Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: pawel992 »

Cześć, napisz PW z adresem e-mail
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: mike33 »

Dziękuje, już dostałem od jednego kolegi z forum! :)
Tomal78
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2014, 19:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Skoczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Tomal78 »

Podbijam temat odnośnie w/w książki. Ma ktoś ją jeszcze i zechce się podzielić? Z góry dziękuję :)
Anschutz 9003 Premium, Walther GSP, Weihrauch HW60M, CZ 75 TS, CZ P07, Mossberg MMR PRO, Bergara B14 BMP 6.5, Savage 10 Predator MDT
Awatar użytkownika
joker-os
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:40
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: joker-os »

Napisz do pawel992 na PW lub do mnie maila to podeśle Ci ten sam link
_____FT____ :502:
Astronic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2019, 07:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Astronic »

Ja również podbiję, ma ktoś może wyżej wspomina wspomnianą książkę na dysku i mógłby się podzielić ?
CZ SP-01 SHADOW, ZASTAVA M72, CZ vz 61, KELTEC CP33, URAL, DORUK GLADIATOR ETERNAL 24', SAKO TRI ACE .32&.22LR, pps wz 43, MP15-22, DIAMONDBACK DB15 CCMLB 16', WALTHER LP200, WALTHER LGR,
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: variag »

Przepraszam za OT
sas88 pisze: 19 września 2020, 08:45
Uważam , że każdy kto chce strzelać do tarczy z wynikami z górnej półki , powinien przeczytać tę książkę
Tyle, że ta książka przeznaczona jest głównie dla pistoleciarzy. Karabin jest tam potraktowany po macoszemu.
Płk Bolesław Wasilewski od lat związany był ze strzelectwem sportowym
W zasobach NAC jest przedwojenne zdjecie przedstawiające por. Wasilewskiego w czasie zawodów strzelackich, to prawdopodobnie on.
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... is_obiektu
W 1936 został awansowany do stopnia porucznika. W tym samym roku zwyciężył w Narodowych Zawodach Strzeleckich (o randze mistrzostw Polski), wygrywając w konkurencji karabinu wojskowego, rok później zwyciężył w mistrzostwach Polski w konkurencji karabinek sportowy, trzy postawy.
I coś do poczytania o samym Bolesławie Wasilewskim:
https://www.pressreader.com/poland/prze ... 7431456502
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
GrzyslawB
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2021, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Czaniec/ Bielsko-Biała
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: GrzyslawB »

Trening do KPN powinien być maratonem, przede wszystkim kondycja, nie biegasz nie oddychasz, nie oddychasz nie strzelasz, wydolność musi być, mięśnie brzucha czyli tzw deska kilka serii po 30 sek i na koniec trening wytrzymałościowy składasz się i strzału i tak sobie celujesz nawet i minutę po czym np w 50sekundzie oddajesz strzał, potem można popracować nad techniką, która jest sprawą indywidualną, ale praca na spuście, celowanie, powtarzalność złożeń i wchodzenie w tarczę muszą być bezbłędne, potem będą robione z automatu, postawa też jest kwestią indywidualną, nie ma złej postawy techniki też nie, o ile jest opanowana do perfekcji, na pewnym etapie treningi na sucho to około 75-80% całego treningu, następnie faza kompensacji (resetu) i trening psychologiczny, strasznie tego dużo, ale każdy element jest ważny psychika szczególnie, jak na zawodach próbne idą idealnie a potem pierwszy oceniany leci w 7 i się nie pozbierasz to cała konkurencja leży i kwiczy
HW 100
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1332
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Kacper_Potocki »

Chcę się czymś podzielić, co dla mnie jest zabawne, może też poczujecie, że jak zobaczyłem tę tarczkę to się uśmiałem.

