Tłumik do AR15 1-2x28

Moderator: Moderatorzy WBP

Patent122
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2024, 20:29
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: Patent122 »

Poleci ktoś coś co faktycznie działa?
Widziałem już opinie ludzi co kupili tani tłumik i nic nie robił prócz obciążania przodu.
Mam PWSa MK116 Mod1 i chciałem do niego jakiś dobry tłumik ale nie znam się w ogóle na tym. Czy te polskie wynalazki w cenie około 2000zł działają czy trzeba zainwestować 5-6k w tytanowy tłumik zachodniej firmy? Strzelanie statyczne, że karabin będzie ciężki i długi mi lata tylko nie chcę utopić kasy w „atrapę” która poza dociążaniem broni mi nic nie da.
Jest jakiś polski test tłumików wraz z pomiarem głośności?
Albo ktoś stąd poleci coś ci nie rozbije banku i faktycznie działa?
Tak wiem że nie ma poddźwiękowej 223 ale mam karabin, który świetnie działa z tłumikami i zawsze chciałem go mieć pod warunkiem, że można kupić coś w Polsce co działa.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: bezduszny »

Jak oczekujesz takich efektów jak w filmach..... zapomnij.
By różnica była wyraźnie zauważalna to musisz dać duży tłumik i amunicję subsonic.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7563
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: LARPAK »

Od siebie polecam Hubster Delta 45 - produkt polski, w pełni rozbieralny, ujście gazów na zewnątrz do przodu = brak przedmóchów na strzelca.
Patent122
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 15 marca 2024, 20:29
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: Patent122 »

bezduszny pisze: 29 kwietnia 2024, 10:16 Jak oczekujesz takich efektów jak w filmach..... zapomnij.
By różnica była wyraźnie zauważalna to musisz dać duży tłumik i amunicję subsonic.
No ale ja to wiem. Pytam tylko jaką dobrą puszkę można kupić która zmniejszy odrzut i trochę zbije tych decybeli. Nie chcę kupić atrapy, która absolutnie nic nie da. Wielkość i ciężar nie ma znaczenia. Raczej cena bo nie mam ochoty wywalić 5-6k na tłumik, wolę taką kwotę przeznaczyć na kolejną giwerę. A jeśli zakup tłumika poniżej podanej kwoty nie ma sensu to sobie odpuszczę. Tego PWSa i tak mam do statyki z lufą 16 cali. Do dynamiki później dokupię DD Mk18 albo MR223 11’
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: bezduszny »

Mam teraz już tylko jeden tłumik.. AimSport Triton No.6i założony na MR308.
Kosztował... chyba jeszcze sensownie bo 2k ale ma tę zaletę, że ponad 10cm zachodzi na lufę i zamiast przedłużać broń o 24cm przedłuża tylko o jakieś 13cm.
Wykonanie bardzo dobre.
Tłumienie jest, ale by dupę urywało... tego nie można powiedzieć. Teoretycznie powinien redukować o około 33dB

Czy jest jakiś w sensownej cenie który zrobi to lepiej ?
Wątpię.

Czy będę kupował inne tłumiki ? Nie. Dla mnie nie ma to sensu.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3268
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: biper »

Generalnie to te wszystkie przepływowe tłumią gorzej, niż.. nazwijmy je "pełne puszki".
Po drugie najczęściej gorzej także maskują płomień z lufy, bo mimo wszystko wylatujące gazy dopalają się poza tłumikiem.
Zaleta: mniej brudzą i nie dmuchają w strzelca
Ale moim zdaniem, nie taka jest rola tłumika.. Jakbym miał wydawać 2-3k na tłumik, to ma on po 1. zredukować maksymalnie (praktycznie do zera) sygnaturę świetlną (płomień) i po 2. zredukować hałas (ale tu cudów nie będzie w .223)

Jeśli masz PWSa (jeśli dobrze kojarzę, to tłokowiec), to szukałbym w ofercie tych "pełnych puszek".

Największy problem, to fakt, że puszki są u nas mało popularne.. Samemu nie ma za bardzo jak potestować, a i na strzelnicy spotkać ludzi z różnymi modelami ciężko, aby móc organoleptycznie, na żywo poczuć, jak one działają.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
KacperO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 22 lutego 2024, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: KacperO »

Oczywiście, że tanie tłumiki też działają. :-?
Niestety, żadnego odpowiednika pewscience.com w kraju, ani nawet na kontynencie, nie mamy, a szkoda.

