Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: RIKO58 »

Przy luźnej rozmowie z kolegą z forum i fachowcem od HW 100 postanowiłem zmienić środek w osłonie lufy FSB. Może ktoś to próbował ale nic nie znalazłem w sieci .
Wiem wiem powierzchni jest bardzo mało bo pomiędzy końcem lufy a wylotem osłony to tylko 9.5cm długości o średnicy 17 mm. Wyjąłem oryginalne części które były w osłonie
20210122_214446_Easy-Resize.com.jpg
Powierzchnię tą chce zastąpić nazwijmy to lejkami bo różnie na to mówią a mając na stanie Artemisa P15 wiem że taki układ się sprawdza no tylko tam jest średnica 26 mm a długość chyba 13 cm i dodatkowo jest wykorzystana powierzchnia całej osłony bo powietrze wyplute z lufy jest cofane do tyłu a przy naszej FSB tego nie będzie ,oglądając to trochę w środku można się w to pobawić żeby tak było ale to już później .
Całość oszlifowana z pierwszą małą to fakt komorą rozprężającą wędruję do środka .
20210129_184647.jpg
To tyle a na razie w takim stanie wędruje to do właściciela ,na pewno coś napisze .
Miejmy nadzieję że nasz limit trochę wytłumi lepiej niż było w oryginale a jeżeli ktoś by chciał jeszcze dokręcić dodatkowy tłumik to może wystarczy tylko 10 dodatkowych cm a nie 20 cm tak jak ma oryginalny tłumik FSB . Zobaczymy .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: bruno_Hof »

RIKO58 pisze: 31 stycznia 2021, 12:05
20210129_184647.jpg
To tyle a na razie w takim stanie wędruje to do właściciela ,na pewno coś napisze .
Trochę,to skomplikowałeś :-D.Pracuję nad prostszym rozwiązaniem do rurki Fi18.
Za kilka dni dam znać,co wyszło :-D
HW95K HW50S
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: RIKO58 »

Jasne ,co dwie głowy to nie jedna .
Jestem otwarty na nowe rozwiązania . Tam w środku za dużo miejsca nie ma a chodzi o jakieś tam wyciszenie nie przedłużając FSB. Same leyki nie dadzą takiego efektu jak np. wkład , ten jest już zamówiony i zobaczymy jak tłumi.
Nie wiem czy w nowych FSB czegoś fabryka nie zmieniła .A chodzi mi o taki wkład .
20230228_102811.jpg
To czekam na twoje rozwiązanie .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: bruno_Hof »

RIKO58 pisze: 04 marca 2023, 15:06
20230228_102811.jpg
To czekam na twoje rozwiązanie .
Od razu napiszę,że daleko mi do Ciebie,jeśli chodzi o produkcję tłumików :-D,bardziej chciałem sobie udowodnić,że dam radę. :-D
Mam dostęp do tokarki i pomyślałem,że wytoczę kilka walców i wkleję w rurkę.W sumie na długości 110mm zmieściło się cztery i wyszło z tego pięć komór. Całość ma 130mm i średnicę 20mm,przelot 6,5mm. Na 15m mam 80dB i bardziej słychać uderzenie śrutu w ziemię,niż odgłos wystrzału.
IMG_20230302_204248.jpg
1677953718674.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HW95K HW50S
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: witboj »

Nie wiem czy konstrukcja Riko58 jest przekombinowana ale na pewno działa i nie pogarsza celności. Na pewno dużo lepiej niż na oryginale. A w tej cenie, co kolega oferuje to dla mnie super opcja.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: bruno_Hof »

Bo to czy jest stożek,czy walec,to egal. Ważna jest ilość komór,im więcej tym ciszej.
HW95K HW50S
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: RIKO58 »

