Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

pisul7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 22 lutego 2015, 19:48
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Post autor: pisul7 »

Witam jestem na etapie poszukiwania następcy swojego FWB P34 i wpadł mi w oko MATCHGUNS MGH1 z mechanicznym spustem, dlatego
zwracam się do kolegów którzy posiadają ten pistolet lub mają z nim jakieś doświadczenia,
aby podzielili się wrażeniami na temat celności, awaryjności, pracy spustu i innych mechanizmów.
Mile widziane będą porównania z popularnymi konstrukcjami.
Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Post autor: adnikauto »

Nie wiem od czego zaczac... jest tyle informacji, ze robi sie "galimatias" informatyczny...

Ale zaczne od poczatku. Od czasu do czasu mam ochote kupic prawdziwy matchowy pistolet. Wsrod wielu opcji, ktore przegladalem najtanszym pistoletem z gornej/topowej polki jest:

Gehmann GP-1 Match Pistol - co to jest za pistolet i dlaczego o nim pisze podczas gdy kolega pyta sie o cos innego...?
https://www.airgunsofarizona.com/precha ... ch-pistol/


Ano wlasnie - to jest niezupelnie cos innego :shock:

..."The Gehmann GP1 is essentially a Matchguns MG1 Mechanical with different trigger blade, no weight system (it is extra) and comes with one cylinder. I have handled an MG1 and it has a very good trigger and sights so i expect GP1 to be as good as MG1. Also it has a very good grip that has more rake than LP10 (i own one). It doesn't have an absorber and that means a muzzle flip. Lately Matchguns MG1E (the electronic trigger variant) can be found for about 1000 euros (at least in Germany shops) which makes it in my eyes a better deal than gp1 (which is around 770) as it comes with 2 cylinders the weight system and a bigger case"...
http://www.targettalk.org/viewtopic.php?t=29047


W ogole to mogliby sie tutaj wypowiedziec koledzy, ktorzy maja pistolety matchowe z gornej polki, najlepiej Ci z Was, ktorzy strzelaja sportowo w zawodach...


Dlaczego napisalem w pierwszym zdaniu o galimatiasie...? Otoz dlatego, ze wiele konstrukcji topowych pistoletow z malymi zmianami jest sprzedawane pod roznymi markami, o tym fakcie zwykli strzelcy, ktorzy raz w zyciu wydadza 2 tys. euro lub usd nie wiedza, wiedza glownie Ci ktorzy strzelaja sportowo i siedza od rana do nocy w tym temacie...

Dla mnie im wiecej czytam roznych opini na ten temat tym bardziej nabieram przekonania, ze nie ma co kombinowac bo mozna przekombinowac... najlepiej kupic jeden z pistoletow 4- 5 podstawowych firm czyli:

- Morni
- Pardni
- Walther
- Feinwerkbau
- Steyr

A czy z mechanicznym spustem czy elektonicznym, absorberem czy bez, z jednym cylindrem czy dwoma, w jakim kolorze oraz pozostalych tysiacu opcji... to sa sprawy wazne ale drugorzedne...

Jeszcze na koniec maly cytat na temat sprzedawania pistoletow "przebrandowionych"...


..."Gehman has a long history of offering products manufactured by others under their name. Other outfits have done the same. The Anschutz LP@ is a lightly modified Steyr LP10, for example. It has a different trigger shoe, no barrel shroud, but a different weight system. The grip, rear sight & action are 100% LP10"....
http://www.targettalk.org/viewtopic.php?t=29047


Zdjecie ponizej to:
Gehmann GP-1 Match Pistol aka Matchguns MG1

Obrazek

Ponizej to MG1:

Obrazek

Profesjonalny serwis w USA sprzedajacy pistolety oraz karabiny typu Match wysokiej klasy nie ma dziesiatek firm w swojej ofercie a tylko kilka podstawowych dla ktorych robi serwis i zapewnia pelna obsluge po oraz gwarancyjna a mowie tutaj o:

http://www.champchoice.com/store/Main.a ... ody&c=AIAP


Jesli juz bym sie zdecydowal to na jedna z firm powyzej, nie kombinowalbym z klonami, i tak jest jeszcze mnostwo opcji, mozna kupic uzywany jesli chcemy zaoszczedzic kase, np. uzywany Pardini po pelnym serwisie fabrycznym za 1300- 1400 USD
http://www.champchoice.com/store/Main.a ... em=PAR1703

..."Condition: +90%. Very Good. Has been inspected and given maintainence by Pardini USA certified repair center after acquiring from previous owner. Shown picture is of this actual used air pistol.
Includes: Two compressed air cylinders: both metallic light tan color and expiration date 2027. Red barrel sleeve. Original factory Pardini hard plastic pistol case, 200 DIN filling Adaptor (brand new), assorted wrench tools, instruction manual, 2 movable barrel weights (pictured), and air discharge tool
"...


Tyle ode mnie w tym temacie... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Post autor: SAYR »

Nie miałem okazji używać MG, więc się wypowiem ;)
Mam wątpliwości czy MGH1 (zwłaszcza z mech. spustem), to krok do przodu względem FWB P34. Jest mało użytkowników tego modelu, więc o opinie też trudno. Serwis wiatrowy, np. określił go mianem „konstrukcji ciekawej, choć mocno skomplikowanej”.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Post autor: thorpkw5 »

Jak szukasz następcy to mam to sprzedania swój FWB P44.
Awatar użytkownika
dr_Evil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 22 września 2015, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet MATCHGUNS MGH1 opinie

Post autor: dr_Evil »

Zwracam się z prośbą do tych, co strzelali z Matchgunsa MGH i FWB P44- jak bardzo są do siebie podobne pod względem wyważenia i "sposobu" trzymania?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”