wyczyszczenie KSIP

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: Cezary73 »

Zanim zaczniemy czyscic KSIP, idziemy do KRK - przyklad Warszawy :

http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykul/2 ... alnosc-krk

Kupujemy znaczek skarbowy za 30 pln. Skladamy zapytanie o karalnosc, jezeli bedzie jakis wpis, to pan w okienku
sam proceduralnie zapyta czy ma robic dalej pomimo wpisu o karalnosci.
Wtenczas mowimy o zatarciu, i umawiamy sie na przyjscie np. za 3 dni. I prosimy o zaswiadczenie z juz zatartym wyrokiem.
Jezeli po po karze w zawieszeniu minal 6 miesieczny okres pruby, to bez problemu KRK wyczysci dane - i za 2/3 dni
odbierzesz czyste zaswiadczenie o niekaralnosci.

W Warszawie mozna tego dokonac od reki udajac sie pod adres w godzinach pracy biura:
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/kontakt-krk

Wsparcie klienta Krajowego Rejestru Karnego
tel. 71 748 96 00 - wybierz 6
e-mail: e-krk@ms.gov.pl

Godziny pracy: poniedziałek-piątek 7:30 – 15:30

Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego
ul. Czerniakowska 100
00-454 Warszawa
e-mail: b-krk@ms.gov.pl

Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek: 8.00 - 18.00
wtorek - piątek: 8.15 - 16.00

Te zaswiadczenie mozemy dolaczyc do wniosku o wyczyszczenie danych w KSIP. Mozemy ale nie musimy.
Tak samo nie musimy zalaczac zaswiadczenia o niekaralnosci do wniosku o pozwolenie do WPA a sporo osob tak robi i slusznie pod warunkiem wczesniejszego wyczyszczenia KSIP. Czym wiecej ma wpa podkladek do praworzadnosci obywatela tym lepiej.

Pamietajmy jak wazny jest wywiad srodowiskowy dzielnicowego, on takze korzysta z KSIP, przed wywiadem na pewno przejrzy KSIP bardzo dokladnie,
a od tego wywiadu jest uzaleznione w duzej mierze wydanie nam zezwolenia na posiadanie broni palnej.

Zrobienie porzadku z danymi w KRK i wyczyszczenie KSIP, to spokojny sen po zlozeniu papierkologi do WPA. Uwaga KSIP wysyla zwrotne pismo o pozytywnym badz negatywnym rozpatrzeniu naszego wniosku w okresie do 2 a nawet 3 miesiecy. Wiec trzeba to zrobic odpowiednio wczesniej zanim zlozysz wniosek do WPA.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2020, 10:07 przez Cezary73, łącznie zmieniany 1 raz.
iiyama
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 247
Rejestracja: 13 października 2016, 10:40
Tematy: 4
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: iiyama »

Bolo1 pisze:
Przecież pobyt w izbie to nie przestępstwo. Każdemu może się przytrafić, wystarczy głupi zbieg okoliczności
No. Chyba nie bardzo, na. Izbę to musisz sobie zasłużyć i to bardzo
Cezary73 pisze:
oj ale Krk jak już wyork zatarty to jest czyste, co ty piszesz w ogóle?

Cezary73 pisze: Pamietajmy jak wazny jest wywiad srodowiskowy dzielnicowego, on takze korzysta z KSIP, przed wywiadem na pewno przejrzy KSIP bardzo dokladnie,
a od tego wywiadu jest uzaleznione w duzej mierze wydanie nam zezwolenia na posiadanie broni palnej
Hahahahahahhahahajahahahhahahahahahahahhah
Dzielnicowy nie może wydać negatywnej opini na podstawie ksip! Jedynie na podstawie Krk i tego co ma na nas, a jak jesteś w Krk to i tak pozwolenia nie dostaniesz więc masło maślane
mg schutze pisze: co prawda kurator wystąpił o zniesienie wyroku przed czasem i wystawił mi pochlebną opinię i do tego przychylił się sąd.

