Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 16:35 i to jest właśnie TA tak straszna niedogodność przez którą Ty spać nocami nie możesz a strzelectwo się nie rozwija w naszym kraju ?
To jest przykład bezsensownego utrudniania, które zniechęca. Utrudniania pod hasłem "Chcesz mieć broń? OK, ale musisz poudawać sportowca, myśliwego lub kolekcjonera".
Oprócz bezsensowności tego utrudniania, ma ono jeszcze jeden, długoterminowo i ogólnie znacznie gorszy, skutek: uczy ludzi, że sens i logika są nieważne, ważne są okrągłe słówka i działania pozorne. A skoro państwo tak właśnie podchodzi do sprawy, to najwyraźniej nie ma co się przejmować prawem, bo wszyscy (i my, i "oni") wiedzą, że to tylko "ojtam ojtam".
bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 16:35 Kurde, rozwaliłem system (jestem niesamowity?) i tą wieeeeeeeelką niedogodność pokonałem w..... 15 minut.
Wiesz, ja też bez problemów w pierwszym podejściu zdałem policyjny egzamin na kolekcjonerskie z pistoletu bocznego zapłonu. Co wcale nie zmienia tego, że uważałem i nadal uważam kryterium zaliczenia tego egzaminu (liczba punktów) za nonsensowne.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

rokada pisze: 13 listopada 2022, 17:04 To jest przykład bezsensownego utrudniania, które zniechęca.
Noooo....
skoro taka drobna niedogodność tak mocno zniechęca naszego adepta do zrobienia pozwolenia, to może lepiej... że go nie zrobi ?

Tego bym się nie czepiał na razie.
Jeżeli chcesz coś zmienić musisz wskazać problem, przyczynę problemu i dać sensowne rozwiązanie. Masz takie ?
Nikt nie uwolni dostępu do broni jak w USA, zapomnij o tym. Chcesz coś zmienić.. zaproponuje lepsze rozwiązanie ale równoważne.

Dla mnie większym problemem (i pewnie nie tylko dla mnie) jest durny podział na "broń sportową" i "kolekcjonerską".
Po co to ?

Walczenie o ilość promes....
jak by nie można było każdemu dać standardowo 50 i po sprawie.

Dlaczego nie można kupić amunicji przez internet a "specjalny kurier" mi ją dowiezie ?
Dlaczego tak samo nie mogę kupić broni ?

Za to mogę kupić 1000 litrów paliwa, 1000 butelek, 1000 szmatek.... i zrobić 1000 koktajli Mołotowa.
Mogę kupić tonami nawozy z dostawą do domu na paletach i zrobić kilkutonową bombę... ale amunicji .22LR za cholerę nie kupię przez internet ;laughing:

Czy to nie są większe dla nas udogodnienia i nie w tym kierunku powinno to iść a nie "Glock17 w każdej Biedronce" ?

rokada pisze: 13 listopada 2022, 17:04
Wiesz, ja też bez problemów w pierwszym podejściu zdałem policyjny egzamin na kolekcjonerskie z pistoletu bocznego zapłonu. Co wcale nie zmienia tego, że uważałem i nadal uważam kryterium zaliczenia tego egzaminu (liczba punktów) za nonsensowne.
Słusznie.
Zaproponuj inne, które będzie jakoś "zabezpieczać społeczeństwo", dostanie aprobatę Policji ... i polityków którzy je przepchnął.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hoz85 »

Mnie zawsze pasjonowało podejście ludzi do posiadania broni na zasadzie "nie da się bo muszę udawać sportowca/kolekcjonera".

Jasne - cel posiadania ogólnie jest według mnie bezsensownym wymogiem, ale jak tego nie nazwać -> pozwolenie na broń dostaniesz.

Sportowca udawać nie musisz. Na zawody nie musisz jeździć w tych zabawnych obcisłych ciuszkach z logo i nazwą swojego klubu. Nie musisz śpiewać hymnu klubu. To jest wszystko kwestia podejścia. Można do całego życia podchodzić na zasadzie "to jest bez sensu! nie da się! po co mi to?" albo odszukać jakiś sens otoczającej nas rzeczywistości. Dla mnie zawody to po prostu test moich umiejętności. Sprawdzam jak wypadam na tle innych osób i nad czym muszę więcej popracować. Godzina z życia, raz na rok nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem szczególnie gdy przeznaczam ją na samodoskonalenie i weryfikację siebie w roli strzelca.