Jeśłi ma być bezpośrednio na gwint. to możesz zawsze łatwo przetestować, i w razie niezadowolenia zwrócić, jeśli kupisz wysyłkowo.
Szukaj czegoś dużego, o dużej pojemności wewnętrznej, jeśli chcesz maksymalnie wytłumić, a rozmiary i waga nie mają znaczenia.
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: Piotr2075 »

Patent122 pisze: 29 kwietnia 2024, 10:08 Poleci ktoś coś co faktycznie działa?
Widziałem już opinie ludzi co kupili tani tłumik i nic nie robił prócz obciążania przodu.
Mam PWSa MK116 Mod1 i chciałem do niego jakiś dobry tłumik ale nie znam się w ogóle na tym. Czy te polskie wynalazki w cenie około 2000zł działają czy trzeba zainwestować 5-6k w tytanowy tłumik zachodniej firmy? Strzelanie statyczne, że karabin będzie ciężki i długi mi lata tylko nie chcę utopić kasy w „atrapę” która poza dociążaniem broni mi nic nie da.
Jest jakiś polski test tłumików wraz z pomiarem głośności?
Albo ktoś stąd poleci coś ci nie rozbije banku i faktycznie działa?
Tak wiem że nie ma poddźwiękowej 223 ale mam karabin, który świetnie działa z tłumikami i zawsze chciałem go mieć pod warunkiem, że można kupić coś w Polsce co działa.
Nie mam doświadczenia z AR czy tym podobną bronią. Używam tłumika na 308-repetier. A i tłumik mam hausken. Jest ciszej. To prawda. Jednak nie jest to aż tak znacząca różnica. Bez ochronników słuchu nie postrzelasz.
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 184
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: cyraniusz »

Mam też PWS'a i strzelałem z niego z A-tec AR 40-3, tłumienie bardzo dobre, można bez słuchawek strzelać - szczególnie na otwartej strzelnic - wrażenia jak z niewytłumionego .22lr czyli głośno ale uszy nie bolą w ogóle. Jest wersja A-tec AR 40-4 trochę dłuższa, powinna tłumić jeszcze lepiej. Ważne ze do AR-15 potrzebujesz tłumika który wytrzyma strzelanie w krótkich odstępach czasu większej ilości amunicji, po prostu do samopowtarzalnej broni tłumik musi być odpowiedni - bardziej wytrzymały, myśliwskie tłumiki nie spełniają tych wymagań chociaż dobrze tłumią (nawet lepiej te duże szczególnie). Pytanie jak będziesz tego używał. W każdym razie A-tec AR 40-4 lub 40-3 tłumi dobrze, generalnie jak strzelasz statycznie i chcesz najlepszego tłumienia to seria H2 lub Optima 60 będą pewnie lepiej tłumiły ale nie nadają się do szybkiego strzelania (chociaż chodzi raczej o strzelanie seriami i bardzo szybkie samopowtarzalne)
Jeszcze na Tikkce w 6,5 creedmoor miałem Freyr & Devik (ten największy), też rewelacyjne tłumienie - bez słuchawek strzelałem także jakby posadzić go na AR-15 to byłoby jeszcze lepiej.
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 365
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: wryg »

Ja na swoim AR15 używam Aimsport Triton 50s, starszy model kupiony z drugiej ręki. Ciężkie bydlę zachodzące połowie na lufę ale doskonale tłumi, tak jak kolega wyżej pisał wystrzał można porównać do 22lr. Na otwartej strzelnicy spokojnie można strzelać bez słuchawek. Wiele nie strzelam z tłumikiem (ostatnio z AeRa w ogóle mało strzelam) ale wytrzymuje 3 pełne magazynki, przynajmniej tyle udało mi się wystrzelać na raz. Oczywiście po takiej serii ręką nie dotkniesz bo nagrzany jak fix. Co istotne niewiele zmienia punkt trafienia, na 100m jest różnica ok 7 cm.
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: adam_l »

Zobacz ofertę B&T, szwajcarskie, lub checkmate, polskie - są tańsze niż 5-6k, działają dobrze.
Możesz probowac konstrukcje tihona ściągać z ukrainy (na alledrogo pan andrii sie tym zajmuje), paru znajomych ma i bardzo chwali.
► Pokaż Spoiler
9x19, 5.56x45, .357
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: bezduszny »

wryg pisze: 01 maja 2024, 13:41 Co istotne niewiele zmienia punkt trafienia, na 100m jest różnica ok 7 cm.
A jak przesuwa skupienie ?
No i co z samym skipieniem ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 365
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: wryg »

Przesuwa skupienie prawo dół. A skupienie wydaje się być lepsze z tłumikiem niż bez ale mam budżetowego AeRa i w dodatku najczęściej strzelam z własnych elaboracji raz lepszych raz gorszych ;laughing:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tłumik do AR15 1-2x28

Post autor: mieszko1vp »

Obrazek
Ja mam Łuszczka.daje rade,ale gazuje
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”