Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
Andrzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 31 marca 2009, 05:51
Tematy: 4
Lokalizacja: Milanówek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Andrzej »

hilary22 pisze:wyniki z soboty i niedzieli z KZ-ami i odległościami .
Na to bym raczej nie liczył ( takie moje misie). Poniżej dlaczego:

MORSKO – jak przeczytałem od razu pojawił się banan na mojej twarzy.
Termin (trochę mnie napawał niepokojem jeśli chodzi o pogodę) OK. Namówiłem kilku kolegów i koleżankę ( nie musiałem tego długo robić) i zapisaliśmy się na zawody. Ogłoszenie zawierało dość informacji żeby wiedzieć z czym spotkamy się na miejscu. Domek zarezerwowany, bagaże spakowane i dalej jedziemy strzelać w niepowtarzalnych klimatach Jury Krakowsko- Częstochowskiej.
Przyjazd w piątek wieczorem i super miła biesiada przy ognisku w towarzystwie wielu starych i nowych znajomych- „wieczorne Polaków rozmowy” :).
Piątek rano przepiękna pogoda ( jak na tę porę roku) i już pierwsza niespodzianka podczas odprawy przed zawodami. Tor składa się z trzydziestu ( w ogłoszeniu czterdzieści) stanowisk :(. Jestem strzelcem FT i mogę napisać, że w mojej ocenie stanowiska( nie wszystkie, było kilka OK.) niezbyt wygodne dla praworęcznych, a już naprawdę niewygodne dla leworęcznych ( trochę tak to zrobione bez przemyślenia). Dodatkowe cele FT ( dwa z pięciu) w postaci HZ40 na 40m na stanowiskach wymuszonych stojących to jakieś nieporozumienie (odczucia subiektywne).
Tor i jego konfiguracja sprawiała wrażenie jakby czterech ludzi w piątek rano zaczęło ustawiać iiii ,co zdążymy ustawić to będzie. Czasu wystarczyło na trzydzieści figurek.
Mimo tego wszystkiego strzelało mi się dobrze ( to ludzie tworzą atmosferę).
„18:00 - uroczysta kolacja połączona z wspominaniem dawnych czasów”- tak miało być.
Tak było, ale nie do końca. Zabrakło ze strony organizatora inicjatora wspólnej rozmowy , być może będąc na jego miejscu pokusiłbym się o jakąś prezentację zdjęciową. Szkoda, zakończyło się dyskusjami w podgrupach.
Niedzielny tor można powiedzieć , że nie różnił się od sobotniego. Atmosfera przez chwilę zgęstniała
( ale to w innym wątku). Myślę, że sędzia podejmujący decyzję podszedł do tematu bardzo zachowawczo .
Już po zawodach i zamieszczeniu wyników na forum dowiedziałem się ,że w sobotnich zmaganiach FT została anulowana jedna figurka. Kiedy i dlaczego nikt nie raczył powiedzieć ( ktoś , coś o jakimś proteście… gdzieś , kiedyś).
Ogólnie odniosłem wrażenie, że to strzelcy byli dla organizatorów a nie na odwrót, szkoda.
Klasyfikacja zawodników w całym cyklu pucharowym w odniesieniu do różnych ( trzydziesto i czterdziesto figurkowych) torów też nie jest OK.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Januszpelle »

Andrzej pisze: Dodatkowe cele FT ( dwa z pięciu) w postaci HZ40 na 40m na stanowiskach wymuszonych stojących to jakieś nieporozumienie (odczucia subiektywne).

Powyższe jest zgodne z regulaminem FT bo: 3.6. Regulaminu FT stanowi:
HZ 40 mm:
Postawa wymuszona: odległość minimalna 15 m, maksymalna 40 m.
Andrzej pisze:Jestem strzelcem FT i mogę napisać, że w mojej ocenie stanowiska( nie wszystkie, było kilka OK.) niezbyt wygodne dla praworęcznych, a już naprawdę niewygodne dla leworęcznych

Może warto częściej przypominać o tzw. „Dekalogu Ustawiacza” w celu wyeliminowania takich błędów?
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=15 ... 0#p1778440

Dla leniwych;
"Dekalog ustawiacza toru FT / HFT

Proste zasady, aby nie było zatorów na torze, byśmy po zawodach zdążyli na obiad, a nie na kolację do domu i wrócili zadowoleni, pomimo zdobycia nawet kiepskiego wyniku.