Jeżeli jednak dla kogoś jest to straaaaszzzny problem -> towarzystwo kolekcjonerskie i wystarczy raz na rok dokonać opłaty za członkowstwo. Jak nawet to jest za dużym wyzwaniem to wystarczy ustawić polecenie zapłaty w banku i już o niczym nie trzeba pamiętać. Nawet o nazwie pozwolenia. W głowie można sobie zakodować, że po prostu ma się pozwolenie na broń bez celu posiadania.

Ludzie sami sobie generują problemy zamiast generować rozwiązania. To takie polskie żeby narzekać. Mniej narzekania, a więcej działania. Siedzenie, narzekanie i brak działania jeszcze nigdy nikogo do niczego fajnego nie doprowadził. Chyba, że któregoś z was doprowadził? W takim wypadku, podzielcie się swoją historią.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Bo nie ma u nas na chwilę obecną innej opcji łatwiejszego uzyskania pozwolenia niż "sportowiec/kolekcjoner"... i nikt na chwile obecną nie dopuści do innego rozwiązania.
Zajmuje to trochę czasu, jest lekko uciążliwe... ale nie skomplikowane.

Nie zmienia to faktu, że jak masz lepsze łącznie z "bezpieczną procedurą" uzyskania.. to możesz cos napisać.

W tym sejmie nic nie wyjdzie.
Z krzykaczami w przyszłym .... też nie.
Za to w przyszłym może wyjść z ludźmi co mają jakieś sensowne a nie skrajne pomysły.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 17:14 skoro taka drobna niedogodność tak mocno zniechęca naszego adepta do zrobienia pozwolenia, to może lepiej... że go nie zrobi ?
Może to Cię zdziwi, ale są ludzie, którzy zwyczajnie nie lubią i nie chcą udawać. Możesz nazwać ich postawę nieżyciową, ale moim zdaniem jest po prostu uczciwa.
bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 17:14 Jeżeli chcesz coś zmienić musisz wskazać problem, przyczynę problemu i dać sensowne rozwiązanie. Masz takie ?
Nikt nie uwolni dostępu do broni jak w USA, zapomnij o tym. Chcesz coś zmienić.. zaproponuje lepsze rozwiązanie ale równoważne.
Już dawno padły takie propozycje. Likwidacja celu posiadania, likwidacja ograniczeń liczby posiadanych ezgemplarzy, likwidacja "ważnych przyczyn posiadania", likwidacja zakazu posiadania amunicji innej niż pasująca do broni, którą się w danym momencie posiada. Pozostawienie badań, niekaralności, braku chorób i uzależnień etc.
Sęk w tym, że to nie jest równoważne obecnemu rozwiązaniu, bo jednak sporo się zmienia. Co więcej, niezmiernie łatwo przedstawić te zmiany jako "zbyt daleko idące rozluźnienie kontroli nad posiadaniem broni przez obywateli", więc nie poprą tego ani politycy z głównych partii, ani policja.
bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 17:14 Czy to nie są większe dla nas udogodnienia i nie w tym kierunku powinno to iść a nie "Glock17 w każdej Biedronce" ?
Nie pamiętam, żeby ktoś proponował rozwiązanie, równoważne "Glockpwi w każdej Biedronce".
bezduszny pisze: 13 listopada 2022, 17:14
rokada pisze: 13 listopada 2022, 17:04 Wiesz, ja też bez problemów w pierwszym podejściu zdałem policyjny egzamin na kolekcjonerskie z pistoletu bocznego zapłonu. Co wcale nie zmienia tego, że uważałem i nadal uważam kryterium zaliczenia tego egzaminu (liczba punktów) za nonsensowne.
Słusznie.
Zaproponuj inne, które będzie jakoś "zabezpieczać społeczeństwo", dostanie aprobatę Policji ... i polityków którzy je przepchnął.
Usunąć wymóg uzyskania wyniku w części praktycznej egzaminu. Sprawdzać umiejętność bezpiecznej obsługi, bezpiecznego i kontrolowanego oddawania strzałów i bezpiecznego rozładowania broni, a nie miejsce podziurawienia tarczy.
Usunąć sprawdzane umięjętności rozłożenia danego typu broni i nazwania jej drobnych części - wystarczy umiejętność wskazania istotnych (wg UoBiA) części danej broni.
Sportowcy mogą podziurawić tarczę w dowolnym miejscu, nie są egzaminowani z rozkładania/składanie broni, a jednak to wystarcza do wydania im pozwolenia, więc "zabezpieczenie społeczeństwa" się nie pogorszy.
Co do aprobaty policji, to obawiam się, że nie uzyska jej żadna zmiana, która nie będzie utrudniała uzyskania pozwolenia na broń. Tu nie chodzi o życzliwość czy nieżyczliwość pań i panów z WPA, ale o stanowisko komendanta głównego. A to jest - chcemy czy nie chcemy - stanowisko mocno polityczne.
Poza tym wszystko wskazuje na to, że politykom bardzo nie na rękę jest ułatwianie obywatelom dostępu do broni, i zrobią wiele, żeby taki dostęp utrudnić (a przynajmniej go nie ułatwiać).
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

