Uwaga na Fiocchi

Moderator: Moderatorzy WBP

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: dziki_pl »

Wilek1 pisze: ale chcialem napomknąć ze sporo 9x19 zuzylem Fiocchi bez ani jednego problemu.
Ja tylko przestrzegę przed amunicja w specyfikacji NATO, pojawiała się taka Fiocchi na rynku w dobrej cenie.
Ciśnienia amunicji NATO są odpowiednikiem +P i dłuższe używanie może uszkodzić broń. Przekonała się o tym jedna strzelnica.
Wg SAAMI:
Obrazek
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 721
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: woytas »

A nasza Policja nie lata na Fiocchi?
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
TomaszMk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 206
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: TomaszMk »

Straz graniczna na pewno strzela 5,56x45 z fiocchi, ale z "wkladka" w pocisku. Wiec raczej jest to inna jakosc niz dla naszego masowego zastosowania.
Luciano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 15:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Luciano »

Parę lat temu strzelałem z tej amunicji Fiocchi USA w kal. 9mm para FMJ 115 grs, i to dojść często, ponieważ była w interesującej ceny - nie miałem z nią żaden problem ani niedopał. Chociaż była dość sucha w odrzutu, i jak to zwykle z 115/123 grs Fiocchi, jest dość ostro załadowana, i to jest fajne w praktyce :-D .

Prócz tego, lubię i polecam Fiocchi - nigdy nie miałem żaden problem z tą marką.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Wilek1 »

ja tez odczuwam ze Fiocchi (Luger) jest troche mocniejszy niz inne ktore mialem (Magtech, S&B, B-N, etc).
[oczywiscie nie mialem ani razu problemu]
widzialem kiedys tabele z porownaniem mocy i tam Fiocchi tez mialo wyzszą moc wyspecyfikowaną...

znalazlem:
http://www.ballistics101.com/9mm.php

Fiocchi 115 energia =405 a inne (tez 115gr, ale nie +P) =320-380 (tak około piszę) predkosc tez wyzsza niz przecietnie
to roznice wychodzą 5-20%
Ostatnio zmieniony 07 marca 2018, 14:44 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: franek »

Nie widze różnicy. 391 a 383 ....to jest chyba w granicy rozrzutu parametrów. Nie wspominając o długości lufy.
S&B 9x19 115gr ma 391 ft-lbs
według tego linka
https://www.sportsmansguide.com/product ... ?a=1595342
https://www.sportsmansguide.com/product ... ?a=1587625

producent podaje w Ezero = 570 J
http://www.sellier-bellot.cz/en/product ... etail/290/
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: tomekok »

Luciano pisze:Parę lat temu strzelałem z tej amunicji Fiocchi USA w kal. 9mm para FMJ 115 grs, i to dojść często, ponieważ była w interesującej ceny - nie miałem z nią żaden problem ani niedopał. [...] Prócz tego, lubię i polecam Fiocchi - nigdy nie miałem żaden problem z tą marką.
Przestrzeliłem paczkę 9x19 FMJ 115 grs na G17 gen.V. Środowisko suche, strzelnica kryta, temp dodatnia - lata bardzo dobrze, skupienie lepsze niż przeciętnie, zero problemów z ammo jak na razie.
ano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 11 grudnia 2012, 07:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: ano »

To w końcu jakiej ammo Fiocchi trzeba się bać? .223 czy 9? Mam Pistol Shooting Dynamics 9mm Luger 115 grs. FMJ. Ponadto na paczce są jeszcze oznakowania CIP M oraz 9AP.
Na razie z CZ75 wystrzeliłem jedną paczkę i nic się nie działo. Strzelać dalej?
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Officer_199 »

To już Twoja decyzja i kalkulacja ryzyka.
Widać wpadki z tą amunicją się zdarzają dosyć często, a mimo to ludzie kupują nadal.
Ja unikam producentów, którzy za często nawalają.
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: katerhasser »

