku zaczela odchodzic z rok temu cerakote. Oddal na gwarancje, sklep zwrocil pieniadze, a dystrybutor mial gdzies cala sytuacje. To co wtedy, zamek to istotna czesc broni. Od tamtej pory moglo sie wiele zmienic w podejsciu do klienta. Ale niesmak pozostał.
Kovalski1979
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 11:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZY WARTO KUPIĆ PISTOLET MARKI CANIK?

Post autor: Kovalski1979 »

Trudno uznać cerakote za część zamienną, wady wykonania to inna bajka i ludzie narzekali na wycierajace się elementy itp. Ale z tym nie mam problemu więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 332
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: PANPADRE »

Gdy cię ktoś na strzelnicy spyta - z czego strzelasz.........., czy mu bez wstydu i kłamstw, wtedy odpowiesz, że strzelasz z tureckiego Canika,... ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:

Każdy powinien sobie na to pytanie szczerze odpowiedzieć. W strzelbach można trochę pokombinować, ale w broni krótkiej ŻYCIE NIE WYBACZA BŁĘDÓW
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Prince i Bowie »

PANPADRE pisze: 14 października 2021, 11:28 Gdy cię ktoś na strzelnicy spyta - z czego strzelasz.........., czy mu bez wstydu i kłamstw, wtedy odpowiesz, że strzelasz z tureckiego Canika,... ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Coś chyba nie gra z Twoją samooceną ¯\_(ツ)_/¯
PANPADRE pisze: 14 października 2021, 11:28 Każdy powinien sobie na to pytanie szczerze odpowiedzieć. W strzelbach można trochę pokombinować, ale w broni krótkiej ŻYCIE NIE WYBACZA BŁĘDÓW
Rozumiem że jak kupisz pistolet który Ci nie leży to zostaniesz z nim pochowany? Czy o co chodzi
Vertec76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 stycznia 2020, 11:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Vertec76 »

Jeśli pistolet jest dobry, to dla nie nie ma znaczenia czy jest z Turcji czy z Niemiec. A tym bardziej nie wieże żeby ktoś na strzelnicy na mnie krzywo patrzył z tego powodu. Nie kaźdy musi jeździć mercedesem. Ja szanuje upodobania moich kolegów na strzenicy a oni moje. A kompleksy, no cóż, to sprawa indywidualna.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1139
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Mateusz70 »

Jakie kompleksy? Pewnie nikomu nie chodziło o to, że broń jest turecka. Przed zakupem trzeba jednak się zastanowić, czy nie kupi się czegoś, co jest mało popularne. Potem ciężko o odsprzedanie, bo mało jest zainteresowanych. Z częściami też jakieś problemy dystrybutor znajduje. I tak dalej.
Nie mam zdania odnośnie do Canika. Czy to upowszechniająca się broń?
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Lutz »

Jakiś czas temu byłem na strzelnicy i na stanowisku obok ktoś strzelał z Canika. Pistolet zacinał się mniej więcej co trzy strzały (powracający zamek łapał łuskę i występowały fajki).
Właściciel pistoletu twierdził, że pistolet jest praktycznie nowy, jeszcze się nie dotarł i stąd ta przypadłość. Dodatkowo strzelał z podobno własnoręcznie elaborowanej amunicji.

Może winien był pistolet, może amunicja, ale wyglądało to słabo.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8562
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 42
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: duber »

Co trzeci strzał fajka kurde ja tak miałem na sigu p226 x6 i co?
7 fajek na 17 strzałów...
Po dziesięciu paczkach wszystko utyluzuje bez zająknięcia
Tak że każdy tak może...
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Lutz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 23 maja 2021, 14:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Lutz »

Bardzo możliwe, że winna była amunicja. Był to też jedyny raz, kiedy widziałem Canika w akcji, ale niemiłe wrażenie pozostało i ja bym tego pistoletu nie kupił.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”