MSBS-5,56 - część II

Moderator: Moderatorzy WBP

krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

bezduszny pisze: 15 maja 2023, 17:38 Między zapowiedziami a realizacją.... daleka droga, dlatego pytam czy ktoś ma wiedzę (a nie zapowiedzi medialne) o wejściu do sprzedaży wersji BP.
W takim razie dowiesz się jak się pojawią u dystrybutorów. Zupełnie jak z każdym innym produktem.
bezduszny pisze: 15 maja 2023, 17:38 Wprowadzenie do sprzedaży wersji BP jest/będzie/może być kolejną cegiełką do budowania wizerunku.
Naprawdę mieszkasz w Polsce? Z takim stosunkiem społeczeństwa do kwestii prywatnego posiadania broni jak u nas, jest to raczej metoda do zniszczenia wizerunku, no może zbudowania wizerunku szaleńców biegających z bronią po ulicach. Nie mówiąc o tym, że posiadacze pozwoleń sportowych i kolekcjonerskich (stanowiący "grupę docelową" cywilnego Grota) są tak nieliczni, że ciężko o nich mówić jako o elektoracie.

Przestań tworzyć teorie niczym inny forumowy filozof i zejdź na ziemię.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Dexter »

Królik, przeczytaj jeszcze raz naszą wymianę zdań. Powoli :), nie wieczorem bo chyba czegoś delikatnie nie zrozumiałeś.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Dexter »

Królik, przeczytaj jeszcze raz naszą wymianę zdań. Powoli :), nie wieczorem bo chyba czegoś delikatnie nie zrozumiałeś.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Krzychu, ale ja piszę o firmie FB Radom a nie o SIG czy CZ.
W tej firmie nie ma czegoś takiego jak "rynek cywilny" i produkty robione na niego. W firmie FB Radom jest "rynek państwowy" i "resztki" z niego które łaskawie rzucane są na rynek cywilny.
krzychu22lr pisze: 17 maja 2023, 00:53 Z takim stosunkiem społeczeństwa do kwestii prywatnego posiadania broni jak u nas, jest to raczej metoda do zniszczenia wizerunku, no może zbudowania wizerunku szaleńców biegających z bronią po ulicach. Nie mówiąc o tym, że posiadacze pozwoleń sportowych i kolekcjonerskich (stanowiący "grupę docelową" cywilnego Grota) są tak nieliczni, że ciężko o nich mówić jako o elektoracie.
Ale kto pisze o prywatnych posiadaczach i czymkolwiek kierowanych do nich ?
Ja cały czas piszę o odbiorcy instytucjonalnym dla którego będzie broń wprowadzona do uzbrojenia z wielką pompą i w światłach kamer.
Dla nas tylko przy okazji spadną jakieś resztki.. i o te "spadające resztki" pytam bo chcę się na jedną załapać 8-)

Wojsko teraz potrzebuje dobrego PR po ostatniej wpadce z rakietą i brakiem winnych..... ;laughing:
Szansa jest.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

Dexter pisze: 17 maja 2023, 06:37 Królik, przeczytaj jeszcze raz naszą wymianę zdań. Powoli :), nie wieczorem bo chyba czegoś delikatnie nie zrozumiałeś.
O, zaczyna się "czytanie ze zrozumieniem".
Nie moja wina, że się zapętliłeś i zacząłeś polemizować sam ze sobą. Doskonale wiem, o czym pisałem, a co Ty zacząłeś dopisywać sobie do moich postów.
Bo przecież musisz, koniecznie musisz, napisać "cientą ripostę" i mieć ostatnie słowo. Prawda?
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Dexter »

Uspokój się :D. Piszemy z grubsza to samo. Weź to serio przeczytaj jeszcze raz bo faktycznie chyba mnie nie zrozumiałeś. Skup się. Napisałem, że obecność numeru nie oznacza, że część jest istotna. Ja nie chcę Cię zniszczyć, skrzywdzić twojego psa i zatańczyć na twoim kurhanie ani pić z czaszek twoich przodków :). Nie odbieraj każdego zdania, zwłaszcza takiego w którym się ktoś z Tobą zgadza jako ataku na siebie. Jesteś chyba bardzo wrażliwy.
Awatar użytkownika
Krolik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 12 września 2021, 10:00
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: Krolik »

Świetnie, tylko ja nic nie pisałem o OBECNOŚCI numeru, ale o JEGO BRAKU na rzekomym elemencie istotnym.
Dlatego właśnie polemizujesz sam ze sobą pisząc o czymś, o czym ja słowem nie wspomniałem, byle tylko cokolwiek napisać.

