Przecieraki filcowe do lufy

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 598
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: wichura »

Jest jeszcze opcja ,,bieda cleaner,,. Ciekawe czy tylko ja z tego korzystam :052:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1376
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Kacper_Potocki »

Rafraf - bardzo dziękuję, paczkę odebrałem. Pierwsze wrażenie - wysoka jakość wykonania. Jak przetestuję, to napiszę więcej. Zdjęcie nie oddaje, jak to dobrze jest wykonane w dotyku, jakby nasa to tworzyła ;) Miałem już rózne sznurki i linki, ale żaden nie miał startu do tego.

Obrazek
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2044
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Dexter »

Kurde, serio, zamiast robić trudniejsze rzeczy to powinienem wziąć się za kawałki linki w otulinie z wkrętem na końcu i w puszce z nadrukiem :D. Ten pierścionek do przeciągania, uchwycik ma paskudne ślady po obróbce a jednak klient i tak cieszy się jak to pięknie wykonane jest i jak z NASA :D. Motyla noga! Po ile to tam ełro było? Bo kupiliście ostatnie sztuki i już nie ma tego w ofercie :D. Zazdroszczę Ci tej radości z zakupu. Ja chyba już nie potrafię się tak cieszyć kawałkiem stalowej linki :).
rafraf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 30 marca 2023, 20:13
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: rafraf »

Kacper_Potocki pisze: 11 kwietnia 2024, 16:01 Rafraf - bardzo dziękuję, paczkę odebrałem. Pierwsze wrażenie - wysoka jakość wykonania. Jak przetestuję, to napiszę więcej. Zdjęcie nie oddaje, jak to dobrze jest wykonane w dotyku, jakby nasa to tworzyła ;) Miałem już rózne sznurki i linki, ale żaden nie miał startu do tego.

Obrazek
:piwo:
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 598
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: wichura »

Kacper, podobnie jak @Dexter cieszę sie Twoim zadowoleniam z zakupu nowego gadżetu, ale wiesz że "lepsze wrogiem dobrego"? Jak znam Ciebie niedługo ten czyściciel wyląduje w dziale "oddam", z dopiskiem "przesyłka po mojej stronie". Może to i fajne, i cool, i trendy, ale z lekka nie praktyczne. Żeby porządnie przetrzeć lufę, to "przecierak" musi przejść z dużym oporem, a jak duży opór to ten wkręt wyskoczy z filcowego przecieraka. OK, są "czyściciele" które też sporo kosztują, ale dają pewność że nic się nie wyrwie/urwie. Tym czymś powinno sie raczej lufę smarować, nie czyścić. Ale oczywiscie mogę sie mylić, prawdopodobnie jest do tego czegoś dedykowany filc o odpowiedniej twardości.
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1376
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Kacper_Potocki »

Hehe, potestujemy, na razie stwierdziłem tylko, że jest przyjemne w dotyku, nie spodziewałem się.
Grupa BESKID TARGET
--------------------------------------------
w.LG400 HFT | w.LG400 BR | b.P17
realone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 21 kwietnia 2008, 23:56
Tematy: 5
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: realone »

wichura pisze: 11 kwietnia 2024, 21:35 Kacper, podobnie jak @Dexter cieszę sie Twoim zadowoleniam z zakupu nowego gadżetu, ale wiesz że "lepsze wrogiem dobrego"? Jak znam Ciebie niedługo ten czyściciel wyląduje w dziale "oddam", z dopiskiem "przesyłka po mojej stronie". Może to i fajne, i cool, i trendy, ale z lekka nie praktyczne. Żeby porządnie przetrzeć lufę, to "przecierak" musi przejść z dużym oporem, a jak duży opór to ten wkręt wyskoczy z filcowego przecieraka. OK, są "czyściciele" które też sporo kosztują, ale dają pewność że nic się nie wyrwie/urwie. Tym czymś powinno sie raczej lufę smarować, nie czyścić. Ale oczywiscie mogę sie mylić, prawdopodobnie jest do tego czegoś dedykowany filc o odpowiedniej twardości.
Przy nakręcaniu przecieraki pęcznieje i przechodź przez lufę ze sporym oporem , a pręt no wyskakuje z przecieraka.
AA PROSPORT + DOT
STEYR CHALLENGE HFT + LEUPOLD EFR
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Mateusz70 »

