howa 1500 varmint

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: bezduszny »

Ja bym brał osadę i nie marudził bo może okazać się, że nowe jak wejdą będą droższe o dobrych kilka stówek.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

W sumie masz racje ,tak wiec osada zamówiona . Mam jeszcze pytanie odnośnie bipoda a dokładnie podróbę fortmeiera (sagittarius) co o nim sądzicie , chodzi mi głownie o jego wytrzymałość , czy wart jest swojej ceny , bipod będzie mi służył do strzelania z postawy leżącej , ale mam obawy co do jego regulacji kąta nachylenia , w fortmeier jest to trochę inaczej rozwiązane i wydaje się być dużo bardziej trwałe (mniejsza możliwość pojawienia się luzu)a w tym sagittariusie jakoś tak trochę mało przekonująco to wygląda .Aby uprzedzić trochę temat nie chcę wywalać 1.400 zł na bipoda który jest przeznaczony głównie do strzelania z leżaka tak więc wybór padł na tą podróbę która kosztuje połowę oryginału- tylko czy to w ogóle jest warte tych 700 zł ?
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: bezduszny »

A oryginalny Harris nie rozwiązuje problemu ?
Mam takie i są OK. Solidne i stabilne.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: ImTheOne »

I ja strzelam z Harrisów z .223 i .308. Miałem Fortmeiera 210 na Haenelu CR308, w Howach wystarczają mi Harrisy.
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: mieszko1vp »

Aż mi głupio bo mam dwa pseudo harrisy po stówe za sztuke i rok wytrzymały
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: ImTheOne »

Ale padły czy wytrzymują dalej? :)
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

Ogólnie rzecz biorąc to mam kilka bipodów , Lepers Recon siedzi na Ar15 , Harrisa (na bączka) który siedzi teraz na Tikka t1x i potrzebuje jeszcze jednego aby ogarnął 308 win i do tego aby podszedł mi pod Cz 457 MDT , problem jest taki ,że jak idę strzelać z kbks z synem to on strzela z Harrisa bo jest mu wygodniej z reszta tak jak i mi , lepers recon jakoś łapie za dużo luzów i ruchoma głowica nie pomaga w precyzyjnym strzelaniu (blokada już tak nie trzyma jak na samym początku ) tak więc szukam czegoś w miarę dobrego co nie zrujnuje budżetu bo i tak już przegiąłem w tym roku jeśli chodzi o zakupy , więc wybór padł na tego sagiittariusa , ale niestety ciężko coś wyszukać na jego temat jak z jego żywotnością .
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3753
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: bezduszny »

No to może przejściówkę z bączka na szynę RISS w MDT + szyna w 308 a do tego Harris na szynę i po temacie.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: adnikauto »

@ jarecki13

Za Wielka Woda dosyc dobre opinie ma Mystic Precision MPOD w cenie ok. $250.00 Usd
https://www.opticsplanet.com/evolution- ... 0301008005

Edit:
.... dopiero zauwazylem wzmianke: ITAR Product :roll:


Review ponizej:
https://www.recoilweb.com/review-mystic ... 88529.html



BTW- przyszedl moj FlyBear do rimfire, mam juz pewne spostrzezenia ale jako, ze jestem zwiazny dosyc mocno w pracy to nie mam kiedy go blizej opisac...
Postaram sie nadrobic zaleglosci...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

No powiem Ci ,że ciekawie wygląda ,ale chyba on jest typowo na stałe zamontowany bez możliwości korekty przechyłu na boki a ja potrzebuje mieć ta korektę ze względu ,że często strzelam z nierównego podłoża- w zależności na jakiej strzelnicy jestem , mało kiedy mam równo a o stole mogę zapomnieć :wink:
mieszko1vp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 29 września 2021, 23:41
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: mieszko1vp »

ImTheOne pisze: 12 lutego 2023, 23:30 Ale padły czy wytrzymują dalej? :)
Wytrzymują.oba na 308 i do obu mam pasy,bo też z obu poluję.Ata jest lekka,ale howa z tłumikiem swoje waży.
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

Osada doszła wszystko elegancko spasowane , ale niestety magazynek mdt coś szwankuje , podaje pierwsze dwa pociski a przy trzecim lub czwartym zaczyna przekaszać naboje za bardzo do góry - trochę irytująca sprawa muszę coś jeszcze pokombinować
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

Temat magazynka MDT na 10 nabojów trochę się rozjaśnił , po godzinie walki rozebrałem go na części pierwsze (oczywiście delikatnie uszkodziłem ) ,i doszedłem do wniosku ,że wina leży po stronie sprężyny , która to nie ogarnia tematu przy drugim i trzecim pocisku ze względu na słabsze wypychanie naboju do góry od strony spłonki - przód idzie za bardzo do góry a tył delikatnie opada przez co nie idzie zgarnąć pocisku do komory , moim zdaniem są dwa rozwiązania albo rozciągamy bardziej sprężynę i będzie ok ,albo robimy jakąś podkładkę która z 10 nabojowego magazynka zrobi nam 8 nabojowy .Magazynek przy załadowaniu do pełna podaje idealnie 7 razy a wszystkie naboje są idealnie ułożone w kierunku komory , dopiero ósmy i dziewiąty nabój układa się za bardzo do góry co skutkuje problemem z załadowaniem ostatni nabój też wchodzi idealnie.
W0yciech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2023, 18:24
Tematy: 2
Lokalizacja: Podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: W0yciech »

To nie problem sprężyny acz samej osady, wystarczy przeszlifować donośnik i sam frez w sprężynie w donośniku naboi. Dokładnie 2mm zeszlifować, wkleić w ściankę tylną magazynka wkładkę np PCV i to działa, mam tak przerobiony magazynek MDT u siebie i działa bez zarzutu.

Podrzucam link do hamerykańskiego yt jak to zrobić i dokładnie jest to też omówione w razie problemów służę pomocą. Zrobiłem wedle tego poradnika i wedle własnych pomiarów także. Dodam tylko żę do szlifowania samego donośnika warto mieć dobry pilnik albo kamień szlifierski bo dremel działa średnio chyba że masz jakieś dobre tarcze, te do cięcia mi strasznie się zaklejały tworzywem.

Diamondback DB15 EML-B, CZ Shadow 2, Kral Arms tactical X pumpaction, Howa 1500 .223 TSP-X
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: howa 1500 varmint

Post autor: jarecki13 »

Widziałem ten filmik u mnie jest co innego bo zamek idzie spokojne tak ,że nawet jak nabój był by dłuższy i cofnięty na max do tyłu to zamek spokojnie by go złapał, ja mam tylko problem z drugim i trzecim nabojem - wygląda to tak jak by sprężyna z przodu za bardzo podnosiła pocisk do góry a za tyłu naboju była za słaba i się uginała , wystarczy lekko palcem wcisnąć czubek naboju tak aby nabój się wyrównał w magazynku i po problemie i to jak już mówiłem występuje tylko przy 2 i 3 naboju reszta idzie elegancko
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”