Przywożenie prochu z Czech

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przywożenie prochu z Czech

Post autor: Mumin_ »

Nie do końca "co chcą".
1.1.3.1 Umowa ADR nie ma zastosowania do:
a) przewozu towarów niebezpiecznych wykonywanego przez osoby prywatne, jeżeli towary te znajdują się w opakowaniach stosowanych w sprzedaży detalicznej i służą tym osobom do osobistego użytku, użytku w gospodarstwie domowym lub w związku z ich aktywnością sportowo-rekreacyjną, pod warunkiem, że zastosowano środki zapobiegające uwolnieniu się zawartości w normalnych warunkach przewozu.
Czyli dla siebie, w oryginalnych pojemnikach mogę. Nawet 100kg, jeśli jestem w stanie udowodnić, że to dla mnie. Ale odważone po 1g w eppendorfach, albo przewożone dla kolegi już pod ADR podlegają (ale wtedy wchodzi wyłączenie 1.1.3.6, zacytowane wcześniej w tym wątku) :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przywożenie prochu z Czech

Post autor: Toost »

OK, jeśli poważone w fiolkach po 1gram to masz rację. Nie można więcej niż 20 tysięcy fiolek na raz ...
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przywożenie prochu z Czech

Post autor: kapera »

Gdybać sobie można i na gdybaniu się kończy . Kupując u producenta np Złoty Stok też nie licz że kupisz jednorazowo więcej niż 20 kg jako osoba prywatna . To samo tyczy się przewoźników koncesjonowanych którzy wożą proch po kraju zwykłym busem , przyjmują zamówienia do 20 kg . Chyba wiedzą co robią gdyż w ich interesie jest by sprzedać jak najwięcej ....
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”