Vis

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Kwestią nie jest kto, gdzie, kiedy, co i za ile kupił, tylko kto właściwie sprognozował (przewidział) cenę jaką przedmiot osiągnie w tej konkretnie aukcji.
Więc kto jest debeściak, a kto nim nie jest nie podlega dyskusji, bo jak to mówią z faktami się nie dyskutuje :)
p.s. no a jeśli w takim samym stanie to nie wiem czy się cieszyć, bo oksyda wygląda na wtórną :) jednak mam nadzieję że tak może nie będzie :-D
Ostatnio zmieniony 21 marca 2020, 18:20 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: babangida »

Oczywiście,że oksyda jest wtórna. Ale lepiej kupić identyczny, a nawet ciekawszy ( prefiks A), za 900 E niż za 1800E, to chyba oczywiste , a może nie...
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Rozumiem że kwestię kto jest debeściak mamy już ustaloną :)
Pisząc że oksyda wygląda na wtórną nie oznacza że tak musi być, życzę szczerze nabywcy, naszemu rodakowi zresztą, aby wszystko było w oryginale.
Foty często przekłamują rzeczywistość, być może nabywca dopytał i nawet lepsze fotki dostał. Na tych z aukcji sygnatury i napisy wyglądają dobrze, szlifowania powierzchni nie widać, tylko oryginalna oksyda powinna być polerowana, błyszcząca, a tu jest jakby lekko matowa.
Ostatnio zmieniony 21 marca 2020, 18:21 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: TETETKA1 »

Kupiłem tego Visa na aukcji dla kolegi.
Zrobił limit kasy udało się kupić i ok.
Jak będzie w Polsce to zrobię opis.
Dla mnie plusem jest to że Vis wraca do kraju, kolega cieszy się bardzo nowym zakupem.
Mojego pierwszego Visa (F) kupiłem za 40 Euro w listopadzie (A) padł za 670 Euro
Nigdy nie wiem co przyjdzie w paczce zdjęcia są kiepskie ze względu na regulamin wystawiania aukcji,natomiast teoria że A jest ciekawsze od E bo tańsze ...
Prawie kolekcjonerstwo.
SMiKB "TETETKA" WKS "GRUNWALD"
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Nie jest to tak istotne kto kupił, ale może to że padł jakby kolejny "rekordzik" ceny takiego Radom P.35 (p) , czyli z tzw. pierwszej serii niemieckiej z 1940/41. Chętnie zapoznam się z opisem, chociaż ta oksyda jest tutaj najciekawszym zagadnieniem. Może dobre fotki jakieś. Szczerze życzę aby była z epoki :-D zawsze to lepiej.
Uważam że cieszyć trzeba się bardziej z tych z orzełkiem, że z niewoli wracają :) Te "za niemca" były ulubioną bronią ss, ta formacja używała w znacznej większości różnej broni krajów podbitych. No ale skoro kolega się cieszy... :one:
Visa za 40 euro nigdy nigdzie nie widziałem, serii A w dobrym za 670 też nie, ale to pewnie moje gapiostwo ;laughing: skoro jednak nabywca się cieszy to ja również.
Uważam, że jeśli sprzedający chce dobrze sprzedać i ma się czym pochwalić to podeśle lepsze fotki lub rzetelnie odpowie na pytania. Różne są filozofie kolekcjonowania różnych przedmiotów, tutaj akurat jest seria i numer broni, ale wszystko z jednej pierwszej serii niemieckiej. Ja osobiście skupiłbym się na tej oksydzie. Pozdrawiam :516:
Ostatnio zmieniony 21 marca 2020, 18:21 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: TETETKA1 »

Kupuję na portalu broń oraz inne zabawki od 11 lat.
"Rekordzik" to nie jest na pewno.
Proszę napisz gdzie wyczytałeś o miłości ss do Visa bo chętnie o tym poczytam.
Dodam tylko że zdjęcia dodatkowe przez tyle lat dostałem raz i tylko dlatego bo sprzedający zapomniał wstawić.
Jak wygląda współpraca poczytaj nie tylko na forum są opisy co i jak.
Jeśli upraszczasz stan kolekcjonerski broni do numeru broni i stanu oksydy to gratuluję.
Jak chciałbyś coś ciekawego powiedzieć o tej broni to zapraszam na zebranie tylko o Visach.(trochę tego mamy)
Trzeba wiedzę przekazywać, liczę na pomoc.
Pozdrawiam.
SMiKB "TETETKA" WKS "GRUNWALD"
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: irek_39 »