Kol, bruno_Holf nie do końca jest tak jak napisałeś że im więcej komór to lepiej zaraz Ci to opiszę pomimo że temat jest o FSB.
Satysfakcja Twoja że sam zrobiłeś coś i działa - super pomimo nie za dużych gabarytów.
Podam przykład oryginalnego tłumika Weihrauch tak bardzo zachwalanego i dobrze bo tłumi ekstra -tylko on w środku ma 2 przegrody i trzy komory a jego długość to 19.5 cm .
Ale zmieniając w nim środek można uzyskać lepszy efekt i mowa tu o energii 16.3 J dla karabinków ustawionych pod zawody HFT czy FT. Nie jestem zwolennikiem długaśnych tłumików ale ten sam efekt tłumienia można osiągnąć przy 16 cm tłumiku ale odpowiednim środku .
Nie wiem czy słyszałeś jak strzela bez tłumika Styer LG110 on nie jest głośny on jest bardzo głośny ale wynika to z jego budowy a swego czasu odróżniałem strzał z niego i z HW100 zwykłego nie z FSB .
Idąc dalej tym tropem każdy karabinek generuje huk ,to nic innego jak częstotliwość fale które tak nas kują w ucho a już LG110 bije rekordy .
I wracając do tłumika trzeba głośność wyciszyć a przede wszystkim tą częstotliwość ażeby strzał był choć przyjemny dla ucha a ilość komór tu się nie liczy a ich układ .
.
Tu mowa o naszym limicie ale inaczej już jest gdy energia wzrasta ileś tam X.
Także metoda prób i błędów jest najlepsza .
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 420
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: Smalcmen »

Masz może wiedzę co w budowie Steyr'a wpływa na jego głośność bo jest rzeczywiście bardzo głośny?
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: RIKO58 »

Strzelałem z niego tylko kilka razy i tu moja wiedza się kończy ,podejrzewam że może to zależeć od ułożenia komory strzałowej-transferporu . Są tutaj osoby co posiadają je i naprawiają .
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 497
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: bruno_Hof »

RIKO58 pisze: 07 marca 2023, 17:02 Kol, bruno_Holf nie do końca jest tak jak napisałeś że im więcej komór to lepiej
W rurce o Y18mm,to działa. Może kiedyś zrobię dłuższy mający więcej komór i sprawdzę /rurka jeszcze została/.
RIKO58 pisze: 07 marca 2023, 17:02 Podam przykład oryginalnego tłumika Weihrauch tak bardzo zachwalanego i dobrze bo tłumi ekstra -tylko on w środku ma 2 przegrody i trzy komory a jego długość to 19.5 cm .
Ale zmieniając w nim środek można uzyskać lepszy efekt i mowa tu o energii 16.3 J
Nie miałem nigdy tego tłumika,ale sądzę,że wykonanie w ten sposób,też da b.dobre efekty.
Tłumik2.png
Tłumik3.png
A co do karabinu Steyr,tak strzelałem z niego :-D,tylko strzelec mniej słyszy w porównaniu do gapiów :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HW95K HW50S
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 420
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: Smalcmen »

RIKO58 pisze: 07 marca 2023, 23:43 Strzelałem z niego tylko kilka razy i tu moja wiedza się kończy ,podejrzewam że może to zależeć od ułożenia komory strzałowej-transferporu .
Czyli swoją wiedzę na temat o wpływie budowy na głośność strzału Steyr'a opierasz jedynie na podejrzeniach.
Idąc tym tropem można przyjąć, że cały Twój elaborat na temat budowy tłumika też poparty jest jedynie podejrzeniami.
Myślę, że dział "warsztat" powinien jednak opierać się na wiedzy a nie na czyichś "misiach"
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: witboj »

Nie wiem czy Riko58 sobie misia, czy opiera się na kobiecej intuicji żony ale w praktyce nieźle mu wychodzi. A dla mnie liczy się efekt końcowy. Wolę takich co bez naukowych podstaw zrobią dobry produkt niż takich którzy naukowo spier...lą. Miałem kilka tłumików od tego kolegi i śmiało mogę polecić.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: Januszpelle »

Temat wątku należałoby zmienić z „Osłony” na „Tłumik na lufie” :-D
Jako, że moje strzelanie było tolerowane przez domowników i sąsiadów tylko dlatego, że HW 100 było ciche, musiałem coś założyć na lufę AA FTP 900.
Zdjęcie porównuje to leciutkie, plastikowe maleństwo do oryginalnego tłumika HW 100. Założony jest na lufę fi 14 i mocowany robaczkiem, wytłumia rewelacyjnie. Jest to wyrób kolegi z Warszawy, jeśli będzie chciał, to sam się ujawni.

Obrazek Obrazek
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
RIKO58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, 14:48
Tematy: 3
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lufa HW100 FSB -wymiana środka

Post autor: RIKO58 »

Kol Smalcmen , odpowiedziałem Ci na twoje pytanie i czytaj to ze zrozumieniem .
Ty wiesz swoje ja wiem swoje i niech tak zostanie .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”