Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
dr_Evil
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 22 września 2015, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: dr_Evil »

Zanim kolega narysuje, żeby w prowadzeniu ognia nie było przerwy, :-) proponuję przy ładowaniu wtykać w komorę tłoka drewniany klin- jak puści grzechotka to przynajmniej tłok wyhamuje na kawałku deski.

Zanim dziadkowi ukradli B2 to tylko tak ją ładowałem (swoją drogą, straszny to był badziew).
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 12:11 przez dr_Evil, łącznie zmieniany 2 razy.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: falma »

Chyba zaczynam doceniać dodatkowe zabezpieczenie w TX200...
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: Senio »

Coś jeszcze dopiszę.

FWB 300S ma wg. mnie o wiele lepiej zrobione zabezpieczenia od Diany 75. Ma on dwie pewne i mocne blokady. Jeśli jest prawidłowo złożony, bo wiele z nich jest źle złożonych po domorosłych mechanikach, działają obydwie blokady. Ta główna na trzpieniu tłoka nie pozwoli mu się ruszyć nawet po wciśnięciu spustu. Dopiero zamknięta całkowicie dźwignia naciągu odblokowuje tą blokadę. Natomiast grzechotka jest tylko blokadą przy naciąganiu, aby w przypadku kiedy dźwignia wyleci z ręki nie walnęła z hukiem o port. Ale żadnej roli blokującej przy otwartej już komorze ona nie spełnia. Po zapięciu systemu na spust, ustawia się na powrót i nie spełnia już w zasadzie żadnej roli na tym etapie. Dlatego bardzo ważna jest ta blokada na trzpieniu tłoka, aby ją składać zawsze prawidłowo, starannie, bez garści smaru Łt4 który ją unieruchamia i zawsze sprawdzić czy działa po złożeniu. Tam wszystko zawsze musi pracować luźno, delikatnie nasmarowane rzadkim olejkiem. Nic więcj. A i tak gwarancji żadnej nie ma. Ja już przynajmniej niczego nigdy nikomu nie jestem w stanie zagwarantować. Wczoraj ładowałem HW45 i widziałem oczami jak puszcza zaczep i wajcha wali w rękę, przycina palce etc. Ładowałem na nie naciągniętym. Mam uraz do końca życia niestety. Na wszystko patrzę jak pies na jeża.
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 13:43 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: wiki09 »

Witam , zamiast rysunku takie coś , zrobione na kolanie . Jeśli ktoś ma warsztat i odpowiednie narzędzia spokojnie zrobi to dokładniej i idealnie na wymiar . Myślę , że lepszym materiałem było by aluminium i rowek na śrut przez całą długość .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 15:10 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: wiki09 »

Jeszcze może dodam , jeśli znajdzie się chętny do zrobienia , lub jakiś modyfikacji i zrobienia czegoś podobnego , będę chętny na zakup . Zarówno do FWB jak i Diany 75
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: Senio »

@!wiki09

Ładowacz "trzecia ręka" jest szybszy , wygodniejszy i uniwersalny. Wymaga minimum nakładu i czasu. Każdy go może zrobić we własnym zakresie z tego co jest pod ręką. Nie twierdze że to Twoje rozwiązanie technicznie jest złe, ale dla mnie jest monotonne wymagające kilku operacji łącznie z sięganiem tego z portu. Natomiast załadowanie śrutu do ładowacza i wprowadzenie go do portu to sekundy. Praktycznie tak samo jak by go ładować w sposób tradycyjny.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: wiki09 »

wszystko się zgadza , po prostu jakaś alternatywa , sam kombinuję jak zrobić tą " trzecią rękę ".
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: Senio »

To jest naprawdę proste. Śrubka mosiężna M3 z łebkiem albo inna dowolna. Oszlifować łepek. Włożyć po tym do wiertarki i papierkiem wodnym doszlifować na gładko. Można na koniec wypolerować. Aluminiowa rączka to jest jeden z elementów starej anteny fi 8mm. Teraz na obudowę może wykorzystać plastikową nakrętkę z jakiejś buteleczki od leków czy czegoś podobnego. Jest tego masa w domu. I trzymacz śrutu albo z kawałka gumy, albo nawet pianka / izolacja z rur kanalizacyjnych. Lepsza guma bo wieczna, ale ta izolacja stosowana zresztą jest jako magazynki na rękę czy przy karabinkach. Też działa. Jak się zużyje dwa wybijaki z rurek i w 3 sekundy jest nowa a w minutę zapas na cały sezon. Ne ma, ja nie widzę tu żadnego główkowania ani problemu. Naprawdę to jest bardzo proste i szybkie do wykonania z byle czego, co jest pod ręką.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: adnikauto »

Senio, tak pomyslalem- cos wymodze ze .... szczoteczki do zebow, pomysl pewnie troche kretynski :) ale uchwyt panie jak sie patrzy i reka do niego nawykla oraz bedzie okazja do zmiany szczoteczki :one:

BTW "OralB"- najlepsza do ladowania srutu ;laughing: :) :033:
Ostatnio zmieniony 13 września 2018, 22:12 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: Senio »

@adnikauto

Spokojnie się nada. Trochę dłuższa śrubka + dwie nakrętki i gotowe. W szczoteczce tylko otwór zrobisz i trzpień do wpychania przykręcisz dwoma nakrętkami - jedna z jednej strony a druga z drugiej. Jeszcze prościej bo bez gwintowania pręta.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: FireFighter »

Zadam głupie pytanie AA TX-200 też się może "zamknąć", podczas ładowania śrutu ? Rozumiem, że jak się trzyma dodatkowo za wajchę to niemożliwe czy się mylę ? Pytam, bo palce są mi potrzebne
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: Guido »

Myślę że szansa zgniecenia palca przez tx200 jest znikoma ,równie dobrze można sobie zamontować katapultę w samochodzie bo przewód hamulcowy może pęknąć .
Co innego prymitywne zabezpieczenie np w QB57 ,szybciej można sobie przez takowe przyciąć palca ,niż jak by go wcale nie było .
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: falma »

W TX200 masz podwójne zabezpieczenie.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: FireFighter »

Wiem grzechotka.
Ostatnio zmieniony 15 września 2018, 17:34 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kolejna przestroga dolny - boczny naciąg

Post autor: falma »

Paluchy wkładasz do komory przecież dopiero jak naciągniesz sprężynę. Wtedy powinien zaskoczyć już bezpiecznik spustu. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie zadziała to żeby złożyć dźwignię trzeba nacisnąć ten przycisk z boku. Inaczej się nie da.

Nikt rozsądny nie próbuje chyba tego robić z palcami w komorze...
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”