A, i rozumiem, że polemizowanie z Twoimi postami to przejaw wysokiej wrażliwości i syndrom oblężonej twierdzy. Fajny żart. XD

PS Tak w temacie czytania ze zrozumieniem, później pory, itd.
polecam UWAŻNE przeczytanie tego, co pisałem tutaj: co nieco o numerach
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: MarcinD »

Najyrazniej wszyscy mowimy o tym samy i nikt nikogo nie rozumie;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krzychu22lr »

bezduszny pisze: 17 maja 2023, 06:45 Krzychu, ale ja piszę o firmie FB Radom a nie o SIG czy CZ.
A co za różnica jak chodzi o takie deklaracje? Przykład: w roku 2020 SIG ogłosił wprowadzenie na rynek cywilny amunicji .277 Fury, oraz karabinu Cross do tej amunicji. Oba w materiałach reklamowych SIG-a określane jako "już dostępne". W roku 2022 SIG ogłosił wprowadzenie cywilnej wersji karabinu MCX-SPEAR do amunicji .277, z datą dostaw marzec 2022. W praktyce na cywilny karabin MCX-SPEAR trzeba było czekać do roku 2023, a amunicja .277 Fury nadal nie jest dostępna w normalnej sprzedaży. Cross też zaliczył opóźnienie, ale nie sprawdzę jakie.

FB ogłosiła w zeszłym roku, że cywilny Grot bullpup będzie w 2023, więc czekamy. Różnica między FB, a SIGiem jest taka, że FB nie kupowała reklam z ich "już dostępnymi ale jednak nie" karabinami w poczytnych magazynach strzeleckich, ani nie drukowała kilogramów makulatury rozdawanej na SHOT Show. SIG się wykosztował, a wtopił - i prawdę powiedziawszy na nikim to nie zrobiło wrażenia. Shit happens.
bezduszny pisze: 17 maja 2023, 06:45 Ale kto pisze o prywatnych posiadaczach i czymkolwiek kierowanych do nich ?
Ja cały czas piszę o odbiorcy instytucjonalnym dla którego będzie broń wprowadzona do uzbrojenia z wielką pompą i w światłach kamer.
Pisałeś, cytuję:
bezduszny pisze: 15 maja 2023, 09:53 Wieść gminna niesie, że niedługo mają wejść do sprzedaży wersje BP
"Do sprzedaży" raczej jasno wskazuje, że mowa o rynku cywilnym. Dla odbiorców instytucjonalnych, w teorii, Grot bezkolbowy może być sprzedawany od lat - od kiedy przeszedł certyfikację (2015? nie pamiętam) i badania kwalifikacyjne (2021). Problem jest taki, że na razie takiego odbiorcy nie ma - jak chodzi o SZRP to Grot B jest wpisany w Tytana (który Bóg wie kiedy się skończy), a wojsko nie jest zainteresowane zakupem poza owym programem. Tzn. może niektóre jednostki są (Larpak pisał o próbie zakupu bezkolbowca przez spadochroniarzy poza Tytanem), ale na razie spotkało się to z odmową ośrodków decyzyjnych.

I dlatego ta zeszłoroczna zapowiedź o bezkolbowcu na rynku cywilnym jest taka zaskakująca - bo do tej pory FB jasno komunikowała, że "czekamy na wojo". A tu wychodzą przed szereg. Chociaż może nie powinno być to takie zaskakujące - wszak cywilny Vis, lufa 14 cali do Grota, czy adaptery kolby AR-owej do Grota nie zostały zakupione przez nikogo, a mimo to na rynku cywilnym się pojawiły.

