Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: rokasa58 »

adnikauto pisze: 17 grudnia 2020, 10:59

Pistolet:
Dla mnie osobiscie jest wymarzonym sprzetem, zarowno cenowo 600 USD vs. 2000 USD, brak kartuszy zwalnia mnie z obowiazku pompowania, dbania o uszczelki pomiedzy kartuszem a pistoletem, itd.
Jak wytrze się cylinder,to będziesz miał mało czasu na strzał- to taka wada PCA
Miłego strzelania.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Dziekuje! :one:

Biorac pod uwage, ze przebywam poza miejscem zamieszkania 72h tygodniowo, hm... :103: to "wytarcie cylindra" moze nastapic w moim nastepnym zyciu... ?

;laughing: :) :one:

Martwie sie tylko o to by znalezc chociaz mikroskopijna ilosc czasu na strzelanie... ale hej, rada cenna...


BTW
Trzeba bedzie sprawdzic stan nasmarowania cylindra, pisze to zupelnie serio... bo nie przyszlo by mi to do glowy... dzieki :piwo:

Coraz bardziej lubie "ruska".... :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: Dexter »

adnikauto :D
A ja mam PCA :P. I mam też "kartuszowca".
Brak kartusza nie tyle nie zwalnia Cię z konieczności pompowania co wymusza na Tobie konieczność pompowania :P. Z Antka pompuję, bo to PCA. Z Waldka nie pompuję bo mam kartusz (aczkolwiek na CO2). Dbałość o uszczelki jest wymagana o wiele większa w PCA :D, to druga kwestia. Ale fakt, że nie pomiędzy kartuszem a pistoletem (bo kartusza brak) ale pomiędzy tłoczkiem a cylindrem.

Bardzo lubię moje PCA ale upierdliwość i "wymogi techniczne" PCA ma wyższe niż CO2 lub PCP. No i to pompowanie jednak... Dlatego zaraz lecę postrzelać z Waltherka a Antek sobie odpoczywa w walizce :).
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: rokasa58 »

adnikauto pisze: 22 grudnia 2020, 18:11 Dziekuje! :one:
to "wytarcie cylindra" moze nastapic w moim nastepnym zyciu... ?
BTW
Trzeba bedzie sprawdzic stan nasmarowania cylindra, pisze to zupelnie serio... bo nie przyszlo by mi to do glowy... dzieki :piwo:
Miałem na myśli wilgoć i drobinki pyłu,podczas strzelania na wolnym powietrzu :-D
I prośba! Jaka szyna? Pistolet do jednej łapki i strzelaj z otwartych :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

@Rokasa58

To fakt, nie ma co zartowac... kurz, pyl a takze wilgoc z powietrza przedostaja sie do cylindra...

Szczegolnie, ze latem bywa u mnie z 37- 38*C plus 100% wilgotnosci, jednak z drugiej strony nie strzelam tysiacami srutow dziennie wiec nie powienienem "zajezdzic" tego Izyka jakos wyjatkowo szybko... wyglada naprawde solidnie...! :one:

------------------------------------------------------------------------------

Co do prosby, to ladnie mnie prosisz ale chyba jednak sie nie przychyle :532:

Mam naprawde swietne doswiadczenia z baaardzo budzetowym pistoletem z szyna i baardzo rowniez budzetowym RedDotem, tak mam na mysli Daisy 747 - nie moge odzalowac, ze go sprzedalem... :090:


Sam zobacz, taka sama konfiguracja /do jakiej daze/ jak Izyk, energia tylko 2.1 Jula a dziurki wycinal jak laserem... tylko i wylacznie nie bylo samych 10-tek- bo strzelec ze mnie kiepski... :-/ ale gdyby dac ten pistolet w rece doswiadczonego strzelca to by urzadzil prawdziwa "rzez niewiniatek" duzo drozszych modeli... :103:

Zdjecia- bo nie uwierzysz jak nie zobaczysz:

Budzetowa Daisy 747, budzetowa/tania optyka, budzetowy srut - taniej sie juz nie da, acha - odleglosc 13 metrow jak dobrze pamietam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie chwale sie bo nie ma czym bynajmniej - pokazuje tylko mozliwosci super budzetowego pistoletu z plastykowym zamkiem oraz plastykowym popychaczem ale lufe LW mial...? A jakze, mial fabrycznie....


