QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: Marysh »

A co ten filmik ma do śrutu QYS ? :-D Ładny TX, taki jak mój, tylko ja bym się bał tego " tłoka".
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: rokasa58 »

ben_sage pisze: 25 listopada 2020, 00:04 Długo się wzbraniałem od Chińskiego śrutu ,bo ten rynek to zazwyczaj ten którego staram się unikać ,ale jednak dzięki niechlujności i niepowtarzalności wielu matryc exacta wypróbuje domed i streamlined. Dziś zamówiłem i jestem bardzo ciekaw czy podpasują mojej lufie. Strzelam rekreacyjnie i do Bohumina się nie wybieram , ale chętnie bym zwiedził Pekin czy Szanghaj.
Może to nie wina śrutu,tylko trzeba przyspawać lufę do systemu :-D
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: gabro »

Polecam całą lekturę wątku. Szczególnie co pisze CIN (to jest dogłębny badacz). Nie pamiętam karabinków, ale jemu wyszło, że po kilkudziesięciu strzałach robi się druszlak.

U mnie do 40 strzałów było ok (5gr na 40 m, z palika). A potem nie wiem bo nigdy więcej nie strzelałem w serii.
Awatar użytkownika
Dietriech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 22:29
Tematy: 11
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: Dietriech »

gabro pisze: 25 listopada 2020, 08:38 Dawid Dyrcz chyba zaczął z niego strzelać zawody i jakoś nie przeszkadza mu to w staniu na pudle.

Chyba, że ma tylko pudełko z Chinczyka, a w środku Exact, tak dla podpuchy :-D
Absolutnie to żadna podpucha, strzelam chińczykiem od lutego 2019, pierwsze zawody na które go zabrałem to był PZ w Jaworznie, gdzie strzeliłem z tym śrutem i zająłem pierwsze miejsce w HFT2, oraz strzeliłem przy okazji swoją życiówkę na 30 figurkowy tor, miałem wtedy karabinek walther LGU. Parę miesięcy później zaprzyjaźniłem się z TXem, a TX z QYSem. Aktualnie wystrzeliłem około 40 paczek, prawie drugie tyle mam w zapasie i nie nawet nie myślę o powrocie do exacta. Każda z moich sprężyn go bardzo lubi chińczyka, a wyniki jakie strzelam są na pewno w jakimś stopniu zasługą śrutu, bo oczywiście składa się na to wiele rzeczy, jak to w strzelectwie terenowym bywa :)
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: gabro »

Dawid, wiem, że strzelasz z chińczyka, to drugie zdanie to żart gdzieś podsłyszany na zawodach.

Wiem jak wygląda chińczyk bo sam mam ze 20 paczek, a sam widziałem jak strzelałeś na zero i widziałem co do lufy wkładasz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: ben_sage »

rokasa58 pisze: 25 listopada 2020, 12:18 Może to nie wina śrutu,tylko trzeba przyspawać lufę do systemu :-D
Patrząc po najlepszych swoich tarczach wykluczam taką możliwość, poprosiłem też w tym roku Waldka by zwrócił na to uwagę. Stabilne Vo +-2ms 243-246 średnia i bardzo rzadko 242-247 sprawdzałem ostatnio na chrono. W najlepszej matrycy 9 wchodzi w 2 gr a 5 weszło w pół grosza na 50m , puszka pelatti 95-100m 10/10. Problem w tym , że pojawiają się tam śruty które dają niekontrolowane odskoki średnio liczę 20-30%. Na tej samem sesji treningowej tarcza za tarczą raz wchodzi fajnie a czasem odskoki od czapy pozycja ta sama , przyłożenie do strzału to samo. Chciałbym , żeby śrut był powtarzalny. Wolałbym nawet żeby był ciup słabszy w skupieniu , ale nie było tych dziwnych odskoków raz 3 cm w tą a raz w tamtą. Być może wyjdzie to i owo po testowaniu qysa i okaże się czy zostanę przy jsb.Patrząc po innych matrycach wcale by mnie nie zdziwiło , że w tej najlepszej dla mnie też są takie ukryte babole.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: rokasa58 »

Kupiłem ostatnio JSB: Hades,Expres i RS,przyjechały zapakowane solidnie.RS lata jak wygląda :-/ prawie co drugi uszkodzony

Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: ben_sage »

Analogiczna sytuacja dziś doszedł do mnie domed i stream to powiem , że dawno nie widziałem tak wyglądającego śrutu. Za jakość wykonania to ukłon dla firmy. Nie widać ani nadlewów ani niedolewów wszystko cięte chirurgicznie nie to co jsb. To , że ktoś deptał po śrucie to nie problem sukienka od biedy się wyprostuje.

Dawno temu kończył się exact kupowało w byle jakim sklepie i latało. Dziś lata 1 na 10 jak się trafi. Ta firma bazuje na renomie sprzed lat dziś z tamtym exactem niewiele ma wspólnego. Nie kontynuują tej tradycji nowy właściciel. Przyznam , że szukałem jsb już chyba z sentymentu. Dziś zmówię paciorek , żeby na najbliższym strzelaniu przypasował domed czy stream. Nie musiałbym tracić czasu na oglądanie i macanie badziewnego śrutu i wywalania połowy. Jsb zapas tego lepszego zostałby mi do puszek i wiaderek.
Edit:
Dzisiaj sprawdziłem śrut tak z lekka. Pogoda słaba 2-3 stopnie zgrabiałe łapska , niestabilne miejsce , średni wiatr który nawet w 5,5 robił spore odskoki w testowanej wiatrówce kolegi którą może niebawem kupię do kolekcji. 8 tarczy łącznie 50m. Na jednej tarczy na 5 strzałów 4 zakryłem 2 groszówką a na drugiej tarczy drugim śrutem 5 przykryłem 5gr. W jednej i drugiej tarczy przestrzeliny nie wychodziły za rant monety.Schowałem śrut i poczekam na lepszą pogodę. Wiem ,że latają bardzo dobrze. Pierwszą ciekawość zaspokoiłem. Jeden typuje ,ale na wnioski za wcześnie.
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: krzysztofk »

W tym tygodniu dotarła do mnie dostawa QYS-a :-D .
Dostępny jest Domed i Streamlined (kal. 4,50mm, waga 0,55g).
Cena na ten moment taka sama jak Exact (55zł).
Zapraszam.
https://4hft.pl/qys-45-mm.html
pawbar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 27 sierpnia 2022, 12:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: pawbar »

Jest szansa dostać te cięższe qys'y?
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: Sandacz »

Jak na Qysia to bardzo dobra cena. Szkoda że nie maja przesyłek smart :-D U mnie najlepiej lat QYS. W każdej dziurze po 5 strzałów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: wichura »

Trzeba przyznać że różnica widoczna. Zawsze uważałem że JSB jest niezastąpiony, ale czas na przetestowanie Qys-a.
.177, .22, .25, .30, .44
artek3251
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 20:57
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: artek3251 »

Zawiodłem się na exakcie ,przestawiłem się na qys i jestem bardzo zadowolony tylko problem z kupnem.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: wichura »

No właśnie, ten jeden mały problem :-/
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
ktr21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 115
Rejestracja: 07 czerwca 2020, 10:47
Tematy: 1
Lokalizacja: Lubaczów, podkarpackie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Post autor: ktr21 »

Nie ma żadnego problemu. Dopiero co kupiłem 10 paczek od Krzysia Kowalczyka. A on deklarował, że ciągłość dostaw ma być zachowana.
Piszcie do niego, ma QYS Domed, Streamlined i pewnie inne.
TX200 + Valiant 10x32
Dragon Team
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”