Gotowka na cenzurowanym...

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: czemar »

Nieraz już stałem w kolejce jak kołek bo przede mną jakiemuś gimbusowi telefon przy kasie nie banglał . Czasem tak sobie myślę jak to możliwe, że ludzie tak szybko przywykli , żeby tak ważną i fundamentalną kwestię jak własne finanse opierać na takim gównie jak telefon :roll:
Co do narzędzi to chyba za jakiś czas trzeba będzie osobny wątek założyć i się tam wymieniać doświadczeniami.
Od siebie dodam , że co do wielofunkcyjnych "żabek" mam dwie kobry i robią robotę.
Klucze nastawne Milwaukee też niczego sobie
Brakuje mi takiego mądrego nie za dużego zestawu kluczy nasadowych, będzie chyba Proxon lub Sata .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Nie wiem jak proxxon (od nich mam wkrętaki precyzyjne i małą wiertarkę stołową, są bardzo dobre) ale Sata ma na klucze dożywotnią gwarancję. Nie dalej jak w poniedziałek z niej korzystałem i działa. Nie wiem czy na WSZYSTKIE klucze z oferty. Gwintowniki i narzynki no to Fanar. Wiertła też. Natomiast frezy, płytki do noży tokarskich i ogólnie węglikowe narzędzia to jednak jadę na chińszczyźnie bo 2-3x tańsze niż europejskie a bardzo dobre. Tzn "wystarczające". Z resztą mam jedno wiertło Sandvik Coromant... I ono też jest "made in china". Ale narzędzia to faktycznie materiał na osobną dyskusję a nie tu.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: biper »

Dexter pisze: 17 marca 2023, 06:33 A, chodzi Ci o to, że jak zmienia się władza, przykładowo z ekipy X na Y (z PiS na PO, z PO na PiS czy coś takiego) to oni, ekipy u koryta, się wzajemnie rozliczają za przekręty, afery itp i pociągają do odpowiedzialności
Wbrew temu co nam się powszechnie wydaje, to nie są do końca debile i de facto potrafią się przy przekrętach tak zabezpieczyć, aby bezpośrednio im samym nie dało się czegoś udowodnić (zauważ, że zarówno PiS przed wyborami (gdy wygrali) obiecywał, że rozliczy PO za afery i przekręty, a teraz druga strona też obiecuje program "cela+").

I moim zdaniem to jest powód dlaczego mało kto jest rozliczany.
A jakby istniało narzędzie do takiego rozliczania (cyfrowa waluta), to jestem pewien, że gdyby mogli, to by się nawzajem powywieszali (tylko to nie wejdzie, bo wówczas żadna strona nie będzie mogła mieć kasy bokiem).

A co do rządów, to patrząc na naszą klasę polityczną, to przyjmując tezę, że rządzi w PL ambasada USA,dochodzę do wniosku, że to nawet lepiej, bo bez tego to ci na górze już totalnie by ten kraj rozp.. :103:

Co do narzędzi - temat by się przydał. Łatwo teraz kupić jakiś szmelc..

Ale nie gadajcie, że to jako zabezpieczenie kapitału ;laughing:
Co - będziecie warsztat (200-300kg) do auta pakować w razie ewakuacji? Z zyskiem sprzedacie? :103:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: slepe_oko »

Zapytajcie się swoich wnuków lub dzieci jaką waluta operują w świecie wirtualnym ,globalnym i czy jest im potrzebna gotowka. Gry CS GO, Brawl stars,Roblox ect.
:512:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Biper, ale ja się nie zabezpieczam na wypadek wojny (inna sprawa, że warsztat mam w dawnym schronie pod urzędem Wojewódzkim, dwie pary drzwi pancernych, śluza gazowa, okiennice pancerne, ściany ponad metr, strop nie wiem jaki gruby :D ale oczywiście w dawnej wentylatorowni od sluzy jest teraz węzeł co a drzwi i okiennice są bez uszczelek od wieków) i ucieczki tylko zabezpieczam się przed inflacją i złodziejskimi rządami. Działalność gospodarcza zawsze można zamknąć a warsztat zostanie :).
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: biper »

Osz Ty w mordę...
Ty się zabezpieczyłeś nie na wypadek wojny, tylko na wypadek APOKALIPSY :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: adnikauto »

No i limity na obrot gotowka- coby Wam sie w doopach z dobrobytu nie przewrocilo....

..."Od 1 stycznia 2024 roku mają obowiązywać nowe regulacje w związku z limitem płatności gotówką, także dla osób prywatnych. Jednocześnie w Sejmie znajduje się już projekt uchylenia nowych przepisów. Jak argumentował Marcin Warchoł z Suwerennej Polski, "projekt został przygotowany w imię gwarancji obywatelskich wolności"...