Coo? Kurator może tylko wystąpić o zniesienie kuratora czyli jego na podstawie jego opini o tobie, a nie wyroku, jak wystawi dobra opinie to sąd prsyxhyla się do zniesienia kuratora a nie wyroku!
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2020, 22:58 przez iiyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: Kraku »

Dzielnicowy jak wie że jesteś w KSIP, to ma podstawy aby być 'dociekliwszym', a będąc dociekliwszym to bardzo łatwo może się dowiedzieć różnych pierdół które przy występowaniu o pozwolenie na broń już takimi pierdołami nie są.
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: Cezary73 »

Niestety nie jest tak ze skoro wyrok jest zatarty to go nie ma z automatu w KRK. Niekiedy tkwi tam jeszcze jakis czas np. 2 lata zanim ktos go usunie.
Wlasnie po to dobrze wziasc zaswiadczenie o niekaralnosci i sprawdzic czy juz go tam nie ma przed zlozeniem papierow do wpa.

Zamiast sie hahahahahahać wystarczylo by miec troche elementarnej wiedzy jak dziala krk. Co do ksip, to wiele osob nie dostalo pozwolenia przez ksip, moze ktos nie dostal to sie tu wypowie, pierwszym krokiem sa rozszerzone badania przy ''ciekawych'' wpisach w ksip dla wpa, a niekiedy od razu odmowa. Jezeli bedzie sie tam przewijala przemoc, alkohol, strefa kibica, mandaty non stop bo jaka dajesz wtedy rekojmie .... to juz masz pozamiatane i nie wystarczy czysty krk. Nie chce mi sie dyskutowac z kims kto wszystkie rozumy pozjadal, szkoda czasu ( iiyama ). Temat moim zdaniem jest po to ze jak ktos popelnil kiedys jakis blad w mlodosci, to dzieki temu tematowi ma szanse zeby ten blad w mlodosci nie zawazyl na jego postepowaniu w wpa dla posiadania broni a nie po to by cytowac - bez cytatu i kopac sie z koniem.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: kozichwost »

To i ja się wypowiem. Byłem karany, miałem zawiasy za poświadczenie nieprawdy. Zawiasy się skończyły, minęło pół roku i dwa dni, podjechałem do sądu po zaświadczenie o niekaralności, ponieważ potrzebne mi jest takowe do pracy zawodowej. Dostałem z wpisem "nie figuruje". Zaswiadczeń takich odebrałem jeszcze kilka, zanim złożyłem wniosek do WPA. Do wniosku, chcąc przyśpieszyć procedurę dołączyłam odpis wyroku. Podczas wizyty dzielnicowego o ksip nic nie wspominał - nie czyściłem - zwrócił wagę na ilość mandatów drogowych. Opinię w miejscu zamieszkania mam dobrą, z sąsiadami żyję dobrze. Nie miałem żadnych badań odwoławczych ani nic takiego. Dali tyle ile wnioskowałem.
Wg mojej oceny problemy z ksip przy ubieganiu się o pozwolenie zaczynają się wtedy, kiedy widnieje tam no wpis o skazaniu przeciwko mieniu, zdrowiu itp, czyli za przestępstwa wymienione w ustawie.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2020, 00:49 przez kozichwost, łącznie zmieniany 2 razy.
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
matta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 24 lutego 2003, 23:09
Tematy: 1
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: matta »

KSIP i KCIK powstały w 2003 roku , ciekawi mnie a niegdzie nie znalazłem takiej informacji czy zostały tam wprowadzone dane np. z lat 90tych delikwentów czy też notowanie danych i zapisywanie ich w tych systamach rozpoczęto w 2003 roku. Wg, prawa dane powinny być usuwane po 10 latach jeśli ich dalsze gromadzenie nie jest konieczne z operacyjnego punktu widzenia ale z instrukcji komendanta głównego obsługujący system nie mogą usuwać danych wcześniej niż 15 lat od ich wprowadzenia . Czy ktoś ma informacje czy w systeemie są dane sprzed 2000 roku ?
AA Pro-sport +Leupold M8 12x42 AO
Colt Navy 36
SLAVIA 630-Forever
kkrzz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2019, 21:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: kkrzz »

