MSWiA już pracuje

Moderator: Moderatorzy CP

MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: MJK »

Nie, kiedy będzie głosowanie, to będzie za późno - będziemy już tylko milczącym głosem w urnie. Musimy teraz krzyczeć i jasno pokazać, że nie warto z nami zadzierać, bo politycznie jesteśmy dość istotni. Wystarczy spojrzeć na działania radykalnych organizacji lewicowych - władze liczą się z nimi bardziej niż z nami, chociaż są wielokrotnie mniej liczni. Dlaczego? Bo są hałaśliwi i robią wokół siebie szum. Nas jest więcej, ale milczymy - to błąd. Oczywiście, nie wzywam do robienia rozrób, ale mądrego, dobitnego i konsekwentnego przedstawiania swojego stanowiska w dyskursie publicznym - "nie zgadzamy się na kolejne ograniczenia w dostępie do broni, bo nie ma do tego żadnych podstaw". Tu widzę rolę organizacji, która działałby na 2 frontach: oswajania opinii publicznej z bronią i wywierania regularnego nacisku na władze. Do tego potrzebne są agencje PR, głos w mediach i wsparcie celebrytów. Na to potrzeba pieniędzy, i to nawet nie muszą być regularne składki, ale zrzutki na portalach crowdfudnigowych na określony cel.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: marekp »

Zgadzam sie z przedmowca. I co z tej wypowiedzi wynika? Lepiej byc bogatym i zdrowym niz biednym i chorym. Wezmy sie i niech ktos zrobi? Jest organizacja duza o nazwie ROMB. Moze warto zaczac tam dzialac aktywnie?

MarekP
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: mar_kow »

aksel pisze: 29 maja 2020, 10:30 A taki odpowiedni już się urodził ?
Na razie trzeba wybrać mniejsze zło...
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: MJK »

Być może wyraziłem się nieprecyzyjnie - nie sugeruję, żeby czekać, aż ktoś coś zrobi, ale żeby zacząć od siebie - pisać maile, komentować posty prezydenta i kandydatów na prezydenta, pytać o stosunek do ukrywanych, projektowanych zmian. Każdy z nas może to zrobić i każdy powinien to zrobić. Nie wymaga to wiele czasu, a jeśli nagle pojawi się po 2-3 tysiące postów (jak było w przypadku akcji z LP3), to wzbudzi to zaniepokojenie w obozie władzy, zwłaszcza że sondaże nie są przychylne dla obecnego prezydenta. Obecna władza zrobi wiele, aby nie otwierać nowego pola konfliktu, my zaś powinniśmy zrobić wszystko, aby sprawa wypłynęła.

Druga rzecz to koordynacja działań, którą powinna się zająć któraś z organizacji (mamy ich chyba ze trzy: ROMB, FU, NTS). I stąd moja rada: opracować plan, oszacować koszta i jeśli trzeba - ogłosić zbiórkę. Jeśli żadna z organizacji nie okaże się na tyle dojrzała, żeby wziąć na siebie to ryzyko, to zostaje nam, pojedynczym osobom, działać w ramach naszych możliwości, bez odgórnej koordynacji.
MagdaM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 15 stycznia 2020, 14:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: MagdaM »

https://www.radiomaryja.pl/informacje/n ... -edukacji/

Wpis w Radio Maryja " Moim zdaniem nie powinniśmy stosować zasad ograniczania tylko powinniśmy działać na rzecz jak największej świadomości i edukacji, czyli budowania społeczeństwa wolnościowego. "

Z osoby, która była przeciwnikiem posiadania broni w domu, stałam się posiadaczem broni. Właśnie dzięki uświadamianiu i rozmowom. Ostatecznym argumentem za była moja pierwsza wizyta na strzelnicy;-)
cezary.pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 405
Rejestracja: 12 września 2005, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Puszcza Stromecka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: cezary.pl »

Dzisiaj zrobiłem krok ku normalności. Podpisałem listę poparcia kandydatowi na prezydenta.
cezary.pl
"Za wolność naszą i Waszą"
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: stangret »

A to jest jakiś normalny, nieumoczony i wart zaufania w całej tej politycznej miernocie hipokrytów? :wink:
ps. jeśli to ten co to dziś i wczoraj medialnie zbierał podpisy za 15 dziesiąta to rozbrójmy się sami już dziś i kupmy kredki oraz tęczowe tramsparenty :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Smerf »

marekp pisze: 29 maja 2020, 11:37 Zgadzam sie z przedmowca. I co z tej wypowiedzi wynika? Lepiej byc bogatym i zdrowym niz biednym i chorym. Wezmy sie i niech ktos zrobi? Jest organizacja duza o nazwie ROMB. Moze warto zaczac tam dzialac aktywnie?

