Licencje i patenty

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

Masz racje tyle ze jak widze nie czytales ustaw polskich ani tez warunkow, ktore stawia MLAIC. Ale jak juz zaczeniesz to robic to na pewno sie dowiesz przy okazji.

MarekP
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

@MarekP No to może rozjaśnij nasze tępe umysły ciemnych ludzi i zdradź proszę sekret. Czy jest to wiedza tajemna? Drugi Moderator cały czas pisze: masz licencję, to powinieneś wiedzieć... masz patent, to powinieneś wiedzieć... albo przeczytaj ustawę. Możesz napisać czego wymaga MLAIC, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego? W innych krajach jest wiele związków sportowych, a u nas postkomunistyczny zabetonowany w ustawie o sporcie narodowy jedyny właściwy związek.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

Sam napisales. zabetonowany w ustawie o sporcie narodowy jedyny właściwy związek. MLAIC bedzie rozmawial ze stowarzyszeniem. Ale poki co cieżko jest ominąć monopol PZSS. Ale kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie zebys sprobowal swoich sil w tym zakresie. Nie jest potrzebny do tego patent ani licencja. Doprowadz do zmiany tego układu - wszyscy beda wdzięczni. Ja napisalem ze przeczytaj ustawe o sporcie. Potem ustawe o broni i amunicji. Nie bronie licencji - sam w sposob ostentacyjny nie wyrabiałem tego. Mam nadzieje ze ktos tak energiczny i pelen sil jak Ty doprowadzi do zmiany. Nie ma patentu na to jak to zrobic. Ale mozna jak widać. Jakos pojawila sie bron bez pozwoleń w Polsce i nawet mozna z ta bronia wyjechac na zawody. Nie obawiajac sie ze w Czechach policja zarekwiruje rewolwer. Bede Cie dopingował w działaniach żeby powstal inny związek. Bez licencji itp. Co prawda widze juz co sie stanie. Okaze sie ze bez zmiany ustawy o broni nadal bedzie licencja potrzebne zeby wyrobic pozwolenie na bron. WIec jak juz doprowadzisz do zmiany ze MLAIC bedzie rozmawial z tym nowym stowarzyszeniem to powstanie problem pozwolen. Zawsze mozna zdac egzamin na policji.

MarekP
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

[ Okaze sie ze bez zmiany ustawy o broni nadal bedzie licencja potrzebne zeby wyrobic pozwolenie na bron. WIec jak juz doprowadzisz do zmiany ze MLAIC bedzie rozmawial z tym nowym stowarzyszeniem to powstanie problem pozwolen. Zawsze mozna zdac egzamin na policji. ]

Mnie się udało kupić bez pozwoleń,egzaminów ,w zwykłym sklepie czarnoprochowym.pewnie coś nie zrozumiałem? EKB też mam
ME to bez pozwoleniowa,
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

A ja mowie o sytuacji ze ktos chce sobie kupic bron na pozwolenie. To ze strzela z broni bez pozwolen nie wyklucza tego ze moze chciec np. w zawodach kowbojskich postrzelac. Tam bedzie potrzebowal karabin 10 strzalow zwykle i bron śrutową. One sa na pozwolenia choc moga byc na czarny proch. I teraz jesli ma licencje to nie musi zdawac egzaminu na policji.

MarekP
TrumanHead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 16:41
Tematy: 22
Lokalizacja: Morava
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: TrumanHead »

Dobry wieczór,

Przepraszam, jeśli napiszę trochę gwarowo…

1) regulamin MLAIC…. Międzynarodowe zawody pod patronatem M.L.A.I.C
mogą brać udział zawodnicy, którzy są zarejestrowani w związku strzeleckim w swoim stanie / kraju…
ponieważ są to wyścigi międzynarodowe, w każdym państwie jest wyznaczony „koordynator” / lider, który komunikuje się z zawodnikami i organizatorami wyścigu.
To wyklucza możliwość indywidualnego ubiegania się przez „kogoś z ulicy”.
Że też chce strzelać, płaci wpisowe, nawet jeśli „nie ma nawet pary do strzelania”.

2) Problem tkwi w polskich przepisach ... kiedy porównuję to z sytuacją w Czechach.
Jeśli jestem członkiem ČSS / PZZS
+ Jestem tylko członkiem, zarejestrowanym, nie muszę tego udowadniać żadnymi wynikami na wyścigach…
+ Chcę strzelać w ME, MS pod auspicjami M.L.A.I.C. jeśli mam wyniki w wyścigach to mam pierwszeństwo, jeśli w sumie jest 8 zawodników z jednego kraju i 2… jest zarejestrowanych. nie ma powodu, aby nie startować 3, którzy nie biorą udziału w wyścigach i płaci wpisowe.
W Czechach mogę mieć rejestrację +/- za 30 dni. nie ma powodu do specjalnego badania, psychiatry itp. Mam broń bez pozwolenia - wiatrówkę, historyczną replikę czarnego pyłu, łuk, kuszę… ..)

