Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hoz85 »

Nie ma co winić operatora.
Art. 180 prawa telekomunikacyjnego:

1. Przedsiębiorca telekomunikacyjny jest obowiązany do niezwłocznego blokowania połączeń telekomunikacyjnych lub przekazów informacji, na żądanie uprawnionych podmiotów, jeżeli połączenia te mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu państwa oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, albo do umożliwienia dokonania takiej blokady przez te podmioty.
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

bezduszny pisze: 04 listopada 2022, 14:41 Pokazują jak władza "rozgrywa" posiadaczy broni.... czyli wyborców
a sami wyborcy dają się rozgrywać władzy i politykom wierząc w ich szczere intencje.... co widać było po dyskusji nad propozycjami ustaw.
No dobrze ale jaki to ma wpływ na nowelizacje ustawy o broni i amunicji lub uchwalenie nowej ustaqy o broni i amunicji?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Jaką nowelizację ?
Nie będzie żadnej nowelizacji... ;laughing:

Jedna partia podłapała "temat" i policzyła ile poparcia może zyskać..
a inne partie zauważyły, że ta pierwsza ma "temat" i one też zrobiły jakieś swoje projekty, które pokazują i o których mówią w zależności od zapotrzebowania opinii społecznej.

Wspólny mianownik jest taki, że tak na prawdę żadna nie chce w obecnej ustawie nic zmieniać.

Kiedyś o tym pisałem ale moderacja kasowała namiętnie moje wpisy :roll:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3249
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: biper »

Primo: strona działa normalnie, a nie muszę żadnych DNSów ustawiać.
Secundo: mail z 2020r., więc jeśli nawet założymy, że prawdziwy (o tym dalej), to sprawa już dawno nieaktualna, bo projekty nowelizacji były z tego roku.
Tertio: mail wysłany ze skrzynki na wp.pl... sorry, ale tego typu portalach to ja też mogę sobie także założyć konto mailowe jakiejś persony i wysłać lub sfingować maila z dowolną treścią.. Średnio bym ufał takim "źródłom".

A co do zmian w ustawie.. jak się dokonają to uwierzę. A projektów różnych ustaw to już się tony przewalały w mediach, niezależnie od partii rządzących.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

biper pisze: 04 listopada 2022, 20:26 ertio: mail wysłany ze skrzynki na wp.pl... sorry, ale tego typu portalach to ja też mogę sobie także założyć konto mailowe jakiejś persony i wysłać lub sfingować maila z dowolną treścią.. Średnio bym ufał takim "źródłom".
Nie jesteś mocno na bieżąco ...
Była o to cała afera z Dworczykiem i @ na serwerze WP.PL a nie rządowym.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hoz85 »

biper pisze: 04 listopada 2022, 20:26 Primo: strona działa normalnie, a nie muszę żadnych DNSów ustawiać.
Po prostu Twój operator nie otrzymał informacji żeby ją zablokować albo olał temat.
Klasyczne "u mnie działa więc wszystkim powinno działać".
biper pisze: 04 listopada 2022, 20:26 Tertio: mail wysłany ze skrzynki na wp.pl... sorry, ale tego typu portalach to ja też mogę sobie także założyć konto mailowe jakiejś persony i wysłać lub sfingować maila z dowolną treścią..
Ja wiem, że w naszym kraju przez ostatnie lata afera goni aferę dlatego wybaczam, że przespałeś "aferę Dworczyka". W skrócie - o to właśnie w niej chodziło co opisałeś wyżej. Do tego prowadzi używanie prywatnych skrzynek pocztowych w celach służbowych. Proceder występujący w korpo jak i w rządzie. Później dziwić się, że wyciekają dane wrażliwe. Przypomnę, że bliźniacza sytuacja miała miejsce w USA podczas wyborów w 2016 r. Hilary Clinton używała prywatnego serwera pocztowego w sprawach państwowych, zamiast odpowiednio zabezpieczonych serwerów rządowych. Głównie przez to przegrała wybory z Trumpem.
biper pisze: 04 listopada 2022, 20:26 A co do zmian w ustawie.. jak się dokonają to uwierzę. A projektów różnych ustaw to już się tony przewalały w mediach, niezależnie od partii rządzących.
Ja mam identyczne podejście. O tym, że nam wszystko zabiorą, zabronią, ograniczą, zmienią itp. słyszę od kiedy wszedłem do środowiska strzeleckiego. Mam wrażenie, że temat istnieje tylko po to żeby zgadzały się słupki wyborcze i żeby "influencerzy" mogli udowadniać, że są potrzebni, że trzeba wspierać ich organizacje "donejtami" i żeby mogli nabijać sobie wyświetlenia na YT.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3249
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: biper »

O qwa.. wybaczcie, bo faktycznie z mediami od wielu lat mi nie po drodze i o "aferze mailowej" nie słyszałem..
Co za dzbany, żeby z wp.pl wysyłać służbowe maile?!
Właściwie, to nie wiem, jaką emotkę tu wstawić.. śmiech, że aż szyby drżą, czy płacz żałosny nad tym krajem.

