"Profesjonalny strój strzelca sportowego"

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

a moze chodzi o neutralizowanie ladunkow elektrostatycznych, ktore przy walce o 600/600 moga byc bardzo denerwujace. przeciez kazdy z nas doznal juz nieraz malego "kopniecia" dotykajac czegos uziemionego. a taki strzelec przeciez co strzal, to odklada swa metalowa "proteze" na metalowy (uziemiony) statyw. w niesprzyjajacych warunkach oznacza to za kazdym razem nieprzyjemny "pstryk", ktory moze rozproszyc nawet najbardziej skoncentrowanego zawodnika.
nie wiem, to tylko snucie przypuszczen, bo sam chetnie dowiedzialbym sie po co naprawde to ubranko ma wlasciwosci antystatyczne.
pozdrawiam,
Vero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 438
Rejestracja: 21 maja 2004, 06:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Vero »

Ale BAJKI poza kolegą Kossym tutaj wypisujecie , chyba lepiej lokować swoje złote myśli na ten temat w rubryce tylko humor i nie wprowadzać młodych adeptów w BŁĄD!!! :D
Wolny strzelec
Vero
juzeg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 18 sierpnia 2003, 16:51
Tematy: 24
Lokalizacja: WAW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: juzeg »

Rozsadne ceny maja czesi na:

www.hitex.cz
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Vero pisze:Ale BAJKI poza kolegą Kossym tutaj wypisujecie , chyba lepiej lokować swoje złote myśli na ten temat w rubryce tylko humor i nie wprowadzać młodych adeptów w BŁĄD!!! :D
to wyjasnij po jaka cholere te "rozladowania elektrostatyczne".
pozdrawiam,
Vero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 438
Rejestracja: 21 maja 2004, 06:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Vero »

Bogdan nie mam pojęcia o tym problemie ponieważ nie spotkałem się z nim .
Stroje strzeleckie szyje Sauer, Mucha, Kurt Thune, Kustermann,AHG- Anschutz (Stenvaag) Hitex- Czeski firmuje Gehmann ,Frankonia itd.W większości wykonane są ze specjalnego sztywnego płótna i skóry, całość w części dolnej trzymają buty wykonane na bardzo płaskiej i twardej podeszwie aby zabezpieczyć strzelca przed kiwaniem się.Pytałem trenera i zrobił zdziwioną minę.
Moze na nadchodzącą olimpiadę krawiec z Chin coś SUPER WYMYŚLIŁ ,aby innych puszczany w podłodze ładunek elektryczny rozśmieszył. :D
Wolny strzelec
Vero
Kossy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 18 stycznia 2005, 15:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kossy »

hexer pisze:
Vero pisze:Ale BAJKI poza kolegą Kossym tutaj wypisujecie , chyba lepiej lokować swoje złote myśli na ten temat w rubryce tylko humor i nie wprowadzać młodych adeptów w BŁĄD!!! :D
to wyjasnij po jaka cholere te "rozladowania elektrostatyczne".
pozdrawiam,
A może żeby strój sie nie elektryzował i żeby włosy się nie "przyklejały" :wink: :wink: Wszak estetyka to b.ważna rzecz :!:
HW-85 Custom
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

Vero pisze:Ale BAJKI poza kolegą Kossym tutaj wypisujecie , chyba lepiej lokować swoje złote myśli na ten temat w rubryce tylko humor i nie wprowadzać młodych adeptów w BŁĄD!!! :D
Bajki,jak zapewne wiesz są pouczające - nie zabraniaj nam tego... :D
A jeśli uważasz,że wiesz na ten temat wszystko to napisz - są może tacy,którzy chcą się dowiedzieć.

P.S.
Elektrostatyki nigdy nie lekceważę...w równym stopniu przy elaboracji amunicji,czy też na zawodach nawet w Kpn.
To jest (wbrew pozorom)istotne - przynajmniej dla mnie.

Pozdrawiam.

Rob.
shogun_zag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 05 lutego 2004, 19:53
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shogun_zag »

Rob de Guardio pisze: ... - są może tacy,którzy chcą się dowiedzieć.
Hmmm, ja sie chciałem dowiedzieć i kilka osób napisało cos sensownego w temacie za co im wielkie dzieki.
Pozostali piszą po to, by pisać i zaistnieć. Stało sie to juz nagminnym zjawiskiem. Tylko po co? Po co zaśmiecają posty swymi debilnymi docinkami nie majacymi zwiazku z tematem. Czy nie byłoby przyjemnie otworzyć jakis temat, przeczytac kilka odpowiedzi i prawie wszystko w temacie wiedzieć? A tak to .... szkoda gadać.
Prosze Was Panowie, jeśli nie możecie nic wnieść do tematu w sprawie, dajcie sobie na wstrzymanie. OK? 8)

KONIEC TEMATU, ZAMKNITY :roll:
Pozdrawiam
Piotrek
jamor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 11 listopada 2005, 14:35
Tematy: 36
Lokalizacja: warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jamor »

szukając inf.o strojach strzeleckich każdy z producentów podaje rozmiary , tylko nie wiem czy to dla wszystkich prducentów są rozmiary znormalizowane. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tym zakresie . A i fajnie jakby ktoś przetłumaczył , które to obwód klatki piersiowej itd. bo mnie jeszcze rosyjskiego uczyli, tylko.
http://www.schuetzenbedarf-weiss.de/con ... %20Geh.jpg
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”