HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

Panowie..
może ktoś miał w ręku oba produkty i potrafi coś powiedzieć o ich jakości.

Obie firmy Niemieckie
Obie firmy znane
Półka cenowa na odpowiednie modele taka sama
Drobne różnice w samych produktach (na przykład długość lufy)

A jak wygląda jakość wykonania, precyzja wykonania i niezawodność zestawiając te dwie marki na produktach które są wzajemnymi odpowiednikami ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: wsteczniak »

Bylem w spożywczaku, miałem chęć na coś z łakoci i był problem bo lubię i gorzką, i mleczną czekoladę.
Wziąłem obie ;laughing:
Miałem podobny problem i kupiłem JP15. Bo jest lekki jak ptasie mleczko :)
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

Toś mi pomógł ;laughing:
.. ale sprzęt naprawdę ładny :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: wsteczniak »

A żebyś wiedział "bezduszny", jest tak fajnie zrobiony, spust, kolba, łoże, feed ramps na który jestem uczulony, spasowanie wszystkiego super... wieczorem go głaskam na zmianę z moim psem. :P
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: dziki_pl »

One bardzo się różnią, poczytaj o różnicach pomiędzy HK a ogólnie AR-15. HK to nie jest kolejny AR-15.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

Nie chodzi mi tyle o różnice konstrukcyjne a o jakoś wykonania, użyte materiały i spasowanie.

To, że coś ma jakąś znaną markę z założenia nie oznacza, że jest warte (choć to pojęcie względne) określonych pieniędzy.

Przykład co mam na myśli....

Obrazek
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: kaflon »

Jak masz sporego bicka bierz HK, a jak nie lubisz dźwigać broni to Schmeisser.
A na poważnie obie konstrukcję różnią się bardzo, mimo że tego nie widać. Jeden to klasyczny AR więc zdecydowanie lżejszy. Drugi to tłokowiec. Pomacaj w sklepie a najlepiej na strzelnicy postrzelaj to zobaczysz czym się różnią (chociaż teraz o to trudno).
Poza tym masz wiele fajnych kbk w tej półce cenowej - JP wspomniane wyżej (typowo sportowe) ale są BCM, Daniel Defense, LMT a z tłokowych Haenel (ostatnio wybrany przez polskich AT-ciaków), Sig Sauer (klasyczny AR jak i wariacja na temat czyli MCX). Pewnie o jakiejś zacnej firmie robiącej AR zapomniałem.
Co do jakości HK to użytkownicy mówią za tą markę (Delta, DWS, Francuskie siły zbrojne, USMC i wiele innych), o Schmeissera zapytaj się Mateusza Kanigowskiego z DTF. On z tego dużo strzelał (widziałem na własne oczy) i ma kilka kbk od nich więc pewnie udzieli Ci wyczerpujących informacji. Z tego co się orientuję to żadna jednostka specjalna ich broni nie używa, więc jeśli to dla Ciebie istotne to bierz HK.
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: kriss91 »

Mam Schmeisera M4F. Jesli chodzi o jakośc wykonania i spasowanie elementów to smiało można go porównać do HK. Wagowo też do najlżejszych nie należy z racji tego że do bloku gazowego lufa jest grubości niczym w varmincie, z resztą z tego co wiem w HK jest tak samo
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

kriss91 pisze:Mam Schmeisera M4F. Jesli chodzi o jakośc wykonania i spasowanie elementów to smiało można go porównać do HK.
Właśnie o to mi chodziło.
Mam Hk MR223 i jakościowo jest to czego oczekiwałem.
Teraz rozglądam się za jakimś równie dobrym .308, dlatego sprawdzam co jest na rynku.

Z oglądaniem..
niestety jest problem, bo "na wchodzie" mało kto ma na sklepie.
O zobaczeniu na strzelnicy.. można zapomnieć. Trzeba jechać w Polskę na jakieś grube zawody.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: kriss91 »

Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to mają w guncenter ewentualnie cyngiel w kobylce lub siedlcach
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: montrala »

bezduszny pisze:Obie firmy znane
Że co? Historię HK znam, ale może przybliżysz "znaną" firmę Schmeisser, która nie ma nic wspólnego z niemieckim konstruktorem broni z pierwszej połowy XX wieku (który nigdy nie miał własnej firmy).
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

A czy ja pisałem, że ma coś wspólnego z MP40 potocznie nazywanym Schmeisser'em ?
Firma nosi jego imię.. a broń robi ze 20 (?) lat.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: dziki_pl »

bezduszny pisze:A czy ja pisałem, że ma coś wspólnego z MP40 potocznie nazywanym Schmeisser'em ?
Firma nosi jego imię.. a broń robi ze 20 (?) lat.
Strasznie nerwowo reagujesz, zrozum że firma która to sprzedaje jest zarejestrowana w niemczech. Więcej o "niemieckości" tej firmy mało można powiedzieć.
I jeśli chciałeś wrzucić te karabiny do jednego worka to jest jeden punkt które je łączy, firma która wystawia fakturę jest zarejestrowana w Niemczech.

