Beretta BM59 - opinie?

Moderator: Moderatorzy WBP

nails7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 14 października 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Sztutowo, Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: nails7 »

Zdradzi Kolega, gdzie kupił ten montaż pod optykę? Będę bardzo wdzięczny :-D
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: KG92RS »

nails7 pisze: 01 czerwca 2022, 22:40 Zdradzi Kolega, gdzie kupił ten montaż pod optykę?
Gdybyś przejrzał wątek, to byś wiedział - sam sobie zrobił.
JanekJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: JanekJ »

mg schutze pisze: 27 maja 2022, 01:46 Może w końcu ustawię tą lunetę ;) do blachy 40x40 wsio wchodzi na 100m
Obrazek
Czy planujesz może produkcję tych montaży? Myślę, że znajdzie się kilka chętnych osób.
Awatar użytkownika
mg schutze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: mg schutze »

JanekJ pisze: 03 czerwca 2022, 15:22
mg schutze pisze: 27 maja 2022, 01:46 Może w końcu ustawię tą lunetę ;) do blachy 40x40 wsio wchodzi na 100m
Obrazek
Czy planujesz może produkcję tych montaży? Myślę, że znajdzie się kilka chętnych osób.
Jest za dużo zmiennych i nie chciałbym żeby ludzie na mnie ewentualnie psy wieszali.
RISa trzeba montować po montażu na broni, bo zaklinowaniu go na śrubach może się przesunąć względem osi lufy i du**.
Przy jednej sztuce miałem taki numer i musiałem podkładkować montaż lunety.
No chyba, że surówki, a otwory i gwinty na RISa każdy w swoim zakresie.
.22, .223, .308, 5,45x39, 7,62x39, 7,62x54R, 7,92x57, 12 GA, 7,62x25, 9x18, 9x19, .45 ACP
JanekJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: JanekJ »

To zgłaszam się jako zainteresowany opcja "surówki" do samodzielnego dostosowania.
Awatar użytkownika
mg schutze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 123
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: mg schutze »

JanekJ pisze: 06 czerwca 2022, 11:53 To zgłaszam się jako zainteresowany opcja "surówki" do samodzielnego dostosowania.
Na dniach będę w PL, dam znać co, po ile, i czemu tak drogo ;)
Od ręki mam 1 sztukę spawaną z otworami pod risa.
.22, .223, .308, 5,45x39, 7,62x39, 7,62x54R, 7,92x57, 12 GA, 7,62x25, 9x18, 9x19, .45 ACP
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: GreenHeart »

Jareknr1 pisze: 13 listopada 2021, 21:57 Co ciekawe, pisza zeby nie uzywac amunicji 308....tylko 7.62x51. Moze to jest istotniejszy powod jesli on sieje po tarczy niz ten slad pod korona lufy?
Wymiary headspace łuski:
Nato 7.62x51 ma komore ponoć na 1.640-1.645"
308 win ma wymiary komory od 1.630 - 1.632"

Powodowany wojskowym rodowodem karabinu zrobiłem łuski na 1.630" bo akurat miałęm takie łuski odstrzelone ze starego sztucera myśliwskiego. Troche jak widać brakowało jeszcze do wymiaru NATO ale chciałem jak najbardziej zbliżyć się do wzoru co by to lepiej strzelało. Załadowałem pierwszy zrobiony nabój i bam. Slam fire. Łuska po odstrzale nosiła znamiona sporego nadciśnienia. Zrobiłem więc headspace na 1.622" i pięknie to zaczęło strzelać.

Pomierzyłem head space wystrzelonej łuski z mojej Beretty i pomiary były następujące:

1.628"
1.629"
1.629"
1.627"


Także ostrzegam przed stosowaniem wojskowej amunicji przed dokonaniem pomiarów komory. U mnie najwyraźniej wszystko śmiga na 308 win. Przy zastosowaniu spłonek CCI 200 i formatowaniu na wyżej podany headspace problemy zniknęły. Teraz mogę zając się znalezieniem sweet load a moim celem jest zejście poniżej 0.7 moa w serii 4 strzałów na 100m. Czy to się uda, czas pokaże. Na pewno sporo modyfikacji przede mną. Oryginalny montaż (wyprodukowany seryjnie konkretnie pod BM59) pod optykę po prawie roku walki jest już u mnie :). Teraz szlifowanie spustu, dołożenie baki, usztywnienie systemu, być może skrócenie lufy i zrobienie nowej korony bo to co widzę obecnie nie napawa mnie optymizmem.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: GreenHeart »

Ostatecznie wielomiesięczny projekt już prawie się zakończył. Na dzień dzisiejszy takim oto rezultatem:

Beretta BM59. Semi auto na tłoku z możliwością dalszych modyfikacji w kierunku regulacji systemu gazowego, co prawdopodobnie zostanie uczynione.
Amunicja elaborowana pod komore karabinu. Dzięki temu i odpowiednim spłonkom całkowicie wyeliminowano zagrożenie tzw slam fire. Chodzi mi po głowie jeszcze jedna modyfikacja ale muszę zdobyć wiertło diamentowe.
Szyna montażowa pod optykę dedykowana dla tego karabinu. Luneta DMR 2-10x32 Vortex PST II na montażu monolitycznym niskim SPUHR. Urządzenie wylotowe to hybryda z możliwością instalacji moderatora dźwięku lub bagnetu lub kompensatora. Spust polerowany. Baka z możliwością regulacji wysokości i kąta nachylenia. Magazynek 10 szt.
Nie przeprowadziłem jeszcze najważniejszej próby na strzelnicy ale domniemam że elaboracje trzeba będzie zmodyfikować z uwagi na lunetę i możliwość lepszej precyzji.