Hoz85 pisze: 13 listopada 2022, 18:05 Dla mnie zawody to po prostu test moich umiejętności. Sprawdzam jak wypadam na tle innych osób i nad czym muszę więcej popracować.
Ale rozumiesz, że ktoś moze nie czuć chęci sprawdzenia, jak wypada na tle innych? Ma chęć po prostu pojeździć na rowerze, a nie startować w jakichś wyścigach. Pojeździć na rowerze, a nie zapisywać się do osiedlowego kółka rowerzystów.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

rokada pisze: 13 listopada 2022, 22:07 Może to Cię zdziwi, ale są ludzie, którzy zwyczajnie nie lubią i nie chcą udawać. Możesz nazwać ich postawę nieżyciową, ale moim zdaniem jest po prostu uczciwa.
Nie ma...
i Ty nikogo takiego też nie znasz... albo te ich "brak udawania" dotyczy wybiórczo tylko ustawy o broni ;)
Tak nie można żyć w naszym kraju.
rokada pisze: 13 listopada 2022, 22:07 Już dawno padły takie propozycje /../.
Owszem, nawet takie o jakich nie piszemy.
Przez kilka lat sporo osób i fundacji prześcigało się w wymyślaniu zmian i poprawek.. ale ŻADNA nie skoncentrowała się tylko nad tymi realnymi a każda dodawała "efekt baśniowy" do nich... przez co stawały się efektowne ale nie efektywne.
rokada pisze: 13 listopada 2022, 22:07 Nie pamiętam, żeby ktoś proponował rozwiązanie, równoważne "Glockpwi w każdej Biedronce".
A ja i owszem..
"broń dla każdego jak w USA".. a tam w ichniejszych Biedronkach pod nazwą WALMART można kupić
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
HETMANN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwietnia 2022, 23:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: HETMANN »

Bezduszny, ja sie powaznie zaczynam zastanawiac, czy ty sam czytasz to co piszesz, bo takich fanaberii to w kabarecie nawet trudno sie doszukac.
Prezentujesz typowe stanowisko, ze " ja mam, wiec jest dobrze - inni to juz ich problem". a gdzie tu chec powiekszenia grona strzelców w Polsce ? Bo chyba o to chodzi w tej nowielizacji - nowelizacja wpłynie na stan posiadania broni przez ludzi, którzy jej jeszcze nie maja, rozumiesz to ??
Już pisałem o celowosci posiadanie broni - to powinno być wykreslone z ustawy raz na zawsze.
Podchodzac do tematu z drugiej strony, wyobraź sobie taka sytuacje, ze Polak, zdrowy, nie karany, spełniajacy przesłanki do posiadania broni.
Występuje o pozwolenie na bron bez "ważnej przyczyny" jej posiadania. I teraz - jeśli chce, to po prostu trzyma Glocka w szafie i przez lata nawet tej szafy nie otwiera. no bo zapłacił i to jego sprawa, co z ta bronią zrobi.
ale tez moze tak byc, że nasz Polak/Polka (zeby ktos mnie nie pomówił o szowinizm), chce sie sprawdzic w zawodach, podoba mu sie rywalizacja - i zapisuje sie do klubu, strzela, zdobywa meale i nawet trafia do kadry narodowej.
albo lubi las i spiewy ptaków na łakach - i wstepuje do klubu łowieckiego, gdzie po odpowiednim szkoleniu i stazu uzyskuje prawo do udziału w polowaniach.
I ostatnia opcja - gosc lubi bron na tyle, ze bardziej go cieszy posiadanie niz strzelanie - i staje sie kolekcjonerem.

