Krótka i długa

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: GreedyDuck »

To używane PCA, które Ci podesłałem możesz w przyszłości przerobić na PCP. Nie będzie magazynku, ale jakość będzie przednia. Swoją drogą to ładowanie tego S40 wygląda na bardziej upierdliwe niż jednostrzałowa sprężyna... :-D
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Może i masz rację, ale raz się przemęczę ładując 6 sztuk - i potem 6 mogę wystrzelić bez ładowania ;)
Co do PCP - postanowiłem (chociaż z ciężkim sercem), że na razie odpuszczę i pozbieram na coś lepszego.
A tymczasem, poszukam na forum czegoś w zamian (czyli jednak jakiejś "sprężyny"). Słyszałem, że SLAVIA (PERUN) są całkiem dobre?
Tu nie chcę przeznaczać 2000, tylko max połowę tego (żeby było łatwiej uzbierać na HW100).
Poczytam tu na forum:
Budżet do 1000zł (wiatrówka + celownik)
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: GreedyDuck »

Ze sprężyn polecam te:
https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-fwb ... 9246085132
https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-fei ... 9086726492

Jeśli je weźmiesz to prawdopodobnie zapomnisz o PCP.

Z nowych to Slavia jest rzeczywiście polecana, ale te wyżej to stare karabinki olimpijskie, a Slavia to plujka ogródkowa. Jak koniecznie chcesz tanią plujkę to Walther Terrus z lunetą Hawke Vantage i pokrowcem to około 1100zł. Mam, strzelam, polecam. Całkiem celne, mocne i przyjemne. Dla mnie jednak do Walthera Terrusa luneta to mus, tru-glo mnie wkurzało jak nie wiem.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: Leon83 »

zaradek pisze: 11 maja 2020, 11:17 Może i masz rację, ale raz się przemęczę ładując 6 sztuk - i potem 6 mogę wystrzelić bez ładowania ;)
Bzdury, załadujesz magazynek i wyplujesz bez zastanowienia. Jak strzelasz z jednostrzałowego karabinka bardziej się szanuje każdy strzał a to przekłada się na wyniki.

Jeśli chodzi o PCP - odezwij się do Kolegi „Linek”. Miał kiedyś na sprzedaż Logun solo z lufą LW. Chyba jest na olx. To solidny karabinek, bardzo prosty w budowie, celny i ...niedoceniany. Jak się potargujesz to może zostanie ci na pompkę. Do tego luneta za +500,- a pistolet....... pistolet sobie odpuść - z takiej zabawki postrzelasz 10 minut i Ci się znudzi. Wierz mi.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Za późno, pistolet kupiłem już wczoraj, ale - z założenia - będzie on właśnie do zabawy, na krótszych dystansach także myślę, że nie wtopiłem (bo sam w sobie jest w miarę dobry i fajny).
Teraz cały czas myślę o długich - ale, że jako jestem amatorem, to chyba pożyczę sprzęt od teścia (nawet nie wiem, co ma - ale chyba "zabawkę"), postrzelam sobie trochę i dopiero zobaczę co i jak.
Ogólnie bardzo mnie zachęcają PCP, ale polecany HW100 jest obecnie poza moim finansowym zasięgiem.
Teraz rozważam sprężynę - Walther Terrus, Slavię albo HW30s, ewentualnie (ale to już max) HW50s.
Nie ukrywam, że Walther Terrus najbardziejszy - dla takiego amatora jak ja, chyba wystarczający? No i cena kusząca. Tu od razu mam pytanie do obeznanych - dlaczego na "znanym portalu aukcyjnym" jest za 800 jak i za 1200...? Czy to jedynie wymysł sprzedających? Aha - i tu jest 5.5 a chyba lepszy jednak byłby 4.5 (ale tu się nie będę upierał).
Innych (Hatsanów / Gamo / itp) nie uwzględniam, bo opinie o nich nie są za dobre.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: GreedyDuck »

Walther Terrus jeśli już to za 600zł w 4.5mm i Hawke Vantage AO MD. Ja mam 4x32, strzela super. Tylko nie wiem gdzie dostaniesz, bo na combacie nie ma.


Obrazek

Dwójnóg do dekoracji. :wink:
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Prezentuje się całkiem ładnie, gratulacje.
Niestety - tak jak wspomniałeś, już jest niedostępny w Combacie za 600. Znalazłem w innym sklepie za 999 zł, to już ciut za dużo. Dla porównania za 899 zł jest HW-30S, gdzie za +190 zł można dokupić tzw. tuning Hogana (cokolwiek by to nie było :wink: )
Za dopłatą 190 zł karabinek wysyłany jest do najlepszego w Polsce tunera "Hogana" & Bromm na w pełni profesjonalny tuning obejmujący min:
- ślizg z Boramidu samosmarnego w tylnej części tłoka,
- dopracowanie uszczelki tłoka,
- wykonanie osłony przeciw smarnej PET,
- dorobienie dobrze spasowanej przegubowej prowadnicy i kapelusza z ertalitu,
- polerowanie podzespołów,
- planowanie korka spustowego,
- regulację spustu,
- ustawienie energii karabinka w obowiązującym w Polsce limicie do 17J,
- oczywiście mycie całości i poprawne smarowanie.

