Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: wandzolor »

Porównywał ktoś jakość szkieł między Delta Stryker HD 4,5-30x56 FFP a Vortex Razor gen2 4,5-27x56? Mam Vortexa ale potrzebuje jeszcze jednej lunety i zastanawiam się właśnie nad Deltą, Delta lżejsza, tańsza i z ciutke większym powiększeniem ale Vortex wymiata gwarancją...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 135
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: ravkill »

W Delcie z kolei zrobisz bezproblemowy serwis pogwarancyjny za akceptowalne pieniądze....
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: Leon83 »

Poza tym w ciągu dziesięciu lat gwarancji delty na pewno zmienisz optykę parę razy.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: kłapek »

Javelin jest made in ... ???
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: Leon83 »

Philippines

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: kłapek »

Ok,
dzięki.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
g0trek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: g0trek »

Odkopię stary wątek, bo nie znalazłem nowszego poświęconego Delcie Javelin. Odkryłem drobną niedogodność, ale może ktoś mnie oświeci, że coś robię źle. Chodzi o osłonę okularu, tą seryjną, dodawaną do lunety. Okazuje się, że regulując dioptrie obracam też osłonę i akurat przy właściwym ustawieniu dioptrii osłona otwiera się do dołu, a nie do góry. Pomyślałem, że jak ją zdejmę to da się ją jakoś obrócić, ale nie, nie widzę takiej możliwość, a po dokręceniu jej ponownie zawsze ląduje w tej samej pozycji. Jest to o tyle uciążliwe, że jak otworzę na maksa osłonę to przy przeładowywaniu będę w nią uderzał. Mogę ją odchylać do poziomu i wtedy jest ok, ale to tylko mało eleganckie obejście problemu. Mogę oczywiście kupić osłonę Butler Creek, którą zamontuję tak jak będę chciał, ale może czegoś nie ogarnąłem i da się jakoś obrócić tą fabryczną osłonę?
.22LR - 9x19 - .223 - .308
Awatar użytkownika
Crash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 27 lutego 2007, 23:58
Tematy: 17
Lokalizacja: S.G.S Warszawa / M.T.S
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: Crash »

g0trek pisze: 13 lutego 2021, 11:01
Odkopię stary wątek, bo nie znalazłem nowszego poświęconego Delcie Javelin. Odkryłem drobną niedogodność, ale może ktoś mnie oświeci, że coś robię źle. Chodzi o osłonę okularu, tą seryjną, dodawaną do lunety. Okazuje się, że regulując dioptrie obracam też osłonę i akurat przy właściwym ustawieniu dioptrii osłona otwiera się do dołu, a nie do góry. Pomyślałem, że jak ją zdejmę to da się ją jakoś obrócić, ale nie, nie widzę takiej możliwość, a po dokręceniu jej ponownie zawsze ląduje w tej samej pozycji. Jest to o tyle uciążliwe, że jak otworzę na maksa osłonę to przy przeładowywaniu będę w nią uderzał. Mogę ją odchylać do poziomu i wtedy jest ok, ale to tylko mało eleganckie obejście problemu. Mogę oczywiście kupić osłonę Butler Creek, którą zamontuję tak jak będę chciał, ale może czegoś nie ogarnąłem i da się jakoś obrócić tą fabryczną osłonę?
Cześć.

Osłona okulara/obiektywu składa się z trzech części, pierścienia wkręcanego w lunetę, zakrywki i pierścienia dociskowego. To co odkręcasz to pewnie cały zestaw pierścieni i dlatego zawsze po wkręceniu wypada ci w tym samym miejscu. Żeby to zrobić dobrze musisz kluczem (taki płaski w kształcie trapezu) odkręcić/poluzować tylko ten zewnętrzny pierścień (pierwszy który widzisz po otwarciu zaślepki, ma takie dwa nacięcia po przeciwnych stronach).
Po odpowiednim wyregulowaniu zakrywki dokręcasz kluczykiem pierścień i tyle. W obiektywie dokładnie tak samo.
Tu masz pokazane.
Trochę tego i owego.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8533
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: duber »

Konia z rzędem kto to rozkręci 😅
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Crash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 27 lutego 2007, 23:58
Tematy: 17
Lokalizacja: S.G.S Warszawa / M.T.S
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: Crash »

duber pisze: 18 lutego 2024, 19:28 Konia z rzędem kto to rozkręci 😅
U mnie też było srogo doj...e ale są patenty żeby to rozkręcić. Tylko spokój może nas uratować :one:
Trochę tego i owego.
g0trek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: g0trek »

Miałem nadzieję, że to tak właśnie działa, ale po odkręceniu stwierdziłem, że to jest jednolity element, bo nijak nie dało się tego ruszyć, ale skoro twierdzicie, że się da to będę próbował dalej. Dzięki.
.22LR - 9x19 - .223 - .308
g0trek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: g0trek »

Sukces :). Dzięki za potwierdzenie, że to się powinno dać rozkręcić. Trzeba było użyć więcej siły i w końcu puściło.