I co, tak ciezko to zrozumiec ?

Dodam jeszcze cos - masz totalnie bzdurne pojęcie o zasadach posiadania broni w USA. Mieszkałem tam, w SF obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń dotyczących posiadania broni 9gorzej jest chyba tylko w DC)- a ty tak jest o niebo lepiej i łatwiej niż w Polsce - tylko nie uciekaj się do porównań. W USA bron jest po prostu obecna jako przyrodzone prawo - nie jako przywilej, tak jak u nas.
Twój głupi tekst o Glocku w Biedronce jest po prostu śmieszny i nie wiem czego ma dowodzić. Ja osobiście traktuje to tak, że skoro mogę zrobić zakupy w Biedronce i mogę sam za zakupy zapłacić, tak samo mogę po spełnieniu wymagań niekaralności i pozytywnego orzeczenia lekarskiego kupić bron. A czy będę jej używał na strzelnicy, czy tylko robił sobie selfie przed lustrem, to już powinna być moja sprawa.

Zaskakujesz mnie trochę swoja postawa - bo chyba przyświeca nam cel propagowania posiadania broni, a nie twierdzenia, ze dobrze jest jak jest (bo oczywiście wcale dobrze nie jest).
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Dexter »

Ty chyba błędnie z góry zakładasz, że każdy strzelec czy ktoś kto ogólnie "lubi broń" ma cel propagowania strzelectwa i każdemu zależy, żeby strzelców było jak najwięcej. Piszesz o tym na początku ("gdzie tu chec powiekszenia grona strzelców w Polsce ?") i na końcu swojej wypowiedzi (" chyba przyświeca nam cel propagowania posiadania broni, a nie twierdzenia, ze dobrze jest jak jest (bo oczywiście wcale dobrze nie jest)").

Ja nie odczuwam chęci powiększania grona strzelców w Polsce i nie przyświeca mi cel propagowania posiadania broni oraz ja osobiście twierdzę, że dobrze jest jak jest. Nie ma we mnie mesjanizmu, nie niosę pistoletu pod strzechy, nie odczuwam żadnego powołania ani misji propagowania strzelectwa i sądzę, że Bezduszny zwyczajnie też. Ty takie powołanie czujesz, Twoje prawo. Ale nie każdy myśli tak samo. Dla mnie sprawa jest prosta- kto chce ten robi papiery, kto chce ten strzela. Dostęp jest, każdy zainteresowany może sobie iść, postrzelać "komercyjnie" albo zrobić uprawnienia i kupić własną broń. Każdy kto tylko ma ochotę.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1389
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

Co do chęci powiększenia liczby posiadaczy broni w Polsce, to kieruje mną nie jakiś mesjanizm, ale tzw. zdrowy egoizm. Im więcej osób w Polsce będzie posiadać broń, tym tańsze będzie jej posiadanie (poza egzemplarzami kolekcjonerskimi) i używanie, oraz tym mniejsza będzie szansa, że politycy zabronią lub ograniczą możliwość jej posiadania i używania.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3749
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

HETMANN pisze: 14 listopada 2022, 13:46 Bezduszny, ja sie powaznie zaczynam zastanawiac, czy ty sam czytasz to co piszesz, bo takich fanaberii to w kabarecie nawet trudno sie doszukac.
Prezentujesz typowe stanowisko, ze " ja mam, wiec jest dobrze - inni to juz ich problem". a gdzie tu chec powiekszenia grona strzelców w Polsce ? Bo chyba o to chodzi w tej nowielizacji - nowelizacja wpłynie na stan posiadania broni przez ludzi, którzy jej jeszcze nie maja, rozumiesz to ??
To chyba Ty nie rozumiesz, że inne drogi są niemożliwe.. i w zasadzie możesz o nich zapomnieć.
Masz do wyboru niemożliwą do zrealizowania legislacyjne ustawę/ustawy które są bardzo medialne i które teoretycznie mocno otworzą rynek na broń (Glock w każdej Biedrone)... albo ustawę (czy nowelizację) która drobnymi zmianami ułatwi działanie/kupowanie tym co już ta broń posiadają.

Co wybierasz ?

