CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: Focus2018 »

Po pierwsze - POTESTUJ!

Sprawdź i postrzelaj z każdego modelu. To najważniejsze. Wszystkie 4, które wymieniłeś są dobre - kwestia tylko który najbardziej przypasuje Tobie.

Po drugie - kup P10C a resztę wydaj na pestki i treningi :)
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: K.B. »

Udało mi się nakłonić ojca, który waży 105 kg, żeby pozował do zdjęć. Tak oto wygląda Glock 19 w kaburze IWB na godz. 4:30:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czyli jak ktoś nie wie, to się nie domyśli, że pod ubraniem jest broń.
1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2019, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: 1947 »

biper pisze:Bardzo ograniczające wybór jest to, co napisałeś o "noszalności", zwłaszcza w lekkim, letnim stroju. Jednakże bardzo zależy to też od Twojej budowy ciała.
Jak jesteś gościem 1.9m i przy tym masz całkiem słuszny kałdunek (spory wymiar od pępka do placów ;)
Ogólnie to dobrze mnie odpisałeś - duży chłop, prawie 190, ok. 120 z lekkim brzuchem. Decelowo około 100 kg i to dla mnie już minimum wagi.
biper pisze:Leworęczność: ja chyba brał bym najbardziej pod uwagę jednak (wiem, nie ma na liście) HK SFP-9 - jako jedyny ma zdwojone WSZYSTKIE manipulatory i nie trzeba nic przekładać z lewej na prawą. W drugiej kolejności patrzałbym raczej na te które mają OBUSTRONNY zrzut magazynka, a nie zamka (XDm, P10C przed modyfikacją - ale tu ponoć bardzo ciężko zrzut chodzi).
Brałem go w sumie pod uwagę. O której konkretnie wersji mówisz? SFP9-SF?
biper pisze: Jeśli musiałbym wybrać TYLKO z tej listy (moim zdaniem ograniczyć listę powinieneś dopiero jak z innych także postrzelasz), to bardzo wahałbym się między G19, a P10C/SC. Za Glockiem przemawia szeroka dostępność akcesoriów. Do P10C mam trochę dwuznaczne odczucia, ze względu na niezbyt przekonująco działającą blokadę bijnika - ale jeśli nie ma to być broń do faktycznego noszenia, to jest to sprawa całkowicie czwartorzędna. Ot kwestia zaufania do konstrukcji.
Pytanie czy warto do Glocka Gen5 (tylko ta wchodzi w grę) tyle dopłacać. Jeśli nie, to P10C czy SC?
grzegorz_wie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 14 października 2014, 13:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: grzegorz_wie »

1. G19 gen5 - wielkość dłoni mam idealnie pod ten chwyt i strasznie mnie denerwuje wycięcie do "wyszarpywania" magazynku w razie awarii, dlatego kupiłem MOS gen5 - tak to ideał.
2. P10C - miałem przez parę miesięcy, fajnie pracował, ale trochę większy od G19, bardzo agresywna faktura chwytu, denerwował mnie 2-stronny zrzut magazynka (nowsze modele mają jak w Glockach 1-str z możliwością przełożenia), sprzedałem, bo i tak cały sprzęt mam pod Glocki
3. USP Standard - mamy w klubie, duża klama, szeroka a przynajmniej sprawia takie wrażenie, raczej dla osoby praworęcznej mimo zrzutu magazynka przy kabłąku. Są oczywiście modele kompakt. Kurek zewnętrzny, SA/DA z dekokerem i bezpiecznikiem oaz znacznie odstający zrzut/zaczep zamka. Ja nie mógł bym tego nosić.
4. MP9 2.0 - miałem w łapie ale nie strzelałem, mogę tylko podpowiedzieć, że też jest model kompakt: M&P9 C M2.0 Compact

Wybór jest teraz tak duży, że aż mi szkoda nowych strzelców.
Trzeba jeździć po zawodach i prosić kolegów o możliwość przestrzelania.
Ludzi w środowisku mamy na tyle fajnych, że raczej nikt nie odmówi.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: biper »