Żaden problem w M.L.A.I.C. …. problem występuje gdzie indziej ……

S Pozdrawem
TH.
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

RICHARD pisze
1) regulamin MLAIC…. Międzynarodowe zawody pod patronatem M.L.A.I.C
mogą brać udział zawodnicy, którzy są zarejestrowani w związku strzeleckim w swoim stanie / kraju…
ponieważ są to wyścigi międzynarodowe, w każdym państwie jest wyznaczony „koordynator” / lider, który komunikuje się z zawodnikami i organizatorami wyścigu.

Musimy powołać i zarejestrować Polski Związek Strzelectwa czarnoprochowego.wybrać przedstawiciela zgłosić do MLAIC.?
większość nie chce płacić daniny,patent ,licencja,egzaminy,lekarz,

Jak ktoś chce mieć pozwoleniową niech będzie też w pzss.
I
TrumanHead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 16:41
Tematy: 22
Lokalizacja: Morava
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: TrumanHead »

Dlacego powolat i registrowat osobu dla BP????
Jest PZZS I jest osoba na BP....dlaczego nowou kolejku....nowou grupu .....
.....Byrokracia jest fajna :-)
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

RICHARD
I jest osoba na BP....dlaczego nowou kolejku....nowou grupu .....

Przedstawiciel może być ten sam,Kierownik ekipy też ,są ok.

U WAS REJESTRACJA i możesz startować

u nas.
większość nie chce płacić daniny,patent ,licencja,egzaminy,lekarz,
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

Pozwol ze zapytam. Jaki lekarz przy licencji? Jeden raz przy patencie lekarz mowi ze mozesz strzelac. Nigdy przy odnawianiu licencji nie bylem u lekarza. Koszt licencji jest 50zl. Za to moge strzelac na swojej strzelnicy zgodnie jako zawodnik mimo pandemii i tego ze strzelnice nieczynne. Te 50zl to jest na rok. Wiec o jakich kosztach mówisz? No fakt. Trzeba zdac egzamin na patent. To moze byc trudne. 5cm rozrzutu na 50m. I ile pamietam. Nie pamietam dla pistoletu. No i egzamin teoretyczny. 10 pytan i ma byc 10 poprawnych odpowiedzi. Inaczej jest nie zdany. Rozumiem ze masz klopot z tymi warunkami? Bo koszt jest jednorazowy i nie taki wielki znow. Powodzenia na egzaminie. Bo nie sadze żeby udalo Ci sie zmienic ustawe o sporcie. To nie jest o broni ale o sporcie po prostu. Wiec poki co licencja za 50zl na rok.

MarekP

Pierwsze 4 pytanie o UoBiA i bezpieczeństwo. Tu ma byc 4 na 4. Pozostale 6 - dopuszczalny jeden blad.
Pistolet na 5 strzalow 4 maja byc w kregu 15cm
Karanin na 50 strzałów 4 maja byc w kregu 5cm.

Lekarz kosztuje od zera to 150zl na patent. Moze byc lekarz rodzinny ale warto zapytac komisje czy beda honorowac od lekarza rodzinnego. Nie zawsze chca. Wiec te koszty i badania nie sa takie niemozliwe. Badania na pozwolenie sa nieco bardziej szczegolowe. Wiec w sumie to nie wiem o co ta histeria z licencja.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

Zrobić patent nie jest trudno i następnie licencję pod warunkiem, że egzaminy są organizowane. W ostatnim roku większość egzaminów została odwołana. Pytanie ponowne, po co licencja przy strzelaniu czarnoprochowym? Jedyny słuszny narodowy związek nie interesuje się strzelcami CP, czasem wręcz utrudnia życie, bo przez brak licencji wyklucza ich z zawodów. Organizacja sportowa powinna (chyba?) wspierać zawodników, a nie ich blokować.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: sas88 »

Tak jak napisał Risza, problem nie leży w MLAIC tylko w nas.
Krzysiek jest członkiem klubu zrzeszonego w PZSS, więc moze strzelac w Mistrzostwach. MLAIC żadnych licencji nie wymaga
Cała reszta to sranie w banie,
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Roman K.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 września 2012, 01:41
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Roman K. »

Moim zdaniem masz rację
reszta to d..a , d..a, d..a,
lub... interpretacja. :)
Nie używam PW, proszę o pytania tylko na maila.
Patryk1987
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 11:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Patryk1987 »

To ja podliczę ile płaciłem aby wyrobić licencje.

300- 1000 wpisowe zależy w którym klubie ,u nas było 300
250-składka członkowska
400 -patent
? ---egzamin na patent-nie pamiętam
70 ,licencja
50 lekarz
teraz co rok 250 do klubu +70 licencja.
na broń bez pozwolenia.po co?
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: SAYR »

Można znaleźć taniej, ale jak kto lubi.

Przede wszystkim licencja nie służy do posiadania, bo do tego nie jest Ci nic potrzebne, tylko do uprawiania sportu wyczynowego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”