Z drugiej strony niech nikt nie mówi, że uzyskanie dostępu do broni w obecnej formie jest skomplikowane i trudne do zrealizowania.
Wszem.. jest czasochłonne i ciut kosztuje ale trudne nie jest.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
kornel12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 20 września 2014, 14:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kornel12 »

Bezduszny znaczy sie jakby w tym drugim przypadku udało sie przemycic zapis pozwalający chociażby na bezpozwoleniowe posiadanie długiej broni historycznej zaprojektowanej do 1900 roku oraz jej replik to byłby to duży krok. I liczba posiadaczy broni by sie w polsce znacznie zwiekszyła. Opcja druga jest bardziej realna do wdrożenia,natomiast czegos takiego jak ,,glock w kazdej biedronce" nigdy nie bedzie,chociazby z wzgledu na to że prawo krajowe musi być zgodne z prawem UE w tym zakresie. Natomiast ,, bezpozwoleniowy mosin w kazdym sklepie z bronią '' jest juz realny. Gdyz teoretycznie prawo unijne zezwala na bezpozwoleniowe posiadanie takiej broni.
HETMANN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwietnia 2022, 23:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: HETMANN »

Dexter pisze: 14 listopada 2022, 14:39 Ty chyba błędnie z góry zakładasz, że każdy strzelec czy ktoś kto ogólnie "lubi broń" ma cel propagowania strzelectwa i każdemu zależy, żeby strzelców było jak najwięcej. Piszesz o tym na początku ("gdzie tu chec powiekszenia grona strzelców w Polsce ?") i na końcu swojej wypowiedzi (" chyba przyświeca nam cel propagowania posiadania broni, a nie twierdzenia, ze dobrze jest jak jest (bo oczywiście wcale dobrze nie jest)").
Ja niczego błędnie nie zakładam, po prostu czytam ze zrozumieniem.
Pozwól ze cię naprowadzę, bo widzę ze się pogubiłeś w nadmiarze wątków - piszemy i dyskutujemy tutaj o potencjalnej nowelizacji ustawy - a właściwie o jej już 4 propozycjach. Jeśli czytałeś te projekty nowelizacji, to chyba rzuciło ci się w oczy, że w uzasadnieniu nowelizacji autorzy wyjaśniają, ze nowelizacja ma na celu ujednolicenie przepisów oraz ułatwienie dostępu do broni.
Wiec logicznym jest, ze skoro dyskutujemy tutaj o nowelizacjach, to także w wymiarze ułatwienia dostępu do broni palnej, czyli im łatwiej i prościej, tym liczba strzelców powinna się zwiększyć.
Mam nadzieje ze pomogło.
Dexter pisze: 14 listopada 2022, 14:39 Ja nie odczuwam chęci powiększania grona strzelców w Polsce i nie przyświeca mi cel propagowania posiadania broni oraz ja osobiście twierdzę, że dobrze jest jak jest. Nie ma we mnie mesjanizmu, nie niosę pistoletu pod strzechy, nie odczuwam żadnego powołania ani misji propagowania strzelectwa i sądzę, że Bezduszny zwyczajnie też. Ty takie powołanie czujesz, Twoje prawo. Ale nie każdy myśli tak samo. Dla mnie sprawa jest prosta- kto chce ten robi papiery, kto chce ten strzela. Dostęp jest, każdy zainteresowany może sobie iść, postrzelać "komercyjnie" albo zrobić uprawnienia i kupić własną broń. Każdy kto tylko ma ochotę.
No jasne, nie odczuwasz chęci powiększenia liczby strzelców, bo i po co ?
Jakoś mnie nie dziwi twoje podejście, niestety największe szkody potencjalnej nowelizacji wyrządzają ci, którzy te bron już maja, bo są już przecież kasta ;laughing: ;laughing:
A śmiać już mi się chce, gdy do największego problemu urasta to, ze magazynki 30 rd mogą być zabronione do "użytku" poza strzelnica (jedna z propozycji nowelizacji dokładnie określa, ze te magazynki do użytku na strzelnicy są jak najbardziej dopuszczalne). Ustawa nie zakazuje ich posiadania, lecz niezgodne z prawem byłoby dołączanie do broni (karabinków w domyśle) magazynków o takiej pojemności poza strzelnica.
I teraz pytanie - o co ten lament ?
Ktoś nie doczytał, nie zna się na prawie - tez ekspertem nie jestem ale akurat trochę na studiach prawa było, ogólne pojęcie mam - i produkuje histerie bez zamówienia.

