Gotowka na cenzurowanym...

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

latacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004, 21:57
Tematy: 25
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: latacz »

biper pisze: 16 marca 2023, 07:12 Pleban to pikuś.. co zrobią politycy i lobbyści działający przy rządach, ustawodawcach? :033:

Dlatego pieniądz cyfrowy nie wejdzie. Za dużo takie nowaki, neumany, handlarze respiratorami mieliby do stracenia :)
(W Chinach może i wejdzie).
a po co mieliby robić cokolwiek -wszak to oni będą kontrolować kontrolę przepływu tegoż pieniądza ? co najwyżej 10ciu panów X będzie wiedzieć który ile chapnął ale przed kolejnymi 10ma milionami schowają.
Przecież ani ja ani Ty ani społeczeństwo nie będzie miało podglądu. "operator systemu wszystko może"
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 945
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

Najgorsza będzie uznaniowość oraz pieniądz z terminem ważności. Czyli np. przyjdzie ci informacja: "Obywatelu nr 476425687, dnia tego i tego, na portalu X niepochlebnie wyraziłes się o jedynej słusznej partii rządzącej! W związku z tym twoje wydatki oraz twojej żony, np na pieczywo zostają zablokowane na okres 3 dni. Kolejne takie zachowanie będzie skutkować poważniejszymi konsekwencjami".

Albo ktoś uzbierał sobie 100 000 jednostek waluty cyfrowej dla swoich małych dzieci żeby miały lepszy start w zyciu a tu się okazuje że musi ją spożytkować np w ciągu 24 miesiecy..

Słyszałem też że bodajże w Norwegii jest już cos takiego ze jeśli zakupisz zbyt dużo alkoholu (oczywiście nie za gotówkę) w jakimś przedziale czasowym to pojawia się smutna pani z jeszcze smutniejszym panem z opieki społecznej i pyta czy aby nie masz problemów z alkoholizmem. No i zaczyna się wywiad itd itp... nie wiem na ile to prawda ale mnie w tych czasach już mało co dziwi.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

No albo "blokujemy środki na koncie bo brałeś udział w proteście przeciwko XYZ". I należy mocno zaznaczyć, że nie dotyczy to wcale Białorusi, Chin czy Korei (ale też na K...). To już nie są hipotezy, to już jest praktyka :).
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 945
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

Np zablokowanie kont uczestników konwoju wolności w Kanadzie z zeszłego roku
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
latacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004, 21:57
Tematy: 25
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: latacz »

i przy okazji załatwienie problemu inflacji... obecnie masz oszczędności i w wyniku inflacji tracisz rocznie ileś tam %.

Kiedyś -po roku czy 2 czy pół -tracisz wszystko zgodnie z ustawą i żadna inflacja nie ma na to wpływu... ponadto zarabiasz 1000 jednostek waluty -wyprodukowujesz jakiś towar -towar dla państwa/firmy/korporacji (obecnie państwo to też korporacja) zostaje -a Twoja zapłata/siła nabywcza znika -ktoś ma towar a pieniądz z rynku znika w tempie wyższym niż jest "dodrukowywany"...

dla równowagi powinno być, że jak zaciągniesz kredyt -to też się po roku skończy data ważności i nie musisz spłacać... jednak jakoś o tej opcji nic nie słychać... gorzej jeśli zarobek który straci ważność przepiszą jako kredyt...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: biper »

latacz pisze: 16 marca 2023, 08:35
biper pisze: 16 marca 2023, 07:12 Pleban to pikuś.. co zrobią politycy i lobbyści działający przy rządach, ustawodawcach? :033:

Dlatego pieniądz cyfrowy nie wejdzie. Za dużo takie nowaki, neumany, handlarze respiratorami mieliby do stracenia :)
(W Chinach może i wejdzie).
a po co mieliby robić cokolwiek -wszak to oni będą kontrolować kontrolę przepływu tegoż pieniądza ?
Bo władzy dana partia nie ma na wieczność i mimo wszystko są opozycje i wybory. Po 4 latach można stracić kontrolę nad tym przepływem i znów wylądować w grupie kontrolowanych.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

A, chodzi Ci o to, że jak zmienia się władza, przykładowo z ekipy X na Y (z PiS na PO, z PO na PiS czy coś takiego) to oni, ekipy u koryta, się wzajemnie rozliczają za przekręty, afery itp i pociągają do odpowiedzialności i to jest ten demokratyczny bat wiszący nad ich plecami i ograniczający chciwe zapędy polityków? Faktycznie, mówili mi coś takiego w szkole, na Wiedzy o Społeczeństwie gdzieś około 2004 roku. Jak to dobrze, że ten mechanizm właśnie tak działa! Co by było, gdyby nie działał!
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Matthius »

Wybory nie zmieniają w Polsce władzy. Rządzi ambasada USA, do spółki z kilkoma innymi.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 945
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

I tego się właśnie obawiam, Matthius...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: czemar »

Dexter poszukaj choć jednego przykładu, że ktoś siedzi lub płaci za gruby przekręt.
Nowak zegarmistrz nie wchodzi w grę, bo wypłynął za chciwość na Upadlinie , tu by mu pewnie włos z głowy nie spadł, kilka miesięcy w sanatorium kwit o lipnej chorobie i osiadł by na mieliźnie gdzieś w spółce skarbu państwa po cichu w jakiejś radzie nadzorczej.
My nie mamy rządu tylko figurantów.
Co do gotówki osobiście obstawiam jako priorytet kawałek ziemi na zadupiu plus dobrze zaopatrzony warsztat narzędziowy. A sprawa zasadnicza zero smyczy w banku w postaci kredytu.
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Ironia musiała by Ci spaść na głowę, żebyś ją zauważył? :).

Twoich zasad się staram trzymać, wyznaję podobne. Zero kredytów, wyposażony warsztat. W razie czego- na rzemiosło zawsze będzie zapotrzebowanie!
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: czemar »

Litości przed poranną kawą jestem :)
Co do gotówki, zauważyłem ostatnio, że coraz mniej bankomatów wypłaca drobne nominały.
U mnie bodaj ostatni który pluł 10-mi i 20-kami przeszedł na 50-ki . No i ciągle parcie ze strony banku by dzieciakom bankowe aplikacje do płacenia z telefonem w pakiecie zafundować :roll:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Ja się jak dinozaur czuję czasami wśród rówieśników bo nawet usługi "Blik" nigdy nie uruchomiłem a teraz "każdy to ma". Z bankomatu rzadko korzystam, ale widzę też, że klienci coraz częściej mi płacą nominałem 500zł.

Z braku lepszego pomysłu pakuję kasę w narzędzia. Pozywiom, uwidim co będzie dalej. Narzędzia przynajmniej najwyżej rdza zeżre a nie inflacja :).
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: jarni8 »

Nie sądzę, żeby dobre narzędzia były zjadane przez rdzę w tempie 18,4% rocznie :)
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Nie sądzę, żeby moje narzędzia w ogóle były zjadane przez rdzę <3. Nie mają na to czasu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”