Trafiłem zaś na info, że brytyjska minister obrony podała się do dymisji, bo wysłała jakaś krótką nic nie znaczącą notkę, dosłownie jednozdaniową, ale służbową, niechcący z prywatnego maila, a nie służbowego.. Ot.. taka "drobna" różnica standardów :) :)

A co do działania stronki. Ja tam akurat mam sieć z T-mobile, więc teoretycznie skoro Orange blokuje, to oni też powinni takie info mieć (w końcu to nie byle osiedlowa sieć)... A w tej chwili piszę z jeszcze innej sieci i też strona śmiga.. :583:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: krzychu22lr »

bezduszny pisze: 02 listopada 2022, 21:36 Projekty Solidarnej Polski i innych partii ?
Są tylko na pokaz.. i nikt z samych partii nie zamierza nadać tym projektom dalszego biegu legislacyjnego.
Trochę nie zrozumiałeś co miałem na myśli - to czy z tych konkretnych projektów coś wyjdzie, lub nie, to jedna sprawa. Poważniejsze jest to, że nowelizacja UoBiA i tak będzie musiała nastąpić, żeby dostosować prawo krajowe do wspólnotowego (czemu niby ma służyć nowelizacja ustawy "koncesyjnej", ale nikt na to się nie nabierze jak przyjdzie czas nakładać na Polskę kary).

A jak dojdzie już do tej nowelizacji UoBiA to, niestety, w naszym interesie będzie pozostawienie w jej treści tych nieszczęsnych związków leśnych dziadków.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Krzychu, masz rację.
Projekty nazwijmy to "krajowe" to jest jedną stroną medalu... którą chwalą się ci co chcą mieć poklask i pieniądze,
a drugą stroną o jakiej się nie pisze i za bardzo też do końca nikt nie wie jak będzie wyglądać i czy będzie.... to dostosowanie do prawa unijnego. Jak już będzie to już to takiego jak jest w Finlandii czy gdzieś indziej ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
perypetie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 15 lipca 2021, 20:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: perypetie »

Jestem rozczarowany, że projekty zmian ustawy o broni i amunicji nie są promowane jako uporządkowanie aktualnie panującej ustawy o broni i amunicji, tylko często jest to przedstawianie tego jako ułatwienie dostępu do broni.
Wiem, że w dużej mierze jest to wina mediów, które nie pochylają się nad aktualna ustawa i zmianami, a temat zmian przekształcają w wojenkę o dostępnie do broni palnej( o zgrozo, rozdawanie broni Polakom, panie co to będzie).
Uważam, że fajna byłaby kampania pokazująca debilizmy aktualnej ustawy, jak na przykład wykluczanie osób niepełnosprawnych fizycznie z możliwości posiadania broni palnej, ostateczne odwołania komendantów od badań lekarskich i psychologicznych itp.
Pokazanie, że aktualne egzaminy, które polegają na kuciu ustawy na pamięć są debilne i brakuje nam systemu szkoleń, który organoleptycznie pokazałby osobom ubiegającym się o pozwolenie jaka jest na przykład przebijalność śrutu wystrzelonego ze strzelby, i czy strzelanie do szczura w drewnianym kurniku to dobry pomysł xd
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

perypetie pisze: 08 listopada 2022, 14:09 Jestem rozczarowany, że projekty zmian ustawy o broni i amunicji nie są promowane jako uporządkowanie aktualnie panującej ustawy o broni i amunicji, tylko często jest to przedstawianie tego jako ułatwienie dostępu do broni.
A jak myślisz... dlaczego tak jest ?

Nie, to nie wina mediów.. bo one przedstawiają to co dostaną (no dobra, czasem coś podkręcą)
a nie widziałem w tej sprawie dementi twórców materiałów.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
HETMANN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwietnia 2022, 23:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: HETMANN »

A wracając do sedna tematu - cos się ruszyło w sprawie nowelizacji....

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... misja.html
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

Hetmann ale to takie pierdololo cos niby zrobili na pokaz zeby pokazac ludziom ze niby cos robią
HETMANN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwietnia 2022, 23:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: HETMANN »

Ależ Kornel, oczywiście że masz racje - dlatego napisałem ze cos ruszyło, a nie ze jest jakiś progres.
Wszak ruszać się można w dowolnym kierunku (w tym i w tył), niemniej jednak zaskakuje, ze cos w ogóle się dzieje.
Bo że nasi mściwie panujący pochylili się nad ta akurat nowelizacja to zakrawa na cud....
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Nikt nad niczym się nie pochylił...
zwykłe przełożenie "z kuwety do kuwety".

By miało to sens (a temat ostatnio nawet poruszałem nawet na spotkaniu z kilkoma posłami) ...
trzeba mieć ludzi ze środowiska do opracowania SENSOWNYCH (a nie bzdurnych i utopijnych) zmian, mieć poparcie Policji.... potem dać do prawnikiów by napisali ustawę zgodnie z kanonem pisania, potem dać to legislatorom, potem musi to wprowadzić do obrad przez marszałek Witek a nie wsadzić do zamrażarki (choć by była to najlepsza ustawa na świecie), gdzie będzie leżała miesiącami czy latami ....... i musi być przegłosowane po wcześniejszym dogadaniu z partią rządzącą.
Tak w praktyce wygląda droga ustawy by coś realnie a nie tylko teoretycznie weszło.

Na razie to społeczeństwo/wyborcy reagują tak na broń..

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”