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29 ... 3406414030

Sprzedasz bracie garaz lub auto za 70K Pln to tylko na konto przelewem.... a jak obrocisz gotowka to ci "domiar" dojeb.... my!
Hm, skads juz to znam... :roll:
:502:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: PawelW »

Bo to Polska właśnie... :621:
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Dexter »

Szkoda że nie jestem prawnikiem bo nie rozumiem jak to wszystko możliwe skoro "znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym" czy jak to tam dosłownie szło. Chciałbym żeby mi to ktoś wyjaśnił.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: jakiii »

Parafrazując, co wolno wojewodzie to nie tobie .... niewolniku. :-/
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 946
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Ultra3000 »

PawelW pisze: 08 maja 2023, 07:41 Bo to Polska właśnie... :621:
Bo to świat.... Powoli już na całym świecie będą wycofywać gotówkę a wprowadzać pieniądz cyfrowy CBDC. Jak to powiedzieli z jedynej słusznej partii: dla naszej wolności...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
latacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 23 stycznia 2004, 21:57
Tematy: 25
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: latacz »

składkowej wódki na grila już nie kupisz -przy płatności będziesz musiał podać po co zakup i podatek dowalą tym co piją na krzywy ryj... a tobie za darmowe żarcie... i nie daj **** jak ktoś kogoś bzyknie kawy nie postawi kwiatów nie kupi -bo od razu będzie "kowalski domiar bo żonę zdradzasz" -można będzie podatek od rogów... totalna inwigilacja.

najpierw ograniczenie płatności gotówkowych, potem kolejne a potem tylko info w systemie -nie ukłonisz się panu sekretarzowi -to Ci Twoje własne pieniądze zaje..emy... jak ktoś niewygodny to płatności nie przejdą, skasują się środki itp...

ale jeśli kogoś nie będzie w systemie -będzie umiał "się zniknąć" to może wszystko...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: adnikauto »

Tak, to nie tylko Polska, dotyczy rowniez innych krajow.

To jest plan NWO - New World Order, objetnie czy ktos wierzy w teorie spiskowe czy nie wierzy- jego sprawa ale wczesniej czy pozniej kazdego dopadna jakies restrykcje...

Bedzie jak w Kanadzie, protestujesz przeciwko Wladzy to zablokujemy twoje konto... tak bylo podczas strajku kierowcow ciezarowek

...""Konwój wolności" zablokował w piątek Ottawę, stolicę Kanady. W sobotę składający się głównie z kierowców ciężarówek i wymierzony w obostrzenia związane z epidemią Covid-19 i obowiązkowe szczepienia przeciwko tej chorobie protest ma się przenieść na teren wokół kanadyjskiego parlamentu.
Licząca 70 kilometrów kawalkada składająca się z tysięcy ciężarówek i samochodów osobowych przybyła do stolicy ze wschodu i zachodu Kanady".
..

..."W zeszłym tygodniu premier Kanady Justin Trudeau przyznał swojemu rządowi nadzwyczajne uprawnienia, aby zwalczyć falę protestów w kraju. Polityk jednocześnie poinformował wówczas demonstrantów, że ich ciężarówki zostaną odholowane. Przekazał też, iż kanadyjskie służby zamierzają "zamrozić" osobiste i korporacyjne konta bankowe truckerów oraz organizacji zarządzających manifestacjami, aby zablokować finansowanie Konwoju Wolności"....
https://dorzeczy.pl/swiat/266089/konwoj ... tkich.html

W Polsce jeszcze nie jestescie na tym etapie ale....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: slepe_oko »

Staruszka z chodzikiem. A propo de facto. Kanada to kiepski kraj do życia?
:512:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: biper »

czemar pisze: 17 marca 2023, 09:12 Nieraz już stałem w kolejce jak kołek bo przede mną jakiemuś gimbusowi telefon przy kasie nie banglał .
Ja z kolei regularnie stoję w kolejce za ludźmi, którzy grzebią w portmonetkach za jakimiś grosikami, złotówkami itd. Albo nie potrafiącymi policzyć moniaków, wysypujących na dłoń całą zawartość i każą "wydziobać" ile trzeba kasjerce.

O ile są to osoby starsze, to ja to rozumiem, ale jak widzę takich 40-50 latków lub niżej to mnie szlag trafia.

Dlatego jak tylko jest możliwość i nie mam jakoś dużo zakupów to korzystam z kas samoobsługowych i płatności kartą/telefonem.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”