Jesli moj nowy nabytek bedzie strzelal rownie laserowo/celnie to ma u mnie dozywocie, Amen!
I nic lepszego do "ogrodka" mi nie potrzeba....

Pozdrawiam
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Link do Instrukcji Obslugi IZH 46M po angielsku:
https://www.pyramydair.com/airgun-resou ... res-V6.pdf

Jest takze ujeta regulacja spustu :one:

Lub:
http://pdf.textfiles.com/manuals/FIREARMS/eaa_izh46.pdf
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Kupilem dwa zestawy zapasowych uszczelek z PyramydAir oraz przygotowalem tarcze do strzelan, raz by wyzerowac przyrzady celownicze, dwa by sprawdzic pistolet w boju... :-D

Snieg juz prawie stopnial z poprzedniej dostawy - wiec powinno dac sie postrzelac na zewnatrz zanim nie "przywioza" nowej dostawy... :033:

Obrazek


A oto i wspomniane uszczelki- BTW PyramydAir liczy sobie za nie jakby byly wykonane z... Grafenu :651:
/pazerni jak piorun/

Obrazek
Obrazek


Tak sobie mysle - chyba przydalo by sie zrobic "stippling" gripu, zeby nabral "szorstkosci" co bedzie poprawialo pewnosc trzymania pistoletu bo w sumie ten laminat ladnie wyglada ale jest dosyc sliski...


Chyba znalazlem odpowiedni wzor:
Obrazek

:033: :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Udalo mi sie znalezc chwilke czasu i zrobilem pare rzeczy przy moim AV-46M:

1. Przesunalem jezyk spustowy do tylu, teraz naciskam opuszkiem palca /posrodku/
/sruba do regulacji byla przykrecona nieprawdopodobnie mocno/ :shock: :suprise:
2. Wydluzylem droge pierwszego stopnia
3. Ustawilem wyrazny opor drugiego stopnia
4. Podnioslem "ciezar" spustu do 330 gramow /z 250 g/ :027:
5. Na razie tak zostawie i zobacze jak sie bedzie strzelalo... ???

Obrazek
Obrazek

Do zrobienia w nastepnej kolejnosci:
1. Opilowanie dremlem krawedzi polki, sa ostre i nieprzyjemne w dotyku
2. Opilowanie nakladki na dzwigni ladowania /zaokraglenie krawedzi/
3. Zrobienie checkering..?
https://www.checkering.com/page-5.html

Obrazek
Obrazek

4. Wykonczenie gripa przy uzyciu True-Oil

Pistolet na wystawe nie idzie ale przyjemniej byloby trzymac w rece... :one:
To tyle na razie....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Ale jaja... :shock: :one: :shock:

Z pewnych wzgledow... /na razie przemilcze/ zwracam wspomniany pistolet do PyramydAir - dostalem juz Fedex prepaid shipping label...

.... ale rownoczesnie zamowilem drugi egzemplarz z innego sklepu - ciekawe czy bedzie tak samo wykonany czy nie...?
Chodzi mi o pewne niuanse... :)

Zdecydowanie nie jest to- siodmy cud Swiata ale w tych pieniadzach nie idzie kupic nic fabrycznie nowego co by sie otarlo o polke z etykietka - "Match"...

Wiec tak czy inaczej pistolet zostanie ze mna... :-D

-----------------------------------------------------------------------------

W miedzy czasie dostaje maila: :651:



...."IMPORTANT PRODUCT NOTICE


December 2020


Re: Product notice - Air Venturi AV-46M Match Air Pistol


Dear Airgunner,

This notice is sent to you on behalf of Air Venturi. Thank you for your recent purchase of our AV-46M Match Air Pistol.
We have recently discovered that the pistols are set to shoot at a lower velocity and were not tuned to our specs before leaving the warehouse. Unfortunately, this adjustment is not something that can be easily done at home. It looks like you have already set up a return with a prepaid FedEx label. We will tune your gun as soon as we get it and promptly send your pistol right back to you.

Please accept our sincerest apologies for any inconvenience this may have caused you.

Please contact Air Venturi with any further questions.


Thank you,

E.
Customer Support Liaison


-------------------------------------------------------------------------------


Okazuje sie, ze:

..."Hello everyone, Air Venturi is taking care of the products that shipped that did not have their power restored. When product is shipped from Russia, normally airguns are detuned to be under 3J to allow for a faster export process. Due to a human error the product got approved for shipping before the power was restored. All customers are being contacted and product will be returned and power restored"...