Obrazek
.22LR - 9x19 - .223 - .308
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8533
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: duber »

Ja zrezygnowałem z obawy przed uszkodzeniem :shock:
W strykerze jeszcze nie próbowałem ale zapewne też jakiś osiłek to dokręcał
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
cardil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 10 lutego 2024, 09:27
Tematy: 2
Lokalizacja: Stara Miłosna, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: cardil »

W sobotę porównywałem w salonie w Warszawie Stryker HD 4.5-30x56 FFP i Javelin 4.5-30x56 FFP. Bardzo podobne mi się wydawały.

Stryker ma beznarzędziowe zerowanie bębnów, co jest na pewno fajne i super szybkie. Jeżeli chodzi i jakość optyki to wg. mnie była na bardzo podobnym poziomie. Patrząc na budynek ~200m i dalszy ~300-400m wydawało mi się, że Javelin ma lekko gorszą jakość obrazu. Dokładnie nie potrafię tego opisać (bo to pierwsza moja luneta), ale na pewno obraz był mniej czytelny na Javelinie, niż na Strykerze, lecz minimalnie. Trzeba byłoby to porównać w realnych warunkach, na strzelnicy...

W ubu bardzo podoba mi się znak celowniczy, szczególnie malutka centralna kropka (0,045 mrad dla Stryker, i 0,05 mrad dla Javelin), oddzielona od ramion.

Cały czas zastanawiam się, którą z nich wybrać tzn. czy warto dopłacić te dodatkowe 2 tyś za Strykera...
Awatar użytkownika
Crash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 27 lutego 2007, 23:58
Tematy: 17
Lokalizacja: S.G.S Warszawa / M.T.S
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Delta Javelin vs Delta Stryker HD

Post autor: Crash »

cardil pisze: 26 lutego 2024, 15:48 Patrząc na budynek ~200m i dalszy ~300-400m wydawało mi się, że Javelin ma lekko gorszą jakość obrazu. Dokładnie nie potrafię tego opisać (bo to pierwsza moja luneta), ale na pewno obraz był mniej czytelny na Javelinie, niż na Strykerze, lecz minimalnie.
Ja porównywałem Strykera ale 5-50x56 bo zależało mi na jak największym powiększeniu ale po tym co zobaczyłem to strasznie mnie zniechęcił do zakupu.
Porównałem z Javelinem i oba ustawiłem na pow. x30 (bo takie max ma Javelin) i wyszło że obraz w Javelinie jest znacznie lepszej jakości (szkła mają zdecydowanie lepszą rozdzielczość, obraz był bardziej ostry, jaśniejszy i mniejsze mleko, a kolory żywsze).
Chciałem duże powiększenie bo zależało mi na dostrzeżeniu przestrzelin na większym dystansie ale sądzę że kiepski obraz by tego nie załatwił. Z doświadczenia wiem że lepsze jest mniejsze powiększenie z ostrym obrazem niż wielkie powiększenie z mlekiem bo i tak nie widać szczegółów.
Być może ze względu na duży zakres pow. 5-50 nie udało się uzyskać lepszego obrazu.

Po za tym w Javelinie znacznie lepiej działają pokrętła nastaw, są bardzo wyczuwalne, a w Strykerze były dużo bardziej gumowate.
cardil pisze: 26 lutego 2024, 15:48 Cały czas zastanawiam się, którą z nich wybrać tzn. czy warto dopłacić te dodatkowe 2 tyś za Strykera...
Nie wiem jak ty ale ja wybrałem Javelina bo nie chciałem wydawać tyle kasy na mniejsze powiększenie. Po za tym działanie pokręteł całkowicie mnie nie przekonało.
Wydaje mi się że ten nowy Styker troszkę im się nie udał ;laughing:
Trochę tego i owego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”