Nie jestem kolekcjonerem ale strzelcem i w Beretta BM59 widzę potencjał strzelecki i dlatego nie waham się jej modyfikować. W dalszej kolejności Beretta dostanie szynę montażową pod dwójnóg.
To jest prawdziwy karabin Battle Ready :) a nie jakiś fircyk ala AR-10.

Obrazek
zibi78
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 14 września 2022, 02:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: zibi78 »

Witam
Pytanka do GreenHeart (jeśli mógłbyś pomóc posiadaczowi od tygodnia BM59 PC):
W jaki sposób zrobiłeś bakę do BM59 (do tego jeszcze regulowaną)? Gdzie zakupiłeś montaż pod lunetę?
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: Jareknr1 »

GreenHeart pisze: 04 września 2022, 13:11 Ostatecznie wielomiesięczny projekt już prawie się zakończył. Na dzień dzisiejszy takim oto rezultatem:
(...)Magazynek 10 szt.
Wyglada to wszystko zacnie.
Od razu pytanie: Gdzie mozna nabyc ten 10 szt magazynek i bagnet?
GreenHeart pisze: 04 września 2022, 13:11 Nie przeprowadziłem jeszcze najważniejszej próby na strzelnicy ale domniemam że elaboracje trzeba będzie zmodyfikować z uwagi na lunetę i możliwość lepszej precyzji.
Szkoda, bo ciekawi mnie ciagle czy rzeczywiscie da sie tym zejsc do 0.7 MoA.
Tak przy okazji, jakkolwiek w linku ktory podawalem pisali w sumie o jakiejs wersji robionej w USA (i to tam jak doczytalem wymiaruja pod 7,62x51 a nie 308) to jednak teraz sie zastanawiam jak to mozliwe, ze oryginalna niby, wloska wersja wojskowa jest 308. Rozumiem ze ten wymiar wychodzi z pomiarow, tylko chyba cos mi umyka bo to by oznaczalo ze to jednak cywilna przerobka juz we Wloszech a nie prawilny demobil po urzedowej regeneracji jak to w PL reklamowano. Nie zeby mi to jakos przeszkadzalo tylko tak sie ogolnie zastanawiam co to za skladaki wlasciwie sa i kto tych przerobek dokonywal.
GreenHeart pisze: 04 września 2022, 13:11 Nie jestem kolekcjonerem ale strzelcem i w Beretta BM59 widzę potencjał strzelecki i dlatego nie waham się jej modyfikować. (...) To jest prawdziwy karabin Battle Ready :) a nie jakiś fircyk ala AR-10.
Gratuluje ale przyznam ze tu sie troche pogubilem. "Battle ready" to ja bym rozumial, ze to raczej karabin SW a nie snajperski wiec pocisk "ma wchodzic" na 600m w popiersie/gong a to sie ogolnie da osiagnac juz przy 1.5 MOA (wiec i "ARach"). Do tego nawet w tym watku bylo podane ze selekcjonowane M1 mialy 1 MOA wiec skad ma byc ta przewaga i wiekszy potencjal BM59 skoro juz sama (w ten sposob) skladana kolba z definicji jak dla mnie nie moze byc sztywniejsza niz lite drewno (lub inny "lity" material). Mozesz napisac cos wiecej o koncepcji usztywnienia systemu?

BM59 to bardzo w porzadku sprzet za te pieniadze co jeszcze mozna go dostac w PL, ale mocno sie zastanawiam, czy nawet egzemplarz z elegancka lufa, rzeczywiscie wart jest tej calej walki o precyzje (fachowy bipod, urzadzenie wylotowe, usztywnianie etc.).
Te 0.7 przemawia do wyobrazni, ale to by przeciez znaczylo, ze juz niemal na F-class mozna z tym jezdzic i z repetierami isc w szranki...a tu bym sie jednak zdziwil gdyby to byla rowna konkurencja chocby z jakims prostym Rem 700 nie mowiac o wyczynowych sprzetach. Dlatego mam ciagle nadzieje na jakies zdjecia tarczy jesli to sie faktycznie uda. No i trzymam kciuki!
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
kwikus86
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 24 listopada 2018, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: kwikus86 »

A orientuje się ktoś może jak zamiennoscią części względem norincco albo m14? Najbardziej mi chodzi o osady i magazynki.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1444
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: LongTom »

Obydwa te karabiny (M14 w USA i BM59 we Włoszech) powstały na podstawie M1 Garand, ale magazynki są niewymienne.
Osady bez ingerencji i przeróbek nie są zamienne.
Osada do Garanda też wymaga ingerencji.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
orekpl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 23:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: orekpl »

GreenHeart pisze: 04 września 2022, 13:11 Szyna montażowa pod optykę dedykowana dla tego karabinu.
Hej,
Gdzie kupowałeś szynę?
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1444
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: LongTom »

PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
jarek_74
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 15:12
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: jarek_74 »

Od dziś w mojej szafie mieszka Włoszka jak poniżej na zdjęciach.
To była miłość od pierwszego wejrzenia, byłem w okolicy i chciałem spróbować jak ten karabin leży w dłoni ponieważ wcześniej nie miałem go w ręku.
Wziąłem go do ręki i ... już nie oddałem, tak to jest jak się wozi promesę "tak na wszelki wypadek" :-D .
Karabin w środku wygląda równie dobrze jak na zewnątrz, lufa (na tyle na ile mogłem sprawdzić) jest w dobrym stanie, zobaczymy co pokaże na strzelnicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”