Ciekawostki na rynku broni

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LARPAK »

@biper:
gdzieś mi się obiło, że to nie jest stare rozwiązanie, ale może informacja była błędna.

Ciekawe tak czy inaczej i interesuje mnie czy do .222 REM i .308 WIN też takie robią ;)
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LongTom »

Na armybazar ukazało się ogłoszenie o sprzedaży prototypowego pistoletu VIR wz 57
Mega rzadkość stąd zapewne cena
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id153193/
a, że cena mało przystająca do naszego rynku oferta dotyczy również wysyłki na rynek USA
:suprise:
Nazwa sprzedającego kojarzy się ze "sławną" strzelnicą i sklepem z bronią w Poznaniu
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Maniusel »

Oni tam mają różne perełki których nie chcą sprzedać, podejrzewam że ta oferta to tylko dla skupienia uwagi i stąd absurdalna cena (aby na pewno nikt nie kupił).
Compro...
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: JackDaniels41 »

To że różne perełki mają może świadczyć o tym że w czasie tzw. transformacji mieli "możliwości", a kto miał? :)
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LongTom »

Gdy upadały kolejne fabryki czy instytucje badawczo rozwojowe w latach 90-tych i na początku XXI roku, a syndycy masy upadłościowej sprzedawali wszystko co miało jakąkolwiek wartość po mocno zaniżonych cenach (prawie po cenie złomu), wystarczyło mieć (znajomości) koncesję i trochę gotówki by kupować perełki.
Cena może i wygląda na zaporową, ale jest wyjściem do negocjacji, nawet po obniżeniu o połowę ..będzie bardzo zyskowna dla sprzedającego.
Być może, że ViR jest jeden, może ma brata lub dwóch, ale nawet wtedy to bardzo mało więc i wartość jest potencjalnie duża.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1005
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Linek »

0,62 kg x 0,6 zł tyle dla mnie warty

On jest tak kolekcjonerski jak cały PRL i kolekcjonerskie P 64 i P 83
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: JackDaniels41 »

Z takim specyficznym podejściem proponuję wobec tego zainteresowania przerzucić na... czołgi :)
Bo ciężkie toto i uszkodzić trudno, minus tylko że w domu ciężko się w domu trzyma... ;laughing:
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: czandragon »

LongTom pisze: 30 maja 2020, 01:38 Być może, że ViR jest jeden, może ma brata lub dwóch, ale nawet wtedy to bardzo mało więc i wartość jest potencjalnie duża.
masz rację ale ta broń zainteresuje bardzo niewielką grupę osób. Tylko kolekcjoner polskiej broni strzeleckiej będzie zainteresowany zakupem w kwocie powyżej 50kPLN - ewantualine Muzeum za publiczne środki.
dla człowieka z poza kręgu "fanatyków" Polskiej broni ten egz nie będzie przedstawiał aż takiej wartości i będzie go traktował jako prototyp broni - takie egz od czasu do czasu pojawiają się na rynku.

PS. pamiętacie ile zapłaciło za kbsp wz. 38M „Maroszek” który jakiś czas temu był na aukcji Stanach ?
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: JackDaniels41 »

A może wystawiającemu się klawiatura zacięła z tymi zerami :)
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: rokada »

czandragon pisze: 30 maja 2020, 08:59PS. pamiętacie ile zapłaciło za kbsp wz. 38M „Maroszek” który jakiś czas temu był na aukcji Stanach ?
Ta strona, powołując się na artykuł w The Washington Post (link w treści strony, w sekcji "THE FIGHT"), twierdzi, że ostatecznie cena została ustalona na 25k$.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: JackDaniels41 »

Nie wiem czy nie chodzi o dwa różne Maroszki, bo jeden z tego co wiem jest (był) w Muzeum Powstania Warszawskiego i drugi ten zakupiony na aukcji przez bodajże PZU dla Muzeum Wojska Polskiego. Ale mogłem coś pokręcić :)
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Dariusz DC »

LongTom pisze: 29 maja 2020, 22:14 Na armybazar ukazało się ogłoszenie o sprzedaży prototypowego pistoletu VIR wz 57
Mega rzadkość stąd zapewne cena
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id153193/
a, że cena mało przystająca do naszego rynku oferta dotyczy również wysyłki na rynek USA
:suprise:
Nazwa sprzedającego kojarzy się ze "sławną" strzelnicą i sklepem z bronią w Poznaniu

To "janusze biznesu" ze strzelnicy Magnum w Poznaniu, chciałem tam kiedyś kupić PSM, ale bazarowe teksty po zapytaniu o cenę " a ile Pan da" skutecznie mnie do tego zniechęciły. Kupiłem PSM w super sklepie - Regiment Warszawa, w normalnej cenie, super atmosferze wraz z kaburą i amunicją- polecam każdemu ten sklep.
cena miliona złotych jest absurdalna, zarówno na rynku polskim, amerykańskim i jakimkolwiek .. to są głupie wymysły chytrych bazarowców, które tylko potwierdzają moje jak najgorsze zdanie o magnum i właścicielach tegoż
DC jeszcze nie 9
Smoczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:21
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Smoczy »

Dla mnie to komunikat " mam coś ciekawego , jak ktoś zainteresowany to pogadajmy" ale od razu powiem, że ze sprzedającym nie żadnego kontaktu nie miałem, wiec nie wiem, czy to na poważnie czy nie.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: rokada »

Moim zdaniem wpisanie w pozycji "cena" napisu "1 milion złotych" to taki sam dobry/zły pomysł, jak wpisanie tam napisu "do uzgodnienia". De facto jest to równoważne ogłoszeniu "mam taki towar i chcę się zorientować, ile ludzie są skłonni za niego dać, a jak się dowiem, to zdecyduję, czy sprzedam, czy jednak nie".
Nie lubię takich pomysłów. Jak ktoś nie wie, za ile chce sprzedać, to niech weźmie przykład z wczesnego alledrogo i wystawia towar na licytacji z ceną minimalną, a nie na zwykłym portalu z ogłoszeniami.

Ale to oczywiście tylko moja opinia. Portal ma prawo mieć swoją (tak samo, jak ja mam prawo mieć swoją).

Poza tym dziwię się, że tak niszowa oferta pojawia się w popularnym (w sensie "przeznaczonym dla mas") miejscu. Raczej oczekiwałbym "rozpuszczenia wieści' w środowisku naprawdę poważnych kolekcjonerów, bo tylko oni będą zainteresowani zapłaceniem za tą broń takiej ceny, jaką będzie chciał uzyskać sprzedawca. Nie wierzę, że sprzedawca oczekuje kwoty rzędu 10-15 tysięcy złotych, a moim zdaniem liczby podobne to tych są raczej górną granicą nieteoretycznych rozważań prawie wszystkich osób, które czytują ten portal (jeśli ktoś poczuł się tym obrażony, to zapewniam, że nie było to moją intencją :).
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LongTom »

Poszukiwany kilkakrotnie na tym forum P93
https://www.optykamysliwska.pl/sprzedam ... popup=&lb=

cena bardziej przystępna, bo z samych dzewiątek, bez zer
;laughing:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”