Ja bym się zainteresował tym, jakie modele pistoletów nie wytrzymują tej wojskowej amo.
tomek89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 198
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: tomek89 »

katerhasser pisze:Ja bym się zainteresował tym, jakie modele pistoletów nie wytrzymują tej wojskowej amo.
Większość współczesnych konstrukcji 9mm będzie sobie bezpiecznie radziła z +P, co nie znaczy że wszystkie i nie traktował bym tego jako zarzut wobec producenta. Po prostu inne jest przeznaczenie takiej broni. Zużycie broni będzie szybsze na amunicji z wyższym ciśnieniem. Trzeba dokładnie sprawdzać zalecenia producenta broni jaka amunicja jest dopuszczalna i czytać co to za ammo którą kupujemy. Wg. SAAMI strzelanie z broni oznaczonej jako wyłącznie 9 Luger jest niebezpieczne z ammo wojskowej czy +P, o +P+ nie wspominając.

Co do fiocchi zużyłem kilkaset sztuk 9mm 123gr i oprócz tego że wydaje się mocniejsza to żadnych problemów nie doświadczyłem. Co do odczuć to potwierdzają to dane producenta 563 joule vs np 518 w Geco 8.0 gram. Szanuję jednak doświadczenie kolegów i .223 fiocchi chyba nie spróbuję.
MWT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 16 lutego 2015, 19:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: MWT »

Aktualnie wystrzelane mam:
- 1200szt .223 55gr Fiocchi
- 300szt .223 62gr Fiocchi
- 500szt .223 77gr Fiocchi
- 1000szt 9x19 115gr Fiocchi
- 500szt 9x19 123gr Fiocchi

Zero problemów jakichkolwiek, amunicja produkcji Fiocchi SPA 2016 oraz 2017.

Jako ciekawostkę, zadzwoniłem do Fiocchi SPA spytać o co chodzi co się dzieję i otrzymałem następującą odpowiedź
"nic się nie stało, badamy sprawę amunicji sprowadzonej przez VisMag"
Co wybadali? Tego nie wiem.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Pawel@idpa »

"Nic się nie stało" to chyba motto ich działu kontroli jakości, biorąc pod uwagę ile razy w ostatnich latach wypuszczali wadliwą amunicję;)
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 20:13 przez Pawel@idpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: NIKO72 »

Nawiązując do dyskusji. Kupuję, kupowałem i będę kupował Fiocci w Best Hunters. Wystrzeliłem po dobrych kilka ( 9-10 + ) tysięcy Fiocci 9x19-123 i 9x19-115 oraz kilka tysięcy .223. Zawsze dobra cena, zero zacinki, zero eksplozji, miła obsługa przy zakupie. Oświadczenie BH w temacie uważam za stosowne a "hejtowanie" BH za niezbyt dobry pomysł. Nie widzę powodu, żeby BH "odcinał kupony" od wadliwej amo sprowadzonej przez kogoś innego. Tyle w temacie
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uwaga na Fiocchi

Post autor: Fokat »

NIKO72 pisze:Nawiązując do dyskusji. Kupuję, kupowałem i będę kupował Fiocci w Best Hunters. Wystrzeliłem po dobrych kilka ( 9-10 + ) tysięcy Fiocci 9x19-123 i 9x19-115 oraz kilka tysięcy .223. Zawsze dobra cena, zero zacinki, zero eksplozji, miła obsługa przy zakupie. Oświadczenie BH w temacie uważam za stosowne a "hejtowanie" BH za niezbyt dobry pomysł. Nie widzę powodu, żeby BH "odcinał kupony" od wadliwej amo sprowadzonej przez kogoś innego. Tyle w temacie
W ZWIĄZKU Z LICZNYMI ZGŁOSZENIAMI USZKODZEŃ BRONI- tak się zaczyna oświadczenie BH, okazało się że jest to ordynarne KŁAMSTWO, mające na celu zdyskredytowanie konkurencji. Jak uważasz to za "stosowne" oświadczenie, to mógłbyś rozwinąć temat?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”