Ciekawostki na rynku broni

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Bolo1 »

LARPAK pisze:
Niestety przyznać trzeba, że ceny za P-83 czy P-64 na poziomie 2000 zł to przesada zwłaszcza patrząc na skalę produkcji bo nie jest to żaden unikat.

Jak ktoś jednak będzie chciał kupić to zapłaci, ale musi mieć świadomość, że jak ta broń z wojska czy policji pojawi się na rynku w większej ilości to ceny też spadną - tak samo było z cenami RAK'ów, UZI, Thompsonów i wielu innych sprzętów, których ceny na początku wędrowały wysoko, a później drastycznie spadały, ale co kto zarobił to zarobił.
Ceny P-64 zapewne spadną,może w drugiej połowie roku lub przyszłym. Znana agencja co nieco wzięła z wojska i policji i zapewne będzie sprzedawała.
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Muck Dorsten »

LongTom pisze: Teraz dwie ciekawostki z rynku polskiego.
Po pierwsze rzadko spotykany wśród pepesz, pepeesów, skorpionów, raków czy innych uzi, samopowtarzalny pistolet (nie) maszynowy
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/p ... ngram-m-10
a nie to nie ten link ;laughing:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id149691/
O co chodzi z Ingramami w każdym sklepie ostatnio? Wcześniej wydaje mi się dosyć sporadycznie spotykana broń, a teraz nagle jest ich bardzo dużo, najpierw u Dziadka zobaczyłem, potem w jakimś innym, jeszcze w najbliższym geograficznie sklepie się pojawił, teraz ten link... Ktoś nagle przywiózł cały kontener z USA i równo podzielił między posiadaczy koncesji? :-D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: kuras999 »

Tak jest z każdym rodzajem broni - jak się coś pojawia to od razu u wielu sprzedawców jest. Hurtownik sprowadza a sklepy rozprowadzają tak chyba jest w każdej branży.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Leśny Dziadek »

Muck Dorsten pisze:
LongTom pisze: Teraz dwie ciekawostki z rynku polskiego.
Po pierwsze rzadko spotykany wśród pepesz, pepeesów, skorpionów, raków czy innych uzi, samopowtarzalny pistolet (nie) maszynowy
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/p ... ngram-m-10
a nie to nie ten link ;laughing:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id149691/
O co chodzi z Ingramami w każdym sklepie ostatnio? Wcześniej wydaje mi się dosyć sporadycznie spotykana broń, a teraz nagle jest ich bardzo dużo, najpierw u Dziadka zobaczyłem, potem w jakimś innym,
Dziadek ma refleks, i zanabył pierwszy ;)

Uchylę rąbka tajemnicy, może mnie importer za to nie "zje". Broń jest w Polsce od jakiegoś czasu, jednakże nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem, ze względu na cenę i kaliber. Próbowaliśmy sprzedaży ponad rok temu. Ale jako,że nie są to moje klimaty, to i promowałem słabo, i sprzedała się wtedy okrągła liczba tej broni (tzn zero). Obecnie mamy do czynienia z klasyczną wyprzedażą, pełnowartościowego towaru. Ja dalej nie mam serca do tego sprzętu, ale rozum mówi, że to mimo wszystko jest spora okazja cenowa, broń ciekawa, i dla tych co łapią te klimaty na pewno kultowa. Jedno jest pewne - #wincyjniebedzie z kliku powodów - broń trafiła do Europy w ograniczonej ilości , jest dostępna z jednego źródła, nie ma planów ściągnięcia zza oceanu większej ilości, i tak dalej.

Źródło wyschnie, Ingramy się skończą. (a ja i tak osobiście wolę raka, i co mi zrobicie?)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LARPAK »

Leśny Dziadku nic Ci nie zrobimy bo to MAC 11, ale jakby to MAC 10 to już co innego.
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Muck Dorsten »

Leśny Dziadek pisze:
Muck Dorsten pisze:
LongTom pisze: Teraz dwie ciekawostki z rynku polskiego.
Po pierwsze rzadko spotykany wśród pepesz, pepeesów, skorpionów, raków czy innych uzi, samopowtarzalny pistolet (nie) maszynowy
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/p ... ngram-m-10
a nie to nie ten link ;laughing:
http://bron-i-amunicja.armybazar.eu/pl/ ... -id149691/
O co chodzi z Ingramami w każdym sklepie ostatnio? Wcześniej wydaje mi się dosyć sporadycznie spotykana broń, a teraz nagle jest ich bardzo dużo, najpierw u Dziadka zobaczyłem, potem w jakimś innym,
Dziadek ma refleks, i zanabył pierwszy ;)