Nie mialem czasu sprawdzic pistoletu na chrono a w chwili obecnej to nie ma znaczenia... drugi egzempalrz zaczne od "schronowania" zeby faktycznie okreslic jego energie zanim zaczne go przerabiac na swoja modle i podobienstwo... :)


BTW- fajnie, ze "Izyki" sa i jest z czego wybierac - bo najtanszy Pardini K10 fabrycznie nowy z zapasowym kartrydzem oraz wszystkim gadzetami to obecnie ok. $1500 Usd - patrz strona Pardini USA.
https://www.pardiniguns.com/store/advan ... =1&sort=4d
/na razie rzad amerykanski daje mi $600 dodatku "covidowego" wiec musze sie zmiescic, jak przeglosuja dodatkowe dwa tysie... echh... no to moze wtedy zaszaleje/ ;laughing: :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Witam Was w Nowym Roku 2021 :one:


------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja wlasnie rozpakowalem nowy pistolet z numerem seryjnym 000090 :piwo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W nastepnym poscie opisze Wam czy moja pokerowa zagrywka zamiany pistoletow sie oplacila czy nie... ???
;laughing: :) :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Nie wiem od czego zaczac...? :)

Moze tak- pisze na smartfonie bedac w pracy- wiec nie bedzie zdjec, to po pierwsze.
Po drugie- w najblizszym czasie - czytaj w czwartek przetestuje pistolet na chrono...

Poniewaz chcialbym utrzymac temperature pistoletu, mechanizmow oraz smarow zblizona do warunkow letnich bede strzelal ze srodka pokoju przez uchylone drzwi balkonowe
na zewnatrz... jak by ktos nie wiedzial to pod moja szerokoscia geograficzna mam zime... :-D

Jak wiecie z moich poprzednich postow - wymienilem pistolet z nr. seryjnym 000074 na pistolet o numerze 000090.

Bylo to zagranie w ciemno, typu: nie mam nic do stracenia...

Efekt:
Przeszedl moje oczekiwania, moze napisze obrazowo..

- pierwszy pistolet /ktory, naprawde probowalem pokochac/ byl wykonany przez kowala na dalekiej Syberii, w poniedzialek z rana, a ciesla ktory strugal rekojesc rowniez pil przez caly weekend razem z kowalem...

- drugi pistolet :shock: wyglada oraz lezy w dloni jakby wlasnie wrocil z przegladu zerowego od kolegi Senia, ktory zrobil w nim WSZYSTKIE niezbedne poprawki!

BTW jestem troche zszokowany, faktem tak diametralnie roznej
jakosci sprzetu....

Roznice pomiedzy modelami:

- grip jest w pelni wykonczony, nie ma ZADNYCH ostrych, nieobrobionych krawedzi czy to polki, nakladki na dzwignie naciagu, czy samego gripu...

- powod dla ktorego pistolet zwrocilem, nie pytajac sie Was to bylo: breech/zamek byl pozbawiony jakiegokolwiek naciagu/sprezynki, ktora by sciagala zamek do szkieletu pistoletu, czyli- jesli podnioslem zamek na 1cm do gory to tak zostawal, jesli na 2 cm to rowniez tak zostawal....

Nie chcialem wyjsc na paranoicznego schizofrenika ale nie pasowalo mi to bardzo mocno... a trzymajac pistolet pierwszy raz w zyciu w reku nie bylem w stanie ocenic czy to jest wada czy moze wymagam od pistoletu za 600 Usd jakosci jak u Pardiniego za 2000 tys. Usd

- mialem racje :one: w nowym pistolecie nic podobnego nie wystepuje a breech jest sciagana do szkieletu pistoletu sprezynka o bardzo wyraznym naciagu....

- nowy model naciaga sie wyraznie ciezej, szczegolnie w ostatniej fazie zamykania dzwigni...

- glosnosc przy oddawaniu strzalu rowniez jest o 50% wieksza...

Moge spokojnie pochowac pilniki oraz dremla, nie ma potrzeby nic pilowac, dopoki nie znajde szyny bede uzywal przyrzadow otwartych i psiakrew znowu bede budowal 10 metrowy tor strzelecki w chalupie... :027:

Poki co do czwartku, zamieszcze wyniki z chrona i bedzie dokladnie wiadomo jaka energia pistolet dysponuje....