wichura pisze: 05 kwietnia 2024, 21:50 Jest jeszcze opcja ,,bieda cleaner,,. Ciekawe czy tylko ja z tego korzystam :052:
Co tu mówić, żeby się nie czepiać? Pewnie cały szereg ludzi. Nie potrafię jednak pojąć, jak można czyścić lufę broni przy pomocy pokazanego na obrazku kawałka szmatki. Przecież to nie ma prawie kontaktu z powierzchnią czyszczoną.
Jeśli już korzystać ze stalowego wyciora, to trzeba byłoby go dobrze owinąć, albo mieć przynajmniej odpowiednią końcówkę na taki wycior.
Linki stalowej też bym nie wkładał do lufy, bo skądinąd wiadomo, że działa na zasadzie piłki do cięcia.
Przecieraki są dobre, tylko trzeba je przepchnąć czymś miększym niż stal lufy, ewentualnie nakęcić na gwint wyciora. Niekiedy są takie plastikowe z dość długim gwintem. - Grono jest tak doświadczone, że z użyciem przecieraka każdy sobie poradzi, może oprócz ludzi,którzy niedawno kupili własną broń i jeszcze mają obawy, czy szmatkę nawijać od lewej czy od prawej strony. Względnie, czy centymetr za dużo nie rozepchnie lufy do większego kalibru.
Prostym sposobem jest kupno listwy okrągłej w sklepie w markecie techniczno-budowlanym, do tego ściereczek uniwersalnych z wiskozy (z dodatkami), owinięcie tym patyka i czyszczenie lufy. Oczywiście listwę okrągłą przycinamy na właściwą długość, podobnie ze ściereczki wycinamy stosowny pasek.
Poza tym, macie chyba pod dostatkiem różnych szmatek bawełnianych. Zawsze coś da się przystosować.
realone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 21 kwietnia 2008, 23:56
Tematy: 5
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: realone »

To jest do czyszczenia lufy w karabinku pneumatycznym a nie w broni palnej .
AA PROSPORT + DOT
STEYR CHALLENGE HFT + LEUPOLD EFR
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Mateusz70 »

Przecierak kalibru 9 mm? Wycior plastikowy dołączany do broni palnej przez producenta? Nie bardzo zrozumiały jest ten wpis powyżej. Dobrze, rozumiem. Dział pneumatyki.
Przy okazji zapędziłem się nie w te rejony. Niemniej z tego sprzętu przecieraki po prostu wystrzeliwuję. Szmatek roznaitych też używam, czasem na plastikowym wyciorze. Generalnie wszystkie, jakie mam do wiatrówek są plastikowe. Część - te skręcane wyciory - mają jedynie skręcane połączenia z mosiądzu.
realone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 21 kwietnia 2008, 23:56
Tematy: 5
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: realone »

Nie sądziłem że prosty wycior wzbudzi tyle filozoficznych wywodów.
Każdy niech kupuje i czyści czym mu się podoba to nie jest fizyka kwantowa tylko prosta rzecz. To co się jednym sprawdza nie koniecznie musi się sprawdzić drugim , nikt nie ma monopolu ;).
I nikogo nie powinno to obchodzić jak będę chciał to sobie kupię wycior za 1000 zł i złote przecieraki i tym będę czyścił ;)
AA PROSPORT + DOT
STEYR CHALLENGE HFT + LEUPOLD EFR
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2044
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Dexter »

I nikogo nie obchodzi ale jak już musisz o tym pisemnie poinformować ludzi na forum to oni mają pełne prawo to skomentowac. I mają też pełne prawo nawet to wyśmiać.
tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: tompas »

I tak już 6 lat na jeden i ten sam temat. :583:
realone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 21 kwietnia 2008, 23:56
Tematy: 5
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: realone »

Dexter pisze: 12 kwietnia 2024, 10:01 I nikogo nie obchodzi ale jak już musisz o tym pisemnie poinformować ludzi na forum to oni mają pełne prawo to skomentowac. I mają też pełne prawo nawet to wyśmiać.

Jednak postawie na swoim. Myśl co chcesz .
AA PROSPORT + DOT
STEYR CHALLENGE HFT + LEUPOLD EFR
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przecieraki filcowe do lufy

Post autor: Marysh »

No, nie wiem czy strzelanie filcowymi przecierakami z wiatrówki sprężynowej to fajny pomysł. Jeśli za przecierak włożony jest śrut to chyba w porzątku, ale jeśli tylko sam przecierak to co na to mówi poduszka powietrzna, uszczelka tłoka, sprężyna, ....?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”