Ja dałem się kilkanaście lat temu złapać z zielskiem. Grzywna, zawiasy 3 na 5 i kurator. Wyrok uległ już dawno zatarciu. Przed złożeniem papierów o pozwolenie złożyłem wniosek o usunięcie danych z ksip. Krótki i zwięzły, coś podobnego jak wklejony tutaj kilka postów wcześniej. Dostałem po kliku tygodniach pisemną odpowiedź odmowną, uzasadnienie było chyba na 4 strony. W skrócie, że pozostaję w świetle prawa osoba niekaraną, a oni nie mają obowiązku tego usuwać na mój wniosek i dla celów operacyjnych sobie ten wpis zostawią. Nie odwoływałem się od tego i złożyłem papiery o pozwolenie. Przy wywiadzie z dzielnicowym powiedziałem że mam zatarty wyrok i za co. Nie wiem co sobie zanotował i co wysłał bo go nie pytałem o to. Pozwolenie dostałem. Piszę o tym po to, że skoro mamy zatarty wyrok to może wcale nie warto przejmować się tym ksipem. Tylko nie ukrywać przed dzielnicowym bo pewnie i tak to widzi a tak widać że gramy w otwarte karty i jesteśmy uczciwi.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: KG92RS »

kkrzz pisze: Dostałem po kliku tygodniach pisemną odpowiedź odmowną, uzasadnienie było chyba na 4 strony.
A mógłbyś wkleić tu skan tego pisma? To ciekawe, na jakich przepisach oparli swoją odmowę.
kkrzz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2019, 21:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: kkrzz »

Tak, myślę że mogę wkleić. Zrobiłem zdjęcia zamiast skanów, mam nadzieję że są w miarę czytelne. Najpierw dostałem takie pismo:

Obrazek

Po kilku tygodniach przyszła właściwa odpowiedź:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może ktoś dopatrzy się tutaj czegoś na podstawie czego mógłby się odwołać. Ja byłem już praktycznie w połowie drogi do uzyskania pozwolenia, gdzie przeglądając fora trafiłem na podobne wątki. Zacząłem czytać, mieć wątpliwości, złożyłem wniosek o usunięcie danych z KSIP. Po tej odpowiedzi odmownej, byłem prawie pogodzony z myślą że tego pozwolenia nie dostanę. Ale z racji tego, że w tym okresie nałożyło się masę innych ważnych spraw, nawet nie próbowałem się odwoływać bo niestety w pierwszej kolejności czekały do załatwienia sprawy o wyższych priorytetach. Wniosek o pozwolenie to już szczerze mówiąc złożyłem tylko dla tego że stwierdziłem że skoro już wydałem na to wszystko jakieś pieniądze to szkoda by było nawet nie spróbować. I proszę, zaskoczenie, pozwolenie jest. Może faktycznie są takie rzeczy co nie przejdą, np. rozbój. U mnie się udało i mam nadzieję że uspokoi to niektórych co mają na sumieniu jakieś drobne grzeszki.
kkrzz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2019, 21:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: kkrzz »

Nie wiem dlaczego nie widać obrazków, ale jak kliknie się "kopiuj adres obrazu" to link działa.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: KG92RS »

Musisz wstawić link do pliku JPG, a nie posta: jak najedziesz na zdjęcie po wstawieniu, to pojawia Ci się menu a w nim "Get share links" -> wybierasz BBCode.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: Yurko »

kkrzz pisze:Tak, myślę że mogę wkleić. Zrobiłem zdjęcia zamiast skanów, mam nadzieję że są w miarę czytelne. Najpierw dostałem takie pismo:
Obrazek