Ze tez nie moglem trafic na dobry egzemplarz za pierwszym razem, a propo - pistolety sie "skonczyly" nowa dostawa w polowie marca....
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

O tym mowie:

Obrazek


Zamek/Breech jest zamykany "automatycznie" z ciezarem prawie 700 gram!
Domykam na samym koncu do zaskoczenia bolca... :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


W poprzednim modelu pistoletu zamek "latal" jak furmanski bicz... mozna przez glupi przypadek o cos zahaczyc i wywalic uszczelke lub wylamac calosc... :suprise: moze sie czepiam ale uwazam, ze teraz mam to co byc powinno od samego poczatku...


Przy okazji zmierzylem tez "wage" spustu i prosze:

Obrazek

.... liczmy 330 gram a nie jak poprzednio 250 - nic nie regulowalem nie mialem czasu sie dotykac...


Reasumujac drugi pistolet nie jest zupelnie w niczym "niezwykly" - to pierwszy byl "niespelnial" standartow!
Tyle na razie...

Pozdrawiam
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Nastepna sprawa - czyszczenie lufy w fabrycznie nowych wiatrowkach...!

Jedni mowia czyscic, drudzy mowia- przeciez to nie bron palna, wiec po co czyscic..???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moja procedura, ktora stosuje w kazdej nowej wiatrowce lub uzywanej odkupionej od kogos...

- przepycham przez lufe czyste patche i patrze jak wygladaja po wyjsciu z lufy
- do woreczka odliczam 50 srutow moga byc tanie np. Crosmana
- smaruje obficie Napierem
- przestrzeliwuje lufe celem wstepnego zaolowienia, usuniecia syfow- ktorych nie widac golym okiem oraz przesmarowania lufy
- znowu przepuszczam patche 1 szt. na jedno przeciagniecie przez lufe az do skutku czyli az zaczna wychodzic czyste z drugiej strony

Bzdura...??? Moze - ale to moja bzdura i bede sie jej trzymal na dzisiaj... ;laughing: :)

Dla tych co musza zobaczyc by uwierzyc... :-D

Czyszczenie po fabryce - pistolet nie strzelany... pierwszy patch od prawej strony i dalej w kolejnosci przepchania przez lufe...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czy warto czyscic lufy wiatrowkowe czy tez nie - niech kazdy sam sobie odpowie... :103:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Panowie, dla jasnosci zeby nie bylo ze olewam to co napisalem wczesniej oraz czytajacych...

- testy energii zrobie w nadchodzacym tygodniu, zycie oraz praca wymusza na mnie priorytyzacje zadan...
- zamowilem szyne Sun Optics oraz inne rozwiazanie... Co bedzie lepsze to zostanie na pistolecie a co mi zostanie po przymiarce zwroce do sklepu...
- kontener z min. szynami stoi w porcie na tzw. "cle" wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc...

Tyle na dzisiaj w temacie....
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Venturi AV-46M Match Air Pistol czyli stary/nowy "Izyk"

Post autor: adnikauto »

Witam,


Na dniach dostalem szyne Dovetail od Sportsmatch - pasuje ale wypadalo by ja troche zmodyfikowac czyli podpilowac ramiona by obnizyc o 2- 3mm. Wzialem tez jeszcze dwie paczki srutu niejako "przy okazji"...

Tak to wyglada:

Obrazek Obrazek Obrazek


Do tego wygrzebalem z szuflady jakis stary RedDot na szyne Dovetail...

Obrazek Obrazek Obrazek


Mowilem o podpilowaniu ramion - obnizylbym o te 2- 3mm, patrz zdjecie:

Obrazek


Docelowo posadze Millett SP1 RedDot - Chinczyk - za to jeden jedyny jaki mam ktory "pokazuje" mi okragla kropke - nie gwiazdke, rozmazana plame czy diabel wie co jeszcze.... jeden jedyny w ktorym widze kropke...!!!

Jak przyjdzie szyna Picatinny to wywale Dovetail i posadze na niej Milleta i tak juz zostanie... poki co kombinuje z roznymi ustawieniami :)


Obrazek Obrazek Obrazek


W koncu jutro /czwartek/ postaram sie pomierzyc pistolet na chrono... :?: :!: :?: :!:

:103:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”