1947 pisze:Ogólnie to dobrze mnie odpisałeś - duży chłop, prawie 190, ok. 120 z lekkim brzuchem. Decelowo około 100 kg i to dla mnie już minimum wagi.
Jak masz proporcjonalnie szerokie biodra do reszty (czyli tyłek nie za wąski), to przynajmniej w pozycji AIWB powinieneś ukryć dobrze nawet broń z pełnym chwytem (G17 itp.), ale wówczas przy noszeniu jej na 3 może być problem.
1947 pisze:Brałem go w sumie pod uwagę. O której konkretnie wersji mówisz? SFP9-SF?
Przy Twoich gabarytach, biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej, SFP9-SF też zapewne by podszedł. SFP9-SK mógłby być dla Ciebie totalnym mikrusem - to subkompakt (jeśli dłonie słuszne do wzrostu i masy :) ), nie mówiąc już o jego dostępności na rynku i później samych akcesoriów.
1947 pisze:Pytanie czy warto do Glocka Gen5 (tylko ta wchodzi w grę) tyle dopłacać. Jeśli nie, to P10C czy SC?
Na to pytanie (oraz czy warto dopłacać do SFP i magazynków za 250zł/szt.) odpowie Ci tylko i wyłącznie Twoja ręka i strzelnica/znajomi z klubu, którzy pozwolą Ci te modele pomacać i z nich postrzelać. Tu nie ma drogi na skróty..

Jakby padło ostatecznie na CZ i pozostały na placu boju tylko P10C i SC, to przy Twoich wyjściowych założeniach chyba brałbym P10C.. No chyba, że SC jest bardziej dopracowana i nie trzeba w niej "docierać" zrzutu zamka i magazynka.. ;laughing:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: biper »

Tylko jaki ma sens pełnowymiarowy chwyt i magazynek przy lufie kompakta. Dla strzelca cywilnego - najmniejszego.. poza tym, że G19X może się podobać.
Ale po pierwszym zachwycie, jak widać w ogłoszeniach, wiele osób się rozczarowało chyba tą kompozycją, bo sporo jest ogłoszeń z 19X w cenach znacznie niżej sklepowych.
W pełnym chwycie, brałbym G17. A jak ma być kompakt, to w całości (G19), a nie tylko lufa. Już większy sens ma P10SC - lufa P10F, a chwyt P10C.

G19X to taki "hype" po tym z czym wystąpili w przetargu dla USArmy. Taki sam nielogiczny (dla cywili) jak XDm 3.8 (nie Compact), przy czym z XDm 3.8 to już całkiem popłynęli, bo pełny chwyt jest jeszcze większy niż w Glocku 17 (magazynek 19 szt.), a przy tym kupując 3.8 Compact w zestawie i tak dają jeden magazynek krótki i jeden pełny, a do tego nakładkę na pełny magazynek, która w razie potrzeby z chwytu krótkiego, daje nam mega wygodny pełny chwyt z 19-nabojowy magazynkiem.

Nie wiem, czemu Glock, szczycąc się tym, że można do G26, G19 podpinać magi z G17 do tej pory nie wpadł/zgapił takiego rozwiązania. G26 nawet z magazynkiem G19, wciąż trzyma się niewygodnie.. a mogłoby być idealnie..

Glock Perfection (wg mnie) osiągnie, jak zrobi w końcu przyrządy z porządnego materiału, obustronny zwalniacz magazynka i przedłużki na magazynki do G19 i G26. Obustronny zwalniacz zamka jest mniej przydatny niż magazynka, poszerzając jednocześnie broń (co powoduje, że Gen.5 nie do wszystkich kabur Gen.3-4 pasuje)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: biper »

Wedymin pisze:Biperku, ja niczego nie narzucam..

P.S. Przyrządy są w 19X z porządnego materiału :)
A ja tylko przedstawiam drugi punkt widzenia. :)
Jak zaznaczyłem, G19X może się podobać. Wizualnie jest super!
Przyrządy i kolor/wyglad to jedyne jego zalety (dla mnie osobiscie).
Jakby zrobili jego wersję "cywilną", czyli z chwytem z G19, a do tego z fabrycznym wycięciem pod mikrokolimator... Oj.. to byłby hicior sprzedażowy (szacowane statystycznie na podstawie własnego odczucia, bo takiego nawet ja bym kupił :-D )

:piwo:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: Hoz85 »

biper pisze: Jakby zrobili jego wersję "cywilną", czyli z chwytem z G19....
....czyli po prostu G19 gen5 MOS? :583:
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2019, 09:50 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2019, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: 1947 »

Byłem w sklepie i sobie pomacałem.