Ho, ho, zaraz będziesz się przechwalał, kto ma większego i większą kolekcję pistolecików...
Cena jest wartością względną i zależną od naszego portfela dla jednego za taki egzemplarz 1800 euro, to dużo, dla innego mało (rynek reguluje ceny). Ja kupiłem niedawno polskiego VIS'a z 1939 r. na eganie za ok. 1000 euro dlatego, że były słabe zdjęcia i niewiele było na nich widać ;)
Przecież sygnatury i numeracja maja istotny wpływ na cenę, ponieważ określają rzadkość egzemplarza, a m.in. po oksydzie i stanie powierzchni można również określić do jakiego stopnia nastąpiło zużycie elementów...
Co do używania przez Waffen-SS, to poczytaj sobie zachodnie opracowania, są tam często informacje, że oprócz marynarki i policji właśnie ta formacja otrzymała te pistolety - "miłość" do P-35 była powszechna, bo była to dobra broń.
Pozdrawiam i życzę kolejnych egzemplarzy do kolekcji :)
Ostatnio zmieniony 21 marca 2020, 21:24 przez irek_39, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: TETETKA1 »

Vis składa się z 41 części wiele ma numery seryjne dostępne po demontażu.
Standart: Condition Standards for Antique Firearms.
Daje pojęcie o stanie broni, dla kolekcjonerów, jest punktem odniesienia.(dla mnie)
Sygnatura ma wpływ na cenę ale jest względna do stanu.
"Przecież sygnatury i numeracja maja istotny wpływ na cenę, ponieważ określają rzadkość egzemplarza, a m.in. po oksydzie i stanie powierzchni można również określić do jakiego stopnia nastąpiło zużycie elementów..." to jest twoja opinia.
" tutaj akurat jest seria i numer broni, ale wszystko z jednej pierwszej serii niemieckiej." i kolegi Jacka.
Tak bez oglądania, naprawdę coś wiecie?
Daj linka z tych zachodnich opracowań, bardzo proszę.
Lepiej nie pisać Vis 1939 1000 Euro bo kto kupi za 30000 na rynku Polskim.
Dzisiejsza aukcja tak wiem przepłacony http://www.egun.de/market/item.php?id=8192262 w stanach za 2ooo usd.
Pozdrawiam.
SMiKB "TETETKA" WKS "GRUNWALD"
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Tetetko droga, coś mi się wydaje że nie nadajemy na tych samych falach :) bo ja w pewnych kwestii nie pojmuję o co Tobie właściwie chodzi, ale to pewnie kwestia tego że każdy pisząc ma swoje przemyślenia i pisanie tego nie odda. Mimo wszystko uważam że to swego rodzaju "rekordzik", bynajmniej dla mnie :-D Istotna seria i numer, ale też i wyfrezowane gniazdo na kaburokolbę, bo te P.35 (p) do serii D jeszcze z części zrobionych przed 1 września 39' były. Takie niby pół nasze, no i dużo rzadsze niż te późniejsze, a jak jeszcze w w oryginale pełnym to taki już rarytasik.
Nie pisałem "o miłości" ss do P.35, ale że była ich ulubioną bronią krótką, oprócz opisów, o czym pisał Co irek39 to wystarczy poszukać fotek w necie jednostek specjalnych waffen-ss Skorzennego, gdzie widać po kaburach jaką broń mieli, a to były elitarne oddziały, można by rzec elita wśród elit :)
Visa czy też P.35 nie trzeba rozbierać na te 41 części by ocenić jego wartość kolekcjonerską, uważam osobiście nawet że takie rozbieranie na części pierwsze za nierozsądne, bo fabryczny montaż też na swój sposób "oryginalność" pewna :)
Colt fajny, tylko te "beszusy" pozbawiają go miana egzemplarza kolekcjonerskiego :) ale to już zależy od wrażliwości kolekcjonera :-D Pozdrawiam :516:
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2020, 13:37 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
babangida
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 03 sierpnia 2014, 01:59
Tematy: 24
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: babangida »

No ale trzeba się przychylić do opinii kolegów, że taka cena za okupanta, w stanie nie do końca dającym się zweryfikować ze zdjęć, to pewnego rodzaju "rekord". Są w kraju oferty mniej lub bardziej "kolekcjonerskich" okupantów od 4000,- do 7000,- dlatego taka opinia.
P S . Nie wiem skąd taki pogląd,o braku dodatkowych zdjęć. Mimo że ja z portalu korzystam dopiero 5 rok, w 70% prośba o dodatkowe zdjęcia została zaakceptowana.
Tak jak pisał któryś z kolegów - jeśli sprzedawca ma czyste intencje i nie pała odrazą do naszej nacji, co się zdarza - zdjęcia podsyła.
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: TETETKA1 »