Tuning wykonywany przez "Hogana" & Bromm nie powoduje utraty 3letniej Gwarancji
A nawet bez tego tuningu, robią gratisowo przegląd zerowy - także chyba to dobra oferta? Jeżeli w najbliższym czasie nie znajdę Walthera Terrusa za ok. 600, to pewnie kupię tego HW-30s. No chyba, że za dodatkowe +165 zł wersję HW-50s - czyli łącznie 1255 zł (ale to już max, na jaki nie mogę sobie pozwolić :wink: )

Co do tego tematu:
GreedyDuck pisze: 11 maja 2020, 11:44 tru-glo mnie wkurzało jak nie wiem.
możesz rozwinąć temat? Nie strzelałem nigdy z tru-glo - także nie wiem, o czym mówisz - a pytam, bo do HW-30s jest do wyboru - albo "standard" albo "tru-glo".

EDIT:
Aha - wczoraj zamówiłem Umarex Legends S40 i dzisiaj kurier już mi go przywiózł - wielki plus dla Combat'u za szybką realizację. Dałem jedynie "ciała", bo w gratisie miałbym chustę wielofunkcyjną, ale nie dodałem jej do koszyka, ech... Sam rewolwer fajnie leży w dłoni, jedynie plastikowa okładzina rękojeści mogłaby być ciut bardziej dopasowana. Wizualnie jest super. Najpewniej w piątek lub w sobotę pierwsze testy - nie mogę się doczekać. :suprise:
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: Ziemo »

Tru-Glo to inaczej "świecąca" szczerbinka i muszka.
HFT
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: wooden »

Co do Walthera Terrusa w Combacie warto poczekać... co jakiś czas odnawiają stany magazynowe.
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: Ziemo »

GreedyDuck pisze: 12 maja 2020, 18:46 Dwójnóg do dekoracji. :wink:
O mało zawału nie dostałem. Bałbym się, że wykrzywi, albo co najmniej porysuje lufę.
HFT
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Ziemo pisze: 12 maja 2020, 21:44 Tru-Glo to inaczej "świecąca" szczerbinka i muszka.
Tego się domyślałem - tylko pytanie, czemu denerwuje? Wydawało mi się, że to powinno pomagać a nie przeszkadzać.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: GreedyDuck »

Kwestia gustu. Dla mnie najlepsze są dioptery, dlatego polecałem Ci te stare FWB z allegro. Jedna z najlepszych firm, a karabinki piękne. No i ten system bezodrzutowy... Sam bym kupił, ale mam już swojego Walthera i FWB 65.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Rozumiem - podejrzewam, że masz rację i są naprawdę dobre, ale wolałbym coś młodszego ode mnie :wink:
No i te pęknięcia wspomniane w opisach też mnie nie zachęcają.
Obecnie myślę nad tymi Walther Terrus / HW 30s / HW 50s.
Czy kojarzycie, czy był tu temat porównujący 30 z 50? Szukałem ale coś nie potrafię znaleźć. Ewentualnie - możecie napisać mi w kilku zdaniach czym się one różnią / dla jakich celów są bardziej polecane?
Mi osobiście będą służyły głównie do rekreacji / ćwiczenia oka - a w przyszłości (kto wie, to pewnie zbyt odległe i w sumie może się nigdy nie wydarzyć) może jakieś lokalne zawody?
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: Leon83 »

Stary, zacznij czytać. Tematow o HW30 i HW50 jest od za€&@@€a. Dział wiatrowki, warsztat, piaskownica. One są wszędzie. Jedna słabsza i mniejsza, druga mocniejsza i większa. Jest strona producenta, filmy na Yt i cały Google do dyspozycji jeśli forum to za mało....

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
zaradek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 31 grudnia 2019, 17:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Krótka i długa

Post autor: zaradek »

Czytam i to całkiem dużo - czasami myślę, że przebrałem bufor, bo wiem coraz mniej ;-)
Przez to właśnie, że tematów o HW30 i HW50 jest sporo - nie mogłem znaleźć szczegółowego podsumowania.
Że 30 jest słabsza i mniejsza, to wyczytałem ze specyfikacji. Uwzględniając informacje z forum - jestem bardziej skłonny na HW30 niż na HW50, ale - gdybym trafił Walthera Terrusa w dobrej cenie, to pewnie skusiłbym się na niego.
Dziękuję Wam wszystkim za udział w dyskusji i konstruktywne porady. :piwo:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”