Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: red5555 »

marboc pisze: Przyjmę wszystkie porady dotyczące uporania się z wiatrem. Liczę na Wasze bogate doświadczenie bo życie jest krótkie i mogę czasami nie zdążyć. Zależy mi na tym bo nie mam zamiaru rezygnowac bez względu na to jak wyjdzie. Trening będzie codziennie 8-)
zarówno na dystansie pistoletowym jak i karabinowym kurczaki (bardzo bliski dystans) oraz dziki (stosunkowo szeroka i duża figurka) nie wymagają brania poprawki na wiatr - no chyba że faktycznie wiatr jest bardzo silny - metodą prób i błędów musisz sam ustalić wielkość poprawki.
Na indykach i muflonach zazwyczaj wystarczy strzelać na krawędź figurki przy średnim wietrze, przy mocniejszym strzelamy już poza figurkę ale znowu liczy się wyczucie i doświadczenie.
Możesz przy każdej belce postawić sobie wskaźnik wiatru np. wbić pręt ze sznurkiem lub tasiemką i porównywać siłę odchylenia sznurka z wielkością branej poprawki.
W czasie zawodów sylwetkowych wiatrowskazy są dozwolone.

Tak jak Artkor powiedział: ćwiczyć...ćwiczyć..ćwiczyć... :one:

ps. do szybkich treningów można wykorzystać też spinery sylwetkowe rozstawione na prawidłowych dystansach, oczywiście nie ma takiej satysfakcji spadającej figurki ale też nie trzeba chodzić co chwilę je ustawiać jak już dojdziesz do wprawy ;)
powodzenia !
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2020, 11:03 przez red5555, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Dzięki za wsparcie, do końca tygodnia muszę być przygotowany teoretycznie no a później to już na ostro :-D łzy, wzloty, upadki itd. Wskaźnik wiatru przy każdej belce to dobry pomysł. Przynajmniej będę pamiętał o tym zjawisku. A deszcz, jaki ma wpływ na te powiedzmy 9 m ?

Fajny temat zrobiłeś, czytam to jak lepszy kryminal :-D
:piwo: Dużo pozytywnych emocji widzę w tym dziale.
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2020, 12:51 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Rodzinka zwierzaków dojechała, Spiner dziękuję za super expres 48h.
Waga muflona 89g czyli pudełko od śrutu wypełnione piaskiem (90g). Szkoda że muflon nie jest równie pełen w figurze. Kurczak, (27g) kurcze to masakra, drobinka jakaś, nogi długie, szyja jak u gęsi. Całe szczęścue, że się nie rusza :-D Dzik i gęś mają wagę ok 50g. Dzik wydaje się najbardziej przyjazny bo jest gdzie trafić
Zdecydowałem, że tory zrobię na stałe, strzelać będę codziennie a miejsca mam dosyć. Muszę tylko przewentylować szopkę żeby wytrząsnąć z niej trochę aluminium na konstrukcję.
Mam jeszcze pytanie dotyczące wymiaroów stolika, długość znam a szerokość? Jest jakaś minimalna szerkości półki ?

Obrazek
fikumacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 16 października 2018, 16:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Kasinka Mała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: fikumacz »

Pkt. 5.10 Odstępy między figurkami nie mogą być mniejsze niż długość figurki i nie większe niż trzy długości figurki.
W dziale silhouette masz aktualny regulamin , można poc4zytać. :-D
O przepraszam . Najpierw odpowiadam a później czytam z zrozumieniem . Regulamin mówi tylko że figurka musi stać równo z tylną krawędzią i nie określa jej szerokości.
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2020, 16:04 przez fikumacz, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97kt+Vortex crossfire ll 4-12x40
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Muflony stoją, mieszczą się nawet na długości stolika ale ich na tym tle nie widać, w każdym razie ja nie widzę. Zdecydowanie czerwony sygnalizacyjny kolor pomoże w tej sytuacji. Przynajmniej trafienia będą widoczne i pełna analiza oka 8-)

Obrazek

Zdjęcie zrobione jest z 3 metrów, z 19 będzie jak ślepy co w karty grał 8-)
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: red5555 »

marboc pisze:Muflony stoją, mieszczą się nawet na długości stolika ale ich na tym tle nie widać, w każdym razie ja nie widzę. Zdecydowanie czerwony sygnalizacyjny kolor pomoże w tej sytuacji. Przynajmniej trafienia będą widoczne i pełna analiza oka 8-)

...i po to jest kontrastowy ekran lub tło
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Internetowa Liga Silhouette 2020