No i moje napalanie się na G19 i P10C/SC wzięły w łeb. Pierwszą do ręki wziąłem CZ. No i średnio to wygodne, kłuje. To może Glock? Dra-mat! Za mały, kompletnie niedostosowany do kształtu dłoni. 17 też niewygodnie. Następnie na ruszt poszedł SFP9 SF. No i to jest to! Jak przyklejony, a sprawdzałem tylko z nakładką w rozmiarze M. Rewelacja. Obadałem jeszcze M&P9 2.0 no i też jest wygodny.

Bez zastanowienia wziąłbym SFP9, ale... Motylkowy zwalniacz magazynków to nie to. Podobno jest wersja z guzikowym i nie jest wiele droższa. Potwierdzacie? Jeśli nie ma takiej to wszystko wskazuje na M&P9 2.0.

W kwestii dopasowania do dłoni:
SFP9 SF > M&P9 2.0 >> P10C/SC >> G19
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2019, 15:27 przez 1947, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: Leczo »

Chwyt P10C szybko się wygładza, u mnie po roku użytkowania już praktycznie nie czuć jego agresywnej faktury, za to trzyma się dzięki niej pewnie nawet w rękawiczkach. Na początku rzeczywiście czułem się jak fakir.
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
piotrw87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 16 lutego 2018, 09:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: piotrw87 »

1947 pisze:Podobno jest wersja z guzikowym i nie jest wiele droższa. Potwierdzacie?
Jest.
Miałem SFP9-SF z motylkowym zrzutem i szybko się przyzwyczaiłem. Zrzucałem środkowym palcem.

Sprzedałem ten pistolet bo G19 gen 5 MOS FS z okładziną M jest jak wrośnięty w moją dłoń.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 676
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: andwal »

Nie no same "panienki" jakieś chwyt w P10C kłuje,"Bez zastanowienia wziąłbym SFP9, ale... Motylkowy zwalniacz magazynków to nie to" weź i nie zastanawiaj się, kwestia przyzwyczajenia bo tak naprawdę możesz wypiąć magazynek kciukiem lub palcem wskazującym,jest to bardzo wygodne wbrew pozorom.
Krzysztof66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 485
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: Krzysztof66 »

A ja bym nie wziął, bo nie lubię :-D Dla mnie tylko przycisk, a nie jakieś "wąsy" :-D Mam takie "wąsy" w pistolecie - wiatrówce i ciągle się mylę. W USA też te "wąsy" się nie przyjęły.
9x19, 5,56 NATO, 12/76.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3247
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: biper »

Jak koledzy napisali, jest wersja z guzikami (nie wiem czy już u nas dostępna)... ale..
Nie powiem teraz, czy wersja z guzikiem jest w pełni oburęczna, czy trzeba przekładać na druga stronę guzik, a wersja z "wąsami" jest obustronna od razu.

@Hoz85
G19 gen.5 MOS ma chyba standardowe badziewne przyrządy, więc do ceny musiałbym dodać od razu 600-800zł na inne. No i kolor czarny. To miałem na myśli pisząc o wersji G19X z krótkim chwytem: piaskowy, z metalowymi przyrządami (genialnie by było od razu mieć fabrycznie tryty) i pod mikrokoli.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
1947
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 14 czerwca 2019, 09:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ p10c czy glock 19 gen 5?

Post autor: 1947 »

andwal pisze:Nie no same "panienki" jakieś chwyt w P10C kłuje,"Bez zastanowienia wziąłbym SFP9, ale... Motylkowy zwalniacz magazynków to nie to" weź i nie zastanawiaj się, kwestia przyzwyczajenia bo tak naprawdę możesz wypiąć magazynek kciukiem lub palcem wskazującym,jest to bardzo wygodne wbrew pozorom.
Nie mam doświadczenia, ale byłem przekonany, że pistolet ma pasować strzelającemu, a tu okazuje się że nie. Trzeba brać ten, który leży niewygodnie i kłuje. Niezbadane są wyroki forum.

A tak poważnie. Czy motylkowy zwalniacz ma przewagę nad guzikowym? W motylkowym żeby zwolnić magazynek musiałem zmienić chwyt za każdym razem. Obojętnie którym palcem to robiłem (kciuk, wskazujący czy serdeczny). Z kolei w M&P9 2.0 kciukowy był intuicyjny i wygodniejszy. Oczywiście w pierwszym kontakcie.

Miałem też wrażenie, se S&W miał krótszy reset, ale to dla początkującego raczej kosmetyka.

P.S.
Szczęśliwego Nowego Roku i dziękuję wszystkim za rady. Nie obrażę się za kolejne :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”