Uchylę rąbka tajemnicy, może mnie importer za to nie "zje". Broń jest w Polsce od jakiegoś czasu, jednakże nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem, ze względu na cenę i kaliber. Próbowaliśmy sprzedaży ponad rok temu. Ale jako,że nie są to moje klimaty, to i promowałem słabo, i sprzedała się wtedy okrągła liczba tej broni (tzn zero). Obecnie mamy do czynienia z klasyczną wyprzedażą, pełnowartościowego towaru. Ja dalej nie mam serca do tego sprzętu, ale rozum mówi, że to mimo wszystko jest spora okazja cenowa, broń ciekawa, i dla tych co łapią te klimaty na pewno kultowa. Jedno jest pewne - #wincyjniebedzie z kliku powodów - broń trafiła do Europy w ograniczonej ilości , jest dostępna z jednego źródła, nie ma planów ściągnięcia zza oceanu większej ilości, i tak dalej.

Źródło wyschnie, Ingramy się skończą. (a ja i tak osobiście wolę raka, i co mi zrobicie?)
O, dzięki Dziadku za odpowiedź! Ciekawe jak ciężko to przerobić u rusznikarza na 9x19
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: kuras999 »

Raczej niewykonalne. Chcesz 9x19 to szukaj czegoś z rodziny uzi albo mac10.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LongTom »

Tutaj można obejrzeć, a nawet kupić spory rarytasik lub cudak.
Nie wiem czy jedyny rewolwer samopowtarzalny produkowany seryjnie, ale z pewnością jest to rzakość - brytyjski Webley Fosbery w kalibrze .455
https://bronuzywana.pl/centralnego-zapl ... --455.html
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Muck Dorsten »

No, taki Webley Fosbery to na pewno rzadkość u nas, cena też powalająca. Ale to chyba nie jedyny samopowtarzalny seryjnie produkowany, jest jeszcze Mateba.
MJK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 21 października 2014, 21:35
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: MJK »

Widziałem go w Jankach - piękny, ale ta cena... A co do ciekawostek i dziwadeł rewolweropodobnych, to polecam obejrzenie jedynego rewolweru z magazynkiem: Dardick tround. Cena niższa to "tylko" 2185 $: https://www.rockislandauction.com/detai ... and-papers
Wygląda toto trochę jak odpustowe pistolety z lat 80. Oprócz samej koncepcji ciekawie wyglądają także naboje, które są... trójkątne.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: LongTom »

Muck Dorsten pisze: 08 maja 2020, 13:00 No, taki Webley Fosbery to na pewno rzadkość u nas, cena też powalająca. Ale to chyba nie jedyny samopowtarzalny seryjnie produkowany, jest jeszcze Mateba.
Dziękuję za poszerzenie wiedzy.
Ja interesuję się głównie bronią nie "starą" tj. PWS i DWS. Mateba jest z końca XX w. i nie znałem...
:516:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Muck Dorsten »

Ano, Mateba ikoniczna już przez pokazanie w niektórych wschodnich animacjach. Był chyba jakiś wątek na forum o niej, i chyba paru szczęśliwych posiadaczy się wypowiadało nawet.
Awatar użytkownika
dwukropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: dwukropek »

Ciekawe rzeczy rodzimej produkcji pojawiły się dzisiaj na bazarku i fejsie:) Ciekawe jakie ceny osiągną. Być może właściciel jest na beżowym i uchyli rąbka tajemnicy? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: Dariusz DC »

! p-93 - mam i p 83 w 7,65 mam ale p83M nie - moze ktoś coś
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3253
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki na rynku broni

Post autor: biper »

Nie bardzo wiedziałem, gdzie to wrzucić i chyba tutaj najbardziej pasuje.
Pierwszy raz to widzę. Taki pradziadek "pompki":

https://i1.jbzd.com.pl/contents/2020/05 ... w34rtg.mp4
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”