Post autor: marboc »

Artkor pisze:Stoliki tanio, po około 20zł/szt. możesz kupić w Leroy / Castorama, do tego kawałek stali i ekran jeśli ma być na wypasie.
Obrazek
To też jest sposób, kulochwyt i tło w jednym.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

marboc pisze:Muflony stoją, mieszczą się nawet na długości stolika ale ich na tym tle nie widać, w każdym razie ja nie widzę. Zdecydowanie czerwony sygnalizacyjny kolor pomoże w tej sytuacji. Przynajmniej trafienia będą widoczne i pełna analiza oka 8-)

Obrazek

Zdjęcie zrobione jest z 3 metrów, z 19 będzie jak ślepy co w karty grał 8-)


Dlatego ja trysnalem swoje zolta farba w areozolu, mysle ze "sygnalowa" pomaranczowa tez bedzie OK czy czerwona bedzie, kto wie sprobuj...???
Jesli juz czerwona to bardzo jasna....

Strzelajac jesienia czy wiosna figurki widac ale w srodku lata przy pelnej wegetacji - "swiata roslinnego" musi byc kolor super widoczny bo inaczej bryndza sie robi... :101: przynajmniej w mojej lokalizacji!

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Tak, czarne na tle ciemnej zieleni to nieporozumienie. Pomalowałem wszystkie na kolor czerwony sygnalizacyjny. Teraz widać nawet na 40m. Nie omieszkałem szybko speawdzić co z moimm okiem i jak daleko polecą. Wynik nie był zły ale to fuks bo każda dostała na krawędzi w podbrzusze albo w nogę. Były też jeden odskok na rogi. Na zdjęciu figurki są juz pozbierane a odleciały na około 30 cm.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2020, 11:12 przez marboc, łącznie zmieniany 2 razy.
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Teraz pozostało zrobić tor
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2020, 10:54 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Z gąskami nie było lepiej a właściwie gorzej. Jedna została na rosół :-D a reszta poleciała gdzieś na 80 cm. Przywiązywać na razie nie muszę bo pies je aportuje :-D Dzisiaj wiatru nie było ale za to zapomniałem, że pistolet jest w słońcu. Za bardzo skupiam się na celu a nie na trafieniu 8-)

Obrazek
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: adnikauto »

Fajny jest ten czerwony kolor... jak trawa bedzie rosla wysoko to albo musisz czesto kosic albo jednak figurki przywiazywac :one: .

Chodzi o zwykla oszczednosc czasu - zamiast szukac w trawie /no, teraz pies szuka/ ;laughing: to lapiesz w reke i na belke... to jest najlepsze rozwiaznie.

Moj sznurek jest do kitu bo plastikowy i skrecany jak figurka dostanie to spada wirujac i rozkreca sznurek... co za gu...no kupilem :roll: trzeba bedzie wymienic /jak znajde chwile czasu/ :?:

Fajnej zabawy zycze :!:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Kolor aż bije po oczach i fajnie widać gdzie się spaprało robote. Kurczaki to juz potrafią nieźle latać (ok 2m) Uderzenie w niego śrutu musi wywoływać zapach bo znajduje je bezbłednie.. Sznurki zrobię ze szpagatu bo to aportowanie za długo trwa a limit czasowy jest napięty 8-)
marboc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 12 lutego 2018, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: marboc »

Wczoraj jeszcze zrobiłem dziki i kurczaki. Dziki chyba najbardziej mi pasują. Kurczaki to jakieś lichotki, niby blisko ale nie pozostawiają dla mnie żadnych szans przy wietrze. Wszystkie trafione, jedna nóżka i 4 kuperki. Niestety nie centralnie zero. Teraz czas na analizę i wyciągnięcie wniosków. Muszę wszystko zapisać gdzie był punkt celowania w poszczególnych grupach i jaki były wtedy warunki

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 22:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Silhouette, nSilhouette- poczatki- czyli jak ogarnac temat?

Post autor: Oko »

Marboc, masz ciemno zielone tło lasu czy nie lepiej gdybyś miał sylwetki z nierdzewki - srebrny kolor byłby doskonale widoczny i odpadło by Ci malowanie co kilka strzałów. Ostatecznie można sylwetki ocynować, ale coś za coś. Rozpryskujący się śrut daje ciemno szary nalot i lubi się wkleić w sylwetkę. Można temu zaradzić pokrywając płaszczyznę czołową np. cieniutką warstwą wazeliny albo oleju, a od czasu do czasu wypolerować na srebrny mat. :-D
Nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się przyzwoicie.
Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”