Po kilku tygodniach przyszła właściwa odpowiedź:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kkrzz pisze: Może ktoś dopatrzy się tutaj czegoś na podstawie czego mógłby się odwołać. Ja byłem już praktycznie w połowie drogi do uzyskania pozwolenia, gdzie przeglądając fora trafiłem na podobne wątki. Zacząłem czytać, mieć wątpliwości, złożyłem wniosek o usunięcie danych z KSIP. Po tej odpowiedzi odmownej, byłem prawie pogodzony z myślą że tego pozwolenia nie dostanę. Ale z racji tego, że w tym okresie nałożyło się masę innych ważnych spraw, nawet nie próbowałem się odwoływać bo niestety w pierwszej kolejności czekały do załatwienia sprawy o wyższych priorytetach. Wniosek o pozwolenie to już szczerze mówiąc złożyłem tylko dla tego że stwierdziłem że skoro już wydałem na to wszystko jakieś pieniądze to szkoda by było nawet nie spróbować. I proszę, zaskoczenie, pozwolenie jest. Może faktycznie są takie rzeczy co nie przejdą, np. rozbój. U mnie się udało i mam nadzieję że uspokoi to niektórych co mają na sumieniu jakieś drobne grzeszki.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
disguised
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 01 lutego 2018, 16:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: disguised »

Panowie drodzy, nie spinajcie się tym KSIP. Sam to przerabiałem przy pozwoleniu i nie było problemu. Pozwolenie dostałem, a miła Pani z okienka w WPA poinformowała mnie, że o ile nie było na moim koncie przestępstw związanych z bronią palną, rozbojów itp. (nie, nie było :D) to nie muszę się tym przejmować. Dodam tylko, tak jak jeden kolega powyżej, że warto dołączyć do akt sprawy odpis zatartego już wyroku - przyspieszy to znacznie postępowanie (tzn. do 2 miesięcy). Marzenie się spełniło, a na przyszłość została nauczka - trzeba się pilnować :090: .
9x19 | .45 ACP | 12/76 | .223/5,56. | .22 LR
czajson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 12 września 2018, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: czajson »

kkrzz pisze: 18 lutego 2020, 22:00 Może ktoś dopatrzy się tutaj czegoś na podstawie czego mógłby się odwołać. Ja byłem już praktycznie w połowie drogi do uzyskania pozwolenia, gdzie przeglądając fora trafiłem na podobne wątki. Zacząłem czytać, mieć wątpliwości, złożyłem wniosek o usunięcie danych z KSIP. Po tej odpowiedzi odmownej, byłem prawie pogodzony z myślą że tego pozwolenia nie dostanę. Ale z racji tego, że w tym okresie nałożyło się masę innych ważnych spraw, nawet nie próbowałem się odwoływać bo niestety w pierwszej kolejności czekały do załatwienia sprawy o wyższych priorytetach. Wniosek o pozwolenie to już szczerze mówiąc złożyłem tylko dla tego że stwierdziłem że skoro już wydałem na to wszystko jakieś pieniądze to szkoda by było nawet nie spróbować. I proszę, zaskoczenie, pozwolenie jest. Może faktycznie są takie rzeczy co nie przejdą, np. rozbój. U mnie się udało i mam nadzieję że uspokoi to niektórych co mają na sumieniu jakieś drobne grzeszki.
Hej,
Generalnie Policja nie chce usuwać tych danych. Teraz podobno jest jeszcze trudniej je wymazać:(
Mogę Ci w tym temacie polecić mecenasa Łukasza Urbańskiego - on mi pomógł w wyczyszczeniu KSIP.
http://www.mecenasurbanski.pl/
Całość trwała ok 1 miesiąca - pełen profesjonalizm:)
Człowiek z wielką wiedzą w zakresach związanych z prawem i bronią.
W moim przypadku dane w KSIP leżały 20 lat.
Awatar użytkownika
Rafcio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 lutego 2018, 11:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wyczyszczenie KSIP

Post autor: Rafcio »

matta pisze: 15 lutego 2020, 22:30 Czy ktoś ma informacje czy w systeemie są dane sprzed 2000 roku ?
Są.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”