Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

@BISKUPKING61

Co do pistoletow masz stuprocentowa racje :-D rygiel przeladowania po lewej stronie zapobiega przekladaniu pistoletu z reki do reki w przypadku osoby prawo-recznej... jesli zas mowa o karabinach to ciezko mi sie z Toba zgodzic...
Dlaczego?

Dlatego, ze strzelajac w postawie stojacej /strzelec praworeczny/- lewa reka oraz prawy obojczyk "trzymaja" karabin, prawa reka obsluguje zamek /z prawej strony oczywiscie/ a glowa przylega do baki policzkowej- przynajmniej jest tak u mnie... :)

Jakby zamek byl po lewej to nie dal bym rady oddac strzalu... w postawie lezacej cholera go wie... nigdy nie mialem w rekach karabinu z "lewym" zamkiem wiec sie nie wypowiem... /dla jasnosci mowie o postawie lezacej/ :103: bo inaczej sam sobie bym zaprzeczyl...

Moze ktos dorzuci swoja opinie...?

Filmik ponizej strzelanie z karabinu ze "zlej" reki...

Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2020, 01:39 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
menty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 18:14
Tematy: 1
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: menty »

Tez sobie nie wyobrażam zamka z lewej strony będąc praworęcznym w karabinie oczywiście, obojętnie jaka postawa.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

Jeszcze jedna wazna sprawa- bezpieczenstwo strzelca!

W przypadku "lewego" strzelajacego z karabinu dla "prawych" cala twarz strzelca jest po stronie okna wyrzutu lusek... jesli doszloby do rezerwania/eksplozji naboju w komorze zamkowej, coz, wtedy dostaniemy tym co wyleci ze srodka prosto w twarz...

Ja osobiscie bardzo, serdecznie dziekuje za taka perspektywe... :roll: moze i mam stare oczy i zeby... ale zawsze wlasne... :P
https://www.americanrifleman.org/articl ... t-lefties/
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: V@A »

Jestem LEWY i jakos daje rade z karabinami, sztrzelbami dla PRAWYCH ;) Z czasem sie czlowiek przyzwyczaja bo niestety nie wszystkie modele sa dostepne w L.



The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: Spitfire24 »

BISKUPKING61 pisze: 12 sierpnia 2020, 22:15 Tak na prawdę "lewy" system jest dla praworęcznych, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Testowałem kiedyś taki układ. W postawie leżącej ma to jakiś sens, aczkolwiek jest dyskusyjne. Przy karabinie praworęcznym lewą ręką stabilizujesz kolbę a prawą można wtedy spokojnie przeładować i oddać strzał mając kciuk w pozycji pionowej (nie obejmując chwytu). Przy zamianie na zamek lewy już tak nie zrobisz, bo prawą ręką musisz stabilizować kolbę, a na tym cierpi celność.

W postawie stojącej imho nie ma to żadnego sensu.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: wujo1 »

andwal pisze: 25 lipca 2020, 19:47 @Mariusz888 mam Sabatti Str Sport i żadnej łuski nie przekasza ,mam także Savage 110 Tact i nie mam problemu z ekstrakcją łusek,więc to nie do końca prawda o czy mówią czy piszą na forach,nie twierdzę że problemu nie ma wcale ale nie wyolbrzymiał bym tego.
Hej! Trochę odkopuję wątek. Prośba: czy możesz porównać te 2 modele (STR Sport vs Savage 110)? Który fajniejszy? W jakich kalibrach masz? Stoję przed zakupem...
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 668
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: andwal »

Moim zdaniem STR Sport jest ogólnie lepszym karabinem, to pólka wyżej od 110 Tac,jak dla mnie lepszy spust,praca zamka oraz lufa,osady w Savage Elite i Precision są od MDT choć Sabatti też ma dobrą osadę i z tymi modelami bardziej bym porównywał STR.Jeśli sam będziesz elaborował to kaliber 6.5 CR bo dobrej fabrycznej amo jak na lekarstwo w sklepach, jesli amo fabryczne to .308 bo tu można coś sensownego kupić od ręki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”