Wczoraj po pracy wziąłem HW30 i strzeliłem kilka tarczek z 10m, ze stojąca z muszką i szczerbinką JSB Simple 0,52g. Ostrość łapałem na muszcze, niestety z takiej odległości nie widziałem przestrzelin. Strzeliłem 5 i poszedłęm zobaczyć, potem strzeliłem kolejne 5. Przy jednym strzale nacisnałem za lekko spust i oczekiwałem wystrzału, niestety do niego nie doszło. Gdybym się uspokoił i podszedł jeszcze raz, ale na siłę dociągnąłem i to ten zerwany "flyer". Ale o co chodzi jak ją zobaczyłem i dlaczego się usmiechnąłem? Gdyby wszystkie 10 weszło w taką ładną grupę, to miałbym tarcze do chwalenia się. No ale nie mam :) I teraz tak:

- To absolutnie nie jest mój poziom, to zwyczajny fart. Prawdopodobieństwo, że 10 strzałów się tak ułoży jest małe, ale tym razem nastąpiło. Mój normalny poziom to mieszczenie się w czarnym, a zazwyczaj dwie śruciny dotykają czarnego, ale są na białym. Nie wklejam takich tarcz, bo to nie ma sensu, połowa forum strzela lepiej, nie ma się czym chwalić.

- Gdyby nie ten flyer, to miałbym się czym chwalić, ale nie byłoby to prawdziwe, bo znam swój poziom, więc nie wklejam jako osiągnięcie, tylko jako coś śmiesznego :) Nie czułbym się z tym dobrze, gdybym się pochwalił taką tarczką.

- Na szczęście ten jeden odskok wleciał i zniszczył mi chęć wstawienia tarczki bez komentarza :) Przyznam szczerze, że taka myśl mi przyszła do głowy. Nie lubię oszukiwać, nie chcę, ale ludzka natura jest do tego skłonna i musiałem walczyć z myślami, na szczęście wygrała prawda.

Normalnie fart i jeden odskok, który jest kubłem zimnej wody na mój głupi łeb :)

PS. W sumie strzeliłem 6 tarczek i wiem, że muszę szczerbinkę ustawić dwa kliki w prawo. Z podpórki idą w sam środek, ale jak trzymam ją w rękach, to ładuję w lewo. Nie wiem dlaczego, ale tak jest na wszystkich tarczkach ze stojąca.

Obrazek
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Marysh »

Nachylasz ( przekaszasz ) karabinek w lewo - albo baka policzkowa za wysoko albo podnosisz prawy łokieć . Masz poziomniczkę ?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1942
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Dexter »

A może najzwyczajniej w świecie się musi przeklikać w prawo. Nie ma co się zawsze i na siłę doszukiwać błędu strzelca :). Czasami po prostu trzeba się przeklikać.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Marysh »

" Z podpórki idą w sam środek, ale jak trzymam ją w rękach, to ładuję w lewo. Nie wiem dlaczego, ale tak jest na wszystkich tarczkach ze stojąca.
" - i przy każdej zmianie pozycji bedzie klikał ? To nic na siłę, poziomniczka pokaże w czym rzecz.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1332
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Kacper_Potocki »

Przestrzelam kilka tarczek jeszcze i zdecyduję. Nie mam poziomiczki :)
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1942
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Dexter »

i przy każdej zmianie pozycji bedzie klikał ? To nic na siłę, poziomniczka pokaże w czym rzecz.
A czemu niby ma nie klikać? Jesteśmy w dziale match i w wątku o strzelaniu KPN. Tu się strzela bez podpórki, z jednej postawy. Stojącej. Poziomiczka przy tym potrzebna jak świni siodło (i niczego nie pokaże :)). KPN to stały dystans i jedna postawa. Może sobie to nawet trzymać 20 stopni od pionu, byle za każdym razem tak samo.

Inna sprawa, że w ogóle nie mam pojęcia czemu postanowił wskoczyć w wątek o KPN, w dziale match z tarczą strzeloną z HW30 z otwartych... Ale Kacper chyba ma po prostu dużą potrzebę dzielenia się swoim strzelaniem.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1332
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 33
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: Kacper_Potocki »

Przepraszam Was, nie wiedziałem gdzie to wkleić, a znalazłem ten wątek.

Ale racja jest, że lubię się dzielić moimi przeżyciami, bo faktycznie strzelanie powoduje mega pozytywne emocje u mnie. Mam nadzieję, że nie robię niczego złego na tym forum. Lubię bardzo czytać dyskusje, czasem się pośmiać z forumowiczami, zazwyczaj nie wtrącam się, bo też nie mam wiele do powiedzenia, ale jak już coś mam, to chętnie wklejam.
Grupa BESKID TARGET
----------------------------------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Walther LGM-2 PCA | Beeman P17
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Porady dotyczące strzelania KPN 10m

Post autor: FireFighter »

Panowie jakiej średnicy insert stosujecie przy strzelaniu KPN 10 najczęściej. Pozdrawiam.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”