A to, że ilości będą nieduże wiąże się nie tyle z kwestią czy FB jest firmą państwową czy prywatną, a z rozmiarem polskiego rynku cywilnego. Patrz też krótka historia "prawdziwego" polskiego AR-a od Gunshelp - całkowicie prywatnej firmy (AR-a od Pioneera nie liczę, bo to jest zwyczajnie składanie z koreańskich komponentów, z natury koszty będą minimalne).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 17 maja 2023, 23:49 "Do sprzedaży" raczej jasno wskazuje, że mowa o rynku cywilnym. Dla odbiorców instytucjonalnych, w teorii, Grot bezkolbowy może być sprzedawany od lat - od kiedy przeszedł certyfikację (2015? nie pamiętam) i badania kwalifikacyjne (2021). Problem jest taki, że na razie takiego odbiorcy nie ma
Dalej uparcie łączysz myślenie firm takich jak SIG czy CZ z taką jak FB Radom.
W FB Radom nie ma rynku cywilnego i produkcji czegoś na ten rynek.
Jest rynek wojskowy/instytucji oraz resztki z niego, które nazywane są rynkiem cywilnym.... którego jak by zabrakło to nie wiem czy by ktoś w firmie to zauważył (no dobra, excel by zauważył i mniej wycieczek by było i łaszących się jutuberów).
FB nie ma broni na rynek cywilny.. a ma tylko na ten wojskowy i dla instytucji oraz to co z niego zostaje jest "lekko modyfikowane" i trafia na rynek cywilny.

Oczywistym jest, że skoro piszę o "rynku cywilnym" to są to "resztki z rynku wojskowego i dla instytucji".


PS
Naprawdę chcesz porównywać działania firmy SIG i jej nawet ofertę pistoletów do FB i jej oferty ?
No proszę Cię. 8-)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

krzychu22lr pisze: 17 maja 2023, 23:49 Patrz też krótka historia "prawdziwego" polskiego AR-a od Gunshelp - całkowicie prywatnej firmy (AR-a od Pioneera nie liczę, bo to jest zwyczajnie składanie z koreańskich komponentów, z natury koszty będą minimalne).
Patrzę (w zasadzie patrzyłem) też na ofertę innego krajowego producenta.
Nie kupił bym z kilku przyczyn. Podstawowa to taka, że w tej cenie można mieć coś "bardziej markowego".
Jak szukam czegoś budżetowego... to są tańsze rozwiązania.
Najgorzej to zrobić średniaka.

Jak działa ten mechanizm ?
Przekonał się kiedyś VW robiąc model Phaeton, który miał aspiracje bycia obok S-klasy, A8 i BMW7.. i technicznie był na tym poziomie.
Dlaczego nie wszedł do tej trójki ? Bo to tylko VW...
krzychu22lr pisze: 17 maja 2023, 23:49
I dlatego ta zeszłoroczna zapowiedź o bezkolbowcu na rynku cywilnym jest taka zaskakująca - bo do tej pory FB jasno komunikowała, że "czekamy na wojo". A tu wychodzą przed szereg. Chociaż może nie powinno być to takie zaskakujące - wszak cywilny Vis, lufa 14 cali do Grota, czy adaptery kolby AR-owej do Grota nie zostały zakupione przez nikogo, a mimo to na rynku cywilnym się pojawiły.
Nie, nie dziwi.
To jest rok wyborczy.. więc wrzucenie z wielką pompą i oprawą medialną jakiejś partii tej broni do WOT i przy okazji kilka kropel na rynek cywilny da dodatkowe głosy.
To nic nowego.


... na te krople liczę 8-)
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
krmozejko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 18 października 2020, 21:09
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krmozejko »

Naprawdę myślisz, że przy ogłaszanych z pompą zakupach setek HIMARSów, Borsuków i Abramsów ktokolwiek spoza wąskiego światka strzelecko-militarnego zainteresuje się wypuszczeniem Grota w wersji bezkolbowej? I że jakiś decyzyjny polityk też tak pomyślał i postanowił wykorzystać to jako paliwo wyborcze?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Bo tak jest.
W polityce wszystko ma znaczenie.. i każde działanie dające potencjalne głosy wykorzystuje się (nawet jak 8 osób przecina wstążkę na otwarciu 20 metrowego kawałka chodnika).
Ma być głośno i ma iść określony przekaz do wyborców.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
krmozejko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 18 października 2020, 21:09
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: krmozejko »

No właśnie, dające potencjalne głosy. Z pewnością bezkolbowy Grot przysporzy głosów i zaważy o zwycięstwie ;laughing:
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3751
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56 - część II

Post autor: bezduszny »

Broń jako broń nie (a przynajmniej nie powinna)...
ale powoduje pozytywny PR który się na takie głosy przekłada... a czasem kilka głosów daje zwycięstwo.

Skoro tego nie rozumiesz, to jesteś grupą docelową takich działań 8-)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2023, 15:56 przez bezduszny, łącznie zmieniany 2 razy.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”