1, Na stanowisko z postawą stojącą i klęczącą znajdź choć 0,5 m2 w miarę równego i płaskiego terenu. Będzie bezpieczniej i skróci czas oddawania strzału.
2, Na stanowisku z dwoma celami ustaw figurki tak, by nie trzeba było wstawać do oddania drugiego strzału i przekręcanie maty. Możesz to zrobić ustawiając np. bliską i daleką. Kiedy musisz ponownie wstać, to takie stanowisko strzela się dwa razy dłużej.
3, Krzyżujący się sznurek figurki z innym, przymocuj tak, by nie wchodził w linię celowania innej figurki i nie podnosił innych sznurków. Zminimalizuje to reklamacje, gdy w celowniku nie ma podskakującego sznurka.
4, Piktogram z numerem przy figurce powinien być większy niż ten przy zawodniku na stanowisku, nie odwrotnie. Mają one ułatwiać nam ustalenie kolejności strzelania. Na dalszych dystansach i ciemnych miejscach mały piktogram jest niewidoczny. A nie we wszystkich przypadkach strzelamy od lewej do prawej.
5, Stanowiska strzeleckie ustawiane po obu stronach ścieżki lub drogi ustaw tak, by strzelcy nie dotykali się nogami i ułatwi to również przejście innych osób pomiędzy leżącymi zawodnikami.
6, Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz figurkę „ukryć lub utrudnić oddanie strzału”, nie pisz postawa „DOWOLNA” bo spowodujesz zator. Każdy zacznie próby od postawy leżącej, potem klęczącej aż do stojącej, a i tak położy się ponownie, bo nie da się strzelać stojaka lub klęczaka na stoku, lub stojąc na prawej nodze z lewym kolanem pod brodą. Gwarantowany zator.
7, Nie umieszczaj figurki pomiędzy przeszkodami, gdy widać jedynie samą kilzonę, bo uniemożliwia to strzelenia z poprawką na wiatr.
8, Przy gęstym ustawieniu figurek i stanowisk, sznurki figurek niech będą w zasięgu ręki zawodnika, zwłaszcza leżącego, by mógł bez pomocy osób postronnych upewnić się, że celuje do prawidłowego celu. ( małe piktogramy na dalekich dystansach są nieczytelne)
9, Są tylko trzy postawy strzeleckie: Stojąca, klęcząca i leżąca, nie ma postawy „wygibus”. Na polowaniu zabronione jest oddanie strzału z postawy niestabilnej. Jeśli ktoś chce odpokutować swoje grzechy niech się samobiczuje.
10, Nie chowaj figurki w bardzo „ciemnej jaskini”, gdzie nie widać kilzony. Bo nie wolno strzelać do zwierzyny, której nie możesz rozpoznać, gdyż możesz pomylić np. kozła z łanią i to Ty odpowiadasz za swoje czyny i błędy.
Wesołej zabawy."
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Paulo76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 01 marca 2017, 19:17
Tematy: 4
Lokalizacja: Pszczyna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Paulo76 »

Masz racje Andrzej razen z Radkiem i sedzia przestawialismy stanowisko na skale ktore bylo chyba 19 dla ft to do kitubrak miejsca do strzału
STEYR Challenge FT + S&B
Awatar użytkownika
Andrzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 31 marca 2009, 05:51
Tematy: 4
Lokalizacja: Milanówek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Andrzej »

Januszpelle pisze: Powyższe jest zgodne z regulaminem FT bo: 3.6. Regulaminu FT stanowi:
HZ 40 mm:
Postawa wymuszona: odległość minimalna 15 m, maksymalna 40 m
Janusz nie to miałem ma myśli . Regulaminowo OK. Tylko dodatkowy cel dla FT to cel powyżej 42 m na stanowisku z dowolną postawą. Jaki sens na stanowisku z jedną czterdziestką na trzydziestym metrze dostawiać drugą dla FT na czterdziestym ? Po to żeby była ? DODATKOWA ??? ;laughing:
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2019, 18:59 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Łysy »

Kurna i co nie będzie tych tabeli z soboty i niedzieli nigdy?
Mikołajkowe Dębiaki potrzebowali kilka godzin żeby opublikować szczegółowe wyniki a wy 3 tygodnie i nic.
Toć zlitujcie się Huntery .
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
W.I.T 44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 224
Rejestracja: 27 grudnia 2018, 18:24
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: W.I.T 44 »

Cześć Hunterzy ja także przyłączam się z prośbą o wyniki.
AA Pro Sport - Vortex
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: ArturR »

Rozpiska torów z KZ-tami i odległościami niestety gdzieś "zaginęła w akcji",
i mimo usilnych poszukiwań - do dziś nie udało się jej odnaleźć :-/
Zdarza się, bo jak to w życiu - "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą".
Jako honorowy członek Hunter Team przepraszam za zaistniałą sytuację.
Awatar użytkownika
Andrzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 340
Rejestracja: 31 marca 2009, 05:51
Tematy: 4
Lokalizacja: Milanówek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Andrzej »

Poniżej coś na temat wspomnień Morska:





Miłego oglądania :one:
Pozdrawiam
Andrzej
Roar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1117
Rejestracja: 09 maja 2003, 16:35
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Roar »

Andrzej, dziękuję.
Aż się łezka w oku zakręciła.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Łysy »

Nawet nie chce mi się pisać co o tym myślę - BRAK SŁÓW.

Oczywiście chodzi mi o rozpiskę nie historyczne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2019, 09:14 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Gregor 72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 16 listopada 2013, 22:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Kalety
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Gregor 72 »

Witam,
W imieniu zarządu klubu Hunter Team przepraszamy za brak wyników małej punktacji.
Z przykrością stwierdzam że wyżej wymienioną rozpiskę diabeł przykrył ogonem a mnie z nim nie po drodze.
Z poważaniem vice prezes klubu Grzegorz Krupa.
Awatar użytkownika
Gregor 72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 16 listopada 2013, 22:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Kalety
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: Gregor 72 »

Witam,
Parę wspomnień.
Awatar użytkownika
czaputek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 17:39
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja [15-17.11.2019] XIV Zlot Morsko Jesień 2019

Post autor: czaputek »

Szanowni Państwo,

W dniu 21 stycznia 2020 roku Sąd koleżeński PFTA na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia OSPST “PFTA” ukarał mnie naganą za niewłaściwe zachowanie i brak kultury w stosunku do współzawodników.

Spełniając postanowienie Sądu Koleżeńskiego przepraszam Koleżankę Jolantę Wiśniewską.

Przepraszam również współzawodników, organizatorów zawodów i wszystkich, których uraziłem moim niewłaściwym zachowaniem i brakiem kultury.

Spełniając też postanowienie Sądu Koleżeńskiego zamierzam osobiście, publicznie przeprosić Koleżankę Jolantę Wiśniewską przy najbliższej okazji, w czasie trwania zawodów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”