Drogi Jacku pistolet jest w kraju wykonanie przedwojenne oksyda oryginalna jest ok zdjęcia niestety następnym razem lub zapraszam na zebranie kolekcjonerów w Swarzędzu po wakacjach.
Co do zdjęć to mam z teściową i na pewno jest moją "ulubioną". (nie zmienia to faktu że nie macie nic więcej do napisania)
Jak określić zgodność numeryczną bez rozbierania Ty to wiesz ja niestety nie.
Mam VIS p35 po pracy w policji NRD i takie ma znaki świadczą o losach broni.
Ślady po właścicielach moim zdaniem nie są dyskwalifikacją i świadczą o historii.
Ale jako znany kolekcjoner z uznaną kolekcją masz prawo mieć swoje zdanie.
Pozdrawiam i zapraszam na zebranie kolekcjonerów i miłośników broni. ( jak będzie wiadomo kiedy to wyślę zaproszenie )
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2020, 13:38 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
SMiKB "TETETKA" WKS "GRUNWALD"
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Tetetko droga, bardzo mnie cieszy że Twój zakup się udał, że to co kupiłeś spełnia Twoje oczekiwania, a kwestia za ile to już całkiem inny temat, bo "kto bogatemu zabroni" :-D
Następnych udanych łowów życzę i pozdrawiam :one:
1967pipi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 06:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: 1967pipi »

TETETKA1 pisze: 21 marca 2020, 22:36 Vis składa się z 41 części wiele ma numery seryjne dostępne po demontażu.
Standart: Condition Standards for Antique Firearms.
Daje pojęcie o stanie broni, dla kolekcjonerów, jest punktem odniesienia.(dla mnie)
Sygnatura ma wpływ na cenę ale jest względna do stanu.
"Przecież sygnatury i numeracja maja istotny wpływ na cenę, ponieważ określają rzadkość egzemplarza, a m.in. po oksydzie i stanie powierzchni można również określić do jakiego stopnia nastąpiło zużycie elementów..." to jest twoja opinia.
" tutaj akurat jest seria i numer broni, ale wszystko z jednej pierwszej serii niemieckiej." i kolegi Jacka.
Tak bez oglądania, naprawdę coś wiecie?
Daj linka z tych zachodnich opracowań, bardzo proszę.
Lepiej nie pisać Vis 1939 1000 Euro bo kto kupi za 30000 na rynku Polskim.
Dzisiejsza aukcja tak wiem przepłacony http://www.egun.de/market/item.php?id=8192262 w stanach za 2ooo usd.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Jestem nowy i witam wszystkich serdecznie. VIS numery fabryczne ma w 3 miejscach i końcówkę numeru na brodzie lufy. Wystarczy tylko rozłożyć. Rozbierać nie trzeba. Mówimy o stanie technicznym, który to umożliwia.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: JackDaniels41 »

Brawo :) dziękujemy nowemu Koledze za spostrzegawczość :-D Może Kolega Tetetka weźmie to sobie do serca i nie będzie każdego egzemplarza rozbieał już na drobne ;laughing: :) :-D
1967pipi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 czerwca 2020, 06:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis

Post autor: 1967pipi »

TETETKA1 pisze: 21 marca 2020, 17:50 Kupuję na portalu broń oraz inne zabawki od 11 lat.
"Rekordzik" to nie jest na pewno.
Proszę napisz gdzie wyczytałeś o miłości ss do Visa bo chętnie o tym poczytam.
Dodam tylko że zdjęcia dodatkowe przez tyle lat dostałem raz i tylko dlatego bo sprzedający zapomniał wstawić.
Jak wygląda współpraca poczytaj nie tylko na forum są opisy co i jak.
Jeśli upraszczasz stan kolekcjonerski broni do numeru broni i stanu oksydy to gratuluję.
Jak chciałbyś coś ciekawego powiedzieć o tej broni to zapraszam na zebranie tylko o Visach.(trochę tego mamy)
Trzeba wiedzę przekazywać, liczę na pomoc.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Czytam, czytam i skuszę się na małą złośliwość. Tak te 312 tyś. visów to zrobili dla służb pomocniczych. SS i WH na pewno dostawali tylko P08 i P38. Te na zdjęciach niemieckich to na pewno fotomontaże zrobione przez polskie podziemie. :516:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”