Podsumowując - ustawa ma uprościć i ułatwić dostęp do broni.
I tak jak napisał powyżej jeden z przedmówców, bo dzięki temu ceny spadną, bo będzie więcej strzelnic (popyt rodzi podaż), bo liczniejsze środowisko strzelców będzie "trudniejsze" do zakrzyczenia.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

HETMANN pisze: 15 listopada 2022, 14:15 Podsumowując - ustawa ma uprościć i ułatwić dostęp do broni.
I tak jak napisał powyżej jeden z przedmówców, bo dzięki temu ceny spadną.
Tak jak z bronią samoczynną oraz wytworzoną z niej samopowtarzalną. Np. taki pistolet maszynowy jest dostępny dla bardzo wąskiego grona, dlatego jest drogi, kosztuje 300zł. Po przerobieniu na broń samopowtarzalną jest dostępny dla dużo szerszego grona miłośników broni i jego cena spada do 700zł. Z kałachami jest tak samo. Po zliberalizowaniu przepisów liczba posiadaczy zwiększy się drastycznie (np. o 5, a może nawet 7%) więc efekt będzie piorunujący...

Litości, już przy obecnych przepisach każdy chętny może zrobić pozwolenie, nie uwierzę, że kogoś blokuje konieczność zapisania się do internetowego stowarzyszenia i płacenia składek poniżej złotówki miesięcznie...
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
HETMANN
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwietnia 2022, 23:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: HETMANN »

bezduszny pisze: 14 listopada 2022, 15:44
HETMANN pisze: 14 listopada 2022, 13:46 Bezduszny, ja sie powaznie zaczynam zastanawiac, czy ty sam czytasz to co piszesz, bo takich fanaberii to w kabarecie nawet trudno sie doszukac.
Prezentujesz typowe stanowisko, ze " ja mam, wiec jest dobrze - inni to juz ich problem". a gdzie tu chec powiekszenia grona strzelców w Polsce ? Bo chyba o to chodzi w tej nowielizacji - nowelizacja wpłynie na stan posiadania broni przez ludzi, którzy jej jeszcze nie maja, rozumiesz to ??
To chyba Ty nie rozumiesz, że inne drogi są niemożliwe.. i w zasadzie możesz o nich zapomnieć.
Masz do wyboru niemożliwą do zrealizowania legislacyjne ustawę/ustawy które są bardzo medialne i które teoretycznie mocno otworzą rynek na broń (Glock w każdej Biedrone)... albo ustawę (czy nowelizację) która drobnymi zmianami ułatwi działanie/kupowanie tym co już ta broń posiadają.

Co wybierasz ?

Z drugiej strony niech nikt nie mówi, że uzyskanie dostępu do broni w obecnej formie jest skomplikowane i trudne do zrealizowania.
Wszem.. jest czasochłonne i ciut kosztuje ale trudne nie jest.
Szanowny Kolego....
To Ty uważasz ze inne drogi są niemożliwe.
Przypomnę Ci tylko wielki jazgot i pesymizm, kiedy w ustawie pojawiły się czarnoprochowce - tyle było zawodzenia i pesymizmu, że można by kilka pogrzebów tym obdzielić. Ale ktoś dobrze pocisnął - i się dało. Podobnie zresztą było w przypadku zmian zasad egzaminów na prawo jazdy - WORD-owscy notable płakali, ze jak to egzamin na mieście zdawać własnym autem ? Przecież się tak nie da. I co ? Dało się :-D

Kuriozalny jest twój wpis, cyt: "albo ustawę (czy nowelizację) która drobnymi zmianami ułatwi działanie/kupowanie tym co już ta broń posiadają."
Wyjaśnij mi logikę tego, bo ja chyba do innej szkoły chodziłem...
Nowelizacja która jest w samej istocie pisana dla tych którzy bron chcą dopiero posiadać (ustawa określa zasady uzyskania pozwolenia na bron), ma być w Twoim przekonaniu wpływać na tych którzy te bron już posiadają ? Prosze, wyjasnij mi to....
albo wiesz co, lepiej nie wyjaśniaj, ja nie chce wiedzieć - jeszcze się taka logika zarazę i zacznę to powielać ;laughing:
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”