Rynek AR-15 przypomina rynek Hi-Fi. Na rynku Hi-Fi są osoby które płacą grube tysiące za kabel HDMI a później na siłę starają się udowodnić że kolory są żywsze.
To jest żerowanie na fatalnej wiedzy nabywców i dokładnie to samo ma miejsce na rynku AR-15. Świadomość nabywców jest ŻADNA!
Bardzo wiele osób wierzy w połączenia cena-jakość. Nie potrafi samemu ocenić produktu, rozpisać sobie czym droższy różni się od tańszego.
Jest świadomość że coś 3x droższe MUSI być lepsze, bo jest droższe.
A jak chcesz komuś powiedzieć że przepłacił to się obraża i urywa dyskusję.
Nawet na forach USA są wątki gdzie ocena droższy tańszy, kończy się na ocenie jak ktoś gas-key zapunktował.
Tak jakby mocniejsze zapunktowanie było kosztowne.
Dla niektórych to trzeba chyba migomatem te śruby łapać, inny napisze że warto dopłacić 2k$ do lepiej zapunktowanych śrub.
Ostatnio zmieniony 19 marca 2020, 15:02 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: bezduszny »

dziki_pl pisze:Strasznie nerwowo reagujesz, zrozum że firma która to sprzedaje jest zarejestrowana w niemczech. Więcej o "niemieckości" tej firmy mało można powiedzieć.
Taką mają informację.. więc jaka to firma, jeśli nie Niemiecka ?
Die Gründung der Schmeisser GmbH basiert auf über 20 Jahren Geschäftserfahrung der Partner Thomas Hoff und Andreas Schumacher in der Konstruktion, Entwicklung und dem Handel von Schusswaffen. Eines der ersten Projekte war die Produktion von Selbstladebüchsen des halbautomatischen Typs AR-15 für den zivilen und des vollautomatischen Typs M-16 für den Polizei- und Militärmarkt im In- und Ausland. Die flexible Entwicklungsabteilung der Schmeisser GmbH bietet behördlichen Auftraggebern schnellst mögliche Lösungen für ihre spezifischen Anforderungen. Die Schmeisser GmbH ist einer von lediglich vier lizensierten NATO- und Bundeswehr-Handfeuer-Lieferanten.
(Schmeisser NATO Nummer: CF537).

dziki_pl pisze:Na rynku Hi-Fi są osoby które płacą grube tysiące za kabel HDMI a później na siłę starają się udowodnić że kolory są żywsze.
Też mi się tak wydawało, że HDMI to HDMI .. i jeśli sprawny to ma działać (internet też tak twierdził).
Niestety, podłączenie soundbaru Yamaha zweryfikowało moje podejście.. kiedy zadziałał chyba dopiero 4 kabel, kupiony za prawie 300 PLN i specjalistycznym sklepie hi-fi
dziki_pl pisze:Nie potrafi samemu ocenić produktu, rozpisać sobie czym droższy różni się od tańszego.
Bo niestety nie ma informacji.. tylko ogólne dane i stąd moje pytanie do tych którzy "macali" sprzęt lub go użytkują.... czy jest warty tej ceny, czy jest tylko taka "klapka z logo" za 700 PLN
Ostatnio zmieniony 19 marca 2020, 15:24 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HK MR223 vs Schmeisser AR15 .223

Post autor: kriss91 »

Mam ten karabin 2,5 roku i chociaż zawrotnych ilości z niego nie wystrzeliłem to uważam że jakość wykonania jest wysoka w porównaniu do tańszych AR15. Obróbka skrawaniem, spasowanie itp. O jakości użytych materiałów nie powiem bo nie badałem. I może nie o tym watek ale ogladając 1911 schmeissera zrobił na mnie naprawde zawrotne wrażenie pod wzgledem jakości wykonania. Myśle że to cos jednak swiadczy o firmie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”