MarekP
Kiedyś zapisałem się do tego wynalazku, płaciłem składki, nawet byłem na takim pierwszym forum i tam spadła kurtyna. Samozwańczy "trybun" wdzięczył sie do pisiorów, przygotował projekt ustawy który był bardziej restrykcyjny niz stary przygotowany jeszcze przez LSD, po wystąpieniu Cejrowskiego i jego opuszczeniu spotkania, opluwano go ze fanaberie opowiada. Póżniej nie chciano pozwolić wystąpić Braunowi który gorąco popierał i popiera swobodny dostęp do broni i eliminacje z tego Policji (daje tego dowody w sejmie) , za to prezentował się jakiś pastor jak się póżniej okazało pretendent do działań politycznych. A ten gościu "trybun" też generalnie polityka go pociągała i pociąga. Kiedy prosiłem go o pomoc w bojach z WPA, co mi polecił ...... wykonać zalecenia bo nie ma co się z koniem kopać. O i tyle!!!!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Tuba »

Tak naprawdę nie mamy organizacji, która reprezentowałaby nasz interes jako strzelców i posiadaczy broni, za którą stałoby co najmniej kilkadziesiąt tysięcy członków- a to już jakaś siła w negocjacjach. Chyba, że ktoś uważa PZSS... Trybuna cenię za wiele ważnych informacji, które pozyskuje i za zadawanie niewygodnych pytań na które dostaje różne odpowiedzi. Nie akceptuję jego rozważań natury ideologicznej. Co do PIS, to kilka lat temu chyba wielu z nas wierzyło, że powstała atmosfera sprzyjająca posiadaczom i miłośnikom broni. Ale to było i chyba wyleczyliśmy się ze złudzeń razem z Trybunem- warto go jednak poczytać czasem.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: slaw2 »

Tak naprawdę nie mamy organizacji, która reprezentowałaby nasz interes jako strzelców
To smutne ale prawdziwe . Gdyby powstała taka organizacja to nawet mam swój typ na Prezesa . Jest też kilku mądrych zastępców i czołowych działaczy . Może należy powołać taką organizację :one: w interesie zawodników i strzelców wekendowych , a w zdecydowanej opozycji dla refolferowców i posiadaczy małego ku***a co sobie go chętnie powiększają dyndającym u boku Catlemanem czy innymi dziwacznymi wynalazkami . Tak objuczeni idą do sklepu po bułki . Jestem zdecydowanym przeciwnikiem paradowania po ulicy z jakąkolwiek bronią , przez ludzi którzy realnie nie są zagrożeni .

Organizacja powinna mówić - Tak dla sportu , kolekcjonerstwa i obronności - Zdecydowane nie dla idiotów .
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: slepe_oko »

Wykruszycie się jak mamuty śmiejac sie z nowych.
:512:
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: slaw2 »

Nigdy nie widziałem aby na zawodach lub strzelnicy ktoś się śmiał z młodych . Wprost przeciwnie wiele razy widziałem najlepszych tłumaczącym młodym jak poprawić wyniki :piwo: . Problem leży gdzie indziej - niestety aby osiągnąć jakieś wyniki strzelając do tarczy to potrzeba czasu i cierpliwości . Patelnie i laptopy tej cierpliwości nie wymagają w przeciwieństwie do papierowej tarczy . Noszenie też nie wymaga cierpliwości i treningu . Cóż młodzi lubią teraz łatwiznę i nienauczeni cierpliwej pracy nad problemem .
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: slepe_oko »

W handu i dobrym dealu nie zależy na ludziach ktorzy juz sa przy ladzie, zawody. Tutaj szwankuje ciagle marketing. Nie "sprzedaż tego co my chcemy sami sobie kupic", bo nagle sie okazuje ze brakuje ludzi, klientów - głosów. Aktualnie to jest wołanie na puszczy, pomocy.
:512:
wld
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2009, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: wld »

Na Trybuna trzeba brać poprawkę, gdyż wspiera apokaliptyczną sektę protestancko-syjonistyczną. To nie znaczy, że od A do Z bredzi. Co się natomiast odwala w tej sekcie, to lepiej nie oglądać, bo nie ma jak potem jak tego wymazać z pamięci.
Bumblebee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 2018, 20:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: MSWiA już pracuje

Post autor: Bumblebee »

Pan nie znany , jak można się było spodziewać otrzymał wymijająca odpowiedź na zapytanie dotyczące prac nad nową UOBiA.
https://trybun.org.pl/2020/06/16/prace- ... -przepisy/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”